کاردرمانی گیشا

وجود کلینیک کاردرمانی در گیشا یک ضرورت بسیار حیاتی است که به افراد کمک خواهد کرد تا بتوانند مراحل درمانی خود را به بهترین شکل ممکن رفع کنند.

افزایش جمعیت از یک سو و از سوی دیگر مشکلات رفت و آمد باعث شده است که هر منطقه‌ای تا حد ممکن نیازهایش را در همان محله حل کند. بر همین اساس کلینیک توانبخشی ایران در تلاش است تا این نیاز حیاتی را رفع نماید. این موضوع به افزایش دسترسی به خدمات درمانی کمک خواهد کرد. هر چه دسترسی ساده‌تر باشد افراد بیشتری از آن استفاده خواهند کرد. در نتیجه در بلند مدت هزینه‌های افراد و جامعه را به صورت چشمگیری کاهش خواهد داد. در ادامه به معرفی کلینیک کاردرمانی ایران که یکی از مهم‌ترین مراکز درمانی گیشا است خواهیم پرداخت.

آدرس و شماره تلفن کلینیک کاردرمانی گیشا (کوی نصر)

آدرس: اتوبان جلال آل احمد به سمت غرب، بعد از پل آزمایش، پلاک 189 طبقه اول

شماره تماس: 02188242410

کلینیک کاردرمانی گیشا

محله گیشا یا همان کوی نصر یکی از محل‌های شمال غربی تهران است که از نظر موقعیت و جمعیت دارای اهمیت بسیار زیادی است. جاذبه‌های تجاری و گردشگری این منطقه را از سایر مناطق تهران مجزا ساخته است. مهم‌ترین جاذبه آن را می‌توان در پل گیشا مشاهده کرد. این پل امروزه به المان منطقه گیشا تبدیل شده است. 

جدا از پویایی منطقه وجود مراکز درمانی هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هر چند گیشا یک محله مدرن و نوساز محسوب می‌شود، اما کمبود مراکز درمانی در آن به شدت به چشم می‌آید. از این رو ما در تلاش هستیم تا در کلینیک کاردرمانی ایران بخشی از این مشکلات را رفع کنیم.

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در گیشا با کمک گرفتن از متخصصین با تجربه و با تکیه بر کار تیمی در سعی می‌کند خدمات خود را با بهترین کیفیت در اختیار افراد قرار دهد. همچنین ما همواره در تلاش هستیم تا جدیدترین تجهیزات و روش‌های درمانی را برای بهبود وضعیت افراد به کار بگیریم.

بخش‌های مختلف کاردرمانی در گیشا

کاردرمانی گیشا به عنوان یک مرکز درمانی تلاش خود را به کار می‌گیرد تا درمان‌های مورد نیاز را به صورت کامل در اختیار مراجعان گرامی قرار دهد. چرا که افراد دارای نیازهای متنوع و مختلفی هستند. از طرفی دیگر بسیاری از افراد برای بهبودی نیاز است که از چندین رویکرد کاردمانی بهره ببرند. در ادامه مهم‌ترین بخش‌های کاردرمانی گیشا را با هم بررسی خواهیم کرد:

1- کاردرمانی دست در گیشا

دست یک بخش بسیار مهم در بدن است. اساسا بیشتر فعالیت‌های ما به کمک دست‌ها انجام خواهد شد. برای نمونه یک کودک که مهارت‌های دستش به خوبی توسعه پیدا نکرده است برای بازی کردن با مشکل روبرو خواهد شد. اختلالات دست هم در کودکان و هم در بزرگسالان بروز پیدا می‌کند. برای نمونه یک کودک اوتیسم ممکن است دچار بیش حسی بوده و نسبت در دست گرفتن اشیا حساس باشد. یا همین کودک body image درستی نداشته و نتواند از دست‌هایش به درستی استفاده کند. مهم نیست که فرد به چه دلیلی نمی‌تواند از دست‌هایش به خوبی استفاده کند. در هر صورت کاردرمانی دست تلاش خود را جهت بهبود وضعیت وی به کار خواهد گرفت. 

2- کاردرمانی ذهنی در گیشا

بخش مهمی از تمرینات کاردرمانی به بهبود وضعیت ذهنی افراد اختصاص پیدا خواهد کرد. اختلالات ذهنی بسیار متنوع هستند و می‌توانند کارکردهای حیاتی مغز را مختل نمایند. به گونه‌ای که فرد از انجام فعالیت‌های روزمره زندگی باز خواهد ماند. برای نمونه فعالیت‌هایی مانند قضاوت، تصمیم گیری، حافظه، توجه و تمرکز، آگاهی از بدن و بسیاری دیگر از مفاهیم به کارکرد صحیح مغز وابسته هستند. کاردرمانی ذهنی به کمک تکنیک‌های خود تلاش خواهد کرد تا به افرادی که به هر دلیل از این اختلالات رنج می‌برند، کمک کند.

3- کاردرمانی جسمی در گیشا

کاردرمانی جسمی را می‌توان یکی دیگر از شاخه‌های اصلی کاردرمانی دانست. بخش جسمی کاردرمانی روی بهبود مشکلات جسمی افراد تمرکز خواهد کرد. این مشکلات ممکن است عدم توانایی فرد برای گردن گرفتن یا راه رفتن باشد. در این زمینه کاردرمانی تلاش خواهد کرد تا در مرحله اول دامنه حرکتی مفاصل را افزایش دهد. سپس تلاش خواهد کرد تا عضلات و استخوان‌های فرد قوام لازم را به دست بیاورند. برای دستیابی به این دو عامل ممکن است کاردرمانگر راه درازی در پیش داشته باشد. برای نمونه فردی که عضلات اسپاستیک دارد، باید در مرحله اول اسپاسم را کنترل کنیم. سپس عضلات را تقویت کنیم. بخشی  از کنترل اسپاسم هم مربوط به مشکلات عصبی فرد است. در نتیجه کاردرمانگر باید این مشکلات را هم در نظر داشته باشد. بخش کاردرمانی جسمی کلینیک کاردرمانی ایران واقع در گیشا با علم به مشکلات در تلاش است تا مناسب‌ترین درمان‌ها را در اختیار همشهریان گرامی قرار دهد. 

4- کاردرمانی درکی حرکتی در گیشا

کاردرمانی همواره تلاش کرده است تا جنبه‌های مختلف یک اختلال را شناسایی کرده و برای آن راه حلی مناسب ارائه دهد. کاردرمانی درکی حرکتی هم پلی است که تا حد زیادی کاردرمانی ذهنی و جسمی را به همدیگر متصل خواهد کرد. استفاده از کاردرمانی درکی حرکتی با این استدلال است که قرار گرفتن در یک موقعیت که فرد باید حرکات مختلفی را انجام دهد، باعث خواهد شد که فرد محیط را بیشتر درک کند. در نتیجه میزان شناخت وی از محیط افزایش پیدا خواهد کرد. علاوه بر آن می‌تواند مهارت‌های حرکتی فرد را هم تقویت کند. 

5-  بازی درمانی در گیشا

کاردرمانی و بازی درمانی به گونه‌ای در هم آمیخته‌اند که تفکیک آن‌ها در بسیاری از موارد سخت است. چرا که اصولا کاردرمانی بر انجام فعالیت‌های روزمره تاکید دارد. از طرفی دیگر مهم‌ترین فعالیت کودکان بازی است. در نتیجه کاردرمانی تمرکز زیادی روی بازی درمانی دارد. برای نمونه یکی از بازی‌های مناسب برای کودکی که چهار دست و پا نمی‌ایستد این است که کودک را روی توپ سی پی قرار داده و پاهای او را بگیریم. سپس به جلو حرکت کنیم. در این حالت به مرور زمان دست کودک به زمین خواهد رسید. این بازی ساده می‌تواند به فرد برای تقویت عضلات کمک کند. در نظر داشته باشید که انجام هر تمرین باید با تائید کاردرمانگر باشد. برای نمونه تمرین بالا برای افرادی که تشنج دارند، ممنوع است. 

نوروفیدبک در گیشا

6- نوروفیدبک در گیشا

هر حس، حرکت یا تفکری باعث تحریک نورون‌های مغز خواهند شد. این تحریک‌ها باعث می‌شوند که نورون‌ها پالس‌های عصبی از خود منتشر کنند. این پالس‌ها در نهایت امواج مغزی را شکل خواهند داد. نوروفیدبک ابرازی است که در مرحله اول اجازه ثبت امواج مغزی را در اختیار ما قرار خواهد داد. سپس به کمک نوروفیدبک می‌توان تمریناتی را طراحی کرد که باعث تغییر امواج مغزی خواهد شد. 

تلفیق نوروفیدبک و بازی درمانی کمک خواهد کرد تا تمرینات جذابی طراحی شود که برای کودکان و بزرگسالان مناسب خواهد بود. 

7- اتاق تاریک در گیشا

اتاق تاریک کاردرمانی یک روش درمانی است که در تلاش است تا مشکلات پردازش حسی را در افراد حل کند. استفاده از اتاق تاریک به عنوان یک روش در حال فراگیر شدن است. به گونه‌ای که برخی از مدارس هم در حال احداث چنین اتاقی برای دانش‌آموزان هستند. اتاق تاریک هم می‌تواند نقش مهاری داشته باشد و هم می‌تواند نقشی تحریک کننده بر عهده بگیرد. برای نمونه افرادی که به نور حساسیت بالایی دارند در این فضا راحت‌تر هستند و بیشتر فضا را تحمل خواهند کرد. همچنین افرادی که کم حسی لامسه دارند، تمریناتی مانند دست کردن در جعبه شن را تجربه خواهند کرد. مجموعه این تمرینات در نهایت به تعادل حسی افراد کمک خواهد کرد. 

8- اسپایدر کیج تراپی در گیشا

یکی از جدیدترین متدهای درمانی که در سال‌های اخیر کم کم توانسته جای خود را در بین کاردرمانگران باز کند، اسپایدر کیج تراپی و لباس فضایی است. در این روش کودک تمریناتی را به کمک یک قفس فولادی دریافت خواهد کرد. این قفس انجام تمرینات را برای فرد ساده‌تر خواهد کرد. همچنین به کمک آن می‌توان فرد را در پوزیشن‌های مختلف قرار دارد و تمرینات را برای وی متنوع‌تر کرد. برای نمونه می‌تواند فرد را در حالت ایستاده به کمک باندهایی از همه طرف به قفس وصل کرد. در این حالت فرد تعادل بهتری خواهد داشت و فشار کمتری به عضلاتش وارد خواهد شد. در نتیجه برای انجام تمرینات تعادلی و راه رفتن بسیار مناسب خواهد بود. 

کاردرمانی ایران واقع در گیشا در راستای هدف خود که به کار گیری روش‌های نوین درمانی است، اسپاید کیج را به صورت کاملا مجهز راه اندازی کرده است. 

ما در کلینیک کاردرمانی ایران واقع در گیشا سعی می‌کنیم به کمک کاردرمانگران ماهر و با استفاده از تجهیزات نوین بهترین خدمات درمانی را در اختیار مراجعان گرامی این منطقه قرار دهیم. جهت دریافت مشاوره می‌توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت دریافت نوبت می‌توانید دکمه نوبت اینترنتی را لمس فرمایید:

 

02188242410

نوبت  اینترنتی

چه بیماری‌هایی می‌توانند از خدمات کاردرمانی در گیشا بهره‌مند شوند؟

چه بیماری‌هایی می‌توانند از خدمات کاردرمانی در گیشا بهره‌مند شوند؟

کاردرمانی خود را یک رشته کل‌نگر معرفی می‌کند. به این معنا که سعی دارد همه موانع پیش روی فرد برای دستیابی به حداکثر استقلال را از بین ببرد. از این منظر می‌توان گفت که کاردرمانی می‌تواند برای بیشتری بیماری‌ها کاربرد داشته باشد. از طرفی دیگر کاردرمانی فرد را به عنوان یک کل در نظر می‌گیرد. در نتیجه هم بیماری‌های جسمی و هم بیماری‌های ذهنی را بررسی و درمان خواهد کرد. در ادامه به مهم‌ترین بیماری‌هایی که کاردرمانی می‌تواند به بهبود آن‌ها کمک کند اشاره شده است:

الف- کاردرمانی کودکان در گیشا

کاردرمانی کودکان یکی از مهم‌ترین خدمات کاردرمانی در گیشا است. هدف این بخش کمک به کودکان است تا بهبودی خود را به دست بیاورند. البته با در نظر گرفتن شرایط و حساسیت‌هایی که کار با این افراد به همراه دارد. برای نمونه یک کودک 2 ساله دستورات را به خوبی درک نمی‌کند. در نتیجه نمی‌توان به شیوه‌های معمول با وی کار کرد. مهم‌ترین اختلالات دوران کودکی که کاردرمانی می‌تواند به بهبود آن‌ها کمک کند شامل موارد زیر است:

 1- کاردرمانی فلج مغزی در گیشا

کاردرمانی فلج مغزی یک بخش جدا نشدنی از هر کلینیک است. کودکانی که از فلج مغزی رنج می‌برند هم از نظر جسمی و هم از نظر ذهنی به خدمات کاردرمانی نیاز پیدا خواهند کرد. این افراد ممکن است در طی کردن مراحل رشد به مشکل بخورند. برای نمونه کودکی که در سن 12 ماهگی هنوز توانایی غلت زدن را ندارد مطمئنا دچار اشکال شده است و باید درمان‌های مورد نیاز را دریافت کند. کاردرمانی فلج مغزی گیشا در تلاش است تا موانع رشد را از بین ببرد. این کار را  با افزایش دامنه حرکتی و قدرت عضلات در کنار بهبود مشکلات ذهنی و شناختی افراد به پیش خواهد برد.

2- کاردرمانی اوتیسم در گیشا

یکی دیگر از بیماری‌هایی که امکان استفاده از خدمات کاردرمانی در گیشا را دارد اوتیسم است. بیشترین مشکل این افراد به اختلال پردازش حسی، اختلال در برقراری ارتباط و انجام حرکات تکراری بیان شده است. برای نمونه فرد از برقراری ارتباط چشمی با دیگران خودداری خواهد کرد. کاردرمانی اوتیسم در تلاش است که همه این علایم را کاهش دهد. برای نمونه استفاده از اتاق تاریک کاردرمانی یکی از روش‌هایی است که به حل اختلال یکپارچگی حسی کمک خواهد کرد. 

3- کاردرمانی بیش فعالی در گیشا

بیش فعالی هم یکی از اختلال‌هایی است که می‌تواند از خدمات کاردرمانی در گیشا استفاده کنند. بسیاری از کودکان بیش فعال در انجام فعالیت‌های خود مخصوصا فعالیت‌های مدرسه به مشکل خواهند خورد. این مشکل بیشتر خود را در قالب نقص توجه و تکانشگری نشان خواهد داد. علاوه بر آن اختلال پردازش حسی هم در اغلب این افراد وجود دارد. به همین دلیل استفاده از اتاق حسی کاردرمانی در مدارس پیشنهاد می‌شود. بیش فعالی در صورتی که ادامه داشته باشد در بزرگسالی مشکلات بیشتری را برای فرد ایجاد خواهد کرد. برای نمونه فرد به دلیل توجه و تمرکز پایین نمی‌تواند شغل خود را برای مدت طولانی نگه دارد. کاردرمانی ایران واقع در گیشا در تلاش است تا این مشکلات را از بین ببرد. 

 کاردرمانی اختلال یادگیری در گیشا

4- کاردرمانی اختلال یادگیری در گیشا

اختلال دیگری که کاردرمانی کودکان می‌تواند به بهبودی آن کمک کند، مشکلات یادگیری است. اختلال یادگیری ممکن است ناشی از یک اختلال دیگر مانند بیش فعالی باشد یا دلیل آن صرفا به موانع محیطی برگردد. در هر صورت نیاز است که این اختلالات درمان شوند. کاردرمانی اختلال یادگیری در تلاش است تا به کمک تمرینات تقویتی موانع جسمی و ذهنی این اختلال را رفع کند. ما در کلینیک کاردرمانی ایران در همکاری مستقیم با گفتاردرمانگران تلاش کرده‌ایم که تیمی کامل برای رفع مشکلات یادگیری تشکیل دهیم. 

5- کاردرمانی تاخیر حرکتی در گیشا

تاخیر حرکتی در کودکان نسبتا شایع است. برای نمونه در اغلب دوقلوها یکی از آن‌ها نسبت به دیگری دارای تاخیر است. گاهی اوقات تاخیر کم بوده و کودک به صورت اتوماتیک این عقب ماندگی را جبران خواهد کرد. اما گاهی اوقات تاخیر شدید بود و نیاز به مداخله کاردرمانی پیدا خواهد کرد. طی کردن مراحل رشد حرکتی به صورت مرحله به مرحله ضروری است. هر چند برخی از کودکان ممکن است یکی از مراحل را طی نکنند. اما این کودکان ممکن است در نهایت نسبت به کودکان مشکلاتی مانند کلامزی را تجربه کنند. برای نمونه این امکان وجود دارد که افراد بدون کسب مرحله چهار دست و پا بتوانند راه بروند. اما این کودکان عموما در انجام فعالیت‌های خود خام حرکتی خواهند داشت.

6- کاردرمانی اختلال متابولیک در گیشا

اختلالات متابولیک هم جزوی از بیماری‌هایی هستند که می‌توانند از خدمات کاردرمانی استفاده کنند. این کودکان در هضم و دریافت برخی از مواد غذایی با مشکلات زیادی روبرو خواهند شد. این اختلالات ممکن است به شیوه‌ای باشد که یک ماده در بدن به صورت افراطی ذخیره شود یا برعکس باعث شود که بدن با کمبود یک ماده روبرو شود. دلیل هر کدام باشد در نهایت توانایی‌های رشدی فرد مختل خواهد شد. کاردرمانی اختلال متابولیک تلاشی است جهت جبران این عقب ماندگی حرکتی افراد. 

کاردرمانی بزرگسالان در گیشا

ب- کاردرمانی بزرگسالان در گیشا

برخی از بیماری‌ها وجود دارند که مختص بزرگسالی هستند و احتمال بروز آن در کودکان بسیار پایین است. افراد بزرگسال به صورت کلی توانایی درک و پاسخ‌دهی درست به مشکلات را دارند. در این صورت کاردرمانی نیاز است که تکنیک‌های درمانی خود را متناسب با سن افراد تطبیق دهد. تنها تفاوت اساسی کاردرمانی کودکان و بزرگسالان را می‌توان همین موضوع دانست. مهم‌ترین مشکلاتی که کاردرمانی بزرگسالان در گیشا می‌تواند به بهبود آن‌ها کمک کند شامل موارد زیر است:

1- کاردرمانی سکته مغزی در گیشا

سکته مغزی یکی از مهم‌ترین بیماری‌هایی است که به خدمات کاردرمانی نیاز پیدا خواهد کرد. مخصوصا در اوایل وقوع این بیماری کاردرمانی می‌تواند نقش اساسی اجرا کند. زمانی که هنوز فرد در بیمارستان است کاردرمانگران کمک خواهند کرد که فرد در حالت خوابیده و نشسته پوزیشن‌های مناسب را رعایت کند. اگر کاردرمانی سکته مغزی از همان ابتدا و در بیمارستان شروع شود، عوارض جانبی و بعدی بیماری به شکل چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد. با توجه به این که سکته مغزی دارای یک تایم طلایی برای درمان است، ارائه خدمات کاردرمانی و فیزیوتراپی باید جزو برنامه‌های درمانی هر بیمارستانی قرار بگیرد. 

لازم به ذکر است که پس از ترخیص از بیمارستان هم باید روند درمانی ادامه پیدا کند. کاردرمانی سکته مغزی تلاشی است برای برگشت فرد به زندگی عادی.

2- کاردرمانی ضایعه نخاعی در گیشا

یکی دیگر از بیماری‌هایی دوران بزرگسالی که به کاردرمانی نیاز دارد، ضایعه نخاعی است. با توجه به محل و میزان آسیب ممکن است فرد بتواند بخشی از مهارت‌های قبلی را بازیابی کند. برای نمونه فردی که از مهره‌های کمر به پایین قطع نخاع کامل شده است ممکن است هیچ وقت دوباره توانایی راه رفتن را به دست نیاورد. اما به کمک کاردرمانی می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهد. بخش بزرگی از کاردرمانی باید به بهبود توانایی‌های جابجایی افراد اختصاص پیدا کند. برای نمونه آموزش شیوه درست جابجایی از تخت به ویلچر یا نحوه استفاده از سرویس بهداشتی. کلینیک کاردرمانی ایران واقع در گیشا تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا افراد دارای ضایعه نخاعی بهترین درمان‌های موجود را دریافت کنند.

3- کاردرمانی ام اس در گیشا

ام اس هم جزو بیماری‌هایی است که عموما خود را در بزرگسالی نشان خواهد داد. افراد مبتلا به ام اس به مرور زمان توانایی‌های خود را از دست خواهند داد. همچنین با بروز خستگی در انجام دادن فعالیت‌های روزمره زندگی دچار اختلال خواهند شد. برای نمونه فرد پس از پوشیدن لباس‌هایش احساس خستگی شدید خواهد کرد. در این حالت اولویت آموزش تکنیک‌های ذخیره انرژی است. برای نمونه می‌توان از فرد بخواهیم که کارهای سنگین خود را در بین ساعت‌های مختلف روز پخش کند. همچنین آموزش روش‌های تطبیقی به فرد کمک کرد که کارهای خود را به گونه‌ای دیگر انجام دهد. ارائه خدمات کاردرمانی به افراد ام اس یکی از بخش‌هایی است که کاردرمانگران کلینیک ایران به صورت جدی دنبال می‌کنند.

4- کاردرمانی سالمندان در گیشا

کاردرمانی سالمندان بعد دیگری از کاردرمانی بزرگسالان است. این بخش روی بیماری‌هایی که افراد سالمند را درگیر می‌کنند، تمرکز خواهد کرد. افزایش سن خود به خودی باعث برخی از مشکلات برای فرد خواهد شد. برای نمونه پوکی استخوان در این افراد عموما بالا است. همچنین بسیاری از ‌آن‌ها ممکن است دچار آلزایمر یا دردهای مفصلی شوند. به این ترتیب کاردرمانی در سالمندان هم اهداف مخصوص خود را پیدا خواهد کرد. کلینیک کاردرمانی ایران واقع در گیشا با درک تفاوت‌های کار با سالمندان و سایر مراجعان همواره تلاش خود را به کار گرفته است تا بهترین درمان‌ها را در اختیار این افراد قرار دهد. 

کاردرمانی در منزل گیشا

کاردرمانی در منزل گیشا

گیشا هم مثل بسیاری دیگر از مناطق تهران دارای محدودیت‌های خاص خود است. رفت و آمدهای مکرر باعث خواهد شد که هم درمانجو و هم خانواده از خسته شده و در برخی از موارد درمان را نیمه کاره رها کنند.  راه حل این کار کمک گرفتن از خدمات درمانی در منزل است. کاردرمانی در منزل گیشا یکی از خدمات کلینیک ایران است جهت ساده‌تر کردن دریافت خدمات برای مراجعان. ما همواره سعی کرده‌ایم که کیفیت خدمات درمانی در کلینیک و در منزل در یک سطح باشد تا خانواده‌های تمرکز خود را روی بهبود عزیزانشان قرار دهند. 

مراکز درمانی گیشا

سایر مراکز درمانی گیشا

گیشا به عنوان یک منطقه نیازهای خاص خود را دارد. امروزه در شهرهای کوچک هم هر محله دارای درمانگاه و مراکز درمانی خاص خود است. این پخش شدن مراکز مزایای زیادی به همراه خواهد داشت. مثلا باعث دسترسی راحت‌تر شده و میزان ترافیک و آلودگی هوا را به شدت کاهش خواهد داد. در ادامه مهم‌ترین مراکز درمانی گیشا را مشاهده می‌کنید:

1- فیزیوتراپی کودکان در گیشا

بسیاری از افرادی که به کاردرمانی نیاز پیدا می‌کنند به طور همزمان به فیزیوتراپی هم نیاز خواهند داشت. در این میان توجه به فیزیوتراپی کودکان بسیار کم بوده است. به گونه افراد زیادی از این خدمات محروم شده‌اند. کلینیک کاردرمانی ایران با علم به این موضوع تلاش خود را به کار گرفته است تا بهترین و مناسب‌ترین درمان‌ها در اختیار افراد قرار گیرد. در این راستا بخش فیزیوتراپی کودکان را راه‌اندازی کرده‌ایم.

در فیزیوتراپی کودکان تلاش می‌کنیم تا به کمک سایر تیم توانبخشی درمانی مفید و موثر برای کودکان ارائه دهیم.

2- گفتاردرمانی گیشا

گفتاردرمانی هم یکی دیگر از رشته‌های بسیار مهم توانبخشی است. همکاری کاردرمانی و گفتاردرمانی بسیار ضروری است. چرا که اساسا این دو رشته در زمینه‌های مختلفی همپوشانی دارند. گفتاردرمانی به رفع مشکلات گفتاری و اختلالات ارتباطی افراد خواهد پرداخت. این مشکلات ممکن است ساختاری بوده و یا ناشی از یک بیماری زمینه‌ای باشد. گفتاردرمانی گیشا در به عنوان بخشی از کلینیک کاردرمانی ایران همواره تلاش کرده است تا بهترین درمان‌ها را در اختیار مراجعان گرامی قرار دهد. 

3- بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد

بیمارستان میلاد را می‌توان یکی از مشهورترین بیمارستان‌های تهران به حساب آورد که در سال 1380 با ظرفیت 1000 تختخواب به بهره برداری رسید. این بیمارستان عمده خدمات خود را به افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی اختصاص داده است. رادیولوژی، آزمایشگاه پزشکی هسته‌ای، درمانگاه داخلی و عفونی، دیالیز، دندانپزشکی، زنان و زایمان، گوارش، غدد، ریه، روانپزشکی، مغز و اعصاب، شنوایی سنجی، گفتاردرمانی، پوست، کلیه، روماتولوژی و درمانگاه گوش، حلق و بینی تنها بخشی از تخصص‌های گسترده بیمارستان میلاد است که ساکنین گیشا می‌توانند از آن بهره ببرند. 

آدرس: بزرگراه همت، جنب برج میلاد.

شماره تماس: 82039-021

4- بیمارستان شریعتی

بیمارستان شریعتی هم یکی از بیمارستان‌های نزدیک به گیشا است که از سال 1353 فعالیت خود را آغاز کرده است. این بیمارستان دارای 649 تخت و 41 بخش فعال است. ارتوپدی، اورژانس، جراحی عمومی، جراحی مغز و اعصاب، جراحی زنان و زایمان، قلب، نوزادان، دیابت، ریه، پیوند کلیه، پیوند مغز و استخوان، دیالیز، ناباروری، گوارش و کبد، خون، روماتولوژی، غدد، پزشکی هسته‌ای و جراحی فک و صورت مهم‌ترین بخش‌های بیمارستان شریعتی هستند که آماده خدمت رسانی به ساکنین محترم محله گیشا هستند. همچنین مرکز قلب تهران در کنار این بیمارستان واقع شده است. 

آدرس: خیابان کارگر شمالی، سه راه جلال آل احمد، مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی بیمارستان شریعتی.

شماره تماس:  8490100-021

5- بیمارستان رسول اکرم

مرکز درمانی و آموزشی رسول اکرم هم یکی از بیمارستان‌هایی است که ساکنین محترم گیشا می‌توانند برای رفع مشکلات خود به آن مراجعه کنند. این بیمارستان 700 تخت فعال داشته و در سال 1352 به بهره‌برداری رسیده است. بیمارستان رسول اکرم در بخش‌های زیر به ارائه تخصصی خدمات درمانی می‌پردازد: قلب، ریه، غدد و دیابت، داخلی، عفونی، روماتولوژی، تغذیه، گوارش، ارولوژی، جراحی عروق، جراحی توراکس، جراحی عمومی، جراحی پستان، پوست، ارتوپدی، پزشکی ورزشی، بیهوشی، نفرولوژی، زخم و پانسمان، گوش و حلق و بینی، اطفال، روانپزشکی، انکولوژی، زنان و زایمان، چشم پزشکی و داخلی اعصاب.

آدرس:  خیابان ستارخان، خیابان نیایش، بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص).

شماره تماس: 64351-021

محله‌های نزدیک به گیشا

محله‌های نزدیک به گیشا 

گیشا دارای موقعیت جغرافیایی خاصی است. به گونه‌ای که از شمال توسط اتوبان حکیم، از شرق به وسیله اتوبان شهید چمران، از جنوب توسط خیابان جلال آل احمد و از غرب از طریق اتوبان شیخ فضل الله نوری احاطه شده است. این موقیت باعث شده است که دسترسی به این محله از تمام نقاط تهران ساده باشد. با این وجود ساکنین محله‌های زیر ساده‌تر می‌توانند از خدمات کاردرمانی در گیشا بهره‌ ببرند: امیرآباد، کوی دانشگاه، شهرک والفجر، قزل قلعه، جمشیدیه، تهران ویلا، شهرآرا، دریان نو، تهرانسر، ستارخان، صادقیه، شهرک پاس، شهرک فرهنگیان و شهرک آزمایش.

لینک‌های مرتبط:

کاردرمانی سعادت آباد

گفتاردرمانی سعادت آباد

کلینیک کاردرمانی آریاشهر

کلینیک گفتاردرمانی آریاشهر

کلینیک کاردرمانی مرزداران

کلینیک گفتاردرمانی مرزداران

کلینیک کاردرمانی بلوار کشاورز

کلینیک گفتاردرمانی بلوار کشاورز

کلینیک گفتاردرمانی در تهران

کلینیک گفتاردرمانی شهر ری

بهترین کلینیک گفتاردرمانی نارمک

 

 

1000 کاراکتر باقیمانده