کاردرمانی جنت آباد

محله جنت آباد خود از سه بخش جنت آباد شمالی، جنت آباد مرکزی و جنت آباد جنوبی تشکیل شده است. هر کدام از این بخش‌ها خود می‌توانند یک محله جداگانه را نمایندگی کنند که به مراکز خرید، تفریحی و درمانی مختلفی نیاز خواهند داشت.

با توجه به موقعیت خاص جنت آباد و توجه به این نکته که دسترسی به مراکز درمانی برای ساکنین آن سخت است، لزوم وجود چنین مراکزی به خوبی درک خواهد شد. چرا که اگر مراکز درمانی مجهز وجود نداشته باشند، ساکنین برای دریافت خدمات درمانی مجبور خواهند شد که فاصله‌های طولانی را طی کنند. از این منظر وجود کلینیک کاردرمانی در جنت آباد یک نیاز اساسی است تا بتواند بخشی از نیازهای این ساکنین را پاسخ دهد.

مسیرهای دسترسی به کلینیک کاردرمانی ایران واقع در جنت آباد

1- شعبه غرب تهران (مرزداران)

 اتوبان همت، اتوبان شیخ فضل الله جنوب، اتوبان جلال به سمت غرب، پ189.

2- شعبه مرکزی (بلوار کشاورز)

الف) میدان چهار باغ جنت آباد، اتوبان همت شرق، اتوبان چمران، میدان توحید توانبخشی ایران.

 

ب) جنت آباد مرکزی، اتوبان آبشناسان غرب، اتوبان چمران، میدان توحید، کلینیک توانبخشی ایران.

 

ج) جنت آباد شمالی، خیابان سیمون بولیوار، خیابان اشرفی اصفهانی، اتوبان همت، اتوبان چمران، میدان توحید، کلینیک توانبخشی ایران.

 

زمان حدودی طی مسیر از جنت آباد به کاردرمانی ایران شعبه مرزداران در شرایط عادی حدود 10 دقیقه است.

شماره تماس: 02188242410

کاردرمانی ایران در جنت آباد

معرفی مرکز کاردرمانی ایران در جنت آباد

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در جنت آباد همواره تلاش خود را به کار بسته است تا بهترین خدمات را به درمانجویان عزیز ارائه کند. در این راه هم همواره تلاش کرده است که از تجربه و تخصص ماهرترین و با سابقه‌ترین کاردرمانگران بهره ببرد. همچنین سعی کرده‌ایم که همواره روش‌های درمانی خود را بروزرسانی کنیم تا بتوانیم بهترین خدمات را به مراجعان گرامی ارائه دهیم. علاوه بر همه موارد بالا استفاده از جدیدترین تجهیزات درمانی همواره در دستور کار کلینیک قرار داشته تا هیچ فردی از خدمات مناسب بی‌بهره نماند. 

از طرفی دیگر بخش کاردرمانی کلینیک توانبخشی ایران همواره بر کار تیمی و ارائه راهکار‌های درمانی به صورت گروهی تاکید داشته است. دلیل این موضوع هم تعیین اهداف درمانی و به کارگیری تکنیک‌های درمانی همراستا توسط تیم‌های مختلف درمانی است. فضایی را تصور کنید که کاردرمانگر تلاش می‌کند کودک را به سمت کاهش وابستگی به مادر سوق دهد، اما گفتاردرمانگر مجموعه این موضوع را نادیده می‌گیرد. در این حالت درمان ارائه شده توسط کاردرمانگر کارایی کافی را نخواهد داشت. بنابراین نیاز است که هماهنگی بین تیم‌های مختلف درمانی وجود داشته باشد. 

بخش‌های مختلف کاردرمانی ایران در جنت آباد

بخش‌های مختلف کاردرمانی ایران در جنت آباد

هر کلینیک کاردرمانی خود به بخش‌های مختلفی تقسیم خواهد شد. دلیل این کار هم تخصصی‌تر کردن درمان‌ها برای افراد مختلف است. برای نمونه درمانگری که فقط با کودکان میکروسفالی کار می‌کند نسبت به کسی که همه بیماری‌ها را ویزیت می‌کند، توانایی ارائه درمان‌های تخصصی بیشتری را خواهد داشت. البته این بخش در تضاد با دید کل‌نگر کاردرمانی نیست که تلاش خواهد کرد همه جنبه‌های روحی و جسمی بیمار را در نظر گرفته و بر اساس آن درمان ارائه کند. مهم‌ترین بخش‌های کاردرمانی ایران واقع در جنت آباد شامل موارد زیر است:

1- کاردرمانی کودکان در جنت آباد

یکی از مهم‌ترین بخش‌های کاردرمانی کار با کودکان است. این بخش ممکن است از همان ابتدای نوزادی کار خود را شروع کند. چرا که درمان هر چه در سنین پایین‌تر ارائه شود به احتمال زیاد نتیجه بهتری به همراه خواهد داشت. بخش کاردرمانی کودکان کلینیک توانبخشی ایران واقع در جنت آباد به بررسی و درمان بیماری‌هایی خواهد پرداخت که عمدتا در کودکی ایجاد خواهند شد. هر چند برخی از آن‌ها ممکن است تا بزرگسالی هم ادامه داشته باشد یا حتی در بزرگسالی ایجاد شود.

در این مرحله کاردرمانی تلاش خواهد کرد که فرد را برای زندگی در اجتماع آماده کند. همچنین عموما تلاش خواهیم کرد که تمرینات درمانی در قالب بازی و با شادی باشد تا کودک همکاری بهتری با درمانگر داشته باشد. 

2- کاردرمانی بزرگسالان در جنت آباد

برخی از بیماری‌ها مختص بزرگسالی هستند و بروز آن‌ها در کودکان تقریبا غیر ممکن است. برای نمونه پارکینسون یا آلزایمر در کودکان رخ نخواهد داد. همچنین برخی از بیماری‌ها از کودکی شروع شده و به بزرگسالی خواهند رسید مانند: فلج مغزی یا هیدروسفالی.

کاردرمانی بزرگسالان عمده فعالیت‌های خود را روی بازآموزی متمرکز خواهد کرد تا فرد بتواند به زندگی عادی خود برگردد. همچنین در برخی از موارد اولویت درمان به جلوگیری از پیشرفت بیماری تغییر خواهد کرد. در هر صورت اصول کاردرمانی بزرگسالان و کودکان یکی است و تنها تفاوت آن‌ها در تکنیک‌های مورد استفاده خود را نشان خواهد داد. 

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در جنت آباد همواره تلاش کرده است تا با بهره‌گیری از بهترین متخصصان در کنار استفاده از روش‌های درمانی نوین، مناسب‌ترین درمان را برای بزرگسالان فراهم نماید. 

3- اتاق تاریک کاردرمانی در جنت آباد 

اختلالات پردازش حسی یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که مراجعه کنندگان به کاردرمانی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. اکثر این افراد توانایی درک، پردازش و یکپارچه سازی حس‌های دریافتی را نخواهند داشت. به همین دلیل نمی‌توانند پاسخ مناسبی به محرک‌ها ارائه دهند و در برخورد با دیگران دچار اشکال خواهند شد. برای نمونه کودکی آستانه تحریک حس لامسه بالایی دارد، در برابر پوشیدن لباس و همچنین بغل شدن توسط دیگران واکنش منفی نشان خواهد داد.

اتاق تاریک کاردرمانی یک نوع اتاق حسی است که تلاش خواهد کرد که اختلالات حسی فرد را درمان کند. در این اتاق از تجهیزات مختلفی استفاده خواهد شد که به بهبود تجربیات حسی کودک کمک خواهد کرد. 

4- بازی درمانی در جنت آباد 

یکی دیگر از روش‌های مورد استفاده در کاردرمانی، بازی درمانی است. این روش علاوه بر کاردرمانی در گفتاردرمانی و روانشناسی هم کاربرد بسیار زیادی دارد. در بازی درمانی درمانگر تلاش خواهد کرد که تمرینات مورد نیاز کودک را در قالب بازی‌های مفرح برای فرد پیاده سازی کند. کاردرمانی هم تلاش خواهد کرد تمرینات درمانی را در قالب فعالیت‌های روزمره زندگی به افراد ارائه دهد. از طرفی دیگر عمده فعالیت‌های روزمره کودکان را بازی تشکیل می‌دهد. از این رو می‌توان گفت که بازی درمانی همان اصولی را پیگیری می‌کند که کاردرمانی به دنبال آن است. 

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در جنت آباد همواره تلاش کرده است تا بهترین خدمات را با رعایت اصول کاردرمانی در اختیار مراجعان خود قرار دهد. از این جهت می‌توان گفت که بخش بازی درمانی این کلینیک نقش عمده‌ای در دستیابی به این هدف برای کار با کودکان خواهد داشت. 

5- اسپایدر کیج تراپی در جنت آباد

یکی از روش‌های درمانی نوین که می‌تواند بسیار کمک کننده باشد، اسپایدر کیج تراپی است. این روش را می‌توان جزو جدیدترین روش‌های مورد استفاده در کاردرمانی به حساب آورد. اسپایدر کیج یک قفسه فلزی است که به کمک آن می‌توان تمرینات درمانی مختلفی را برای کودکان و بزرگسالان اجرایی نمود. برای نمونه کودک به حالت به دمر می‌خوابد سپس باندهایی به پای او وصل خواهد شد. در این حالت کودک باید به آرامی پای خود را بالا و پایین ببرد. این تمرین به بهبود قدرت عضلات و همچنین دامنه حرکتی فرد کمک خواهد کرد. استفاده از اسپایدر کیج برای کودکان فلج مغزی کمک خواهد کرد که اختلالات حسی کمتر شده و شناخت فرد نسبت به بدن خودش بیشتر شود. 

کاردرمانی درکی حرکتی در جنت آباد

6- کاردرمانی درکی حرکتی در جنت آباد 

یکی از مهم‌ترین روش‌های مورد استفاده در کلینیک توانبخشی ایران کاردرمانی درکی حرکتی است. درک و حرکت را می‌توان دو جنبه مکمل دانست که همديگر را تقویت خواهند کرد. بهبود هر کدام از آن‌ها می‌تواند دیگری را رشد دهد. شاهد این مدعا هم کودکانی هستند که مراحل رشد حرکتی را به درستی طی نکرده‌اند. این کودکان عموما در درک و پردازش اطلاعات محیطی با مشکل روبرو هستند و هر چه مراحل رشدی ناقص‌تر طی شود مشکلات این کودکان هم بیشتر خواهد شد.

کاردرمانی درکی حرکتی به کمک تمرینات حرکتی خود کمک خواهد کرد که کودکان درک بهتری از بدن خود و محیط پیرامون به دست بیاورند. کلینیک کاردرمانی ایران واقع در جنت آباد تلاش خواهد کرد تا به کمک تمرینات خلاقانه کمک کند که این کودکان درک بهتری از محیط خود به دست بیاورند. 

7- کاردرمانی دست در جنت آباد

یکی دیگر از بخش‌های بسیاری مهم کلینیک توانبخشی ایران واقع در جنت آباد کاردرمانی دست است. دو دسته از مراجعان با توجه به شرایط خاص خود می‌توانند از خدمات کاردرمانی دست سود ببرند. دسته اول کسانی هستند که یک مشکل فیزیکی در دست خود دارند. برای نمونه افرادی که دچار تنیس البو شده‌اند، می‌توانند به این بخش مراجعه کنند. دسته دوم کسانی هستند که ساختار دست آن‌ها مشکلی ندارد اما به دلیل مشکلات ذهنی توانایی به کارگیری موثر دست را ندارند. برای نمونه کودکان اوتیسم مشکل جسمی ندارند. اما توانایی به کارگیری مفید دست را هم ندارند. 

کاردرمانی دست تمامی جنبه‌های ذهنی و جسمی فرد را بررسی خواهد کرد تا دلیل اصلی اختلالات دست را پیدا کند. سپس بر اساس نیازهای خاص هر فرد برنامه درمانی مخصوصی طراحی و اجرا خواهد شد تا فرد بهترین درمان را دریافت کند. 

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در جنت آباد فعالیت خود را از سال 1383 شروع کرده است و همواره تلاش کرده‌ است که ماهرترین تیم درمانی را در اختیار مراجعان قرار دهد. همچنین به کارگیری روش‌ها و تجهیزات نوین درمانی همواره بخشی از رسالت و چشم انداز خدمات ما بوده است. برای دریافت مشاهده رایگان می‌توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید. همچنین برای دریافت نوبت می‌توانید دکمه نوبت اینترینتی را لمس کنید:

02188242410

نوبت   اینترنتی

مراجعان کلینیک کاردرمانی ایران واقع در جنت آباد

مراجعان کلینیک کاردرمانی ایران واقع در جنت آباد

کاردرمانی به عنوان یک رشته توانبخشی دیدی کل‌نگر به مراجعان دارد و تلاش می‌کند که همه افراد را به حداکثر توانایی‌ ممکن برساند. به این معنی که افراد بتوانند فعالیت‌های روزمره زندگی خود را بدون نیاز به دیگران انجام دهند. با این توضیح می‌توان گفت که دامنه مراجعان کاردرمانی بسیار گسترده خواهد بود. در نتیجه پرداختن به همه آن‌ها ممکن نیست. به همین دلیل در ادامه بیماری‌های جسمی و ذهنی که بیشترین مراجعه به کلینیک کاردرمانی ایران را دارند با هم بررسی خواهیم کرد:

کاردرمانی جسمی در جنت آباد

الف) بیشترین مراجعان کاردرمانی جسمی در جنت آباد

همانطور که اشاره شد کاردرمانی رشته‌ای کل‌نگر است و تلاش می‌کند که فرد را به عنوان یک مجموعه واحد بررسی کرده و همه مشکلات فرد را مد نظر قرار دهد. اساسا تقسیم کردن بیماری‌ها به دو دسته جسمی و ذهنی هم جز در موارد خاص کاربردی ندارد و این دو در بسیاری از موارد با همدیگر بروز خواهند کرد. این تقسیم بندی صرفا جهت ساده‌ کردن دسته بندی است. بیماری‌های جسمی زیر بیشترین مراجعه کننده به کلینیک کاردرمانی ایران را دارند:

1- کاردرمانی فلج مغزی در جنت آباد

فلج مغزی یک اختلال گسترده است که تنوع و گستردگی بسیار زیادی دارد. برای نمونه یک کودک همی پلژی ممکن است بتواند همه فعالیت‌های خود را به صورت مستقل انجام دهد. در حالیکه کودک کوادری پلژی ممکن است برای انجام ساده‌ترین کارها هم به دیگران وابسته باشد. علاوه بر مشکلات جسمی برخی از این کودکان مشکلات ذهنی را هم تجربه خواهند کرد. کاردرمانی فلج مغزی تلاش خواهد کرد که برای همه جنبه‌های این اختلال راهکارهایی را ارائه کند.

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در جنت آباد در تلاش است که بهترین درمان‌های ممکن را برای کودکان فلج مغزی فراهم نماید. به همین جهت است که به تازگی بخش اسپایدرکیج تراپی را راه اندازی کرده است. همچنین طراحی و اختراع گیت پلیت تلاشی در همین راستا است که در مجموعه توانبخشی ایران به سرانجام رسیده است. 

2- کاردرمانی تاخیر حرکتی در جنت آباد

یکی دیگر از اختلالات جسمی که بخش زیادی از مراجعان کاردرمانی ایران را به خود اختصاص داده است، مشکلات تاخیر حرکتی است. برخی از کودکانی که با این اختلال دست و پنجه نرم می‌کنند، خودبخود بهبودی پیدا می‌‌کنند. توصیه می‌شود این کودکان مراحل رشد حرکتی را تحت نظر یک کاردرمانگر طی کنند. چرا که در بسیاری از موارد عدم طی کردن مراحل رشد حرکتی می‌تواند در آینده مشکلات ذهنی و درکی برای کودک به دنبال داشته باشد. علاوه بر آن در برخی از موارد این تاخیر به حدی می‌رسد که تمرینات کاردرمانی ضروری خواهد بود.

کاردرمانی تاخیر حرکتی تلاش می‌کند که طی کردن مراحل رشد را برای کودک سهولت ببخشد. از طرفی دیگر تلاش خواهد کرد که کودک همه مراحل را طی کند. چرا که در برخی از فرد ممکن است یک مرحله مانند: چهاردست و پا راه رفتن را طی نکرده و مستقیما مرحله راه رفتن را انجام دهد. 

3- کاردرمانی سکته مغزی در جنت آباد

سکته مغزی شرایطی است که به دلیل انسداد یک رگ مغزی یا پارگی آن، بخشی از مغز آسیب خواهد دید. میزان مشکلاتی که بر اثر این آسیب برای افراد بروز پیدا خواهد شد بسیار گسترده است. در بیشتر موارد فرد دچار همی پلژی شده و عملکرد یک طرف از بدنش مختل خواهد شد. علاوه بر آن ممکن است در برخی از جنبه‌های ذهنی مانند حافظه،‌ توجه و تمرکز، قضاوت و عملکرد حسی دچار اختلال شود. به همه این موارد افسردگی را اضافه کنید تا متوجه مشکلات کلی افراد سکته مغزی شوید. 

کاردرمانی در سکته مغزی تلاشی است برای درمان همه موارد بالا. به این صورت که در یک بخش مشکلات جسمی فرد بررسی خواهد شد. در بخش دیگری مشکلات ذهنی و روانی فرد بررسی خواهد شد. همچنین به کمک فیزیوتراپیست و گفتاردرمانگر کمک خواهیم کرد که فرد بهترین نتایج را به دست بیاورد. همه این فعالیت‌ها در کلینیک جامع توانبخشی ایران واقع در جنت آباد در قالب کار تیمی انجام خواهد شد. 

4- کاردرمانی ام اس در جنت آباد‌‌ 

بیماران ام اس هم یک قشر دیگر از مراجعان کاردرمانی ایران را تشکیل می‌دهند. این بیماری به مرور زمان پیشرفت کرده و وضعیت فرد بدتر خواهد شد. خستگی زودرس، سختی در حرکت، کاهش دامنه حرکتی، افزایش اسپاسم، سوزن سوزن شدن و بی حسی، مشکلات تعادل و سرگیجه شایع‌ترین علایم این اختلال هستند. بیماران ام اس معمولا به مرور زمان توانایی راه رفتن و انجام فعالیت‌های روزمره زندگی را از دست خواهند داد. 

کاردرمانی ام اس در ابتدا تلاش خواهد کرد که روند پیشرفت بیماری را کنترل کند. سپس به بازگرداندن توانایی‌های از دست رفته خواهد پرداخت. در نهایت هم روش‌های جبرانی و تطبیقی را پیگیری خواهد کرد. 

کاردرمانی ذهنی در جنت آباد

ب) کاردرمانی ذهنی در جنت آباد

توجه به اختلالات ذهنی از این جهت حائز اهمیت است که برای بسیاری از این بیماری‌ها درمان دارویی که بتواند به یکباره مشکل را از بین ببرد، وجود ندارد. تمرینات کاردرمانی هم چنین توانایی و ادعایی ندارند. اما کاردرمانی ذهنی به مرور زمان می‌تواند علایم این بیماری‌ها را کاهش داده و فرد را برای مشارکت فعال در اجتماع آماده کند. مهم‌ترین مراجعان کاردرمانی ذهنی جنت آباد شامل موارد زیر است:

1- کاردرمانی بیش فعالی در جنت آباد

کودکان بیش فعال را می‌توان به کمک دو ویژگی بسیار مهم به راحتی شناسایی کرد. اول اینکه این کودکان انرژی زیادی دارند و عموما تکانشی رفتار خواهند. به گونه‌ای که این انرژی زیاد کارکردی مخرب داشته باشد. دوم اینکه کودکان بیش فعال عموما توجه و تمرکز پایینی دارند و نمی‌تواند یک موضوع را به صورت طولانی دنبال کنند. برای نمونه فرد به حرف دیگران گوش نمی‌دهد و ممکن است مطالبی را بیان کند که به گفته‌های فرد مقابل هیچ ربطی نداشته باشد. 

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در جنت آباد در تلاش است تا بهترین روش درمانی اختلال بیش فعالی را برای مراجعان خود فراهم نماید. در این راستا همواره تلاش کرده‌ایم تا از بهترین متخصصان این حوزه کمک بگیریم. 

2- کاردرمانی اوتیسم در جنت آباد

کودکان اوتیسم در جنبه‌های مختلفی از زندگی مشکلات و اختلالاتی را تجربه خواهند کرد. بروز اختلالات پردازش حسی در این کودکان بسیار بالا است. همچنین انجام حرکات تکراری و کلیشه‌ای یکی دیگر از علایم آن‌ها است. از طرفی دیگر بروز مشکلات گفتاری هم در این کودکان کم نیست. هر کدام از این جنبه‌ها می‌توانند به تنهایی زندگی یک فرد را مختل کنند. کاردرمانی تلاش خواهد کرد به کمک گفتاردرمانی بر جنبه‌های منفی کودکان اوتیستیک غلبه پیدا کند. 

3- کاردرمانی اختلال یادگیری در جنت آباد 

مراجعان اختلالات یادگیری بخش مهمی از درمانجویان مرکز توانبخشی ایران را تشکیل می‌دهند. این کودکان عموما در انجام یک یا چند بخش از تکالیف مدرسه با مشکل روبرو خواهند شد. برای نمونه کودکی که نتواند کلمات و جملات را به درستی بنویسد دچار نوعی از اختلال یادگیری به اسم اختلال نوشتن شده است. در نظر داشته باشید که این حالت با مواردی که فرد در نوشتن برخی از کلمات سخت دچار اشتباه می‌شود، تفاوت دارد. کاردرمانی اختلالات یادگیری مبتنی بر ارزیابی دقیق است تا تیم درمان بتواند در یک همکاری تیمی بهترین درمان‌ها را برای این کودکان فراهم نماید. 

4- کاردرمانی سالمندان در جنت آباد

سالمندان قشری از جامعه هستند که بسیاری از آنان به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند. چرا که با بالا رفتن سن بدن انسان در بسیاری از زمینه‌ها تحلیل خواهد رفت. برای نمونه مشکلات زانو و راه رفتن در این افراد افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین توانایی‌های شناختی این افراد تحلیل خواهد رفت. برای نمونه فرد ممکن است دچار زوال عقل شود. همه این فرایند‌ها باعث می‌شوند که کاردرمانی در سالمندان به یک نیاز اساسی تبدیل شود. 

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در جنت آباد با علم به این موارد تلاش می‌کند که سالمندان را برای رویارویی با چنین مشکلاتی آماده کند. هدف اولیه کاردرمانی ممانعت از پیشرفت بیماری در مرحله اول است. اولویت دوم بازتوانی افراد است به صورتی که بتوانند مستقلا کارهای خود را انجام دهند. اولویت سوم هم استفاده از روش‌های جبرانی است تا افراد بتوانند فعالیت‌های روزمره زندگی خود را به گونه‌ای متفاوت انجام دهند. 

بیمارستان فرهیختگان تهران

سایر مراکز درمانی جنت آباد

تصور یک محله بدون داشتن مراکز درمانی مجهز غیرممکن است. چرا که در بسیاری از موارد افراد امکان استفاده مراکز درمانی در مرکز شهر را ندارند. جنت آباد هم از این قاعده مستثنی نیست. از طرفی دیگر نزدیکی این محله به مرکز شهر باعث می‌شود که برای برخی از ساکنین مناطق گزینه مناسب‌تری برای دریافت خدمات درمانی باشد. مهم‌ترین مراکز درمانی جنت آباد به شرح زیر است:

1- گفتاردرمانی جنت آباد

بخش بسیار مهمی از هر کلینیک توانبخشی باید به گفتاردرمانی اختصاص داده شود. چرا که گفتاردرمانی به بهبود توانایی حرف زدن و برقراری ارتباط کمک خواهد کرد. بنابر تعریف هم کسی که توانایی مشارکت فعال در اجتماع را نداشته باشد، به عنوان معلول شناخته خواهد شد. توانایی حرف زدن و برقراری ارتباط هم برای این کار بسیار ضروری هستند. 

به همین دلیل ما در کلینیک توانبخشی ایران واقع در جنت آباد تلاش کرده‌ایم که تیم درمانی کاملی را شکل دهیم و با به کارگیری کار تیمی بهترین درمان‌ها را برای مراجعان فراهم کنیم. بخش گفتاردرمانی جنت آباد هم تلاشی بوده جهت دستیابی به این مهم. 

2- فیزیوتراپی کودکان در جنت آباد

یکی دیگر از جنبه‌های بسیار مهم توانبخشی به فیزیوتراپی کودکان مربوط خواهد شد. فیزیوتراپی تمام انرژی خود را روی بهبود توانایی‌های حرکتی فرد متمرکز خواهد کرد. برای دستیابی به این هدف هم تلاش می‌کند که علاوه بر دامنه حرکتی، قدرت عضلات و تمامی جنبه‌های حرکتی فرد تاثیر مثبت به جای بگذارد.

بخش کاردرمانی و فیزیوتراپی کودکان کلینیک توانبخشی ایران در همکاری و هماهنگی کامل با هم قرار دارند. بنابراین تمرینات آن‌ها همدیگر را تقویت خواهد کرد. 

2- بیمارستان عرفان نیایش

بیمارستان عرفان نیایش به عنوان بخشی از مجموعه گروه بیمارستان‌ها عرفان در سال 1395 راه اندازی شده است. این بیمارستان 250 تخت فعال، 60 تخت ویژه و 23 اتاق عمل مجهز دارد که آن را به یکی از بروزترین مراکز درمانی خصوصی کشور تبدیل کرده است. هدف بیمارستان عرفان عرضه خدمات درمانی و مراقبت‌های پرستاری، مطابق با استانداردهای جهانی بوده که در این راستا از پزشکان و متخصصان در رشته‌های مختلف کمک گرفته‌اند. مهم‌ترین کلینیک‌های این بیمارستان به شرح زیر هستند:

دندانپزشکی، قلب و عروق، پوست، زنان و زایمان، انکولوژی، ارتوپدی، پزشکی پا، اورولوژی، پزشکی ورزشی، چشم پزشکی، عصب شناسی، گوارش، گوش و حلق و بینی، جراحی عمومی و روانپزشکی.

آدرس: بزرگراه نیایش غرب، بعد از بلوار کبیری طامه، خیابان امام حسین، تقاطع بهار، شماره ۱۷، بیمارستان عرفان نیایش.

شماره تماس: 49796000-021

4- بیمارستان فرهیختگان 

بیمارستان فرهیختگان یکی دیگر از مراکز درمانی مهم و بزرگ‌ترین بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی است که دارای 200 تخت فعال است. این مرکز درمانی تلاش می‌کند که برنامه‌های آموزشی و پژوهشی خود را در راستای ارائه بهتر خدمات درمانی توسعه دهد. همچنین استانداردهای ملی و بین‌المللی را معیار فعالیت‌های خود قرار داده است. 

درمانگاه‌های درد، قلب، نورولوژی، ارتوپدی، ریه، پوست، اطفال، گوش و حلق و بینی، زخم، داخلی، زنان و زایمان، جراحی و اورولوژی مهم‌ترین بخش‌های بیمارستان فرهیختگان را تشکیل می‌دهند. 

آدرس: تهران انتهای ستاری شمال، میدان دانشگاه، روبروی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی.

شماره تماس: 44867262-021

محله‌های نزدیک به جنت آباد 

سه محله جنت آباد شمالی، جنت آباد مرکزی و جنت آباد شمالی در کنار هم به عنوان جنت آباد شناخته می‌شوند. بلوار سیمون بولیوار از شمال، اتوبان ستاری از شرق، خیابان لاله در جنوب و اتوبان باکری از غرب محدوده این محله را تعیین می‌کنند. این ویژگی دسترسی به منطقه جنت آباد را نسبتا ساده می‌‌کند. به همین دلیل ساکنین محله‌های زیر می‌توانند برای دریافت خدمات درمانی به جنت آباد مراجعه کنند:

المهدی، شهران،‌شهران جنوبی، اندیشه، عدالت، سازمان برنامه، شهرک پرواز، فردوس، مهران، ابوذر، باغ فیض، پونک جنوبی، سردار جنگل، پونک شمالی، شهرک نیرو هوایی، شهرک کوهسار و شهرک نفت.

لینک‌های مرتبط:

بهترین کلینیک کاردرمانی ستارخان

بهترین کلینیک گفتاردرمانی ستارخان

بهترین کلینیک کاردرمانی شهرک غرب

بهترین کلینیک گفتاردرمانی شهرک غرب

بهترین کلینیک کاردرمانی پونک

بهترین کلینیک گفتاردرمانی پونک

کلینیک کاردرمانی گیشا

کلینیک گفتاردرمانی گیشا

کاردرمانی سعادت آباد

گفتاردرمانی سعادت آباد

کلینیک کاردرمانی آریاشهر

کلینیک گفتاردرمانی آریاشهر

کلینیک کاردرمانی مرزداران

کلینیک گفتاردرمانی مرزداران

کلینیک کاردرمانی بلوار کشاورز

کلینیک گفتاردرمانی بلوار کشاورز1000 کاراکتر باقیمانده