کلینیک کاردرمانی سعادت آباد

سعادت آباد یا سادات آباد قدیم یکی از نوسازترین محلات تهران است که به سرعت در حال رشد و توسعه است. نوساز بودن آن باعث شده است که خدمات درمانی مخصوصا کاردرمانی به سهولت در دسترس نباشد.

علاوه بر آن توسعه سریع هم باعث شده است که بسیاری از مراکز درمانی و رفاهی توانایی ارائه خدمات مناسب را نداشته باشند. در نهایت موقعیت جغرافیایی آن هم به گونه‌ای است که دسترسی به مرکز شهر تهران ساده نیست. همه این عوامل دست به دست هم داده‌اند تا برخی از نیازمندان به خدمات کاردرمانی و گفتاردرمانی از دسترسی به این خدمات باز بمانند. با توجه به موارد بیان شده کلینیک توانبخشی ایران که یکی از بهترین مراکز درمانی سعادت آباد است بخش کاردرمانی خود را راه اندازی کرده است. در ادامه به بررسی مهم‌ترین خدمات این کلینیک خواهیم پرداخت. 

مسیرهای پیشنهادی برای ساکنین سعادت آباد به کلینیک کاردرمانی ایران:

1- شعبه مرزداران: اتوبان چمران، اتوبان همت، اتوبان شیخ فضل اله، اتوبان جلال به سمت غرب پلاک 189.

2--شعبه بلوار کشاورز: میدان کاج، خیابان خوردین، بلوار دریا، اتوبان چمران، میدان توحید، بلوار کشاورز مرکز جامع توانبخشی ایران بخش کاردرمانی.

مسیر دوم: میدان سرو، اتوبان نیایش، اتوبان چمران، میدان توحید، بلوار کشاورز تقاطع جمالزاده.

زمان طی مسیر از میدان کاج سعادت آباد به مرکز کاردرمانی ایران در شرایط عادی 7 دقیقه و در ترافیک نسبتا سنگین حدود 15دقیقه برآورد می‌گردد.

شماره تماس: 02188242410

بهترین  کاردرمانی سعادت آباد

کلینیک کاردرمانی سعادت آباد

دسترسی به خدمات درمانی مناسب حق طبیعی هر انسانی است. مطمئنا هر چه مراکز درمانی در سطح یک شهر بیشتر باشند، گستردگی آن‌ها بیشتر خواهد شد. در نتیجه توضیع آن‌ها هم به گونه‌ای خواهد بود که دسترسی از همه مناطق ساده‌تر شود. در همین راستا شعبه 2 کلینیک کاردرمانی ایران در سعادت آباد افتتاح شده است. 

اهداف کاردرمانی در سعادت آباد همان اهداف کلی کاردرمانی است که مبتنی بر استقلال فردی و بهبود کیفیت زندگی است. در واقع ما در تلاش هستیم تا موانع استقلال را به خوبی شناسایی کرده و راه‌حل‌های مناسبی را برای هر مشکل توسعه دهیم. 

در این مسیر هم از متخصصانی کمک خواهیم گرفت که سال‌های متمادی در حوزه توانبخشی فعالیت داشته‌اند. این متخصصان همواره در تلاش هستند تا روش‌های نوین درمانی را فرا بگیرند و آن را با تجربه خود ترکیب کنند تا بهترین درمان را در اختیار مراجعان خود قرار دهند. 

همچنین کلینیک کاردرمانی ایران همواره خود را متعهد به بهره‌گیری از تجهیزات نوین دانسته است. به صورتی که دستگاه گیت پلیت در همین مجموعه اختراع شده و توسعه پیدا کرده است. در جدیدترین تلاش برای دستیابی به تجهیزات نوین، دستگاه اسپایدر کیج در مجموعه مستقر شده است. 

 بخش‌های مختلف کلینیک کاردرمانی سعادت آباد

 بخش‌های مختلف کلینیک کاردرمانی سعادت آباد

کاردرمانی در نگاه خود به مراجع وی را به صورت یک کل در نظر خواهد گرفت. به این معنا که تلاش می‌کند تمامی مشکلات جسمی و روانی فرد را شناسایی کرده و برای درمان آن‌ها راه حل‌هایی پیشنهاد کند. اما از طرفی دیگر کاردرمانی و تمامی رشته‌های توانبخشی فرد محور هستند. به این معنا که برای هر فردی متناسب با نیازها و مشکلات وی، رویکردها و تمرینات درمانی متفاوتی را به کار خواهند گرفت. از این منظر کلینیک کاردرمانی ایران واقع در سعادت آباد تلاش کرده است تا هر دو جنبه را حفظ کرده و خدمات مناسبی را به افراد ارائه کند: 

1- کاردرمانی جسمی در سعادت آباد

کاردرمانی جسمی روی بیماری‌هایی که جنبه جسمی آن‌ها بیشتر از جنبه ذهنی اختلال است تمرکز دارد. البته به جنبه‌های روانی این بیماری‌ها هم توجه خواهد شد چرا که در اساس اختلالات جسمی ممکن است با اختلالات روانی هم همراه باشد. در این بخش بیشتر انرژی کاردرمانگران برای تقویت عضلات، افزایش دامنه حرکتی عضلات، کاهش درد، بهبود تعادل و حرکت افراد صرف خواهد شد. 

کاردرمانی جسمی در کنار کاردرمانی ذهنی تلاش می‌کند تا فرد را به سطح مطلوبی از استقلال فردی برساند. در این راه هم ممکن است از تجهیزات مختلفی مانند توپ سی پی، نردبان ایستاده، تخته تعادل، استندینگ بورد و … استفاده کنند. 

کاردرمانی جسمی سعادت آباد بیماری‌های زیادی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. برای نمونه می‌توان به اختلالات فلج مغزی، سکته مغزی، تورتیکولی، فلج بلز، مشکلات ارتوپدی و تاخیر حرکتی اشاره‌ کرد. 

2- کاردرمانی ذهنی در سعادت آباد

بخش ذهنی کاردرمانی نقش بسیار مهمی در توسعه فعالیت‌های روزانه زندگی دارد. در کاردرمانی ذهنی توانایی‌های شناختی و کارکردهای اجرایی مغز مورد توجه قرار می‌گیرند. همچنین تلاش می‌شود تا توانایی تطابق این افراد بهبود یابد. توانایی تطابق به این معنا است که فرد بتواند مهارت‌های کسب شده در خانه یا محیط کلینیک را اجتماع پیاده سازی کند. برای نمونه ممکن است فردی بتواند در خانه کفش‌های خود را بپوشد اما نتواند این کار را در مهمانی انجام دهد. 

افراد دارای اختلالات اوتیسم، آسپرگر، بیش فعالی،‌ اختلال یادگیری، اختلالات حسی  و بسیاری دیگر از اختلالات به کمک کاردرمانی قابل درمان هستند. کاردرمانی ذهنی علاوه بر کاردرمانی جسمی قرابت و نزدیکی خاصی هم با گفتاردرمانی دارد. ما در کلینیک توانبخشی ایران کاملا به کار تیمی معتقد هستیم و در تلاش هستیم تا این مهم را به مرحله اجرا برسانیم. 

3- کاردرمانی دست در سعادت آباد

دست یکی از مهم‌ترین اعضای بدن فرد است. چرا که در مرحله اول درک جهان به کمک دست‌ها ساده‌تر خواهد شد. از طرفی دیگر ما برای انجام کارهای روزانه خودمان به دست‌هایمان وابسته هستیم. از این جهت کاردرمانی در تلاش است تا مشکلاتی که دست افراد را درگیر می‌کند، حل نماید. کاردرمانی دست اختلالات مختلفی را پوشش می‌دهد. فرقی هم نمی‌کند که این اختلالات در حوزه مشکلات جسمی باشد یا در حوزه مشکلات ذهنی. 

در اختلالات جسمی مانند آرنج تنیس بازان، سندروم تونل کارپال، فلج مغزی، سکته مغزی، آرتریت روماتوئید و نقرس کاردرمانی دست تلاش می‌کند تا دامنه حرکتی و قدرت عضلانی را افزایش داده و میزان درد و اسپاستی‌سیتی را کاهش دهد. 

همچنین در اختلالات ذهنی مانند اختلال یادگیری، اوتیسم و بیش فعالی  هدف توسعه مهارت‌ها و توانایی‌های ذهنی که عملکرد دست را مختل می‌کنند، است. در این افراد شناخت بدن خود، توانایی تشخیص جهت به خصوص چپ و راست، عبور دست از خط وسط بدن و بازآموزی حسی از مهم‌ترین اهداف کاردرمانی دست در سعادت آباد می‌باشد. 

 اسپایدر کیج تراپی در سعادت آباد

4- اسپایدر کیج تراپی در سعادت آباد

یکی از مهم‌ترین اهداف کاردرمانی ایران از همان ابتدای تاسیس ارائه جدیدترین روش‌های درمانی به افراد بوده است. تجهیز مرکز به دستگاه اسپایدر کیج تازه‌ترین تلاش ما برای دستیابی به این مهم بوده است. اسپایدر کیج یک قفس فلزی است که به تعداد زیادی قرقره، وزنه، تسمه و باند الاستیک است. 

به کمک اسپایدر کیج تراپی می‌توان به بهبود تعادل، انعطاف پذیری، تقویت عضلات، بهبود حس عمقی، افزایش دامنه فعال مفاصل، تقویت برنامه ریزی حرکتی، جلوگیری از آتروفی عضلانی، درک فضایی و بسیاری دیگر از مهارت‌های حرکتی کمک کرد. 

اسپایدر کیج در بیماری‌هی جمله فلج مغزی، تاخیر رشدی، اختلالات عصبی-عضلانی، سندروم داون و بسیاری دیگر اختلال‌ها قابل استفاده می‌باشد.

5- کاردرمانی درکی حرکتی در سعادت آباد

رویکرد درکی حرکتی را می‌توان یک انقلاب در پروسه توانبخشی افراد دانست. به شیوه‌ای که امروزه کمتر کلینیکی از این روش بهره‌مند نیست. کاردرمانی درکی حرکتی بر این پایه استوار است که درک و حرکت روی همدیگر تاثیر می‌گذارند. از طرفی دیگر نقص در هر کدام می‌تواند عملکرد دیگری را مختل نماید. کسانی که مدت طولانی در حوزه توانبخشی کار کرده باشند، می‌توانند این تئوری را تائيد کنند. 

 در کاردرمانی درکی حرکتی ارائه تمریناتی که مهارت‌های مختلف را درگیر می‌کند معمول است. برای نمونه کودکی روی ترامپولین بالا و پایین می‌پرد و همزمان توپی را داخل سبد می‌اندازد لازم است که هماهنگی چشم و دست داشته باشد و در عین حال بتواند تعادل خود را حفظ کند. 

این تمرینات در نهایت می‌تواند به تقویت عضلات، تعادل، و درک فرد از محیط کمک کند. همه این موارد در نهایت شناخت فرد را از خود و محیط افزایش خواهند داد. کاردرمانی درکی حرکتی برای بسیاری از افراد از جمله افراد درگیر با خام حرکتی، اختلالات یادگیری، اختلالات توجه و تمرکز، اوتیستیک،‌ و افراد درگیر با اختلالات حسی مفید خواهد بود. 

6- بازی درمانی در سعادت آباد

بازی درمانی یک روش درمانی شناخته شده در جهان است که توسط متخصصان کاردرمانی، گفتاردرمانی و روانشناسان به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلینیک کاردرمانی ایران واقع در سعادت آباد تلاش کرده است تا مجهزترین بخش بازی درمانی را راه اندازی کند. چرا که کاردرمانی تمرینات خود را از طریق فعالیت‌های روزمره زندگی افراد به آن‌ها ارائه می‌دهد و بازی فعالیتی است که کودک بیشتر زمان خود را به آن اختصاص می‌دهد. 

بازی درمانی این قابلیت را دارد که درک و شناخت کودک را به مرحله بالاتر برساند. همچنین نقش موثری در توسعه مهارت‌های حرکتی ریز و درشت کودکان دارد. 

مزیت دیگر بازی درمانی در این است که تقریبا برای هر کودکی قابل استفاده است و می‌توان آن را با سایر روش‌هار درمانی تلفیق کرد تا نتیجه بهتری به دست بیاوریم.

7- نوروفیدبک سعادت آباد

نوروفیدبک جهت اصلاح امواج مغزی به کار گرفته می‌شود. در این روش به کمک حسگرهای نصب شده روی سر، امواج مغزی فرد ثبت خواهد شد. سپس از طریق بازی‌های شنیداری یا دیداری رایانه‌ای نحوه تغییر امواج مغزی آموزش داده می‌شود. تغییر در امواج مغزی در نهایت می‌تواند به تغییر رفتاری فرد منتهی شود. 

مزیت استفاده از نوروفیدبک در این است که فرد دیگر نسبت به درمان جبهه گیری نخواهد کرد. چرا که فرد عملا در حال بازی است، اما در واقعیت دارد یک درمان پیشرفته را دریافت می‌کند. تفاوت آن با بازی درمانی در این است که فرد در این حالت ممکن است به صورت تکی بازی کند اما در بازی درمانی حضور مداوم درمانگر ضروری است. 

از نوروفیدبک در اختلالات ذهنی از جمله اوتیسم، بیش فعالی، اختلالات یادگیری و همچنین اختلالات اضطرابی می‌توان استفاده کرد.  

8- اتاق تاریک در سعادت آباد

توجه و تمرکز جزو علایم بسیاری از بیماری‌ها می‌باشد. برای نمونه در اختلال بیش فعالی کم توجهی این علایم به طور گسترده‌ای دیده می‌شود. در نتیجه لازم است روش‌های درمانی مناسبی برای پاسخ دهی به آن داشته باشیم. در اتاق تاریک با حذف نور و ایجاد تاریکی تلاش می‌شود که عوامل حواس پرتی از بین بروند. سپس با روشن کردن یک شی نورانی توجه کودک را به خود جلب خواهیم کرد. 

ادامه دادن به این روند در نهایت می‌تواند به نتایج زیر منتهی شود:

  • افزایش توجه و تمرکز، 
  • افزایش self concept،
  • بهبود مهارت کاوش چشمی،
  • بهبود حرکات چشم و افزایش میدان توجه بینایی. 

بخش اتاق تاریک کلینیک کاردرمانی ایران واقع در سعادت آباد یکی از مجهزترین بخش‌های این کلینیک است. ما در این بخش تلاش می‌کنیم تا کودکان را به بهترین شکل ممکن درمان کنیم.

بخش کاردرمانی کلینیک ایرن واقع در سعادت آباد با بهره‌گیری از تجهیزات و روش‌های درمانی نوین در کنار تیم درمانی مجرب آماده ارائه بهترین خدمات به شما همشهریان گرامی است. جهت دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت دریافت نوبت می‌توانید دکمه نوبت اینترنتی را لمس فرمایید:

02188242410

نوبت اینترنتی

 

کاردرمانی سعادت آباد به درمان چه بیماری‌هایی کمک می‌کند؟

کاردرمانی سعادت آباد به درمان چه بیماری‌هایی کمک می‌کند؟

کاردرمانی یک رشته توانبخشی است که تمرکز خود را روی بهبود توانایی فرد برای انجام فعالیت‌های روزمره زندگی گذاشته است. در نتیجه هر بیماری که این مشکل را به وجود بیاورد می‌تواند توسط کاردرمانی درمان شود. توجه به این نکته ضروری است که درمان در هر فرد از فرد دیگری متفاوت است. در اینجا سعی می‌کنیم بیماری‌ها را بر اساس سن دسته بندی کنیم:

الف)‌ کاردرمانی کودکان در سعادت آباد

کاردرمانی کودکان را می‌توان مهم‌ترین بخش کاردرمانی سعادت آباد دانست. برخی از کودکانی که به تازگی متولد شده‌اند به کاردرمانی نیاز دارند. هر چه این خدمات را سریع‌تر و در سنین پایین‌تر دریافت کنند، احتمال بهبودی آن‌ها بیشتر خواهد شد. کاردرمانی کودکان هم به بیماران ذهنی و هم به افراد دارای اختلال جسمی کمک خواهد کرد تا شرایط زندگی خود را بهبود دهند. مهم‌ترین اختلالاتی که کاردرمانی کودکان می‌تواند برای درمان ‌آن‌ها مفید باشد به شرح زیر است:

1- کاردرمانی کودکان فلج مغزی در سعادت آباد

فلج مغزی طیف گسترده‌ای از بیماری‌های را شامل خواهد که هر کدام از آن‌ها به درمان‌های خاصی نیاز دارند. برای نمونه کودکانی که از فلج مغزی اسپاستیک رنج می‌برند عضلات سفتی دارند که دامنه حرکتی کودک را مختل می‌کند. از طرفی دیگر کودکان هایپوتون به دلیل  شل بودن بدن توانایی حرکتی محدودی خواهند داشت.

کاردرمانی فلج معزی در مرحله اول فرد را ارزیابی می‌کند تا مشکلات احتمالی وی به طور واضح روشن شود. سپس تلاش خواهد کرد تا تن عضلانی طبیعی را جایگزین این حالت‌ها کند. از طرفی دیگر این کودکان عموما توانایی راه رفتن پایینی دارند که کاردرمانی برای رفع آن از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد. 

2- کاردرمانی اوتیسم در سعادت آباد

اوتیسم یک بیماری ذهنی است که روی همه جنبه‌های زندگی فرد تاثیر منفی به جای خواهد گذاشت. چرا که این کودکان توانایی برقراری ارتباط موثر با سایرین را نخواهند داشت.  همچنین توانایی قضاوت،‌ تصمیم گیری و درک کودکان اوتیسم نسبت به کودکان هم سن کمتر خواهد بود. اختلالات حسی نیز یکی از علایمی است که کاردرمانی می‌تواند به درمان آن‌ها کمک کند. از علایم جسمی این بیماری هم می‌توان راه رفتن روی پنجه اشاره کرد. 

شعبه سعادت آباد کاردرمانی ایران همواره تلاش کرده است تا بهترین خدمات درمانی را در اختیار کودکان اوتیسم قرار دهد. در همین راستا از کاردرمانگران بسیار ماهر و جدیدترین تجهیزات درمانی استفاده خواهیم کرد. 

3-  کاردرمانی سندروم داون در سعادت آباد

سندروم داون جزو بیماری‌هایی ژنتیکی است. در حال حاضر هیچ درمان قطعی برای این کودکان در دسترس ما نیست و سندرم داون تا انتهای زندگی با فرد باقی خواهد ماند. در نتیجه کاردرمانی می‌تواند در راستای دسترسی به زندگی مستقل‌تر به این کودکان کمک کند. در نظر داشته باشید که این اختلال یک طیف است و از خیلی شدید تا خیلی کم می‌تواند وجود داشته باشد. به صورتی که بسیاری از کودکان دارای سندروم داون خفیف با کمی حمایت می‌توانند به صورت مستقل به زندگی خود ادامه دهند. 

کاردرمانی سندروم داون در سعادت آباد تلاش می‌کند هم مشکلات حرکتی و هم مشکلات حسی این کودکان را برطرف نماید. ما در این بخش خود را متعهد به ارائه جدیدترین متد درمانی می‌دانیم. ترکیب روش‌های درمانی جدید و استفاده از کاردرمانگران حرفه‌ای دستیابی به زندگی مستقل را در این کودکان ساده‌تر خواهد کرد.

4- کاردرمانی بیش فعالی کودکان در سعادت آباد

بیش فعالی از دو بخش بیش فعالی و نقص توجه و تمرکز تشکیل شده است. هر کدام از این بخش‌ها دارای نشانه‌ها و علایم خاص خود هستند. در صورتی که بیش فعالی درمان مناسب را دریافت نکند، ادامه پیدا کرده و به بزرگسالی هم کشیده خواهد شد و می‌تواند روی تحصیل و شغل فرد تاثیر منفی به جای بگذارد. 

هدف کاردرمانی بیش فعالی بهبود توجه و تمرکز، تغییر محتوای فکر، افزایش مهارت‌های خودتنظیمی، توسعه مهارت‌های حرکتی ریز و درشت و بهبود مهارت‌های ارتباطی خواهد بود. همچنین برطرف کردن مشکلات پردازش حسی می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. 

بخش کاردرمانی کلینیک توانبخشی ایران واقع در سعادت آباد در تلاش است تا شرایطی را به وجود بیاورد که کودکان بیش فعال بتوانند به راحتی به شرایط عادی زندگی برسند.

 کاردرمانی تورتیکولی در سعادت آباد

5- کاردرمانی تورتیکولی در سعادت آباد

تورتیکولی یک اختلال عموما مادرزادی است که باعث می‌شود که گردن فرد به یک سمت بچرخد. در این حالت فرد نمی‌تواند سر را از خط وسط بدن عبور دهد. این مشکل در صورتی که در زمان مناسب درمان و رفع نشود، می‌تواند غلت زدن و حتی رشد فرد را به تاخیر بیاندازد. 

کاردرمانی تورتیکولی می‌تواند به رفع این مشکل کمک کند. مخصوصا در حوزه کاهش اسپاستی‌سیتی و افزایش دامنه حرکتی. در نهایت کاردرمانی می‌تواند طی کردن مراحل رشد حرکتی را تسهیل نماید. 

6- کاردرمانی تاخیر حرکتی در سعادت آباد

تاخیر حرکتی شرایطی است که کودک نمی‌تواند مراحل رشد را متناسب با همسالان خود طی نماید. این عقب ماندن از رشد می‌تواند عواقب جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد که حتی روی رشد ذهنی و زندگی اجتماعی تاثیر منفی بگذارد. در نظر داشته باشید که بیشتر موارد توجه و تمرکز افراد روی رشد مهارت‌های حرکتی درشت افراد است. اما توسعه مهارت‌های حرکتی ریز هم باید به همان اندازه مورد توجه قرار بگیرد. 

ما در بخش کاردرمانی تاخیر حرکتی کلینیک ایران واقع در سعادت آباد دید کل‌نگر کاردرمانی را سرلوحه کار خود قرار داده‌ایم. به این معنا که همه جنبه‌های جسمی و حتی روانی فرد را مورد توجه قرار می‌دهیم. همچنین تلاش می‌کنیم در هماهنگی با سایر اعضای تیم توانبخشی عمل کنیم.  

7- کاردرمانی اختلالات یادگیری در سعادت آباد

یکی دیگر از اختلالاتی که بیشتر در کودکان بروز پیدا می‌کند، اختلال یادگیری است. این اختلال ناشی از عدم توانایی مغز برای دریافت، پردازش، درک و ارسال اطلاعات است. این اختلال ممکن است در قالب‌های گوناگون خود را نشان دهد. برای نمونه وارونه نویسی و قرینه نویسی اختلال نوشتن هستند. از طرفی دیگر اختلال یادگیری ریاضی به گونه‌ای است که فرد در درک مفاهیم ریاضی به مشکل خواهد خورد.

کاردرمانی در اختلالات یادگیری تلاش خواهد کرد که با ارزیابی دقیق نوع، علایم و شدت اختلال را شناسایی کند. سپس متناسب با هر فرد برنامه درمانی خاصی را طراحی خواهد کرد. بنابراین در نظر داشته باشید که تمرینات مورد استفاده برای یک فرد لزوما برای فرد دیگری با اختلال مشابه ممکن است کاربردی نباشد. 

کاردرمانی بزرگسالان در سعادت آباد

ب) کاردرمانی بزرگسالان در سعادت آباد

همه اختلالاتی که تا کنون به بررسی آن‌ها پرداختیم بیشتر در کودکان بروز پیدا می‌کنند. هر چند ممکن است در بزرگسالی هم برخی از آن‌ها دیده شود. اما برخی از بیماری‌های وجود دارند که مختص بزرگسالان هستند و کمتر در کودکان دیده می‌شوند. اساس درمان در کاردرمانی بزرگسالان و کودکان یکی است و تفاوت تنها در روش‌های درمانی و نحوه اجرای آن‌ها است. مهم‌ترین اختلالاتی که کاردرمانی بزرگسالان می‌تواند به آن‌ها کمک کند موارد زیر هستند:

1- کاردرمانی سکته مغزی در سعادت آباد

سکته مغزی بیماری است که بیشتر در سنین بالا رخ می دهد. اما بروز آن در سنین جوانی هم دور از انتظار نیست. سکته مغزی می‌تواند مشکلات جسمی و ذهنی بسیاری را برای فرد به وجود بیاورد. برای نمونه فرد به احتمال زیاد در راه رفتن دچار اختلال خواهد شد. از طرفی دیگر حافظه و میزان تحمل کاری فرد به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. در کنار این علایم فرد ممکن است دچار سرخوردگی و افسردگی شود. 

کاردرمانی سکته مغزی تلاشی است برای فایق آمدن بر این مشکلات و بازگرداندن فرد به زندگی عادی. برای نمونه در زمینه راه رفتن و جابجایی کاردرمانی تلاش می‌کند که الگوی صحیح راه رفتن را در این افراد بازسازی کند. همچنین روش‌هایی ساده برای سوار و پیاده شدن ماشین ارائه خواهد کرد که فرد بتواند نقش فعال خود را حفظ کند. همچنین ممکن است به استفاده از روش‌های جبرانی روی بیاورد تا مشکلات فرد را در انجام دادن فعالیت‌های روزمره زندگی به حداقل برساند. 

کاردرمانی سکته مغزی سعادت آباد هم همین اصول را با تکیه بر تجربه و تخصص خود دنبال خواهد کرد. ما همواره سعی خواهیم کرد بهترین گزینه‌های درمانی را در اختیار مراجعان گرامی قرار دهیم. 

2- کاردرمانی ام اس در سعادت آباد

ام اس یک بیماری مربوط به اعصاب مرکزی است که در آن میلین‌های رشته‌های عصبی آسیب می‌بینند. در این حالت انتقال پیام‌های عصبی دچار اختلال خواهد شد. در نتیجه عضلات ضعیف شده و فرد به مرور زمان توانایی‌های خود را از دست خواهد داد. ام اس یک بیماری پیشرونده است. بنابراین در مرحله اول کاردرمانی تلاش خواهد کرد تا از بدتر شدن وضع فرد جلوگیری نماید. 

در مرحله بعد کاردرمانی تلاش می‌کند تا استراتژی‌هایی را توسعه دهد که فرد به کمک آن بتواند انرژی خود را ذخیره کند. به این منظور عموما توصیه می‌شود که فعالیت‌های روزانه در طول روز پخش شوند و فرد از انجام چندین کار سنگین به صورت پیاپی خودداری کند. 

همچنین کاردرمانی تلاش می‌کند با تطبیق محل کار و زندگی، انجام فعالیت‌های روزمره زندگی را برای فرد ساده‌تر کند. برای مثال دسته قاشق را به گونه‌ای طراحی می‌کنند که هم لرزش دست را کنترل کند هم استفاده از آن با دستی که به صورت کامل بسته نمی‌شود، ساده باشد. 

3- کاردرمانی پارکینسون در سعادت آباد

پارکینسون هم یک بیماری پیشرونده سیستم اعصاب مرکزی است که به مرور زمان توانایی‌های فرد را تحلیل می‌برد. علایم اولیه پارکینسون شامل لرزش دست، اختلال در راه رفتن و کاهش سرعت انجام حرکات می‌باشد. در مراحل پیشرفته این بیماری علایم بالا شدیدتر شده و صورت فرد ماسکه خواهد شد. همچنین ممکن است علایم افسردگی و زوال عقل هم در فرد دیده شود. 

کاردرمانی پارکینسون در مرحله اول همانند درمان ام اس تلاش خود را معطوف به جلوگیری از پیشروی بیماری اختصاص خواهد داد. در مرحله بعد هم تلاش می‌کند تا مشکلات حرکتی فرد را کاهش داده و حالات چهره فرد را بازیابی نماید. تمرینات درکی حرکتی در کنار روش‌های درمان شناختی رفتاری می‌توانند نتایج مثبتی به دنبال داشته باشند. 

4- کاردرمانی سالمندان در سعادت آباد

یکی از حوزه‌هایی که مورد غفلت واقع شده است کاردرمانی در سالمندان است. افراد سالمند به واسطه افزایش سن ممکن است بسیاری از توانایی‌های خود را از دست بدهند. این کاهش توانایی هم در حوزه جسمی رخ خواهد داد و هم حوزه روانی فرد را درگیر خواهد کرد. از این منظر کاردرمانگری که با سالمندان کار می‌کند باید بر هر دو حوزه تسلط کافی داشته باشد. 

در نظر داشته باشید که مشکلات افراد سالمند بسیار زیاد بوده و از فردی به فرد دیگری متفاوت خواهد بود. بنابراین به صورت کلی نمی‌توان برای آن‌ها نسخه درمانی ثابت و مشخصی را تجویز کرد. 

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در سعادت آباد جهت خدمت رسانی بهتر به همشهریان گرامی در تلاش است تا نوین‌ترین راهکارهای درمانی را برای افراد سالمند به کار بگیرد. تا این افراد بتوانند کماکان به زندگی عادی خود ادامه دهند. 

کاردرمانی در منزل سعادت آباد

کاردرمانی در منزل سعادت آباد 

همه ما به عنوان یک انسان باید به خدمات درمانی مناسب دسترسی داشته باشیم. کاردرمانی در منزل هم تلاشی است برای برقراری عدالت در حوزه سلامت. کاردرمانی در منزل برای بسیاری از افرادی که توانایی خروج از خانه را ندارند، بسیار کاربردی خواهد بود. برای مثال برخی از افراد سالمند نمی‌توانند هر روز از خانه خارج شوند. همچنین در شهری مانند تهران آلودگی هوا می‌تواند برای این قشر از جامعه بسیار سمی باشد. 

با توجه به شرایط بالا در کلینیک توانبخشی ایران خدمات کاردرمانی در منزل برای محله سعادت آباد را در دستور کار قرار داده‌ است. هدف ما ارائه خدمات با کیفیت است به صورتی که کسی از خدمات درمانی مناسب بی‌بهره نماند. 

مراکز درمانی سعادت آباد‌

سایر مراکز درمانی سعادت آباد‌ 

علاوه بر کاردرمانی افراد به مراکز درمانی دیگری هم نیاز دارند. سعادت آباد یک مقصد گردشگری به حساب می‌آید که مراکز درمانی آن به خوبی رشد پیدا نکرده است. در ادامه جهت آشنایی بیشتر شما سعی می‌کنیم مهم‌ترین مراکز درمانی سعادت آباد را به شما معرفی کنیم:

1- گفتاردرمانی سعادت آباد

کاردرمانی و گفتاردرمانی به شیوه‌ای غیرعادی در هم تنیده شده‌اند. به صورتی که کمتر کودکی به کاردرمانی مراجعه خواهد کرد که به گفتاردمانی نیاز نداشته باشد. وظیفه گفتاردرمانی رفع مشکلات ذهنی و جسمی است که گفتار را با اختلال روبرو می‌کنند. برای نمونه آسیب به مغز ممکن است به آفازی منتهی شود.

ما در بخش گفتاردرمانی سعادت آباد تلاش می‌کنیم تا به کمک ماهرترین درمانگران، بهترین درمان‌ها را در اختیار افراد مختلف جامعه قرار دهیم. این کار را هم به کمک کار تیمی به وجود آمده بین کاردرمانی، گفتاردرمانی، روانشناسی و فیزیوتراپی انجام خواهیم داد. 

2- فیزیوتراپی کودکان در سعادت آباد 

فیزیوتراپی کودکان هم قرابت نزدیکی با کاردرمانی دارد. به صورتی که بسیاری از افراد قادر نیستند که تفاوت این دو را تشخیص دهند. فیزیوتراپی اطفال تلاش می‌کند تا مشکلات حرکتی کودکان را برطرف نماید. مخصوصا کودکانی که رشد آن‌ها مختل شده و با مشکلات تاخیر در رشد دست و پنجه نرم می‌کنند. فیزیوتراپی کودکان از تکنیک‌ها و تجهیزات مختلفی استفاده می‌کند که شامل الکتروتراپی، منوال تراپی و تمرین درمانی می‌باشد. 

3- بیمارستان شهید مدرس

بیمارستان شهید مدرس سعادت آباد یک مرکز آموزشی درمانی دولتی است که توانایی ارائه خدمات در زمینه‌های مختلفی را دارد. بیمارستان شهید مدرس در سال 1354 تاسیس شده است و در حال حاضر در بخش‌های قلب کودکان، اورولوژی، درمانگاه اعصاب و روان، خون و انکولوژی، تغذیه، قلب، زنان و زایمان، طب فیزیکی و توانبخشی، دیابت، عفونت، دیالیز، نورولوژی، شیمی درمانی و … آماده ارائه خدمات به همشهریان گرامی است. این بیمارستان با داشتن 279 تخت فعال یکی از مهم‌ترین مراکز درمانی سعادت آباد است. 

آدرس: تهران، بزرگراه یادگار امام، تقاطع سعادت آباد.

شماره تماس: 22074087-021

4- بیمارستان پارسیان

بیمارستان پارسیان در سال 1385 تاسیس شده و با بهره گیری از 200 تخت بستری یکی از مدرن‌ترین مراکز درمانی تهران محسوب می‌شود. بیمارستان پارسیان یک مرکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی است که در هدف آن ارائه خدمات پیشگیری، تشخیصی و درمانی ایمن و اثربخش در کوتاه‌ترین زمان ممکن با بهره‌گیری از  کادر متخصص و مجرب و دانش روز به منظور ارتقا سلامت بیماران و جامعه می‌باشد.

این بیمارستان دارای بخش‌های زنان و زایمان، ارتوپدی، جراحی عمومی، جراحی مغز و اعصاب، گوش و حلق و بینی، داخلی کلیه، روانپزشکی، طب فیزیکی،‌ غدد بزرگسال، اطفال، نورولوژی، هماتولوژی، کلینیک تغذیه، پوست، گوارش، عفونی، چشم پزشکی، روانشناسی بالینی و ... است. 

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ.

شماره تماس: 71002-021

5- بیمارستان عرفان 

بیمارستان عرفان هم یکی از جدیدترین مراکز درمانی سعادت آباد است. این مرکز درمانی در سال 1385 فعالیت خود را شروع کرده است. بیمارستان عرفان 180 تخت فعال دارد که در در ساختمانی 9 طبقه خدمات خود را به مراجعان گرامی ارائه می‌کند. این مرکز درمانی  با تعهد به ارائه مطلوب‌ترین خدمات سلامت منطبق بر استانداردهای اعتباربخشی ملی و بین المللی با استفاده از کادر پزشکی و درمانی مجرب و تکنولوژی روز دنیا در جهت حفظ ایمنی بیمار و کرامت انسانی و ارتقاء مستمر کیفیت زندگی گام بر می‌دارد.

مهم‌ترین بخش‌های درمانی این بیمارستان شامل موارد زیر است: روانپزشکی، ریه، زنان و زایمان، ژنتیک و ناباروری، عفونی، گوارش، گوش و حلق و بینی، نورولوژی، اورولوژی، اطفال، جراحی مغز و اعصاب، خون و انکولوژی.

آدرس: سعادت آباد، بین چهارراه سرو و بلوار شهرداری، خیابان شهید ریاضی بخشایش، بیمارستان عرفان.

شماره تماس:  23021000-021

محله‌های نزدیک به سعادت آباد

محله‌های نزدیک به سعادت آباد

محله سعادت آباد را می‌توان جزو جدیدترین مناطق تهران به حساب آورد. به همین دلیل می‌توان گفت که مراکز درمانی در این ناحیه به اندازه کافی گسترش پیدا نکرده است. وضعیت محله‌های همجوار هم کم و بیش به همین منوال است. بنابراین می‌توان گفت که بسیاری از محله‌های نزدیک می‌توانند از خدمات کاردرمانی در سعادت آباد بهره‌مند شوند. ساکنین محله‌های زیر را می‌توان در این دسته قرار داد:

کوی فراز، مدیریت، اوین، شهرک پاسارگاد، دریا، فرحزاد، ونک، شهرک سئول، آرارات، چشمه سار، درختی، ایوانک و شهرک غرب.

لینک‌های مرتبط:

کلینیک کاردرمانی آریاشهر

کلینیک گفتاردرمانی آریاشهر

کلینیک کاردرمانی مرزداران

کلینیک گفتاردرمانی مرزداران

کلینیک کاردرمانی بلوار کشاورز

کلینیک گفتاردرمانی بلوار کشاورز

کلینیک گفتاردرمانی در تهران

کلینیک گفتاردرمانی شهر ری

بهترین کلینیک گفتاردرمانی نارمک

کلینیک گفتاردرمانی نازی آباد

کلینیک گفتاردرمانی پاسداران

کلینیک گفتاردرمانی شهرآرا

کلینیک گفتاردرمانی در تهرانسر