روباتهايي جهت کمک به بيماران مبتلا به فلج مغزي

 

ICTPRESS - طي سالهاي گذشته بسياري از دانشمندان و متخصصان از صنعت روبوتيک براي کمک به بيماراني که پس از سکته فلج شده اند ، استفاده کرده تا ...


به آنها در کنترل دست و پايشان کمک کنند . اکنون اين محققان در تلاش براي ساخت روبات هايي هستند که بتوانند کودکان مبتلا به فلج مغزي را نيز ياري رسانند.

 


به گزارش ICTPRESS به نقل از ساينس ديلي، طبق گفته هرمانو ايگو کربز " يکي از متخصصان موسسه تحقيقاتي MIT ، شيوه روبات درماني از سال 1980 آغاز شده و در ابتدا تلاش شده تا از اين شيوه براي کمک به بيماران سکته اي استفاده شود اما اکنون کمک به ديگر بيماران از جمله کودکان فلج مغزي و يا بيماران مبتلا به پارکينسون نيز در اين ليست قرار گرفته است.
در اين پروژه جديد محققان در تلاشند تا قابليت بيماران فلج مغزي را در رفتن به سوي يک شيء و برداشتن آن شيء بالا ببرند.
در نخستين مراحل دانشمندان موفق به ساخت دست هاي روبوتيک شده اند که به دست کودک فلج مغزي متصل مي شود و در هنگام انجام کارهاي کوچک همچون انجام يک بازي ويدئويي ، زماني که کودک سعي مي کند به دنبال يک سوژه برود و آن را بگيرد چنانچه مسير را اشتباه برود دست روبوتيک به او کمک مي کند.
طبق بررسي ها 36 کودکي که از اين طريق تحت درمان روبوتيک قرار گرفته اند سرعتشان در گرفتن اشياء به طرز چشمگيري بالا رفته است.

 

 

 

استخراج: فرهنگ محمدخانی

 

واژه های کلیدی:وسایل کمکی در کودکان فلج مغزی. آخرین تکنولوژی وسایل کمکی در کودکان فلج مغزی