بهترین کلینیک کاردرمانی ستارخان

ستارخان نام جدید محله برق آلستوم است که دیگر بسیاری از افراد به این اسم جدید عادت کرده‌اند. خود محله ستارخان دارای بخش‌های زیادی است برای نمونه شهرآرا، دریان‌نو و تهران ویلا را می‌توان نام برد.

هر کدام از این بخش‌ها به تنهایی می‌توانند نقش یک محله را داشته باشند. گستردگی ستارخان در کنار دسترسی مناسب باعث شده است که مراکز خدماتی و درمانی زیادی در این محله رشد کنند. خدمات توانبخشی هم از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه به بررسی کلینیک کاردرمانی ایران واقع در ستارخان و خدمات آن خواهیم پرداخت. 

مسیرهای دسترسی به کلینیک کاردرمانی ایران از ستارخان (شهرآرا)

1- شعبه مرکزی:

خیابان ستارخان، میدان توحید، بلوار کشاورز مرکز جامع توانبخشی ایران.

2- شعبه مرزداران:

خیابان پاتریس لومبابا، اتوبان جلال آل احمد، بعد از پل آزمایش، پلاک ۱۸۹، طبقه اول.

شماره تماس: 02188242410

معرفی مرکز کاردرمانی ایران در ستارخان

معرفی مرکز کاردرمانی ایران در ستارخان (شهرآرا)

کلینیک جامع توانبخشی ایران واقع در ستارخان یکی از قدیمی‌ترین و مجهزترین کلینک‌های شهر تهران است. بخش کاردرمانی این کلینیک به کمک کاردرمانگران باتجربه که همواره تلاش می‌کنند بهترین روش‌های درمانی را به کار گیرند، آماده خدمت رسانی به شما همشهریان گرامی است. ما تلاش کرده‌ایم که یک کلینیک مجهز به جدیدترین تجهیزات درمانی را برای شما فراهم کنیم. همچنین با تکیه بر کار تیمی و همکاری با سایر تخصص‌ها تعهد خود به ارائه کامل‌ترین درمان توانبخشی را برای ساکنین شهرآرا، دریان نو و تهران ویلا فراهم کنیم. همه این ویژگی‌ها در کنار هم کلینیک ما را به یکی از بهترین کلینک‌های کاردرمانی تهران تبدیل کرده است که علاوه بر پذیرش مراجعان تهرانی برخی از مراجعان شهرستانی هم برای دریافت خدمات کلینیک ما را انتخاب می‌کنند. 

بخش‌های مختلف کاردرمانی ایران واقع در ستارخان

بخش‌های مختلف کاردرمانی ایران واقع در ستارخان (دریان نو)

کاردرمانی یکی از رشته‌های زیرمجموعه توانبخشی است که خود به بخش‌های زیادی تقسیم خواهد شد. این تقسیم شدن با هدف تخصصی‌تر کردن درمان‌ها صورت خواهد گرفت. به این معنی که هر بخش قسمتی از درمان را ارائه خواهد داد که درمانگران آن تجربه و مهارت بیشتری در آن دارند. این تقسیم وظایف نفی کننده دید کل‌نگر کاردرمانی که هر فرد را به صورت یک کل مورد بررسی قرار می‌دهد، نیست. بلکه در واقع همه درمانگران تمرینات خود را منطبق با اهداف درمانی کلی‌تر در اختیار مراجعان قرار خواهند داد. مهم‌ترین بخش‌های کلینیک کاردرمانی ایران واقع در ستارخان (تهران ویلا) به شرح زیر است:

1- کاردرمانی جسمی در ستارخان

به طور کلی می‌توان مراجعان کاردرمانی را در دو دسته تقسیم بندی کرد. دسته اول مراجعانی هستند که از اختلالات جسمی رنج می‌برند. دسته دوم هم کسانی هستند که از مشکلات ذهنی در رنج هستند. کاردرمانی جسمی روی بخش اول این بیماران تمرکز خواهد کرد. هدف کاردرمانی جسمی رفع درد، افزایش دامنه حرکتی، افزایش قدرت عضلات، بهبود تعادل و در کل بهبود مهارت‌های حرکتی ریز و درشت است. فلج مغزی، سکته مغزی، کودکان تاخیر حرکتی، مراجعان ضایعه نخاعی و کودکان سندروم داون مهم‌ترین مراجعه کنندگان به بخش کاردرمانی جسمی کلینیک جامع توانبخشی ایران واقع در ستارخان هستند. 

2- کاردرمانی ذهنی در ستارخان (شهرآرا)

کاردرمانی ذهنی به بررسی و رفع همه اختلالات ذهنی که فعالیت‌های روزمره افراد را مختل خواهد کرد، می‌پردازد. این بخش از کاردرمانی می‌تواند اختلالات مربوط به توجه و تمرکز،حافظه، درک فضایی، توانایی تصمیم گیری، تحمل کاری، قضاوت و بسیاری دیگر از جنبه‌های ذهنی را مورد بررسی و درمان قرار دهد. کاردرمانی ذهنی در بسیاری از بیماری‌های از جمله فلج مغزی، اوتیسم، بیش فعالی، کم توانی ذهنی، اختلالات یادگیری و سندروم داون می‌تواند راهگشا باشد. 

بخش ذهنی کلینیک کاردرمانی ایران واقع در ستارخان همواره تلاش کرده است با تکیه بر دانش درمانگران خود و استفاده از جدیدترین تجهیزات درمانی بهترین روش‌های درمانی را برای مراجعان خود فراهم سازد. 

3- بازی درمانی در ستارخان (دریان نو)

بازی درمانی یک روش درمانی شناخته شده و تثبیت شده است رشته‌های مختلفی از آن برای بهبود مراجعان خود استفاده می‌کنند. اما از آنجایی که کاردرمانی از فعالیت‌های روزمره زندگی برای کمک به افراد استفاده می‌کند و فعالیت اصلی کودکان بازی است، می‌توان گفت که این دو همگام و همسو با همدیگر هستند. بازی درمانی هم برای بهبود اختلالات ذهنی و هم برای بهبود اختلالات جسمی کاربرد خواهد داشت. در نظر داشته باشید که بازی درمانی در منزل هم به راحتی قابل استفاده است. بنابراین از درمانگر خود بخواهید که روش‌های مناسب این تمرینات در منزل را به شما آموزش دهد. 

4- اتاق تاریک کاردرمانی در ستارخان (تهران ویلا)

استفاده از اتاق حسی می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد. یکی از مهم‌ترین اتاق‌های حسی، اتاق تاریک کاردرمانی است. این اتاق محیطی آرام و بدون مزاحمت را برای فرد فراهم خواهد کرد. به گونه‌ای که بسیاری از افراد با قرار گرفتن در این اتاق بهبود قابل ملاحظه‌ای در توجه و تمرکز خود احساس خواهند کرد. علاوه بر آن اتاق تاریک می‌تواند برخی از جنبه‌های رفتاری و حسی افراد را بهبود ببخشد. برای نمونه کودکی که بیش حسی بینایی دارد و قرار گرفتن در نور روز برایش اذیت کننده است می‌تواند در این محیط فضایی آرام را تجربه کند. 

کلینیک کاردرمانی ایران همواره تلاش کرده است که روش‌های درمانی جدید را برای ارائه خدمات بهتر به کار گیرد. در نتیجه استفاده از اتاق تاریک به عنوان یک روش همواره در دستور کار کلینیک قرار داشته است. 

 اسپایدرکیج تراپی در ستارخان

5- اسپایدرکیج تراپی در ستارخان

اسپایدرکیج یک محفظه فلزی است که به کمک آن می‌توان تمرینات درمانی متنوعی را برای افراد استفاده کرد. در این روش امکان وارد کردن فشار بیشتر به مراجع وجود دارد. همچنین می‌توان به کمک باندهای الاستیکی فرد را معلق کرد به گونه‌ای که کمترین فشار به عضلات فرد وارد شود. استفاده از هر کدام از این روش‌ها با توجه به نیازهای بیمار و همچنین اهداف درمانی می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. استفاده از روش اسپایدرکیج تراپی مزایای بسیار زیادی هم برای مشکلات حسی و هم برای مشکلات حرکتی خواهد داشت. برای نمونه کاربرد اسپایدرکیج تراپی برای کودکان فلج مغزی بسیار زیاد است و به نشستن، چهار دست و پا راه رفتن، ایستادن و حفظ تعادل این کودکان کمک خواهد کرد. 

6- کاردرمانی درکی حرکتی در ستارخان

یکی از مهم‌ترین متد مورد استفاده در توانبخشی، کاردرمانی درکی حرکتی است. در این روش تمرینات حرکتی با تمرکز بر بهبود شناخت به فرد داده خواهد شد. یکی از تمرینات درکی حرکتی به این شیوه است که آجرهای فومی برای فرد چیده می‌شود. سپس از کودک می‌خواهیم با رسیدن به آجر با رنگ‌های مختلف فعالیت‌های جداگانه‌ای را انجام دهد. برای نمونه روی آجر سبز دست بزن، روی آجر قرمز دور خودت بچرخ. این تمرینات ساده حواس مختلف از جمله توجه و تمرکز، حافظه و تصمیم گیری را درگیر خواهد کرد. همچنین به بهبود شناخت فرد از بدن خود کمک خواهد کرد. مجموع این تمرینات در نهایت باعث می‌شود که توانایی‌های شناختی و حرکتی افراد بهبود پیدا کند. 

بخش درکی حرکتی کلینیک کاردرمانی ایران واقع در ستارخان (شهر آرا) همواره تلاش کرده است که تمرینات درمانی جدید را بر اساس این روش اثبات شده به مراجعان خود ارائه کند. 

7- کاردرمانی دست در ستارخان

دست یکی از مهم‌ترین اجزای بدن انسان است که انجام بسیاری از فعالیت‌های روزمره زندگی به آن وابسته است. عوارضی که دست را درگیر خواهند کرد گوناگون هستند. برخی از بیماری‌ها توانایی حرکتی دست را درگیر خواهند کرد مانند شکستگی‌ها در حالیکه برخی دیگر ناشی از مشکلات ذهنی مانند اوتیسم یا بیش فعالی است.  کاردرمانی دست به شیوه‌ای علمی تلاش خواهد که علل اختلال را شناسایی کرده و سپس برنامه درمانی جامع و متناسبی را برای آن تدوین کند. بنابراین کاردرمانگرانی که به صورتی تخصصی در حوزه توانبخشی دست فعالیت می‌کنند باید در هر دو حوزه شناخت کافی داشته باشند تا بتوانند بهترین درمان‌ها را برای فرد فراهم نمایند. 

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در ستارخان با سابقه طولانی و با تکیه بر تخصص و دانش همکاران خود همواره تلاش کرده است که جامع‌ترین و بهترین خدمات درمانی را در اختیار مراجعان گرامی قرار دهد. جهت دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت دریافت نوبت می‌توانید دکمه نوبت اینترنتی را لمس فرمایید: 

02188242410

نوبت   اینترنتی

بیشترین مراجعان کلینیک کاردرمانی ایران واقع در ستارخان

بیشترین مراجعان کلینیک کاردرمانی ایران واقع در ستارخان (شهرآرا)

با توجه به دید کل‌نگر کاردرمانی افراد با مشکلات متنوعی می‌توانند از خدمات این تخصص استفاده کنند. در نتیجه می‌توان گفت که مراجعان کاردرمانی بسیار متفاوت هستند و از فردی که نمی‌تواند لباس خود را بپوشد تا فردی که توانایی جابجایی را ندارد،‌ می‌توانند از این خدمات استفاده کنند. کلینیک کاردرمانی ایران واقع در ستارخان (تهران ویلا) به دلیل کیفیت مناسب خدمات و همچنین دسترسی ساده به یکی از جذاب‌ترین گزینه‌های افراد تبدیل شده است. افراد دارای اختلالات زیر در دو بخش کودکان و بزرگسالان بیشترین مراجعان این کلینیک را تشکیل می‌دهند:

کاردرمانی کودکان در ستارخان

الف- کاردرمانی کودکان در ستارخان

کاردرمانی کودکان به بررسی و درمان اختلالاتی خواهد پرداخت که کودکان را درگیر خواهد کرد. برخی از این بیماری‌ها مختص کودکان هستند و در بزرگسالی رخ نخواهند داد. مانند سندروم داون. برخی دیگر ممکن است در کودکی یا بزرگسالی بروز پیدا کنند اما بروز آن‌ها در کودکان به مراتب بیشتر است مانند بیش فعالی. در نظر داشته باشید که بسیاری از بیماری‌های کودکان  در بزرگسالی هم ادامه خواهند داشت. اختلالات زیر بیشترین مراجعان بخش کاردرمانی کودکان در ستارخان (دریان نو) را تشکیل می‌دهند:

1- کاردرمانی فلج مغزی در ستارخان

یکی از شایع‌ترین اختلالاتی که می‌تواند توانایی فرد برای انجام فعالیت‌های روزمره زندگی را تحت تاثیر قرار دهد، فلج مغزی است. کودکان فلج مغزی اختلالات متفاوت با شدت‌های گوناگون را تجربه خواهند کرد. برای نمونه ممکن است یک کودک که به همی پلژی مبتلا شده است فقط در راه رفتن کمی مشکل داشته باشد و همچنین در انجام فعالیت‌های ریز وابسته به دیگران باشد. در حالیکه یک کودک کوادری پلژی ممکن است حتی نتواند از جای خود بلند شود و تکان بخورد. کاردرمانی فلج مغزی تلاش خواهد کرد که در مرحله اول با ارزیابی دقیق، نوع اختلال و مشکلات فرد را شناسایی کرده و سپس برنامه درمانی مناسب هر فرد را اجرا نماید. 

کاردرمانگران کلینیک کاردرمانی ایران واقع در ستارخان (شهرآرا) تجربه کافی کار با کودکان سی پی را دارند. به همین دلیل به راحتی می‌توانند پاسخ سوال «آیا کودکان سی پی خوب می‌شوند؟» را بدهند. 

2- کاردرمانی اختلال یادگیری در ستارخان

اختلال یادگیری یکی دیگر از اختلالاتی است که تعداد مراجعان آن به کلینیک کاردرمانی ایران واقع در ستارخان نرخ بالایی دارد. این اختلال را می‌توان به چند زیر مجموعه تقسیم کرد که هر کدام از آن‌ها داری ویژگی‌ها و مشکلات منحصر به خود هستند. برای نمونه کودکی که اختلال قرینه نویسی و وارونه نویسی دارد در انتخاب جهت نوشتار دچار اختلال است. اما کودکی که از اختلال ریاضی رنج می‌برد، توانایی انجام عملیات‌های ریاضی را ندارد. هر کدام از این مشکلات روش درمانی و درمانگر متخصص خود را می‌طلبد. کاردرمانی اختلال یادگیری با ارزیابی دقیق تلاش خواهد کرد که نوع و میزان اختلال را شناسایی کند. در مرحله بعد با توجه به نیازهای هر فرد برنامه درمانی اختصاصی برای وی پیاده سازی خواهد شد. 

3- کاردرمانی بیش فعالی در ستارخان

بیش فعالی یک اختلال رشدی است که باعث خواهد شد فرد توانایی توجه و تمرکز پایینی داشته باشد. همچنین انجام فعالیت‌های تکانشی و مخرب در این افراد زیاد است. این مشکلات علاوه بر آن که در ارتباط با دیگران اختلال ایجاد خواهد کرد، فعالیت‌های مدرسه فرد را تحت تاثیر قرار خواهد داد. این رفتارها در صورتی که درمان نشوند در بزرگسالی هم باعث مختل شدن فعالیت‌های شغلی افراد خواهند شد. بیش فعالی در صورتی که اصلاح و هدایت شود می‌تواند در برخی از زمینه‌ها به افراد کمک کننده باشد. 

کلینیک کاردرمانی ایران با سال‌ها فعالیت در زمینه کودکان بیش فعال دارای تخصص و تجربه کافی برای ارائه خدمات برای این کودکان است. ما متعهد به ارائه جدیدترین روش‌های درمانی برای بهبود این کودکان هستیم.

 4- کاردرمانی اوتیسم در ستارخان (تهران ویلا)

اوتیسم هم مانند بیش فعالی یک اختلال رشدی است که باعث اختلال در فعالیت‌های روزمره افراد خواهد شد. کودکان دارای اختلال اوتیسم عموما با سه علامت شامل: اختلال در برقراری ارتباط با دیگران، فعالیت‌های تکراری و اختلالات حسی خود را نشان خواهد داد. هر کدام از این علایم می‌توانند مشکلات جبران ناپذیری را برای فرد ایجاد کنند. برای مثال انجام حرکات تکراری و کلیشه‌ای مانع از این خواهد شد که فرد بتواند به صورت فعال در فعالیت‌های روزانه با همسن و سالان خودش شرکت کند. از این رو کاردرمانی تلاش خواهد کرد که روی هر سه حوزه تمرکز کرده و توانایی‌های فرد را بهبود ببخشد. استفاد از اتاق تاریک کاردرمانی و همچنین تکنیک درکی حرکتی می‌تواند بیشترین تاثیر را در این کودکان داشته باشد. 

در نظر داشته باشید که کاردرمانگران برای درمان کودکان اوتیستیک اصول کار تیمی را رعایت کرده و همکاری نزدیکی با گفتاردرمانگران خواهند داشت. 

 کاردرمانی بزرگسالان در ستارخان

ب- کاردرمانی بزرگسالان در ستارخان

همانطور که در بالا اشاره شد برخی از اختلالات دوران کودکی و بزرگسالی مشترک هستند در حالیکه برخی دیگر فقط در بزرگسالی بروز خواهند کرد. در هر صورت فرقی نمی‌کند که اختلال در چه زمانی بروز پیدا کرده باشد، اصول کاردرمانی در هر حالتی یکسان است. اما روش‌ها و تکنیک‌های درمانی ممکن است دستخوش تغییر شوند. بیشترین مراجعان به بخش بزرگسالان کلینیک کاردرمانی ایران واقع در ستارخان شامل موارد زیر است:

1- کاردرمانی سکته مغزی در ستارخان (دریان نو)

سکته مغزی یک اختلال نسبتا شایع است که سالانه هزاران نفر را درگیر خود خواهد کرد. سکته مغزی عموما باعث درگیری یک طرف بدن خواهد شد. به گونه‌ای که فرد در برخی از فعالیت‌های خود دچار ناتوانی خواهد شد. سکته مغزی در ابتدا توانایی فرد برای راه رفتن را محدود خواهد کرد. همچنین دست طرف درگیر فرد کارکرد اصلی خود را از دست خواهد داد. برای نمونه فرد نمی‌تواند قاشق را به درستی در دست بگیرد یا درب یک شیشه مربا را باز کند. به همین دلیل کاردرمانی سکته مغزی می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در درمان این افراد داشته باشد. 

کاردرمانی در مرحله اول تلاش خواهد کرد که توانایی‌های فرد را بازیابی کند. در صورتی که بازیابی توانایی‌های فرد رضایت بخش نباشد کاردرمانی سراغ روش‌های جبرانی خواهد رفت.

2- کاردرمانی ام اس در ستارخان

ام اس هم یکی دیگر از بیماری‌های بزرگسالی است که فعالیت‌های روزمره زندگی افراد را مختل خواهد کرد. اسپاسم و ضعف عضلانی، گرفتگی عضلات و همچنین نداشتن تعادل و هماهنگی علایم این اختلال هستند که به مرور ممکن است افزایش پیدا کند. افراد  درگیر با ام اس به سادگی خسته خواهند شد و انرژی کافی برای انجام فعالیت‌ها را نخواهند داشت. از این منظر کاردرمانی به کمک روش‌های جبرانی خود می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. کاردرمانی ام اس در مرحله اول تلاش خواهد کرد سرعت پیشرفت بیماری را کاهش دهد. سپس تلاش خواهد کرد توانایی‌های از دست رفته فرد را بازگرداند. در نهایت هم کاردرمانی تلاش خواهد کرد به کمک روش‌های جبرانی شرایط انجام فعالیت‌ها را برای فرد ساده‌تر کند. 

کلینیک کاردرمانی ایران که فعالیت خود را از سال 1383 شروع کرده است همواره تلاش کرده است تا بهترین درمان‌ها را برای افراد دارای ام اس فراهم نماید. برای دستیابی به این هدف استفاده از جدیدترین روش‌های درمانی در کنار تجربه و تخصص همکاران کاردرمانگر همواره در دستور کار ما قرار داشته است. 

3- کاردرمانی پارکینسون در ستارخان (شهرآرا)

پارکینسون هم مانند ام اس یک بیماری پیشرونده است که به مرور زمان توانایی‌های فرد را تحلیل خواهد برد. کندی حرکتی، صورت ماسکه، عدم تعادل و هماهنگی شایع‌ترین علایم پارکینسون هستند. احتمال بروز پارکینسون با افزایش سن بیشتر خواهد شد. بنابراین علاوه بر مشکلات خود بیماری، بیشتر افراد در این سن در برخی از زمینه‌ها مشکلاتی را تجربه خواهند کرد. کاردرمانی پارکینسون هم انرژی خود را روی کند کردن سرعت بیماری متمرکز خواهد کرد. سپس تلاش خواهد کرد علایم بیماری مانند عدم تعادل و کندی حرکتی را از بین ببرد. 

4- کاردرمانی سالمندان در ستارخان (تهران ویلا)

افزایش سن به خودی خود با مشکلاتی همراه است. به همین دلیل می‌توان آن را به عنوان یک بخش جدا تقسیم بندی کرد یا در حوزه کاردرمانی بزرگسالان قرار داد. در هر صورت با بالا رفتن سن عضلات افراد تحلیل خواهد رفت و استخوان‌ها ضعیف‌تر می‌شوند. علاوه بر آن بسیاری دیگر از بیماری‌ها در این سنین خود را نشان خواهند داد. کاردرمانی در این حوزه باید تلاش کند تکنیک‌های جدیدی را به افراد آموزش دهد تا بتوانند از خود در مقابل آسیب‌های احتمالی محافظت کنند. همچنین آموزش روش‌های جبرانی می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. 


کاردرمانی در منزل ستارخان

کاردرمانی در منزل ستارخان

یکی از مهم‌ترین اهداف کلینیک کاردرمانی ایران فراهم کردن دسترسی ساده به خدمات کاردرمانی برای همه افراد است. از آنجایی که برخی افراد به دلایل مختلف مانند ناتوانی در جابجایی امکان مراجعه به کلینیک را ندارند، خدمات کاردرمانی در منزل می‌تواند کارگشا باشد. کاردرمانگرانی که خدمات کاردرمانی در منزل را ارائه می‌کنند خود را متعهد به ارائه خدمات با کیفیت می‌بینند. به گونه‌ای که تنها تفاوت تجهیزات مورد استفاده است. برای نمونه در منزل به جای نخ و مهره می‌توان از تسبیح‌های دانه درشت استفاده کرد. کاردرمانی در منزل علاوه بر ستارخان برای همه محله‌های تهران در دسترس است.

بیمارستان رسول اکرم تهران 

سایر مراکز درمانی ستارخان

ستارخان را می‌توان محله‌ای محدود بین اتوبان چمران، خیابان آزادی، اتوبان یادگار امام و خیابان جلال آل احمد دانست. این موقعیت هم به مرکز شهر تهران نزدیک است و هم دسترسی به آن از بیشتر نقاط تهران به سادگی امکان پذیر است. به همین دلیل ستارخان پتانسیل این را دارد که به یک قطب درمانی در شهر تهران تبدیل شود. در ادامه مهم‌ترین مراکز درمانی ستارخان را با همدیگر مرور خواهیم کرد:

1- گفتاردرمانی ستارخان

کلینیک ایران یک مرکز توانبخشی جامع است که تلاش می‌کند همه نیازهای توانبخشی افراد را تحت پوشش قرار دهد. بخش گفتاردرمانی این مرکز به همین منظور راه اندازی شده است. هدف کلینیک گفتاردرمانی ستارخان ارزیابی و درمان افرادی که از اختلالات گفتاری، اختلالات بلع و تنفس رنج می‌‌برند، است. برای دستیابی به این هدف هم از افراد متخصص در کنار جدیدترین روش‌ها و تجهیزات درمانی استفاده خواهد کرد. 

2- فیزیوتراپی کودکان در ستارخان

یکی دیگر از نیازهای کلینیک توانبخشی جامع، فیزیوتراپی کودکان است. این رشته به ارزیابی و درمان مشکلات حرکتی کودکان در بیماران مختلف خواهد پرداخت. تفاوت عمده آن با کاردرمانی کودکان در روش‌های درمانی و استفاده از تجهیزات درمانی مشاهده می‌شود. همچنین کاردرمانی دیدی کل‌نگرتر به بیمار دارد در حالیکه فیزیوتراپی کودکان بیشتر روی جزئیات تمرکز خواهد کرد. 

3- بیمارستان رسول اکرم

بیمارستان رسول اکرم یک مرکز درمانی آموزشی است که با 700 تخت فعال، 30 بخش بستری عادی و ویژه و بیش از 60 درمانگاه تخصصی خدمات مختلف درمانی به بیماران سراسر کشور ارائه می دهد. این بیمارستان در تلاش است با ارائه بهترین خدمات درمانی به قطب آموزشی کشور تبدیل شود. خدمات زیر به راحتی در بیمارستان رسول اکرم در دسترس مراجعان قرار می‌گیرد:

قلب، ریه، غدد و دیابت، داخلی، عفونی، روماتولوژی، تغذیه، گوارش، اورولوژی، جراحی عمومی، پزشکی ورزشی، نفرولوژی، بیهوشی، روانشناسی، گوش و حلق و بینی، اطفال روانپزشکی، کلینیک خواب، کلینیک حافظه و انکولوژی.

آدرس: ستارخان، خیابان نیایش، نبش خیابان منصوری، بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص).

شماره تماس: 64351-021

4- بیمارستان امام رضا

بیمارستان امام رضا با 198 تخت فعال یکی از مراکز درمانی مخصوص نیروهای مسلح است. البته عموم مردم هم می‌توانند از خدمات این بیمارستان استفاده کنند. رسالت بیمارستان امام رضا ارائه خدمات درمانی ایمن و اثربخش با تمرکز بر کارکنان نیروهای مسلح است. در این راه هم بخش‌های زیر را به صورت تخصصی برای ارائه خدمات راه اندازی کرده است:

درمانگاه گوارش، جراحی مغز و اعصاب، گوش و حلق و بینی، جراحی عمومی، ستون فقرات، روماتولوژی، ارتوپدی، تغذیه، اعصاب و روان، غدد، چشم، توراکس، ریه، قلب، داخلی، کودکان و بیهوشی. 

آدرس: خیابان فاطمی غربی، خیابان شهید اعتمادزاده، بیمارستان امام رضا (ع).

شماره تماس: 86096350-021

5- بیمارستان امام خمینی

بیمارستان امام خمینی تهران یکی با بهره گیری از 600 تخت فعال یکی از بزرگ‌ترین بیمارستان‌های تهران و حتی کشور است. این بیمارستان خدمات متنوعی را ارائه می‌کند و از سراسر ایران مراجعان خود را پذیرش خواهد کرد. هدف این بیمارستان ارائه بهترین خدمات تشخیصی، درمانی، آموزشی و پژوهشی اثربخش با بهره گیری از نیروی انسانی مجرب و کارآمد در سطح کشور است. برای دستیابی به این هدف بیمارستان امام خمینی در بخش‌های زیر درمان را در اختیار مراجعان قرار خواهد داد:

کودکان، پوست، روانپزشکی، گوارش، رادیوتراپی و انکولوژی، زخم و استومی، پیوند کبد، جراحی عمومی، زنان و زایمان، نفرولوژی، اورولوژی، اختلالات خواب، غدد، عفونی، هپاتیت، مغز و اعصاب، جراحی پستان و درمانگاه درد.

آدرس: انتهای بلوار کشاورز خیابان دکتر قریب، مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره).

شماره تماس: 61190-021

محله‌های نزدیک به ستارخان

محله‌های نزدیک به ستارخان

ستارخان یکی از محله‌های نزدیک به مرکز شهر است. نزدیکی آن به اتوبان‌های یادگار امام و چمران همچنین دسترسی به خیابان‌های آزادی و جلال آل احمد دسترسی به این محله را بسیار ساده کرده است. همین موضوع باعث می‌شود که بسیاری از محله‌های نزدیک برای دریافت خدمات درمانی به این محله مراجعه کنند. ساکنین محله‌های زیر به سبب نزدیکی راحت‌تر می‌توانند از این خدمات استفاده کنند:

صادقیه، تیموری، اکبرآباد شرقی، جی کارون شمالی، دامپزشکی، جیحون، سلسبیل جنوبی، اسکندری، نواب، جمهوری، میدان حر، جمالزاده،‌انقلاب، سازمان آب، جمشیدیه، یوسف آباد، کوی دانشگاه، گیشا، شهرک پاس، شهرک فرهنگیان، شهرک المهدی و کوی ارمکان.

لینک‌های مرتبط:

بهترین کلینیک کاردرمانی شهرک غرب

بهترین کلینیک گفتاردرمانی شهرک غرب

بهترین کلینیک کاردرمانی پونک

بهترین کلینیک گفتاردرمانی پونک

کلینیک کاردرمانی گیشا

کلینیک گفتاردرمانی گیشا

کاردرمانی سعادت آباد

گفتاردرمانی سعادت آباد

کلینیک کاردرمانی آریاشهر

کلینیک گفتاردرمانی آریاشهر

کلینیک کاردرمانی مرزداران

کلینیک گفتاردرمانی مرزداران

کلینیک کاردرمانی بلوار کشاورز

کلینیک گفتاردرمانی بلوار کشاورز1000 کاراکتر باقیمانده