کاردرمانی در آریاشهر

کاردرمانی در آریاشهر یا صادقیه یکی از مهم‌ترین خدمات درمانی مورد نیاز مردم این ناحیه است که باید به صورت مناسبی پاسخ داده شود. اما قبل از آن لازم است که به صورت اجمالی با منطقه صادقیه به عنوان یکی از مهم‌ترین مناطق غرب تهران آشنا شویم.

ناحیه آریاشهر در محدوده‌ای بسته قرار دارد که توسط 4 بزرگراه حکیم، یادگار امام، شیخ فضل الله نوری و جناح محصور شده است. صادقیه را بیشتر به خاطر دو میدان آن (فلکه اول و دوم صادقیه) و همچنین ایستگاه مترو صادقیه می‌شناسند. ایستگاه مترو صادقیه در واقع پلی بین متروی شهر تهران و شهر کرج است که روزانه هزاران نفر را بین این دو شهر جابجا می‌کند. از این نظر صادقیه می‌تواند به یک مرکز درمانی هم تبدیل شود که افراد را هم از شهر تهران  هم از شهر کرج به خود جذب می‌کند. 

کاردرمانی آریاشهر

آدرس و شماره تلفن کلینیک کاردرمانی آریاشهر (صادقیه)

آدرس: فلکه دوم صادقیه، خیابان اشرفی اصفهانی، خیابان مرزداران، اتوبان شیخ فضل اله، اتوبان جلال به سمت غرب، پلاک 189 خیابان مرزداران.

شماره تماس: 02188242410

کاردرمانی آریاشهر

شعبه غرب کلینیک جامع توانبخشی ایران با توجه به احساس نیاز مردمان این منطقه تلاش کرده است تا با ارائه خدمات کاردرمانی، گفتاردرمانی، فیزیوتراپی کودکان و همچنین روانشناسی نقش موثری در ارائه خدمات درمانی داشته باشد. کاردرمانی آریاشهر در تلاش است تا به کمک افراد متخصص و همچنین به کارگیر جدیدترین متدهای درمانی، بهترین درمان را متناسب با شرایط هر فرد برای وی ارائه کند. هدف کاردرمانی افزایش استقلال فرد و بهبود کیفیت زندگی وی می‌باشد. برای دستیابی به این مهم هم کاردرمانی تلاش خواهد کرد تا فرد بتواند فعالیت‌های روزمره خود را به تنهایی انجام دهد. البته شاید دستیابی به این مهم برای همه افرادی که به کاردرمانی مراجعه می‌کنند به صورت کامل امکان پذیر نباشد. بنابراین در نظر داشته باشید که اهداف درمانی از فردی به فردی دیگر ممکن است کاملا متفاوت باشد. 

به همین دلیل ارزیابی یکی از مهم‌ترین بخش‌های کاردرمانی است که می‌تواند سنگ بنای درمان باشد. کاردرمانی در آریاشهر یا صادقیه هم از این قاعده مستثنی نیست و ما تلاش خواهیم کرد تا با ارزیابی دقیق هم در مراحل اولیه و هم در طی پروسه درمان، اهداف درمانی واقعی و قابل دسترسی را برای هر فرد تعیین کنیم. در ادامه مهم‌ترین بخش‌های کاردرمانی در صادقیه را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

بخش‌های مختلف کاردرمانی در آریاشهر

بخش‌های مختلف کاردرمانی در آریاشهر

کاردرمانی علمی گسترده و متنوع است که در تلاش است تا زندگی را دوباره به افراد بازگرداند. از این رو دارای بخش‌های متنوعی است که همزمان نگاهی کل نگر به فرد دارد. در نتیجه این بخش‌ها به صورت مداوم با هم و سایر رشته‌های توانبخشی در ارتباط مستقیم هستند. مهم‌ترین بخش‌های کاردرمانی در صادقیه عبارت است از:

1- کاردرمانی کودکان در آریاشهر

کاردرمانی در کودکان بیشترین نقش را در گسترش کاردرمانی در ایران داشته است. در نتیجه بسیاری از افراد مراجعه کننده به کلینیک‌های کاردرمانی کودکانی هستند که از بیماری‌های مختلفی رنج می‌برند. کاردرمانی در کودکان بیشتر در تلاش است تا اختلالات رشدی را از میان بر دارد و فرد را به سطح همسالان خود برساند. در نظر داشته باشید که بیماری‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند فعالیت‌های رشدی افراد را مختل نمایند. فلج مغزی، سندروم داون، بیش فعالی، اوتیسم و اختلالات رشدی تنها گوشه‌ای از اختلالاتی هستند که می‌توانند رشد فرد را با مشکل روبرو سازند. 

روش کار کاردرمانی در کودکان هم کمی با سایر شاخه‌ها متفاوت خواهد بود. چرا که در این حوزه بیشتر درمان‌ها از طریق بازی درمانی به کودکان ارائه خواهد شد. اساسا کاردرمانی تلاش خواهد کرد تمرینات درمانی را در قالب فعالیت‌های روزمره به افراد ارائه دهد و مهم‌ترین فعالیت یک کودک بازی‌هایی است که انجام می‌دهد. 

2- کاردرمانی بزرگسالان در آریاشهر

کاردرمانی بزرگسالان امتداد کاردرمانی کودکان است با این تفاوت که روش‌های درمانی از بازی درمانی به سمت روش‌های دیگری تغییر پیدا خواهد کرد. برای نمونه در کاردرمانی بزرگسالان به واسطه این که درک افراد از شرایط و محیط افزایش پیدا کرده و همچنین دستور پذیری افراد عموما بهتر است، تمرینات درمانی مستقیما و در قالب فعالیت‌های هدفمند و معنادار به افراد ارائه خواهد شد. تفاوت دیگر کاردرمانی بزرگسالان و کودکان در این است که افراد بزرگسال عموما مراحل رشد حرکتی را طی کرده‌اند بنابراین تمرکز درمانگران روی بازگردانی توانایی‌های از دست رفته خواهد بود. البته این موضوع در مورد همه بزرگسالان صدق نمی‌کند و در برخی از موارد مانند ام اس درمان اصلی جهت جلوگیری از بدتر شدن اوضاع انجام خواهد شد. بخش کاردرمانی کلینیک جامع توانبخشی ایران واقع در صادقیه تلاش خواهد کرد تا همه موارد بالا را به نحو احسن و با بالاترین کیفیت موجود در اختیار کاربران خود قرار دهد. 

3- کاردرمانی جسمی در آریاشهر

یکی دیگر از بخش‌های بسیار مهم کاردرمانی آریاشهر، بخش جسمی این کلینیک است که عمده فعالیت‌های درمانی خود را معطوف به مشکلات جسمی کرده است. همانگونه که مستحضر هستید کاردرمانی هم به بررسی مشکلات جسمی خواهد پرداخت و هم مشکلات ذهنی را مد نظر قرار خواهد داد. در این بین برخی از بیماری‌های وجود دارند که جنبه جسمی آن به وضوح برجسته‌تر از بخش روحی آن خواهد بود. برای نمونه شکستگی استخوان‌های پا که فعالیت راه رفتن را مختل می‌کند با مشکلاتی کاملا جسمی روبرو خواهند شد. کاردرمانی جسمی هم در حوزه کودکان و هم در حوزه بزرگسالان درمان‌های خود را ارائه خواهد داد. 

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در صادقیه هم در تلاش است تا به کمک درمانگران متخصص و توانمند خود قدم‌هایی هر چند کوچک در راستای دستیابی به حداکثر استقلال در افرادی که مشکلات جسمی دارند، بردارد. 

4- کاردرمانی ذهنی در آریاشهر

جدا کردن بخش‌های جسمی و ذهنی یک کلینیک به معنای نادیده گرفتن دیگری نمی‌باشد. بلکه هدف از این کار افزایش توجه به هر کدام از این حوزه‌ها می‌باشد. هدف کاردرمانی ذهنی بهبود وضعیت شناختی و درکی فرد از خود و محیط است. مشکلات ذهنی بسیار متنوع هستند و در برخی از موارد می‌توانند شرایط ناخوشایندی را برای فرد ایجاد کنند. برای نمونه برخی از اختلالات ذهنی مانند اوتیسم، سندروم آسپرگر، بیش فعالی، اختلالات یادگیری و اختلالات حسی می‌توانند از خدمات کاردرمانی ذهنی بهره‌مند شوند. بخش ذهنی کاردرمانی ایران واقع در آٰریاشهر می‌تواند خدمات خود را در جهت بهبود توجه و تمرکز، حافظه، تحمل کاری، قضاوت، body image، آگاهی محیطی و … به مراجعان محترم ارائه نماید. 

کاردرمانی دست در آریاشهر

5- کاردرمانی دست در آریاشهر

تعداد زیادی بیماری وجود دارند که عملکرد دست‌های فرد را مختل خواهند کرد. برخی از این بیماری‌ها مانند آرنج تنیس بازان جنبه جسمی دارند در حالی که برخی دیگر مانند عدم هماهنگی چشم و دست بیشتر ناشی از مشکلات ذهنی است. در نتیجه نیاز است که بخش ویژه‌ای برای این کار تخصیص داده شود. اهداف کاردرمانی دست شامل افزایش دامنه حرکتی، افزایش قدرت عضلات، افزایش هماهنگی چشم و دست، بهبود مهارت‌های ظریف انگشتان، کاهش درد و تورم و بازآموزی حسی خواهد بود. مخصوصا در بزرگسالان که عدم کارایی صحیح دست‌ها می‌تواند آن‌ها را در انجام فعالیت‌های مربوط به شغل دچار ناتوانی کند. از این منظر وضعیت اقتصادی افراد و خانواده هم به خطر می‌افتد. علاوه بر آن بسیاری از فعالیت‌های روزمره فرد به وسیله دست‌ها انجام خواهد شد. بنابراین در صورت بروز اختلال در عملکرد دست‌ها بسیاری از بخش‌های دیگر زندگی فرد دچار اختلال خواهد شد. 

 در بخش کاردرمانی دست کلینیک توانبخشی ایران واقع در آریاشهر تلاش می‌کنیم تا بر تمامی این مشکلات پیروز شویم. در این راه هم از کمک همکاران باتجربه و نوین‌ترین تجهیزات درمانی کمک خواهیم گرفت.

6- یکپارچگی حسی در آریاشهر

یکی از متدهای درمانی که برای بهبود افراد دارای اختلالات حسی به کار گرفته می‌شود، یکپارچگی حسی است. اختلالات حسی در بیماری‌های مختلفی مانند اوتیسم، بیش فعالی، اختلالات یادگیری و … خود را نشان خواهد داد. یکپارچگی حسی ناظر بر این ایده است که تمامی اطلاعات دریافتی از محیط در مغز با هم ادغام شده و کمک می‌کنند که محیط را درک کنیم. در نتیجه اگر در فرایند دریافت، انتقال به مغز و پردازش این حس‌ها اختلالی به وجود بیاید، فرد نمی‌تواند درک درستی از محیط داشته باشد. به تبع آن پاسخ دهی فرد به محیط هم دچار مشکل خواهد شد. 

برای درک بهتر این موضوع فرد دارای اختلال اوتیسم را در نظر بگیرید که روی پنجه راه می‌رود. بسیاری از متخصصان این حوزه معتقد هستند که دلیل این کار بیش حسی کف پای آن‌ها است که مانع از این می‌شود که فرد پای خود را به صورت کامل روی زمین بگذارد. در نتیجه در صورت رفع مشکلات حسی این کودکان به احتمال زیاد راه رفتن روی پنجه آن‌ها هم درمان خواهد شد. 

7- بازی درمانی در آریاشهر

بازی درمانی به عنوان یکی از مهم‌ترین متدهای کاردرمانی بخشی جدا نشدنی از این رشته است. بازی درمانی روشی است که در آن تمرینات کاردرمانی را در قالب بازی‌های مفرح به کودکان ارائه می‌دهد. بازی درمانی در ظاهر همان بازی‌های ساده‌ای است که کودک نسبت به آن‌ها علاقه نشان می‌دهد. اما در واقع اهداف مشخص و مهمی برای هر بازی در نظر گرفته می‌شود که درمانگر در زمان ارائه بازی تلاش می‌کند در جهت آن حرکت نماید.

برای نمونه ممکن است در یک مورد نخ کردن مهره‌ها با هدف بهبود حرکات ظریف انگشتان ارائه شود. در حالی که در یک مراجع دیگر همین بازی با هدف بهبود توجه و تمرکز ارائه شود. برای درک بهتر اهداف درمانی می‌توانید از درمانگر بخواهید دلیل هر بازی را برای شما تشریح کند. بخش بازی درمانی کلینیک کاردرمانی ایران واقع در غرب تهران جدیدترین تجهیزات بازی درمانی را جهت دستیابی به اهداف درمانی به کار می‌گیرد. 

 کلینیک کاردرمانی ایران واقع در آریاشهر به کمک متخصصین ماهر و تجهیزات نوین آماده است که جدیدترین روش‌های درمانی را در اختیار مراجعان خود قرار دهد. هدف ما این است که همه حوزه‌ها و بیماری‌هایی که کاردرمانی می‌تواند در مورد آن‌ها کمک کننده باشد، تحت پوشش قرار داده شود. جهت دریافت مشاوره می‌توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت دریافت نوبت هم می‌توانید دکمه نوبت اینترنتی را لمس فرمایید:

02188242410

نوبت   اینترنتی

بهبود فعالیت‌های روزمره زندگی در کاردرمانی آریاشهر 

کاردرمانی به عنوان درمانی کل‌نگر سعی می‌کند تمام جنبه‌های زندگی فرد را مورد توجه قرار دهد. از این طریق می‌تواند موانع دستیابی به استقلال را شناسایی کرده و با برنامه را تغییر آن‌ها اقدام نماید. فعالیت‌های روزمره زندگی حوزه‌های مختلفی را در برمی‌گیرند. به عبارتی دیگر هر کاری که در طول روز انجام می‌دهیم شامل این تعریف خواهد بود. کارهایی مانند: استفاده از توالت،‌لباس پوشیدن، غذا خوردن، توانایی جابجایی و حتی مواردی مانند نگه‌داری از دیگران، نگه‌داری از حیوانات خانگی، برقراری ارتباط با دیگران، مدیریت مالی، رانندگی کردن، توجه به سلامتی و … در زمره فعالیت‌های روزمره زندگی قرار خواهند گرفت. 

هر مشکلی که مانع از انجام فعالیت‌های بالا شود می‌تواند به عنوان مشکل شناسایی شده و برنامه درمانی دقیقی برای رفع آن ایجاد شود. در نظر داشته باشید که هر فعالیت دارای اجزای مختلفی است که در ابتدا باید آن‌ها را شناسایی کرده و برای بهبود آن برنامه ریزی کرد. برای نمونه غذا خوردن یک فعالیت است که به هماهنگی چشم و دست برای پر کردن قاشق نیاز داشته و همچنین باید فرد بتواند دست خود را به دهان برساند. علاوه بر آن باید توانایی جویدن و قورت دادن غذا را داشته باشد. 

همکاران ما در کلینیک کاردرمانی ایران واقع در صادقیه با شناخت کامل از هر فعالیت و اجزای آن این توانایی را دارند که بهترین درمان را متناسب با هر فرد ارائه دهند. 

خدمات کاردرمانی در آریاشهر

خدمات کاردرمانی در آریاشهر

هر کدام از بخش‌های بیان شده در بالا دارای این توانایی هستند که بیماری‌های مختلفی را تحت پوشش خود قرار دهند. البته همپوشانی این بخش‌ها وجود دارد. کاردرمانی مبتنی بر نگاه کلی بوده و کار تیمی یکی از ابتدایی‌ترین اصول آن است. به همین دلیل درمانگران کلینیک جامع توانبخشی ایران این نکته را مد نظر داشته و با هماهنگی سایر تخصص‌ها می‌توانند درمان مناسبی را برای بیماری‌های زیر ارائه کنند:

1- کاردرمانی اوتیسم در صادقیه 

اوتیسم به عنوان یک بیماری ذهنی می‌تواند جنبه‌های مختلفی از زندگی فرد را تحت تاثیر خود قرار دهد. مشکلات حسی در کنار اختلال در ارتباط و حرف زدن می تواند بسیاری از جنبه‌های فعالیت‌های روزمره زندگی فرد را مختل نماید. کاردرمانی به کمک تکنیک‌های یکپارچگی حسی، تمرینات درکی-حرکتی و … تلاش می‌کند تا شرایط این کودکان را بهبود ببخشد. از آنجایی که ممکن است کودکان اوتیسم هم در زمینه جسمی و هم در زمینه ذهنی دچار اختلال شوند، کاردرمانی اوتیسم هر دو زمینه را تحت نظر داشته و برای درمان آن‌ها تلاش خواهد کرد. 

بخش کاردرمانی کلینیک جامع توانبخشی ایران واقع در غرب تهران تلاش می‌کند تا با بهبود درک فرد از خود و محیط، بهبود حافظه، توجه و تمرکز، قضاوت و توانایی تصمیم گیری این افراد را بهبود ببخشند. این روند در نهایت به افزایش شناخت فرد منجر شده و می‌تواند مشارکت عمومی فرد را افزایش دهند. 

2- کاردرمانی فلج مغزی در صادقیه

فلج مغزی یکی دیگر از بیماری‌های بیشماری است که کاردرمانی می‌تواند در درمان آن موثر واقع شود. هدف کاردرمانی در فلج مغزی در مرحله اول جلوگیری از وخیم‌تر شدن اوضاع است. چرا که افرادی که از این اختلال رنج می‌برند در صورتی که در زمان مناسب درمان مناسبی را دریافت نکنند، به مرور زمان علایم بدتری را از خود نشان می‌دهند. برای نمونه کسی که از فلج مغزی اسپاستیک رنج می‌برد عموما توانایی باز کردن ارادی بازوی خود را ندارد. به کمک کاردرمانی می‌توان از سفتی عضلات دست کم کرد به صورتی که فرد با زحمت یا به کمک بتواند دست خود را باز کند. حالا اگر این درمان را دریافت نکند به مرور زمان عضلاتی وی سفت‌تر و کوتاه‌تر می‌شود. به صورتی که ممکن است به کمک دیگران هم نتواند دست خود را کامل باز کند. هدف بعدی کاردرمانی فراهم کردن شرایطی است تا کودک دارای cp مراحل رشد حرکتی را به خوبی و به موازات همسالان خود طی نمایند. هدف نهایی کاردرمانی فراهم کردن شرایطی است  تا فرد بتواند به تنهایی فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهد. 

کلینیک توانبخشی ایران به عنوان یکی از قدیمی‌ترین کلینیک‌های کاردرمانی همواره در درمان فلج مغزی پیشرو بوده و تلاش کرده است که جدیدترین روش‌ها و تجهیزات را برای این کار مورد استفاده قرار دهد. اختراع دستگاه گیت پلیت جهت کمک به راه رفتن کودکان سی پی موید این حرف است.

3- کاردرمانی اختلالات یادگیری در صادقیه

کاردرمانی در اختلالات یادگیری یکی دیگر از خدماتی است که در کلینیک کاردرمانی ایران واقع در صادقیه به مراجعان گرامی ارائه می‌شود. اختلالات یادگیری مجموعه‌ای از علایم است که خواندن، نوشتن، صحبت کردن، گوش دادن، درک مفاهیم ریاضی و درک عمومی فرد را مختل خواهد کرد. در برخی از موارد این عوامل ذهنی بوده و در برخی دیگر از موارد به مشکلات جسمی ربط پیدا می‌کنند. برای نمونه در اختلالات نوشتن در صورتی که فرد توانایی در دست گرفتن مداد را نداشته باشد، مربوط به اختلالات جسمی است. اما در صورتی که فرد نتواند جهت‌ها را درست شناسایی کند، ممکن است که حروف را برعکس بنویسد که ریشه این مشکل به اختلالات ذهنی مرتبط است. 

ما در ابتدا با یک ارزیابی دقیق نوع و دلیل اختلال یادگیری را شناسایی خواهیم کرد. در مرحله بعد برنامه درمانی مناسب را در راستای اهداف درمانی متناسب با هر فرد طراحی و اجرا خواهیم کرد. 

4- کاردرمانی سکته مغزی در صادقیه

سکته مغزی یکی از بیماری‌های شایع است که تعداد زیادی مرگ و میر را به همراه دارد. با این وجود توسعه روش‌های درمانی جدید نوید کاهش این آمار را به دنبال دارد. از طرفی دیگر افرادی که با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند با مشکلاتی روبرو خواهند شد که زندگی روزمره آن‌ها را دچار اختلال خواهد کرد. برای نمونه فرد عموما توانایی راه رفتن را از دست خواهد داد. همچنین از آنجایی که یک دست وی درگیر خواهد بود در انجام بسیاری کارها مانند غذا خوردن، حمام کردن و حتی استفاده از توالت با اختلال روبروی خواهند شد. به همین دلیل کاردرمانی در سکته مغزی یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر کلینیک توانبخشی خواهد بود. 

ما در کلینیک کاردرمانی ایران واقع در آریاشهر تلاش خواهیم کرد تا در مرحله اول تمامی موانع حرکتی این افراد را از بین ببریم. در مرحله بعد روی بهبود توانایی انجام فعالیت‌های روزمره تمرکز خواهیم کرد تا فرد بتواند زندگی نرمالی را دنبال کند. آموزش روش‌های جبرانی و تطابق محیط زندگی متناسب با شرایط هر فرد تکنیک‌هایی هستند که در حادترین شرایط توسط کاردرمانگران مورد استفاده قرار گیرد.  

5- کاردرمانی سندروم داون در صادقیه 

کاردرمانی سندروم داون یکی  دیگر از خدمات تخصصی کلینیک کاردرمانی ایران است که با هدف بهبود زندگی این عزیزان راه اندازی شده است. در این مرکز از همان کودکی توانایی‌های ذهنی و جسمی فرد را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد. سپس در هماهنگی با سایر تیم توانبخشی مانند گفتاردرمانی برنامه درمانی تعیین و اجرا خواهد شد. 

در کاردرمانی سندروم داون تلاش زیادی برای رساندن فرد به سطح رشدی مناسب صورت خواهد گرفت. همچنین در صورتی که درمان به صورت مداوم پیگیری شود این امکان وجود خواهد داشت که فرد بتواند بدون کمک یا با حداقل پشتیبانی از جانب خانواده زندگی خود را اداره کند. 

کاردرمانی بیش فعالی در صادقیه

6- کاردرمانی بیش فعالی در صادقیه

بیش فعالی به عنوان یکی دیگر از اختلالات دوران کودکی می‌تواند عواقب جبران ناپذیری برای فرد به دنبال داشته باشد. بیش فعالی با علائمی مانند کاهش توجه و تمرکز، فعالیت بیش از حد و اختلالات حسی شناخته می‌شود. کاردرمانی در جهت رفع هر سه علامت بالا که در نهایت مانع از دستیابی فرد به زندگی نرمال خواهند شد، تلاش خواهد کرد. تکنیک‌های مورد استفاده در کاردرمانی بیش فعالی شامل تکنیک‌های درکی-حرکتی، یکپارچگی حسی، درمان رفتاری شناختی، بازی درمانی و نوروفیدبک خواهد شد. 

 7- کاردرمانی ام اس در صادقیه

ام اس بیماری پیشرونده است که به مرور زمان اعصاب و عضلات فرد را تضعیف می‌کند. این بیماری در نهایت ممکن است باعث شود که فرد توانایی راه رفتن و همچنین توانایی‌های اصلی خود برای اداره زندگی را از دست بدهد. کاردرمانی در مراحل اولیه تلاش خواهد کرد تا از پیشرفت بیماری و وخیم‌تر شدن علایم آن جلوگیری نماید. در واقع در چنین بیماری‌هایی جنبه پیشگیرانه خدمات توانبخشی اولویت بالاتری نسبت به سایر اهداف درمانی خواهد داشت. در مراحل بعدی کاردرمانی تلاش خواهد کرد تا قدرت عضلات فرد را بازیابی کند. همچنین اختلالات حسی و خستگی فرد را از زندگی معمولی دور خواهد کرد. کاردرمانی سعی می‌کند همه این علایم را پوشش دهد تا کیفیت زندگی فرد افزایش پیدا کند. برای نمونه در مورد علایم خستگی کاردرمانگران تلاش خواهند کرد تا با آموزش تکنیک‌های ذخیره انرژی مانند تقسیم کارها به وظایف کوچک و انجام این وظایف همراه با استراحت، خستگی را کاهش دهند. 

کاردرمانی در منزل آریاشهر (صادقیه)

کاردرمانی در منزل آریاشهر (صادقیه)

توسعه شهرها علاوه بر مزایای بسیاری که با خود همراه داشته‌اند، معایب و سختی‌هایی را هم به دنبال داشته‌اند. برای نمونه باعث شده است که شهرها شلوغ شده و دسترسی به هر نقطه از شهر به یک چالش برای ساکنین آن تبدیل شود. این موضوع باعث می‌شود که دسترسی به خدمات درمانی هم برای بسیاری از افراد به یک چالش تبدیل شود. کلینیک توانبخشی ایران با درک چنین شرایطی سعی می‌کند دسترسی به درمان را برای همه افراد جامعه به صورت یکسان توسعه دهد. در همین راستا خدمات کاردرمانی در منزل را به صورت تخصصی ارائه خواهد داد. 

ساکنین محترم صادقیه می‌توانند از خدمات کاردرمانی در منزل با همان کیفیت ارائه خدمات در کلینیک برخوردار شوند. 

کاردرمانی آنلاین در آریاشهر (صادقیه)

کاردرمانی آنلاین هم به گونه‌ای دیگر ادامه همان سیاست ارائه درمان در منزل است با این تفاوت که دیگر درمانگر به منزل درمانجو مراجعه نخواهد کرد. بلکه درمان از طریق فضای مجازی در اختیار خانواده یا خود فرد قرار خواهد گرفت. در نظر داشته باشید که کاردرمانی آنلاین می‌تواند هزینه زمانی و مالی رفت و آمد به کلینیک را کاهش دهد. همچنین می‌تواند امکان برقراری ارتباط با دیگران را از فرد سلب نماید. بنابراین اگر فردی امکان مراجعه به کلینیک را دارد توصیه می‌شود خدمات درمانی را در کلینیک یا به صورت ترکیبی دریافت نماید. همچنین نیاز است که تمرینات تحت نظارت مستقیم کاردرمانگر مجرب به فرد ارائه شود. 

سایر مراکز درمانی صادقیه (آریاشهر)

آریاشهر یا همان صادقیه در محله‌ای واقع شده است که دسترسی به آن برای بسیاری از افراد آسان است. مخصوصا کسانی که از شهر کرج به تهران می‌آیند می‌توانند از مراکز درمانی این محله استفاده کنند. در نتیجه مهم است که مراکز درمانی کافی داشته باشد تا بتواند پاسخگوی نیازهای مردم باشد. در ادامه مهم‌ترین مراکز درمانی صادقیه را با همدیگر مرور خواهیم کرد:

1- فیزیوتراپی کودکان آریاشهر

فیزیوتراپی کودکان بخشی از توانبخشی است که مورد غفلت قرار گرفته است. به همین دلیل بسیاری از افراد فکر می‌کنند که فیزیوتراپی نمی‌تواند برای درمان کودکان به کار گرفته شود. البته که فیزیوتراپی اطفال دارای ملاحظات درمانی خاص خود است. برای نمونه در سنین پایین استفاده از برخی از دستگاه‌های فیزیوتراپی ممنوع است. 

در نظر داشته باشید که اگر فیزیوتراپی به کمک افراد متخصص انجام شود می‌تواند کمک شایانی به بهبودی افراد بکند. فیزیوتراپی در همکاری با سایر رشته‌های توانبخشی می‌تواند تون عضلانی افراد را بهبود ببخشد، مراحل رشد حرکتی را تسریع کرده و قدرت و دامنه حرکتی عضلات را افزایش دهد. 

ما در کلینیک توانبخشی ایران واقع در صادقیه متعهد به ارائه بهترین خدمات فیزیوتراپی کودکان در کنار سایر رشته‌های توانبخشی هستیم. در این راه از بهترین متخصصین و جدیدترین روش‌ها و تجهیزات درمانی استفاده خواهیم کرد. 

2- گفتاردرمانی آریاشهر

گفتاردرمانی هم یکی دیگر از تخصص‌هایی است که به شدت مورد نیاز ساکنین آریاشهر و مناطق همجوار است. گفتاردرمانی می‌تواند در مورد بسیاری از بیماری‌ها راهکارهای درمانی مناسبی را ارائه نماید. بیماری‌هایی مانند اختلالات بلع، سندروم داون، آبریزش دهان، فلج مغزی، اوتیسم، بیش فعالی و شکاف کام تنها گوشه‌ای از بیماری‌هایی هستند که می‌توانند از خدمات گفتاردرمانی استفاده کنند. 

بخش گفتاردرمانی کلینیک توانبخشی ایران واقع در صادقیه توانایی ارائه خدمات مناسب را به مراجعان گرامی دارا می‌باشد. 

3- بیمارستان ابن سینا 

بیمارستان ابن سینا از دل درمانگاه شبانه روزی به همین نام که در سال 1351 افتتاح شده بود متولد شد. این بیمارستان در سال 1386 در منطقه 5 شهرداری تهران افتتاح شد. هدف بیمارستان ابن سینا ارائه درمان ایمن و اثربخش با کیفیت مناسب و هزینه مطلوب است. در همین راستا اقدام به راه اندازی کلینیک‌های تخصصی کرده است که شامل بخش‌های زیر است: اورولوژی، گوارش، ارتوپدی، بیماری‌های خون و سرطان، بیماری‌های کودکان، تغذیه، جراح دست و اعصاب محیطی، جراحی اطفال، داخلی، روماتولوژی، روانپزشکی، روانشناسی، زنان و زایمان و … .

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه ابتدای بلوار آیت الله کاشانی

شماره تماس: 47900-021

5- بیمارستان شهرداری

درمانگاه شهرداری منطقه 5 یک درمانگاه تخصصی است که  در مساحت 5400 متر خدمات درمانی را در اختیار مراجعان قرار می‌دهد. این درمانگاه بیشتر به یک بیمارستان شبیه است تا درمانگاه. چرا که اساسا خدمات آن گستردگی خدمات یک بیمارستان را در بر می‌گیرد. اورژانس، پزشک عمومی،جراحی عمومی، سی‌تی اسکن، ام آر آی، ماموگرافی، رادیولوژی، پوست، زنان و زایمان، کودکان، داخلی، عفونی، مغز و اعصاب(نورولوژی)،  اورولوژی، غدد و ریه، روماتولوژی، آنکولوژی(خون)، گوارش، درد، بیماری‌های عفون، اعصاب و روان، جراحی قلب، جراحی ترمیمی دست و قرنیه بخش‌های تخصصی و فوق تخصصی این درمانگاه هستند.

آدرس: بزرگراه اشرفی اصفهانی (شمال به جنوب)، نرسیده به فلکه دوم صادقیه، نبش خیابان شالی

شماره تماس: 48088000-021

محله‌های نزدیک به آریاشهر (صادقیه)

محله‌های نزدیک به آریاشهر (صادقیه)

محله صادقیه یکی از مهم‌ترین محله‌های تهران است که پل ارتباطی بین این شهر و کرج هم به حساب می‌آید. بنابراین ساکنین کرج به راحتی می‌توانند از خدمات کلینیک کاردرمانی ایران واقع در صادقیه بهره‌مند شوند. علاوه بر ساکنین کرج، مردم محله‌های زیر هم به راحتی می‌توانند از خدمات ما بهره‌مند شوند:

شهرک ژاندارمری، کوی ارمکان، ستارخان، تهران ویلا، شهرک آزمایش، کوی نور، باغ فیض، محمودآباد، شهرک شاهین، ابوذر، مهران، فردوس، شهرک پرواز، شهرک اکباتان، شهرک آپادانا،طرشت، تیموری، تهرانسر، آزادی،دامپزشکی و … . 

لینک‌های مرتبط:

کلینیک کاردرمانی مرزداران

کلینیک گفتاردرمانی مرزداران

کلینیک کاردرمانی بلوار کشاورز

کلینیک گفتاردرمانی بلوار کشاورز

کلینیک گفتاردرمانی در تهران

کلینیک گفتاردرمانی شهر ری

بهترین کلینیک گفتاردرمانی نارمک

کلینیک گفتاردرمانی نازی آباد

کلینیک گفتاردرمانی پاسداران

کلینیک گفتاردرمانی شهرآرا

کلینیک گفتاردرمانی در تهرانسر

بهترین کاردرمانی پیروزی

مراکز کاردرمانی شهر ری

کلینیک کاردرمانی در نارمک

 

1000 کاراکتر باقیمانده