کاردرمانی شهرک غرب

شهرک غرب را می‌توان تبلوری از شهرسازی مدرن در ایران دانست. این منطقه با برخورداری از خیابان‌های عریض، مراکز تفریحی، درمانی و رفاهی جزو خوش ساخت‌ترین مناطق تهران و حتی ایران است.

شهرک غرب در ناحیه 2 شهرداری تهران قرار گرفته است که جزو خوش آب و هواترین مناطق تهران است. تجمع ویژگی‌های بیان شده در کنار هم این منطقه را به یکی از گزینه‌های جذاب برای زندگی تبدیل کرده است. 

ارائه خدمات درمانی مخصوصا توانبخشی و کاردرمانی در شهرک غرب یکی از نیازهای اساسی این منطقه است. چرا که هر منطقه به تمامی خدمات درمانی به صورت کامل نیاز دارد. 

مسیرهای دسترسی به کلینیک کاردرمانی ایران از شهرک غرب 

1- شعبه مرزداران

میدان صنعت، اتوبان شیخ فضل الله، ابتدای اتوبان جلال به سمت غرب، پلاک 189.

2- شعبه مرکزی (بلوار کشاورز)

مسیر اول: میدان صنعت، اتوبان شیخ فضل الله، اتوبان همت شرق، اتوبان چمران جنوب، خیابان باقرخان شرق،‌ بلوار کشاورز تقاطع جمالزاده مرکز جامع توانبخشی ایران. 

مسیر دوم: بلوار خوردین، بلوار دریا، اتوبان چمران، میدان توحید، خیابان میرخانی، خیابان جمالزاده تقاطع بلوار کشاورز.

شماره تماس: 02188242410

معرفی کلینیک کاردرمانی در شهرک غرب

معرفی کلینیک کاردرمانی در شهرک غرب

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در شهرک غرب از سال 1382 فعالیت خود را شروع کرده است این مرکز جزو اولین کلینیک‌های کاردرمانی تهران و کل ایران است. با کمک گیری از سابقه طولانی در کنار استفاده از تجهیزات نوین و به کارگیری متخصصان باتجربه و ماهر سعی کرده‌ایم که بهترین خدمات درمانی را در اختیار همشهریان گرامی قرار دهیم. 

مجموعه توانبخشی ایران یک مرکز جامع است که همواره تلاش کرده است همه تخصص‌ها را در کنار هم گرد آورد تا نیاز نباشد مراجعان گرامی به چند کلینیک مراجعه کنند. هدف ما بهره‌گیری از کار تیم برای کاهش وابستگی افراد به اعضای خانواده یا مراقبان آن‌ها است. 

بخش‌های کاردرمانی شهرک غرب

بخش‌های کاردرمانی شهرک غرب 

کلینیک کاردرمانی ایران برای دستیابی به اهداف درمانی خود که همان دستیابی افراد به حداکثر استقلال ممکن است، بخش‌های مختلفی را راه اندازی کرده است. هر کدام از این بخش‌ها تلاش می‌کنند که بهترین خدمات را در اختیار مراجعان قرار دهند. همچنین در همکاری و هماهنگی مداوم با همدیگر فعالیت خواهند کرد. به گونه‌ای همه نیازهای فرد پوشش داده شود. همه این موارد باعث شده است که کلینیک ما به یکی از بهترین کلینیک‌های کاردرمانی تهران تبدیل شود.

توجه به این نکته ضروری است که همه تکنیک‌های زیر برای همه مراجعان استفاده نخواهد شد. بلکه بسته به نیازهای فرد یک یا چند تکنیک مختلف مورد استفاده قرار خواهد گرفت:

1- کاردرمانی درکی حرکتی در شهرک غرب

کاردرمانی درکی حرکتی سعی می‌کند پلی میان توانایی‌های شناختی و حرکتی افراد ایجاد کند. این بخش به کمک تمرینات حرکتی تلاش خواهد کرد تا علاوه بر تقویت مهارت‌های حرکتی، مهارت‌های ذهنی فرد را هم تقویت کند. برای نمونه پرتاب حلقه‌های پلاستیکی به دور میله علاوه بر بهبود هماهنگی چشم و دست فرد کمک خواهد کرد که فرد نسبت به فاصله‌‌ها، میزان نیروی مورد نیاز برای پرتاب صحیح حلقه‌ها و همچنین درک فضایی شناخت بهتری پیدا کند. این تمرینات باعث می‌شود که فرد بتواند خود را به عنوان یک موجود مستقل از محیط جدا کند. 

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در شهرک غرب از همان ابتدای شروع فعالیت خود به اهمیت روش درکی حرکتی واقف بوده است. بنابراین همواره تلاش کرده است که با به کارگیری این روش بیشترین سود را به مراجعان خود برساند. 

2- اتاق تاریک کاردرمانی در شهرک غرب

استفاده از اتاق تاریک کاردرمانی به منظور تعدیل اختلالات پردازش حسی یک روش شناخته شده و معتبر در اکثر کلینیک‌های توانبخشی است. این فضا را عموما می‌توان بخشی از یک اتاق حسی دانست. در این اتاق‌ها به کمک ارائه محرک‌های گوناگون تلاش خواهد شد که حساسیت حس‌هایی که بیش حسی دارند کاهش داده شود. مانند بیش حسی کودکان به نور که باعث می‌شود در نور معمولی اتاق اذیت شوند. همچنین حساسیت حس‌هایی که کم حسی دارند، افزایش داده شود. برای نمونه کودکانی که حس عمقی آن‌‌ها دچار کم حسی می‌شود عموما خود زیاد بالا و پایین می‌پرند. اتاق تاریک کاردرمانی می‌تواند به تعدیل این حس‌ها کمک کند. به گونه‌ای که بسیاری از رفتارهای نامتناسب افراد از بین برود. 

3- بازی درمانی در شهرک غرب

یکی دیگر از مهم‌ترین روش‌های کاردرمانی استفاده از بازی درمانی با اهداف درمانی است. در این شرایط درمانگر اهداف و برنامه‌های درمانی خود را در قالب بازی‌هایی متناسب با سن کودکان به آن‌ها ارائه می‌دهد. به گونه‌ای که هم فرد نسبت به درمان گارد نداشته باشد و هم بتوان انواع تمرینات درمانی را برای فرد اجرا کرد. برای نمونه بازی‌های جسمی مانند انداختن توپ درون تور بسکتبال می‌تواند مهارت‌های حرکتی درشت و ریز فرد را تقویت نماید. از طرفی دیگر نخ کردن مهره‌ها علاوه بر تقویت حرکات ریز می‌تواند از توجه و تمرکز فرد را افزایش داده و تحمل کاری وی را بالا ببرد. 

کلینیک کاردرمانی ایران با بهره‌گیری از اصول اولیه کاردرمانی که استفاده از فعالیت‌های روزمره زندگی برای کمک به زندگی مستقل‌تر افراد است، استفاده از بازی که فعالیت روزانه کودکان را تشکیل می‌دهد، در دستور کار خود قرار داده است. 

4- کاردرمانی دست در شهرک غرب

دست یکی از مهم‌ترین اعضای بدن است که در انجام بسیاری از کارهای روزمره زندگی به آن وابسته هستیم. پس در صورتی که به هر دلیلی دچار اختلال شود نمی‌توانیم وظایف خودمان را به درستی انجام دهیم. از این رو اهمیت کاردرمانی دست بسیار زیاد است. اختلالاتی که دست را درگیر می‌کنند بسیار زیاد هستند. از اختلالات ذهنی گرفته تا اختلالات جسمی بسیاری از بیماری‌ها دست افراد را درگیر خواهند کرد. برای نمونه بیماری سندروم داون باعث خواهد شد که فرد نتواند به خوبی قیچی را در دست بگیرد و از آن استفاده کند. همچنین اختلال تنیس البو باعث درد در آرنج شده و فعالیت‌های فرد را محدود خواهد کرد.

اسپایدر کیج تراپی  در شهرک غرب

5- اسپایدر کیج تراپی  در شهرک غرب

اسپایدر کیج یک قفسه فلزی است که چهارچوبی را برای انجام تمرینات درمانی در اختیار درمانگر قرار خواهد داد. استفاده از اسپایدر کیج می‌تواند از بسیاری جهات مفید واقع شود. در وحله اول می‌تواند دست درمانگر را برای انجام تمرینات درمانی بازتر کند. همچنین به کمک باندهای آن می‌توان انجام فعالیت‌ها را برای افراد ساده‌تر کرد. از طرفی دیگر می‌توان لباس فضایی را برای برخی از کودکان به کار گرفت که خود به تنهایی می‌تواند نتایج شگفت انگیزی به بار بیاورد. 

کلینیک کاردرمانی ایران از همان ابتدای شروع فعالیت خود در سال 1383 همواره تلاش کرده است تا بهترین و جدیدترین روش‌های درمانی را در اختیار مراجعان خود قرار دهد. استفاده از اسپایدر کیج تراپی هم در راستای دستیابی به همین هدف است. 

6- کاردرمانی جسمی در شهرک غرب

بخش کاردرمانی جسمی کلینیک ایران واقع در شهرک غرب فعالیت خود را روی بیماری‌های جسمی متمرکز کرده است. چرا که هر چه درمان تخصصی‌تر باشد امکان بهبودی افراد افزایش خواهد یافت. این بخش از کاردرمانی در تلاش است تا مهارت‌های حرکتی ریز و درشت را تقویت کرده و قدرت عضلانی افراد را افزایش دهد. همچنین در کاهش درد، اسپاسم و رفع محدودیت‌های حرکتی جزو اهداف اولیه کاردرمانی جسمی است. در نظر داشته باشید که این بخش به صورت مداوم با همکاران بخشی ذهنی در تماس بوده و اصول کار تیمی را به درستی اجرا خواهند کرد. 

7- کاردرمانی ذهنی در شهرک غرب

کاردرمانی یک علم کل‌نگر است به این معنی که فرد سعی خواهد کرد همه جنبه‌های زندگی روزمره افراد را تحت پوشش قرار دهد. به همین دلیل بخش کاردرمانی ذهنی هم قسمت بزرگی از کاردرمانی را به خود اختصاص داده است. کاردرمانی ذهنی در تلاش می‌کند تا مشکلات توجه و تمرکز، حافظه، ادراک بینایی، حل مسئله، تحمل پایین و قضاوت را رفع کند. به گونه‌ای که فرد بتواند حضوری فعال و موثر در جامعه داشته باشد. 

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در شهرک غرب همواره تلاش کرده است تا با تکیه بر اصول کار تیمی و بهره‌گیری از بهترین تجهیزات در کنار روش‌های نوین درمانی مناسب‌ترین خدمات را به هر فرد ارائه دهد. جهت دریافت مشاوره می‌توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید همچنین جهت دریافت نوبت می‌توانید دکمه نوبت اینترنتی را لمس فرمایید:

02188242410

نوبت   اینترنتی

کاردرمانی شهرک غرب به بهبود کدام بیماری‌ها کمک خواهد کرد؟

کاردرمانی شهرک غرب به بهبود کدام بیماری‌ها کمک خواهد کرد؟

مرکز جامع توانبخشی ایران یک مرکز مجهز است که تلاش می‌کند تمامی نیازهای یک فرد به کلینیک توانبخشی را برطرف نماید. از این منظر تلاش خواهد کرد که همه نیازهای افراد به خدمات کاردرمانی را تحت پوشش خود قرار دهد. از طرفی دیگر هدف کاردرمانی کمک به افراد برای انجام مستقل فعالیت‌های روزمره زندگی است. با این اوصاف هر اختلالی که انجام فعالیت‌های روزمره زندگی را محدود کند به کمک کاردرمانی می‌تواند تا حد زیادی بهبود پیدا کند:

کاردرمانی کودکان در شهرک غرب

 

الف) کاردرمانی کودکان در شهرک غرب

بسیاری از بیماری‌هایی که از ابتدای کودکی خود را نشان می‌دهند به خدمات کاردرمانی نیاز پیدا می‌کنند. کاردرمانی کودکان تلاش می‌کند شرایط رشد طبیعی را برای این افراد فراهم نماید. برای این کار هم از روش‌های درمانی متنوعی که عموما بر پایه بازی درمانی استوار هستند کمک می‌گیرد. اختلالات زیر پرتکرارترین مراجعان کاردرمانی کودکان در شهرک غرب را تشکیل می‌دهند:

1- کاردرمانی فلج مغزی در شهرک غرب

ارتباط نزدیکی بین کاردرمانی و فلج مغزی وجود دارد. به گونه‌ای که اصلی‌ترین درمان این اختلال کاردرمانی است. در نظر داشته باشید که هم کاردرمانی جسمی و هم کاردرمانی ذهنی می‌توانند به بهبود این کودکان کمک کنند. کاردرمانی فلج مغزی تلاش خواهد کرد در وحله اول این فرد بتواند مراحل رشد حرکتی را به همگام با همسن و سالان خود طی کند. سپس توجه خود را روی توسعه مهارت‌های حرکتی زیر متمرکز خواهد کرد. در کنار آن بهبود مهارت‌های ذهنی مانند بهبود شناخت می‌تواند روند درمانی را تسریع کند.

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در شهرک غرب متعهد است که خدمات خود را به صورت کل‌‌نگر و با در نظر گرفتن نیازهای اختصاصی هر فرد در اختیار وی قرار دهد. تا بهترین نتیجه از جلسات درمانی برای فرد فراهم شود. 

2- کاردرمانی تاخیر حرکتی در شهرک غرب

بسیاری از کودکان در بدو تولد نسبت به همسن‌های خود دارای مشکلاتی هستند. در برخی از موارد این تاخیر حرکتی خودبخود رفع خواهد شد اما می‌تواند دو عارضه مهم را از خود به جای بگذارد. اول اینکه فرد در نهایت ممکن است دچار خام حرکتی و حتی کلامزی شود. دوم اینکه مهارت‌های شناختی فرد به صورت کامل توسعه پیدا نخواهد کرد. متخصصین کاردرمانی تاخیر حرکتی با علم به این موارد تلاش خواهند کرد تا اختلاف رشد با افراد همسن را هر چه سریع‌تر از بین ببرند.

3- کاردرمانی بیش فعالی در شهرک غرب

یکی دیگر از مراجعان پرتکرار کاردرمانی، بیش فعالی است. کودکان بیش فعال عموما جنب و جوش زیادی از خود نشان خواهند داد. به شیوه‌ای که توجه و تمرکز آنان نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. در نتیجه فرد نمی‌تواند فعالیت‌های طولانی مدت را به درستی انجام دهد. این مشکل ممکن است در نهایت به اختلالات یادگیری منجر شود. همچنین در صورتی که درمان در زمان مناسب انجام نشود، فرد در برخی از فعالیت‌های بزرگسالی مانند شغل هم به مشکل خواهد خورد. 

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در شهرک غرب همه تلاش خود را به کار می‌گیرد تا مشکلات افراد دارای اختلال بیش فعالی را در کمترین زمان ممکن حل نماید. برای نیل به این هدف هم از تجهیزات نوین و بهترین کاردرمانگران تهران کمک خواهد گرفت. 

4- کاردرمانی اوتیسم در شهرک غرب

اوتیسم یک اختلال رشدی است که در برخی از جنبه‌های رشد کودک مشکل ایجاد خواهد کرد. مشکلات حسی ایجاد شده در کودکان اوتیسم می‌تواند بسیار شدید باشد به گونه‌ای که فرد از حضور در اجتماع پرهیز کند. همچنین اختلالات گفتاری ایجاد شده برای این کودکان مانع از برقراری ارتباط موثر با دیگران خواهد شد. در نتیجه فرد به شدت منزوی خواهد شد. از این رو کاردرمانگران در هماهنگی با گفتاردرمانگران برنامه درمانی مشخصی را برای بهبود این کودکان ارائه خواهند داد. 

5- کاردرمانی سندروم داون در شهرک غرب

کودکان سندروم داون طیف گسترده‌ای از مشکلات را تجربه خواهند کرد. برخی ممکن است در انجام ساده‌ترین وظایف خود با مشکل روبرو شوند. در حالیکه برخی دیگر با کمترین حمایت می‌توانند بخش بزرگی از فعالیت‌های روزانه را به تنهایی انجام دهند. این کودکان در ابتدای تولد مشکلات حرکتی و ذهنی را تجربه خواهند کرد. برای نمونه در ابتدای تولد بدن این کودکان شل است و نمی‌توانند مراحل رشد حرکتی را متناسب با همسالان خود طی کنند. کاردرمانی سندروم داون تلاشی است برای رسیدن این افراد به حداکثر استقلال ممکن. 

6- کاردرمانی اختلالات یادگیری در شهرک غرب

اختلالات یادگیری به مجموعه‌ای از اختلالات گفته می‌شود که مهارت‌های مدرسه کودک را تحت تاثیر قرار خواهند داد. این مشکلات عموما تا سنین مدرسه تشخیص داده نمی‌شوند. در صورتی که اختلال یادگیری درمان نشود فرد نمی‌تواند مهارت‌های جدیدی را یاد بگیرد. در نتیجه در سایر مراحل زندگی هم ممکن است با چالش‌های فراوانی روبرو شود. از این رو کاردرمانی به عنوان یکی از تخصص‌های کمک کننده به درمان اختلالات یادگیری می‌تواند نقش بسیار پررنگی داشته باشد.

بخش اختلال یادگیری کلینیک کاردرمانی ایران واقع در شهرک غرب از همان ابتدای فعالیت تلاش کرده است تا خدمات خود را به همه افراد نیازمند به کاردرمانی ارائه دهد. 

 کاردرمانی بزرگسالان در شهرک غرب

ب) کاردرمانی بزرگسالان در شهرک غرب

برخی از بیماری‌ها از همان کودکی شروع خواهند شد در حالی که برخی دیگر امکان بروز در کودکی را ندارند. برای نمونه مشکلات پارکینسون در بزرگسالی خود را نشان خواهند داد. از طرفی دیگر برخی از بیماری‌ها مانند شکستگی دست در هر سنی ممکن است اتفاق بیفتد. بنابراین توجه داشته باشید که این دسته بندی‌ها برای ساده‌تر کردن موضوع هستند. در غیر اینصورت اهداف کاردرمانی در همه رده‌های سنی افزایش استقلال افراد است. مهم‌ترین بیماران بزرگسال کلینیک کاردرمانی ایران واقع در شهرک غرب به شرح زیر است:

1- کاردرمانی سکته مغزی در شهرک غرب

مراجعان سکته مغزی در بین بزرگسالان بیشترین مراجعه را به کلینیک کاردرمانی ایران واقع در شهرک غرب دارند. اکثر این مراجعان در حرکات یک طرف بدن خود دچار مشکل شده‌اند. در نتیجه نمی‌توانند فعالیت‌های روزمره خود را به درستی و مستقلا انجام دهند. علاوه بر آن در برخی فعالیت‌های ذهنی و گفتاری هم با اختلال روبرو می‌شوند. کاردرمانی سکته مغزی تلاش می‌کند در مرحله اول توانایی‌های فرد را بازیابی کند. در غیر این صورت به کمک روش‌های جبرانی فرد را برای انجام فعالیت‌های روزمره توانمند سازد. 

2- کاردرمانی پارکینسون در شهرک غرب

پارکینسون یک بیماری عصبی پیشرونده است که به مرور زمان توانایی‌های فرد را محدود خواهد کرد. به گونه‌ای که بعد از مدتی فرد دچار کندی حرکات شده و تعادل خود را از دست خواهد داد. همچنین صورت فرد ماسکه شده و توانایی تغییر حالات چهره را نخواهد داشت. اسپاسم عضلانی و آبریزش دهان سایر علایم شایع این بیماری هستند. کاردرمانی تلاش می‌کند که روند پیشرفت بیماری را کندتر کند. سپس به کمک تمریناتی که به فرد می‌دهد برخی از علایم مانند کندی حرکت و صورت ماسکه را کاهش خواهد داد.

بخش کاردرمانی کلینیک جامع توانبخشی ایران واقع در شهرک غرب همواره تلاش کرده است تا به کمک متخصصان باتجربه خود بهترین درمان‌ها را برای افراد پارکینسونی فراهم آورد. 

3- کاردرمانی ام اس در شهرک غرب

یکی دیگر از بیماری‌های دوران بزرگسالی که می‌تواند از نظر حرکتی فرد را تحلیل ببرد، ام اس است. بیماری ام اس باعث خستگی شده و تعادل و راه رفتن فرد را مختل خواهد کرد. همچنین اختلالات خلقی و تضعیف روحیه در این افراد شایع است. کاردرمانی در این بیماری هم تمرکز اصلی خود را متوجه کاهش سرعت پیشرفت بیماری و بهبود حال روحی فرد خواهد کرد. بازیابی توانایی‌های حسی و حرکتی فرد در مرحله بعدی درمان قرار خواهند گرفت. 

4- کاردرمانی سالمندان در شهرک غرب

با افزایش سن توانایی‌های حرکتی و شناختی افراد دچار ضعف خواهد شد. این ضعف در برخی از موارد ممکن است مشکل خاصی را ایجاد نکند. اما در برخی از موارد می‌تواند فعالیت‌های روزانه افراد را مختل نماید. برای نمونه عضلات فرد آتروفه شده و مفاصل دفرمه خواهند شد. در نتیجه درد عضلانی و مفصلی فرد ممکن است محدود کننده باشد. با این تفاسیر کاردرمانی سالمندان از یک نفر به نفری دیگر بسیار متفاوت خواهد بود. 

به همین دلیل کلینیک کاردرمانی ایران واقع در شهرک غرب به کمک ارزیابی دقیق برنامه درمانی اختصاصی برای هر سالمند تهیه و اجرا خواهد کرد. 

کاردرمانی در منزل شهرک غرب

کاردرمانی در منزل شهرک غرب

با گسترده‌تر شدن شهرها خدمات تخصصی هم افزایش پیدا کرده است. این موارد باعث به وجود آمدن شکل خاصی از خدمات شده است که قبلا وجود نداشتند. کاردرمانی در منزل هم در پاسخ به چنین شرایطی رشد پیدا کرده است. استفاده از این خدمات برای افرادی که توانایی خروج از منزل را ندارند یا به هر دلیلی مایل به این کار نیستند، بسیار مناسب خواهد بود. برای نمونه برخی از کودکان اوتیسم تمایلی به خروج از منزل نشان نمی‌دهند. یا برخی از افراد تا دیر وقت سر کار هستند و نمی‌توانند فرد نیازمند را به کلینیک کاردرمانی ببرند. 

متخصصین کاردرمانی در منزل کلینیک ایران متعهد هستند که بهترین خدمات را هم سطح با خدمات کلینیک به ساکنین محله‌های مختلف از جمله شهرک غرب ارائه دهند. هدف از این کار فراهم کردن خدمات توانبخشی برای همه افراد است. 

بیمارستان بیقه الله

سایر مراکز درمانی شهرک غرب

توجه به نیازهای درمانی همه ساکنین یک شهر لازم و ضروری است. شهرک غرب هم به عنوان یکی از مناطق تهران از این قاعده مستثنی نیست. داشتن مراکز درمانی کافی و مجهز می‌تواند دسترسی عادلانه به خدمات درمانی را تضمین نماید. همچنین می‌تواند از بار ترافیکی شهر و به تبع آن میزان آلودگی هوا بکاهد. در ادامه مهم‌ترین مراکز درمانی شهرک غرب را با همدیگر مرور خواهیم کرد:

1- گفتاردرمانی شهرک غرب

شعبه غرب کلینیک جامع توانبخشی ایران مرکزی است برای پوشش همه نیازهای توانبخشی افراد ساکن این منطقه. گفتاردرمانی هم که یکی از مهم‌ترین خدمات توانبخشی است. گفتاردرمانگران تلاش خواهند کرد تا علاوه بر رفع مشکلات گفتاری افراد، اختلالات بلعی و تنفسی آن‌ها را هم رفع کنند. ما در بخش گفتاردرمانی شهرک غرب به اصول کار تیمی پایبند هستیم و تلاش ما بر این است که با ارزیابی دقیق، هر فرد برنامه و تمرینات درمانی مختص به خودش را داشته باشد. 

2- فیزیوتراپی کودکان در شهرک غرب

علاوه بر کاردرمانی و گفتاردرمانی، فیزیوتراپی اطفال هم یکی از نیازهای اساسی هر کلینیک توانبخشی است. فیزیوتراپی به کمک تجهیزات و روش‌های درمانی خود می‌تواند بسیاری از مشکلات عصبی، اسکلتی-عضلانی افراد را برطرف نماید. همچنین روند رشد کودکان را تسریع می‌کند. 

3- بیمارستان بهمن شهرک غرب

عملیات ساخت بیمارستان بهمن از سال 1380 شروع شده و در سال 1387 با 200 تخت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است. این بیمارستان یک مرکز تخصصی و فوق تخصصی بوده و هدف آن ارائه خدمات پیشگیری، تشخیصی، درمانی، خودمراقبتی و هتلینگ متمایز با رویکرد ایمنی همگام با آخرین تکنولوژی روز دنیا در کوتاهترین زمان ممکن است. 

بخش‌های زیر مهم‌ترین درمانگاه‌های این بیمارستان را نشان می‌دهد: ارتوپدی، جراحی ستون فقرات، اورولوژی، خون و انکولوژی، جراحی مغز و اعصاب، جراحی عمومی، جراحی کودکان، داخلی، قلب، زنان و زایمان، روماتولوژی، ادیومتری، گوش، حلق و بینی، کلینیک درد و روانپزشکی.

آدرس: شهرک غرب، خيابان ايران زمين شمالی، بيمارستان بهمن.

شماره تماس: 88575901-021

4- بیمارستان آتیه

بیمارستان آتیه هم یکی دیگر از مراکز درمانی نزدیک به شهرک غرب است که ساکنین این منطقه جهت دریافت خدمات درمانی مورد نیاز می‌توانند به آن مراجعه کنند. بیمارستان آتیه یک مرکز خصوصی جنرال است که از سال 1377 فعالیت خود را شروع کرده است.

درمانگاه دکتر سودبخش بیمارستان آتیه در زمینه‌های زیر پذیرای مراجعان گرامی است: زنان و زایمان، ارتوپدی، غدد، داخلی۷ عفونی، گوارش، جراحی عمومی، اورولوژی، خونو انکولوژی، کلینیک درد، روانپزشک و روانشناس، روماتولوژی، ریه و داخلی مغز و اعصاب.

آدرس: شهرک قدس (غرب)، بلوار فرحزادی، تقاطع شهید دادمان.

شماره تماس: 82721-021

5- بیمارستان بقیه‌الله

بیمارستان بقیه‌الله در سال 1362 فعالیت خود را شروع کرده است و در حال حاضر 650 تخت فعال دارد. این بیمارستان بیشتر تمرکز خود را بر ارائه خدمات به نیروهای مسلح قرار داده است. اما همکاری آن با بیش از 40 بیمه خدمات درمانی فرصت مناسبی را برای ساکنین شهرک غرب فراهم کرده است تا از خدمات آن استفاده کنند.

متخصصانی از رشته‌های زیر به صورت مداوم به بررسی و درمان مراجعان به این بیمارستان می‌پردازند: کلیه، قلب و عروق، مغز و اعصاب، ارتوپدی، داخلی، متخصص چشم‌پزشکی، روانشناسی، روانپزشکی، زنان و زایمان، گوش و حلق و بینی، پوست، کلینیک درد، کلینیک چاقی و اطفال.

آدرس: میدان ونک، خیابان ملاصدرا، بعد از شیخ بهایی، بیمارستان بقیه الله الاعظم.

شماره تماس: 88050436-021

محله‌های نزدیک شهرک غرب

محله‌های نزدیک شهرک غرب

شهرک غرب به عنوان یک منطقه بزرگ می‌تواند به عنوان یک مرکز درمانی عمل کند. به گونه‌ای که برخی افراد به جای مراجعه به مرکز شهر درمان خود را در این منطقه پیگیری کنند. این کار هم از ترافیک شهری کم می‌کند و هم وضعیت آلودگی هوا را بهبود می‌بخشد. 

مهم‌ترین و نزدیک‌ترین مناطق به شهرک غرب شامل محله‌های زیر است که به راحتی می‌توانند به مراکز درمانی این محله مراجعه کنند:

دانشگاه امام صادق، چشمه‌سار، دریا، درختی، کوهستان، ایوانک، شهرک والفجر، امیر آباد، توانیر، ونک، ده ونک، آرارات، شهرک سئول،‌ مدیریت و سعادت آباد. 

لینک‌های مرتبط:

بهترین کلینیک کاردرمانی پونک

بهترین کلینیک گفتاردرمانی پونک

کلینیک کاردرمانی گیشا

کلینیک گفتاردرمانی گیشا

کاردرمانی سعادت آباد

گفتاردرمانی سعادت آباد

کلینیک کاردرمانی آریاشهر

کلینیک گفتاردرمانی آریاشهر

کلینیک کاردرمانی مرزداران

کلینیک گفتاردرمانی مرزداران

کلینیک کاردرمانی بلوار کشاورز

کلینیک گفتاردرمانی بلوار کشاورز

1000 کاراکتر باقیمانده