کاردرمانی در مرزداران

کاردرمانی در مرزداران یکی از مهم‌ترین خدماتی است که با توجه به گستردگی این منطقه احساس نیاز شدیدی نسبت به آن وجود دارد. همچنین با توجه به موقعیت مناسبی که دارد از سایر مناطق هم به راحتی در دسترس خواهد بود.

این ویژگی از نزدیکی مرزداران با چهار اتوبان همت، یادگار امام، شیخ فضل‌ الله نوری و اشرفی اصفهانی شکل گرفته است. از طرفی دیگر خلوت و آرام بودن این محله به افراد کمک خواهد کرد تا درمان خود را در محیطی با آرامش پیگیری کنند. در این بخش به بررسی و معرفی قسمت‌های مختلف بخش کاردرمانی شعبه 2 کلینیک جامع توانبخشی ایران واقع در مرزداران خواهیم پرداخت.

آدرس و شماره تلفن کلینیک کاردرمانی مرزداران

آدرس: اتوبان جلال آل احمد به سمت غرب، بعد از پل آزمایش، پلاک 189 طبقه اول

شماره تماس: 02188242410

کاردرمانی در مرزداران

با توجه به گستردگی و وسعت بسیار زیاد تهران نیاز است که برخی از خدمات در همه محله‌ها به صورت کامل ارائه شود. در همین راستا با توجه به نیازهای موجود، بخش کاردرمانی مرزداران را در شعبه دوم کلینیک جامع توانبخشی ایران راه اندازی کرده‌ایم. ما متعهد هستیم که بهترین درمان‌ها را برای بیماری‌های مختلف فراهم کنیم. در همین راستا تلاش خواهیم کرد که کمک متخصصین ماهر و باتجربه را با تجهیزات مدرن و پیشرفته ترکیب کنیم تا مراجعان محترم بهترین درمان ممکن را دریافت نمایند. همچنین در تلاش هستیم تا خدمات جامع و کاملی را به این عزیزان ارائه کنیم تا برای درمان نیاز نباشد که به جای دیگری مراجعه کنند. چرا که این کار باعث می‌شود هزینه و وقت زیادی از مراجعان هدر برود. 

بخش‌های مختلف کاردرمانی در مرزداران

بخش‌های مختلف کاردرمانی در مرزداران

کاردرمانی در مرزداران دارای بخش‌های مختلفی است. چرا که اساسا کاردرمانی خود علمی کل‌نگر است و تلاش می‌کند فرد را به عنوان یک کل در نظر بگیرد نه بخش‌های مجزا و از هم گسیخته. یکی از مهم‌ترین اصول کاردرمانی به این نکته اشاره دارد که بیماری‌های روحی و روانی مشکلات جسمی را به همراه دارند و بالعکس بیماری‌های جسمی ممکن است به مشکلات روحی و روانی را به دنبال داشته باشند. از این منظر می‌توان بخش‌های زیر را برای هر کلینیک کاردرمانی ضروری دانست. در نظر داشته باشید که خدمات زیر همگی در کلینیک جامع توانبخشی ایران در دسترس هستند:

1- کاردرمانی کودکان در مرزداران

کودکان اولین قشری هستند که می‌توانند از خدمات کاردرمانی استفاده کنند. برخی از کودکان در بدو تولد خود از بیماری‌هایی مانند فلج مغزی، سندروم داون، اختلالات رشدی، اختلال یادگیری، اوتیسم، بیش فعالی، اختلالات ژنتیکی، نوزادان نارس، اختلالات متابولیک، بیماری‌های درگیر کننده دست و بسیاری دیگر از بیماری‌ها رنج می‌برند. کاردرمانی می‌تواند نقش موثری در درمان این بیماری‌ها ایفا کند. 

هدف کاردرمانی در کودکان رساندن کودکان به حداکثر میزان استقلال در زندگی شخصی است. به صورتی که افراد برای انجام دادن کارهای خود به دیگران نیاز نداشته باشند. بدیهی است که این هدف ممکن است به اهداف کوچک‌تر یا کوتاه مدت تقلیل پیدا کند تا زمانی که فرد برای رسیدن به هدف نهایی آماده شود. برای نمونه ممکن است در یک فرد افزایش دامنه حرکتی بازو و آرنج در اولویت باشد. با حل شدن این مشکل فرد به احتمال زیاد در بسیاری از فعالیت‌های خود مانند بستن دکمه یا بند کفش به استقلال دست پیدا می‌کند. 

2- کاردرمانی بزرگسالان در مرزداران

برخی از بیماری‌ها هستند که مختص افراد بزرگسال بوده و احتمال بروز آن‌ها در کودکان اگر صفر نباشد به شدت کم است. کاردرمانی در بزرگسالان روی این دسته از اختلالات تمرکز کرده و در تلاش است تا افراد را به استقلال برساند. درمان سکته مغزی، پارکینسون، ام اس، هانتینگتون، اختلالات مخچه‌ای، بیماری‌های روماتیسمی، اختلالات ارتوپدی مانند سندروم تونل کارپال، سندرم تنیس البو و بسیاری دیگر از بیماری‌های بزرگسالان تا حد زیادی به کاردرمانی وابسته است. حتی توانبخشی سالمندان هم تا حد زیادی به کاردرمانی وابسته است. 

کاردرمانی در بزرگسالان تلاش می‌کند تا موانع به وجود آمده که مانع دستیابی افراد به استقلال هستند را از میان بردارد. به همین دلیل می‌توان بین کاردرمانی در بزرگسالان و کودکان تفاوت‌ها کمی را قائل شد. برای نمونه در افراد بزرگسال عموما توانایی انجام فعالیت‌های روزمره وجود داشته که بر اثر بیماری از بین رفته است. اما در کودکان این توانایی‌ها از ابتدا شکل نگرفته‌اند. بنابراین ممکن است در بزرگسالان بیشتر به دنبال بازآموزی یا تطبیق فرد با شرایط محیطی باشیم. اما در کودکان اصل بر آموزش و توانبخشی است. 

2- کاردرمانی جسمی در مرزداران 

کاردرمانی جسمی در مرزداران یکی دیگر از خدمات بسیار مهم کلینیک جامع توانبخشی ایران است که می‌توان نیازهای تعداد زیادی از بیماران را تحت پوشش خود قرار دهد. کاردرمانی جسمی روی بیماری‌های جسمی کودکان یا بزرگسالان تمرکز خواهد کرد. طیف این بیماری‌ها بسیار زیاد است. برای نمونه کاردرمانی می‌تواند به افراد دارای بیماری‌هایی مانند سکته مغزی، فلج مغزی، اختلالات اعصاب محیطی، ضایعه نخاعی، ضربه مغزی، دیستروفی عضلانی، صافی کف پا، تورتیکولی، فلج ارب، هیپوتونی، همی پلژی کمک کند که کیفیت زندگی بهتری را تجربه نمایند. 

مهم‌ترین اهداف کاردرمانی در بیماری‌های جسمی شامل بهبود دامنه حرکتی، کاهش درد، کاهش تورم، افزایش قدرت عضلات، بهبود مهارت‌های حرکتی ریز و درشت و در نهایت بهبود کیفیت زندگی افراد خواهد بود. کاردرمانی جسمی را باید به عنوان بخشی از فرایند کلی‌تر کاردرمانی که در صدد است تا موانعی که انجام فعالیت‌های روزمره زندگی را به خطر می‌اندازند، ارزیابی و رفع کند.

3-  کاردرمانی ذهنی در مرزداران

کاردرمانی ذهنی یکی دیگر از مهم‌ترین خدماتی است که در شعبه مرزداران کلینیک ایران به همشهریان گرامی ارائه می‌شود. این بخش از کاردرمانی تمرکز خود را روی بیماری‌هایی قرار می‌دهد که ذهن و روان افراد را درگیر خود کرده‌اند. برای نمونه اوتیسم، بیش فعالی، اختلالات یادگیری، نشانگان آسپرگر، اختلالات رفتاری، اختلالات حسی، تاخیر رشدی و بسیاری دیگر از بیماری‌ها می‌توانند از خدمات کاردرمانی ذهنی بهره‌مند شوند. 

در کاردرمانی ذهنی بیشتر تلاش می‌شود تا مشکلاتی که همکاری فرد در اجتماع را مختل می‌کنند، برطرف شوند. این مشکلات عبارتند از اختلالات در توجه و تمرکز، حافظه، مهارت‌های روزمره زندگی، مشکلات حسی، body image، مهارت‌های اجتماعی، تحمل کاری، مهارت حل مسئله، هماهنگی بین چشم و دست و غیره. برطرف کردن هر کدام از این مشکلات به تنهایی می‌تواند یک هدف میان مدت باشد که در نهایت به افزایش مشارکت فرد در اجتماع منجر شوند. 

4- کاردرمانی دست در مرزداران

اگر چه بیماری‌های دست را می‌توان در دسته بیماری‌های جسمی قرار داد اما اهمیت آن باعث شده است که در کاردرمانی بیشتر مورد توجه قرار گیرد. مخصوصا که دست مهم‌ترین ابزار فرد برای انجام فعالیت‌های روزمره زندگی است. در همین راستا کاردرمانگران تلاش خواهند کرد تا دست‌های فرد را به بیشترین توانایی ممکن برسانند. 

در نظر داشته باشید که برخی از اختلالات دست ممکن است ناشی از اختلالات ذهنی باشند نه جسمی. برای نمونه فردی که در body image و body scheme خود دچار اختلال شده باشد، احتمالا در به کارگیری دست‌های خود دچار اختلال خواهد شد. همچنین برخی از اختلالات ذهنی مانند اختلال اوتیسم می‌توانند عملکرد دست را با مشکل روبرو کنند. 

بسیاری از بیماری‌های جسمی مانند سکته مغزی، فلج مغزی، بیماری‌ روماتیسمی از جمله آرتریت روماتوئید و نقرس و غیره می توانند از خدمات کاردرمانی دست در بلوار مرزداران بهره‌مند شوند. 

5- بازی درمانی در مرزداران

کاردرمانی در تلاش است تا فعالیت‌های روزمره هر فرد را با توجه به شغل و سبک زندگی وی بهینه سازی نماید. مهم‌ترین فعالیت‌های روزانه کودکان هم در قالب بازی خود را تجلی می‌بخشند. از این رو کاردرمانگران تلاش می‌کنند تا درمان را در قالب بازی به کودکان ارائه دهند. توجه به این نکته ضروری است که بازی درمانی مختص کاردرمانی نیست و بسیاری از تخصص‌های دیگر از جمله گفتاردرمانی و روانشناسی هم تلاش می‌کنند درمان‌های خود را از طریق بازی برای کودکان اجرا نمایند. 

هدف بازی درمانی بسته به نوع اختلال فرد می‌تواند بسیار متفاوت باشد. برای نمونه در فرد که حرکات ظریف فرد ضعیف است، استفاده از نخ و مهره جهت تقویت این حرکات به کار گرفته خواهد شد. در حالی که همین بازی برای فرد دیگری با هدف بهبود توجه و تمرکز مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

6- کاردرمانی درکی حرکتی در مرزداران 

برخی از جنبه‌ها و بخش‌های کاردرمانی وجود دارند که کمتر مورد توجه قرار گرفته است. کاردرمانی درکی حرکتی از جمله این بخش‌ها می‌باشد. کاردرمانی درکی حرکتی از این ایده نشات گرفته است که حرکات فیزیکی می‌توانند روی بهبود درک تاثیر گذار باشند و از طرفی دیگر بهبود درک فرد می‌تواند روی حرکات وی تاثیر مثبت داشته باشد. برای نمونه فردی که body awareness مناسبی ندارد عموما تعادل و ثبات پایینی دارد. برای درمان این مشکل باید تمریناتی به کار گرفته شود که علاوه بر افزایش body awareness مهارت‌های حرکتی فرد را بهبود دهد. کاردرمانی درکی حرکتی می‌تواند در درمان بسیاری از اختلالات از جمله اوتیسم، بیش فعالی، اختلالات یادگیری و غیره می‌تواند کمک کننده باشد. 

اتاق تاریک (سنسوری روم) در مرزداران

7- اتاق تاریک (سنسوری روم) در مرزداران

اتاق تاریک یک بخش نسبتا جدیدی است که به تازگی توانسته راه خود را در میان درمان‌های توانبخشی پیدا کند. استفاده از اتاق تاریک می‌تواند به یکپارچگی حسی در افراد کمک کند. این درمان می‌تواند به هماهنگی بیشتر در بین حس‌های مختلف منجر شده و در نهایت درک ما را از جهان پیرامون دگرگون نماید. آنچه کاردرمانگران حسی دنبال می‌کنند می‌تواند در بسیاری از بیماری‌ها حتی بیماری‌های جسمی هم مورد استفاده قرار گیرد. بخش سنسوری روم کلینیک کاردرمانی ایران واقع در بلوار مرزداران یکی از پیشرفته‌ترین بخش‌های این مرکز است که آماده خدمت رسانی به همشهریان گرامی است.

بخش کاردرمانی شعبه دوم کلینیک جامع توانبخشی ایران واقع در مرزداران یکی از مجهزترین کلینیک‌های کاردرمانی در تهران است. این بخش به کمک متخصصین ماهر و با استفاده از بروزترین تجهیزات در تلاش است تا بهترین خدمات را به شما همشهریان گرامی ارائه دهد. جهت دریافت مشاوره می‌توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت دریافت نوبت می‌توانید دکمه نوبت اینترنتی را لمس کنید:

02188242410

نوبت   اینترنتی

نقش فعالیت‌های روزمره زندگی در کاردرمانی

نقش فعالیت‌های روزمره زندگی در کاردرمانی

همه ما به در تلاش هستیم تا فعالیت‌های روزانه خود را به درستی سازماندهی کنیم. حتی فعالیت‌های شغلی ما در قالب فعالیت‌های روزمره قابل درک و بررسی است. از آنجایی که کاردرمانی هدف خود را بر استقلال و بهبود کیفیت زندگی افراد قرار داده است، توجه به این بخش ناگریز خواهد بود. هر مانعی که در این مسیر وجود داشته باشد باید از میان برداشته شود. رفع موانع می‌تواند به کمک توانبخشی باشد یا از وسایل کمکی مانند عصا و ویلچر استفاده شود. همچنین ممکن است مجبور باشیم که از روش‌های جبرانی یا تطبیق محیط برای ساده‌تر کردن کارها استفاده کنیم. 

برای نمونه فردی که دچار همی پلژی شده است نمی‌تواند از هر دو طرف بدن خود به صورت کامل استفاده کند. بنابراین نیاز است که آموزش‌هایی در مورد نحوه پوشیدن و درآوردن لباس، نحوه بالا و پایین رفتن از پله، شیوه مناسب سوار و پیاده شدن از ماشین به فرد داده شود. در نظر داشته باشید که فرد نیاز است در بسیاری دیگر از حوزه‌ها هم آموزش‌هایی را دریافت کند. همچنین ممکن است برای برخی از فعالیت‌های خود به تجهیزات خاصی نیاز داشته باشد. برای نمونه این افراد می‌توانند از چاقوهایی استفاده کنند که به راحتی با یک دست کارآیی مناسبی خواهند داشت. 

چه بیماری‌هایی می‌توانند از خدمات کاردرمانی در مرزداران استفاده کنند؟

کاردرمانی جزو تخصص‌هایی است که می‌تواند به تعداد زیادی از بیماری‌های مختلف کمک کند. از بیماری‌های ذهنی و روانی گرفته تا بیماری نورولوژیک، ارتوپدیک، مشکلات ژنتیکی، اختلالات عصبی عضله‌ای و بسیاری دیگر اختلالات کاردرمانی در تلاش خواهد بود تا کیفیت زندگی افراد را بهبود بخشد. در واقع هر اختلالی که روند زندگی معمولی را متوقف نماید یکی از مخاطبان کاردرمانی است. در ادامه لیستی از مهم‌ترین بیماری‌ها را مشاهده می‌کنید که در کلینیک کاردرمانی مرزداران به دنبال درمان آن‌ها هستیم:

1- کاردرمانی فلج مغزی در مرزداران

فلج مغزی یکی از شایع‌ترین اختلالات دوران کودکی است که درمان قطعی برای آن وجود ندارد. بنابراین تنها توانبخشی و پیگیری‌های مداوم خانواده است که می‌تواند راه‌های درمانی جدیدی را به روی این افراد بگشاید. کاردرمانی فلج مغزی  کمک خواهد کرد که فرد بتواند در زمان مناسب توانایی راه رفتن را کسب نماید. همچنین مهارت‌های ریز و درشت حرکتی را توسعه خواهد داد تا فرد بتواند فعالیت‌های روزمره زندگی را به صورت مستقل انجام دهد. در نظر داشته باشید که وضعیت هر کودک سی پی با دیگری متفاوت است. بنابراین ممکن است هدف درمان برای یک نفر کاهش تون عضلانی باشد و برای دیگری افزایش تون عضلانی در دستور کار قرار گیرد. 

ما در کلینیک جامع توانبخشی ایران تلاش خواهیم کرد که بهترین درمان‌های ممکن را برای کودکان دارای فلج مغزی فراهم کنیم تا بتوانند زندگی مستقل و شادی را تجربه نمایند. 

2-  کاردرمانی تاخیر حرکتی در مرزداران

تاخیر حرکتی یکی دیگر از بیماری‌های شایع در کودکان است که از طریق کاردرمانی می‌توان برای درمان آن اقدام نمود. با توجه به اینکه تاخیر حرکتی خود دارای دلیل‌های گوناگون است نیاز است ابتدا ارزیابی دقیقی از بیمار به عمل بیاید. سپس با توجه به بیماری موجود برنامه درمانی مناسبی طراحی و اجرا گردد. کاردرمانی تاخیر حرکتی تلاش می‌کند تا فرد را جهت طی کردن مراحل رشد حرکتی یاری کند.
اهداف کوتاه مدت کاردرمانگران در درمان بیماران تاخیر حرکتی ممکن است شامل تعدیل تون عضلانی، افزایش دامنه حرکتی، افزایش قدرت عضلات و بهبود هماهنگی حرکتی باشد. خوشبختانه در بسیاری از موارد کاردرمانی می‌تواند به رفع تاخیر حرکتی بیانجامد. 

3- کاردرمانی اوتیسم در مرزداران

افزایش چشمگیر افراد مبتلا به اوتیسم باعث شده است که درمان آن با جدیت بیشتر از سوی خانواده‌ها پیگیری شود. کاردرمانی به عنوان بخشی از برنامه توانبخشی این افراد می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. کاردرمانی در اوتیسم به کمک روش‌های درمانی خود مانند یکپارچگی حسی، توانبخشی شناختی، رفتار درمانی و غیره تلاش می‌کند علایم این اختلال را کاهش دهد. در نظر داشته باشید که هم کاردرمانی جسمی و هم کاردرمانی ذهنی می‌توانند در درمان این مشکل کمک کننده باشند. چرا که برخی از توانایی‌هایی کودکان اوتیسم مانند حرکات ریز هم دچار اختلال خواهد شد. اختلال در این توانایی می‌تواند نوشتن و مهارت‌های یادگیری فرد را تحت تاثیر قرار دهد. با در نظر گرفتن همه موارد بالا ما در کلینیک کاردرمانی ایران واقع در مرزداران در تلاش هستیم تا مناسب‌ترین درمان را در اختیار افراد دارای این اختلال قرار دهیم. 

4- کاردرمانی بیش فعالی در مرزداران

بیش فعالی یکی از اختلالاتی است که بیشتر در زمان مدرسه و با اختلال در توجه و تمرکز، حافظه، ضعف در مهارت‌های خودتنظیمی، اختلال در رشد مهارت‌های حرکتی درشت و ریز، مشکلات پردازش حسی خود را نشان می‌دهد که در نهایت انجام فعالیت‌های روزمره زندگی را محدود خواهد کرد. کاردرمانی در بیش فعالی برای رفع هر کدام از این اختلال‌ها روش‌های درمانی خاصی را توسعه داده است. در نتیجه کاردرمانی در کنار گفتاردرمانی و روانشناسی می‌توانند برنامه درمانی منسجم و موثری را برای این بیماری شکل بدهند. این هدفی است که در مجموعه توانبخشی ایران به صورت تیمی دنبال می‌شود تا افراد درگیر، بهترین درمان را دریافت کنند. 

5- کاردرمانی در سکته مغزی در مرزداران 

افرادی که سکته مغزی می‌کنند عموما دچار یک نوع افسردگی و ناامیدی در زندگی خود خواهند شد. تطابق پیدا کردن با این شرایط جدید می‌تواند زمانبر باشد. مخصوصا اگر روند توانبخشی با تاخیر همراه شود، می‌تواند عوارض جبران ناپذیری را برای فرد به دنبال داشته باشد. کاردرمانی در سکته مغزی در تلاش است تا علاوه بر بازآموزی حرکتی مشکلات ذهنی و حسی فرد را هم مورد توجه قرار دهد. کاردرمانی برای سکته مغزی می‌تواند به محض پایدار شدن وضعیت بیمار شروع شود. حتی در برخی از موارد مشاهده شده که این روند از بخش مراقبت‌های ویژه شروع خواهد شد. این روند عوارض بعدی بیماری را به شدت کمتر خواهد کرد. 

کاردرمانی سندروم داون در مرزداران

6- کاردرمانی سندروم داون در مرزداران

سندروم داون یک بیماری ژنتیکی است که نمی‌توان به صورت کامل آن را درمان کرد. در نتیجه این بیماری برای همیشه همراه فرد باقی خواهد ماند. از این منظر می‌توان گفت که مهم‌ترین درمانی که می‌تواند به این کودکان کمک کند، توانبخشی است. این افراد علاوه بر اختلال در مهارت‌های حرکتی در برخی از جنبه‌های ذهنی مانند: توانایی تصمیم گیری، قضاوت، حافظه و تحمل کاری دچار اختلال خواهند شد. علاوه بر آن در گفتار خود عموما دچار اختلا خواهند شد. کاردرمانی در کنار سایر رشته‌های توانبخشی تلاش خواهد کرد تا این مشکلات را به حداقل برساند. 

7- کاردرمانی اختلالات یادگیری در مرزداران

اختلالات یادگیری هم دارای تنوع بسیار زیادی است. این اختلالات می‌توانند در زمان مدرسه زندگی فردی و اجتماعی فرد را مختل کنند. چرا که ممکن است فرد به خاطر عملکرد پایین در درس‌ها مورد تحقیر و تمسخر همسالان و بعضا معلم‌ها و اولیا قرار بگیرد. در نتیجه برطرف کردن اختلال یادگیری تلاشی است برای بهبود عزت نفس و افزایش رضایت فرد از زندگی. کاردرمانی در  اختلالات یادگیری تلاش می‌کند با کاهش مشکلات توجه و تمرکز، حافظه، body awareness، مشکلات حرکتی زیر و بسیاری دیگر از جنبه‌ها فرد را به سطح افراد هم سن و سال برسانند. 

 سایر مراکز درمانی مرزداران

 سایر مراکز درمانی مرزداران

مرزداران هم مانند هر محله و ناحیه دیگر در تهران بزرگ، نیازها و خواسته‌های مشخصی دارد. وجود مراکز درمانی مختلف یکی از این خواسته‌ها است. وجود مراکز درمانی در هر ناحیه کمک می‌کند تا افراد مجبور نباشند برای دریافت خدمات درمانی فاصله زیادی را طی کنند. مهم‌ترین خدماتی که در مرزدارن ارائه می‌شوند به صورت زیر هستند:

1- گفتاردرمانی در مرزداران

مرتبط‌ترین رشته‌ای که در بسیاری از موارد شباهت‌ها و همپوشانی‌هایی هم با کاردرمانی دارد، گفتاردرمانی است. متخصصان گفتاردرمانی در تلاش هستند تا اختلالات زبان و گفتار فرد را حل کنند. این اختلالات ممکن است خود را در قالب بیماری‌های گوناگون به معرض نمایش بگذارند. اهداف مختلف گفتاردرمانی ممکن است شامل افزایش توجه و تمرکز، کاهش اختلالات بلعی و تنفسی، کاهش آبریزش دهان، آموزش تلفظ صحیح صداها و کلمات مختلف، درک صحیح گفتار دیگران و بهبود ارتباط افراد با همدیگر باشد. مرکز گفتاردرمانی مرزداران که بخشی از کلینیک جامع توانبخشی ایران است همین اهداف را با جدیت و به کمک همکاران متخصص پیگیری می‌کند. 

2- فیزیوتراپی اطفال در مرزداران

فیزیوتراپی اطفال یکی دیگر از تخصص‌های توانبخشی است که قرابت و نزدیکی بسیار زیادی با کاردرمانی دارد. بسیاری از کودکانی که از خدمات کاردرمانی جسمی استفاده می‌کنند به احتمال زیاد به فیزیوتراپی کودکان هم نیاز پیدا خواهند کرد. در همین راستا در شعبه 2 کلینیک جامع توانبخشی ایران واقع در مرزداران در تلاش هستیم تا با تکیه به تخصص همکارانمان بهترین ترکیب درمانی را در اختیار مراجعان گرامی قرار دهیم. فیزیوتراپی اطفال تلاش خواهد کرد تا موانعی که حرکات کودکان را تحت تاثیر قرار می‌دهند از همان ابتدا رفع نمایند. برای نمونه می‌توانند در کودکان فلج مغزی به تعدیل تون عضلانی کمک کرده و قدرت این عضلات را افزایش دهند. همچنین این توانایی را دارند که به افزایش دامنه حرکتی کمک کرده و دردهای عضلانی را به صورت چشمگیری کاهش دهند. 

3- بیمارستان پیامبران

بیمارستان پیامبران یکی از نزدیک‌ترین مراکز درمانی به بلوار مرزداران است. این بیمارستان خدمات متنوعی را ارائه می‌کند و در بخش‌های کلینیک زخم، کلینیک درد، کلینیک سلامت و بهبود سبک زندگی،‌ کلینیک آریتمی قلبی، کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی شامل جراحی، ارتوپدی، جراحی مغز و اعصاب، چشم پزشکی، گوش و حلق و بینی، ارولوژی، داخلی، غدد، گوارش، ریه، کلیه، روماتولوژی، خون و هماتولوژی و بسیاری از زمینه‌های دیگر خدمات خود را به ساکنین این منطقه ارائه خواهد داد. 

آدرس: میدان دوم صادقیه، بلوار آیت الله کاشانی، بلوار اباذر - بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی پیامبران

شماره تماس: 02144079131

4- بیمارستان میلاد

بیراه نیست اگر بگوییم بیمارستان میلاد یکی از بزرگ‌ترین و مجهزترین بیمارستان‌های تهران و یکی از قطب‌های درمانی این شهر است. این بیمارستان با ظرفیت 1000 تختی در سال 1380 افتتاح شده است. بیمارستان میلاد می‌تواند درمان مناسبی برای انواع بیماری‌های مغز و اعصاب، ارتوپدی، عفونی، روماتیسم، مشکلات ژنتیکی،  بیماری‌های قلبی و تنفسی و غیره در اختیار مراجعان خود قرار دهد. 

آدرس: بزرگراه همت، جنب برج میلاد

شماره تماس: 02182039

5- بیمارستان آتیه

بیمارستان آتیه یکی دیگر از مراکزی است که از مرزداران و شهرک غرب به راحتی می‌توان به آن‌ها دسترسی پیدا کرد. این بیمارستان در سال 1377 و با 299 تحت فعال فعالیت خود را شروع کرده است. این بیمارستان یک مرکز خصوصی است که خدمات خود را در بخش‌های زیر به مراجعان ارائه می‌کند: درمانگاه زنان و زایمان، درمانگاه عفونی، درمانگاه قلب، درمانگاه اطفال، درمانگاه روانپزشکی، درمانگاه چشم ،درمانگاه جراحی مغز و اعصاب، درمانگاه انكولوژی، درمانگاه ریه، گوارش و غیره. 

آدرس: شهرک قدس (غرب)، بلوار فرحزادی، تقاطع شهید دادمان

شماره تماس: 02182721

7- بیمارستان رسول اکرم

یکی دیگر از بیمارستان‌هایی که ساکنین شهرک غرب و مرزداران برای درمان بیمار‌ها می‌توانند به آن مراجعه کنند، مرکز درمانی رسول اکرم می‌باشد. این بیمارستان دارای 700  تخت درمانی است که آن را به یک مرکز مجهز تبدیل کرده است. بخش‌های اطفال، جراحی زنان، نورولوژی، جراحی مغز و اعصاب، اورولوژی، جراحی عمومیPOST NICU، انژیوگرافی، VIP، جراحی مغز و اعصاب ICU، پیوند کلیه، PAIN، پوست، خون، زنان زایمان، نفرولوژی، روانپزشکی، داخلی و جراحی مغز و اعصاب، ارتوپدی و … تنها گوشه‌ای درمانگاه‌ها و بخش های مختلف این بیمارستان می‌باشند. 

آدرس:  خیابان ستارخان - خیابان نیایش - بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) 

شماره تماس: 02164351

 محله‌های نزدیک مرزداران

محله‌های نزدیک مرزداران 

بررسی محله‌های نزدیک به مرزداران می‌تواند نقشه راهی باشد برای کسانی که در این مناطق زندگی می‌کنند و به خدمات توانبخشی نیاز پیدا کرده‌اند. ساکنین محله‌های زیر به راحتی می‌توانند از خدمات کاردرمانی شعبه 2 کلینیک جامع توانبخشی ایران واقع در مرزداران بهره‌مند شوند:

مرزداران، شهرک ژاندارمری، شهرک آزمایش، شهرک فرهنگیان، ستارخان، تهران ویلا، صادقیه، شهرک پاس، گیشا، شهرک المهدی، کوی ارمکان، خیابان جلال آل احمد، سازمان آب، شهرآرا، دریان نو، تهرانسر، تیموری، دانشگاه شریف، امیرآباد، ایوانک، پونک، ونک، جنت آباد، دریا، درختی، شهران، اندیشه و در نهایت افراد از تمامی نقاط تهران می‌توانند از خدمات ما بهره‌مند شوند.  

 

لینک‌های مرتبط:

کلینیک کاردرمانی بلوار کشاورز

کلینیک گفتاردرمانی بلوار کشاورز

کلینیک گفتاردرمانی در تهران

کلینیک گفتاردرمانی شهر ری

بهترین کلینیک گفتاردرمانی نارمک

کلینیک گفتاردرمانی نازی آباد

کلینیک گفتاردرمانی پاسداران

کلینیک گفتاردرمانی شهرآرا

کلینیک گفتاردرمانی مرزداران

کلینیک گفتاردرمانی در تهرانسر

بهترین کاردرمانی پیروزی

مراکز کاردرمانی شهر ری

کلینیک کاردرمانی در نارمک

 

1000 کاراکتر باقیمانده