فلج ارب یک بیماری است که به وفور در نوزادان تازه متولد شده دیده می‌شود. کودکان هم که توانایی بیان کردن مشکلات خود را ندارند. در نتیجه در برخی از موارد ممکن است بیماری با تاخیر تشخیص داده شود و درمان زمانی شروع شود که کارایی اولیه خود را نداشته باشد.

کاردرمانی در کودکان بیش فعال صرفا یک گزینه روی میز نیست، بلکه بخش مهمی از روند درمانی است که باید مورد توجه خانواده‌ها و حتی مدارس قرار بگیرد. 

همانطور که کودک شما رشد و تکامل پیدا می کند، نیاز دارد که عضلات کوچک دست ها، انگشتان دست، مچ ها و انگشتان پاهایش را تمرین دهد تا مهارت های حرکتی ظریف او نیز رشد و تکامل پیدا کنند.

هنگامی که هوا گرم و آفتابی می شود، بازی در فضای باز و خارج از خانه، از بهترین فعالیت هایی است که کودک شما می تواند انجام دهد.
هر فعالیتی که کودک در بیرون از خانه تجربه کند، چه بازی بیسبال، چه دوچرخه سواری یا فقط گردش در حیاط خانه یا فضای باز، برای تقویت و رشد مهارت های حرکتی درشت کودک مفید است.

بیماری هرپس مغزی یا تبخال مغزی یک اختلال سیستم عصبی نادر است که باعث التهاب مغز یا انسفالیت میشود به برخی از علائمی که آنسفالیت هرپسی مغز ایجاد می کند شامل تب بیش فعالی سردرد و خواب

اگرچه سی پی یکی از شایع ترین اختلالات مادرزادی دوران کودکی در جهان است، اما هنوز هم باورهای غلط و اطلاعات نادرست فراوانی در مورد آن وجود دارد.
موارد زیر از شایع ترین باورهای غلط در زمینه سی پی هستند:

 تست بینه يك سنجش هوشي است كه براي تمام سنين قابل اجراست و  آخرین نسخه از آزمون استنفورد –بینه می باشد که امروزه به عنوان جدیدترین و کاراترین ابزار موجود جهت سنجش هوش کودکان قلمداد گشته و از میزان اعتبار بالایی برخوردار می باشد

موسیقی درمانی یک متد استاندارد و تایید شده و موثر برای کمک به کودکان برای بهبود شناختی و روانی و ارتباطی به کار می‌رود با موسیقی درمانی میتوان مهارتهای ارتباطی کودکان اوتیسم را بهبود بخشید و حتی مهارت های ارتباطی جدیدی را در آنها ایجاد کرد 

اختلال کمبود توجه و بیش فعالی (ADHD)، یک اختلال پزشکی است که بر توانایی فرد برای تمرکز، توجه یا مدیریت رفتارش تأثیر می گذارد.

معمولا متخصصان پزشکی و مراقبت های درمانی این اختلال را در دوران کودکی تشخیص می دهند. با این حال، در برخی از افراد تا بزرگسالی این اختلال تشخیص داده نمی شود.

 یکی از ویژگی های بارز بیماران مبتلا پارکینسون لرزش است و قطعا این امر موجب مشکلاتی حین غذا خوردن میشود قاشق ضد لرزش که به تازگی اختراع شده است میتواند راه حل مناسبی باشد.


اختلال طیف اوتیسم (ASD) یک اصطلاح کلی است که برای شناسایی انواع اختلالات عصبی رشدی و تکاملی به کار برده می شود. این گونه اختلالات با هم دسته بندی می شوند؛ زیرا اثرات مشابهی بر توانایی فرد