گیت پلیت چیست ؟

گیت پلیت نام یک وسیله کمکی است که جهت تسهیل راه رفتن کودکان فلج مغزی استفاده میشود. این وسیله کمکی در سال 1388توسط فرهنگ محمدخانی کارشناس كاردرماني و مدیر مرکز جامع توانبخشی ایران ساخته شد

و در همان سال نیز توسط مرکزتحقیقات توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران تایید و در سازمان ثبت اختراعات ثبت گردید.

گيت پليت یک وسيله ساده اما کارآمد است که از آن زمان تا کنون انقلابی در بهبود روند حرکت کودکان فلج مغزی ایجاد نموده و بیش از صدها کودک طعم شیرین گام برداشتن را به واسطه آن تجربه کرده اند، این وسیله هم اکنون در مرکز جامع توانبخشی ایران و تعدادی از مراکز کاردرمانی در سطح كشور مورد استفاده قرار میگیرد و کودکان زیادی به مدد بهره گیری از آن به این مهم دست یافته اند 

امروزه گیت پلیت نام آشنایی برای بسیاری از دانش آموحتگان و خانواده هایی است که درگیر مشکلات حرکتی کودک هستند و در بسیاری از کلینیک های کاردرمانی این وسیله جزء جدایی‌ناپذیر وسایل کمکی برای کمک به راه رفتن کودکان می باشد.

این وسیله کمکی در سه سایز استاندارد کوچک ، متوسط و بزرگ عرضه میشود ، که اصولاً سایز متوسط متوسطه آن آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

در صورت تمایل برای ارزیابی و تست گیت پلیت میتوانید با موسسه ایران تماس بگیرید متخصصین کار درمانی ما با تجربه بالا در زمینه کار با گیت پلیت می توانند کودک شما را در این خصوص ارزیابی کنند و در صورت نیاز گیت پلیت را برای شما  تجویز کنند.

02188242410

کاربرد گیت پلیت در کودکان سی پی

موفقیت در استفاده از گیت پلیت شرایط فیزیکی کودک و همچنین تبحر و توانایی کاردرمانگر بستگی دارد. با توجه استفاده این  وسیله که در مرکز جامع توانبخشی ایران سال‌هاست به صورت مستمر مورد استفاده قرار می‌گیرد متخصصین این مرکز کاملاً به پیچ و خم ها ظرافت‌ها و فنون استفاده از این وسیله کمکی آشنا هستند.

یکی از موارد استفاده ی یک بلیت علاوه بر مشکلات تاخیر حرکتی در بیماران فلج مغزی و سی پی میباشد ماهیت این بیماری به دلیل تاخیر در راه افتادن و مشکلاتی نظیر عدم تعادل و ضعف عضلات   اهمیت استفاده از گیت پلیت را بیش از بیش روشن میکند.

برخی از انواع فلج مغزی نظیر دایپلژی و همی پلژی همچنین نوع آتاکسی پتانسیل برای استفاده از گیت پلیت در خصوص راه رفتن دارا می باشند که به والدین توصیه می گردد در صورت مشاهده هرگونه ضعف در سیستم تعادلی و عضلانی کودک استفاده از یک پلیت را مد نظر قرار دهند.

قیمت گیت پلیت

قیمت گیت پلیت مقایسه با وسایل کمکی دیگر بسیار ارزان تر و کارآمد تر می باشد و با هزینه بسیار پایین (در حد و اندازه ی یک کفش طبی )می توان این وسیله را سفارش داد  و تا چندین سال استفاده کرد.

چطور میتوانم گیت پلیت را سفارش دهم؟

 گیت پلیت در مرکز جامع توانبخشی ایران طراحی شده است لذا برای سفارش آن می بایست کودک خود را به صورت حضوری به این مرکز آورده و پس از تایید کاربردی بودن آن برای کودک شما ،این وسیله در حد و اندازه سایز اسپیلنت کودک شما  تهیه و ساخت می گردد.

 جنس گیت پلیت از چیست و وزن آن چقدر است؟

 ماده اصلی آن از اورفیت یا همان پلاستیک مخصوص اسپیلنت به اضافه آلومینیوم و استرپ های پارچه ای و چرمی میباشد و با توجه به این موادی که در آن استفاده می‌شود بسیار سبک و قابل استفاده برای کودکان در هر سنی می باشد.

کسب اطلاعات بیشتر 

 

سامانه پیش بینی راه رفتن کودکان سی پی و تاخیر حرکتی