مرکز گفتاردرمانی گیشا

 با گسترده‌تر شدن شهرها دسترسی همه افراد ساکن به خدمات درمانی و بهداشتی به یک معضل تبدیل شده است. هر چند شهرهای بزرگ‌تر عموما خدمات درمانی گسترده‌تری را ارائه می‌کنند.

اما در برخی از موارد نیاز است که برای دسترسی به آن‌ها افراد چندین ساعت را در مسیر و ترافیک سپری کنند. همین موضوع باعث خستگی خواهد شد و  در برخی از موارد فرد را از ادامه درمان منصرف خواهد کرد.

گیشا هم یکی از محله‌هایی است که دسترسی به خدمات درمانی در آن با مشکلاتی همراه است. مخصوصا خدمات توانبخشی که به نسبت کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. به همین دلیل گفتاردرمانی در گیشا به توجه ویژه‌ای نیاز دارد.

بهترین مسیر دسترسی به مرکز گفتاردرمانی گیشا (کلینیک گفتاردرمانی ایران)

1-شعبه مرزداران:

خیابان گیشا، اتوبان جلال آل احمد به سمت غرب، بعد از پل آزمایش، پلاک 189.

2- شعبه مرکزی:

مسیر اول: گیشا اتوبان چمران میدان توحید بلوار کشاورز تقاطع جمالزاده.

مسیر دوم: گیشا اتوبان جلال آل احمد، کارگر شمالی بلوار کشاورز.

زمان طی مسیر حدود 4 دقیقه

شماره تماس: 02188242410

کلینیک گفتاردرمانی گیشا

کلینیک گفتاردرمانی گیشا

بخش گفتاردرمانی کلینیک توانبخشی ایران واقع در گیشا همواره تلاش خود را به کار گرفته است تا همه بیماری‌های مرتبط را تحت پوشش قرار دهد. همچنین با درک اینکه درمان‌های توانبخشی به هم وابسته هستند همواره بر کار تیمی تاکید کرده‌ایم. از طرفی دیگر گفتاردرمانی یک علم بروز است که به طور مداوم روش‌ها و تجهیزات نوینی برای آن ارائه می‌شود. استفاده از این روش‌ها و تجهیزات همواره در دستور کار ما قرار داشته است. 

کمک گرفتن از متخصصین و افراد ماهر یکی از اصول اولیه کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در گیشا بوده است که تا به امروز به آن پایبند بوده‌ایم. همه موارد بالا به ما کمک کرده است که بهترین و جدیدترین خدمات را به کمک افراد متخصص در اختیار همشهریان گرامی قرار دهیم.

گفتاردرمانی گیشا به بهبودی کدام بیماری‌ها کمک خواهد کرد؟

گفتاردرمانی گیشا به بهبودی کدام بیماری‌ها کمک خواهد کرد؟

اختلالاتی که گفتار و برقراری ارتباط را در افراد مختل خواهند کرد بسیار زیاد هستند. به گونه‌ای که اشاره به تک تک آن‌ها در این نوشته غیر ممکن است. با این وجود اشاره به مهم‌ترین اختلالاتی که می‌توانند از خدمات گفتاردرمانی در گیشا بهره‌مند شوند کمک خواهد کرد که افراد بینش بهتری نسبت به احتیاجات خود پیدا کنند. 

الف) گفتاردرمانی اختلالات کودکان در گیشا

جهت ساده‌تر کردن لیست بیماری‌ها آن‌ها را به دو دسته کودکان و بزرگسالان تقسیم کرده‌ایم. توجه به این نکته ضروری است که برخی از این اختلالات هم در بزرگسالی و هم در کودکان بروز خواهند کرد. برخی دیگر از این اختلالات در کودکی شروع شده و در بزرگسالی هم ممکن است ادامه پیدا کند. بنابراین این دسته بندی صرفا جهت شناخت بیشتر و ساده کردن مبحث مورد نظر ایجاد شده است.

1- گفتاردرمانی لکنت زبان در گیشا

لکنت زبان اختلالی است که بیشتر با کودکان شناخته می‌شود. لکنت زبان ممکن است بسیار خفیف باشد به صورتی که جز اعضای خانواده کسی متوجه این مشکل نباشد. همچنین ممکن است بسیار شدید باشد به گونه‌ای که فرد برای بیان منظور خود دچار اشکال شود. این اختلال در صورتی که درمان نشود در بزرگسالی هم ادامه پیدا خواهد کرد. درمان لکنت زبان در برخی از موارد به کمک دارو درمانی ساده‌تر خواهد شد. گفتاردرمانی لکنت زبان به افراد کمک می‌کند که شناخت فرد نسبت به خودش افزایش پیدا کند. همچنین به کمک بازی درمانی می‌تواند بسیاری از جنبه‌های درمان را ساده‌تر پیش ببرد. بخش گفتاردرمانی کلینیک ایران واقع در گیشا همواره تلاش کرده است تا افراد مبتلا به لکنت به بهترین درمان‌های ممکن دسترسی پیدا کنند. 

2- گفتاردرمانی اوتیسم در گیشا

اوتیسم هم یکی از مهم‌ترین اختلالاتی است که گفتار و برقراری ارتباط افراد را دچار مشکل خواهد کرد. به گونه‌ای که این افراد عموما در توانایی تحمل شلوغی را نداشته و در برابر تغییرات مقاومت خواهند کرد. این وضعیت باعث خواهد شد که افراد دارای اوتیسم افرادی گوشه گیری و بدون ارتباط باشند. از طرفی دیگر این کودکان نمی‌توانند منظور دیگران را به خوبی درک کنند. همچنین در بیان منظور خود دچار مشکل هستند. مجموعه این عوامل دست به دست هم خواهند داد تا کودکان اوتستیک به گفتاردرمانی نیاز پیدا کنند. 

کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در گیشا همه همت خود را به کار گرفته است تا فضایی مناسب برای افراد دارای اختلالات اوتیسم ایجاد کند. در همین راستا از جدیدترین تجهیزات درمانی استفاده خواهیم کرد. 

3- گفتاردرمانی سندروم داون در گیشا

سندروم داون مشکل دیگری است که می‌تواند از خدمات گفتاردرمانی در گیشا بهره‌مند شود. اندازه زبان این کودکان عموما بزرگ‌تر از حالت معمول است. به همین دلیل این کودکان در بلع غذا و همچنین تنفس دچار مشکل خواهند شد. زمانی که فرد در تنفس دچار مشکل باشد نمی‌تواند به راحتی در زمان حرف زدن نفس بکشد. به همین دلیل در گفتار خود دچار مشکل خواهد شد. همچنین در بسیاری از موارد این کودکان مشکلات ذهنی دارند. برای نمونه حافظه این افراد عملکرد مناسبی ندارد که باعث می‌شود نتوانند حرف‌های و خواسته‌های دیگران را ذهن بسپارند. در نتیجه برقراری ارتباط برای آن‌ها سخت‌تر از معمول خواهد شد. 

گفتاردرمانی ایران واقع در گیشا با درک نیازهای اختصاصی کودکان سندروم داون و در همکاری با متخصصان کاردرمانی تلاش خواهد کرد تا فرد را برای حضور در اجتماع آماده کند. 

گفتاردرمانی فلج مغزی در گیشا

4- گفتاردرمانی فلج مغزی در گیشا

فلج مغزی یک اختلال بسیار گسترده است که افراد مبتلا به آن به سطوح مختلفی از گفتاردرمانی نیاز پیدا خواهند کرد. برای نمونه ممکن است یک کودک همی پلژی به گفتاردرمانی نیاز نداشته باشد. در حالیکه برخی از کودکان مبتلا به فلج مغزی کوادری پلژی ممکن است برای بلع خود هم به گفتاردرمانی نیاز داشته باشند. در نتیجه نمی‌توان یک نسخه واحد برای گفتاردرمانی کودکان فلج مغزی تجویز کرد. بلکه باید هر فرد با توجه به مشکلات و توانایی‌هایش مورد ارزیابی قرار گرفته و برنامه درمانی مختص خود را داشته باشد. 

گفتاردرمانی ایرانی واقع در گیشا همواره تلاش کرده است تا با ارزیابی دقیق مشکلات خاص هر فرد را شناسایی کرده و برنامه درمانی مخصوصی را برای آن‌ها اجرا نماید. 

5- گفتاردرمانی اختلالات بلع  و تنفس در گیشا

اختلالات بلع و تنفس را به تنهایی نمی‌توان به عنوان یک بیماری جداگانه مطرح کرد. بلکه بیشتر ناشی از بیماری‌هایی است که به طور گسترده فرد را درگیر خود خواهد کرد. اختلالات بلع و تنفس همیشه همراه هم نیستند. بلکه در برخی از موارد ممکن است فقط یکی از آن‌ها وجود داشته باشد. رفع این مشکلات به خودی خود کمک خواهند کرد که فرد زندگی راحت‌تری را تجربه کند. همچنین می‌تواند بسیاری از مشکلاتی که باعث خواهد شد فرد در تلفظ مشکل داشته باشد رفع شود. گفتاردرمانی در ابتدا یک ارزیابی جامع از این افراد به عمل خواهد آورد. سپس تلاش می‌کند این دلایل بروز این مشکلات را رفع نماید. برای نمونه گاهی اوقات فرد به دلیل اسپاستی سیتی در عضلات حلق توانایی بلع کمتری خواهد داشت. 

6- گفتاردرمانی آفازی در گیشا

آفازی را می‌توان ناتوانی فرد در به کارگیری زبان بر اثر آسیب به مغز تعریف کرد. این مشکل دارای انواع مختلفی است که ناشی از آسیب به بخش‌های مختلف مغز است. برای نمونه آفازی بیانی (بروکا) ناشی از آسیب به ناحیه بروکا است. در این حالت فرد عموما می‌تواند منظور دیگران درک می‌کند. همچنین درک خوبی از چیزی که می‌خواهد بیان کند دارد. اما در بیان کردن و کنار هم قرار دادن کلمات مشکل دارد. این افراد توانایی بیان کردن جملات طولانی و پیچیده را نخواهند داشت. گفتاردرمانی با توجه به شناختی که از مغز و توانایی‌های مورد نیاز برای گفتار دارد تلاش خواهد کرد که این ارتباط از بین رفته را بازسازی نماید.

7- گفتاردرمانی اختلال یادگیری در گیشا

در برخی از موارد عدم توانایی فرد برای یادگیری مهارت‌های مدرسه با عنوان تنبلی شناخته می‌شود. در این حالت خانواده و معلمین سعی خواهند کرد که با روش‌های گوناگون مانند جایزه دادن فرد را تشویق کنند که تلاش خود را چندین برابر کند. اما در بیشتر موارد فرد از اختلال یادگیری رنج می‌برد که نسبت زیادی با تنبلی ندارد. در اختلال یادگیری فرد به دلایل روانشناختی مهارت‌های خواندن، نوشتن و ریاضی فرد نسبت به همسن‌های خودش به صورت ملموسی کمتر خواهد شد. این اختلال ممکن است ناشی از یک بیماری دیگری مانند اختلال بیش فعالی باشد. 

اختلالات یادگیری در نهایت توانایی فرد برای حضور در اجتماع را محدود خواهد کرد. همچنین فرد از پیشرفت تحصیلی باز خواهد ماند و ممکن است عوارضی مانند افسردگی را به دنبال داشته باشد. همچنین در صورتی که درمان مناسب را دریافت نکند می‌تواند در بزرگسالی هم دستیابی فرد به موقعیت‌های شغلی را دچار اختلال کند. 

کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در گیشا با کمک افراد متخصص و در همکاری با سایر تخصص‌ها سعی کرده است تیمی قوی جهت کمک به افرادی که از اختلالات یادگیری رنج می‌برند،‌بسازد. 

 گفتاردرمانی بزرگسالان در گیشا

ب) گفتاردرمانی بزرگسالان در گیشا

برخلاف تصور بسیاری از افراد که فکر می‌کنند گفتاردرمانی فقط برای کودکان نیاز است، در بسیاری از افراد بزرگسال هم این تخصص می‌تواند خدمات شایسته‌ای ارائه دهد. برخی از مشکلات بزرگسالان که به گفتاردرمانی نیاز دارد از دوران کودکی باقی مانده است مانند برخی از افراد مبتلا به اختلال اوتیسم. اما برخی دیگر ممکن است در بزرگسالی به وجود آمده باشد مانند اختلال گفتاری ناشی از سکته مغزی.

کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در گیشا با در نظر داشتن این نکات تمام سعی خود را به کار گرفته است تا با ارزیابی دقیق دلیل اصلی بیماری را شناسایی کرده و سپس بهترین درمان‌ها را برای آن ارائه دهد. در ادامه به بررسی مهم‌ترین اختلالات بزرگسالی که به خدمات گفتاردرمانی نیاز دارند،‌ خواهیم پرداخت:

1- گفتاردرمانی سکته مغزی در گیشا

یکی از مشکلاتی که افراد درگیر با سکته مغزی تجربه می‌کنند اختلالات بلع و گفتاری است. این افراد طیف گسترده‌ای از اختلالات گفتاری را تجربه خواهند کرد. برای نمونه فرد ممکن است دچار آفازی شود. همچنین در برخی از موارد فرد مشکل حرکتی پیدا کرده و در ادا کردن حروف و کلمات دچار مشکل خواهد شد. گفتاردرمانی در هر دو سطح اختلالات ذهنی و جسمی تلاش خواهد کرد تا فرد بتواند مهارت‌های قبلی خود را بازیابی کند.

بخش گفتاردرمانی کلینیک ایران در تماس و ارتباط مستقیم و مداوم با بخش کاردرمانی بیماران سکته مغزی قرار دارد تا به کمک کار تیمی بتوانیم نقش موثرتری در درمان این بیماری ایفا کنیم.  

2- گفتاردرمانی پارکینسون در گیشا

حدود 80 درصد افرادی که دچار پارکینسون می‌شوند، اختلالات گفتار را تجربه خواهند کرد. همین موضوع باعث خواهد شد که این افراد به گفتاردرمانی نیاز داشته باشند. مهم‌ترین اختلالات شامل: کاهش بلندی و وضوح صدا، صحبت به صورت مونو تون، مکث اضافی در حین صحبت کردن، آبریزش دهان و غیره است. گفتاردرمانی تلاش خواهد کرد تا به کمک رفتاردرمانی شناختی فرد را نسبت به وضعیت گفتار خود آگاه سازد. همچنین به کمک تمریناتی مانند مکیدن یخ یا آبنبات به رفع آبریزش دهان کمک خواهد کرد. 

کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در گیشا هم تلاش می‌کند مشکلات افراد دارای پارکینسون را به گونه‌ای مدیریت کند که بهترین نتایج درمانی برای این افراد حاصل شود. 

3- گفتاردرمانی دیزآرتری در گیشا

دیزآرتری یک اختلال است که در در نتیجه آن عضلات مورد نیاز برای تولید صدا ضعیف شده و کارکرد خود را از دست خواهند داد. این مشکل ممکن است عضلات حلق را درگیر نماید یا عضلات دهان و زبان را تضعیف کند. دلیل اصلی اختلال هم به مشکلات عصبی مانند ام اس یا ALS برمی‌گردد. تمرینات و ماساژهای گفتاردرمانی مانع از تخریب بیشتر عضلات شده و کمک خواهد که فرد بتواند بخشی از توانایی‌های خود را بازیابی کند. 

کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در گیشا تمام توانایی خود را به کار خواهد گرفت تا بهترین خدمات درمانی در کمترین زمان ممکن در دسترس عموم همشهریان گرامی قرار گیرد. 

4- گفتاردرمانی آلزایمر در گیشا

افرادی که به دمانس یا آلزایمر مبتلا خواهند شد عموما توانایی‌ خود برای یاد‌آوری اطلاعات را از دست خواهند داد. در برخی از موارد این افراد در زمان صحبت کردن کلمات را فراموش می‌کنند. در نتیجه برای حرف زدن باید دنبال کلمات بگردند. یکی دیگر از مشکلات افراد دارای آلزایمر عبارت است از تعریف کردن یک موضوع به صورت مکرر. چرا که فرد به یاد نمی‌آورد که قبلا آن را تعریف کرده است. همچنین فرد در غذا خوردن با دشواری روبرو خواهد شد. برای نمونه دهان فرد در موقع غذا خوردن باز می‌ماند. به همین دلیل غذا از دهان وی روی زمین می‌ریزد و آبریزش دهان خواهد داشت. این روند به کمک گفتاردرمانی می‌تواند تا حد زیادی کندتر شده و کاهش پیدا کند. 

گفتاردرمانی ایران واقع در گیشا به بهبود توجه و تمرکز و همچنین حافظه این افراد کمک خواهد کرد. همچنین تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت وضعیت عضلات آن‌ها بهبود پیدا کند تا بتوانند آبریزش دهان و سایر مسائل را ساده‌تر مدیریت کنند. علاوه بر آن به بهبود گفتار و ارتباطات این افراد کمک خواهد کرد. 

ما اعضای کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در گیشا با سابقه طولانی در ارائه خدمات توانبخشی سعی کرده‌ایم بهترین و بروزترین روش‌های درمانی را در اختیار مراجعان گرامی قرار دهیم. جهت دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره زیر در ارتباط باشید. همچنین جهت دریافت نوبت الکترونیکی می‌توانید دکمه نوبت اینترنتی را لمس فرمایید:

02188242410

نوبت   اینترنتی

 

بخش‌های مختلف گفتاردرمانی ایران واقع گیشا

بخش‌های مختلف گفتاردرمانی ایران واقع گیشا

گفتاردرمانی ایران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و مجهزترین کلینیک‌های تهران تمام انرژی خود را روی ارائه خدمات درمانی باکیفیت متمرکز کرده است. به گونه‌ای که دسترسی به این خدمات ساده بوده و نیازی نباشد افراد از یک کلینیک به کلینیک دیگری در رفت و آمد باشند. به همین دلیل همواره بر کار تیمی با سایر همکاران به خصوص کاردرمانی و روانشناسی تاکید وافر داشته‌ایم. 

از طرفی دیگر تلاش ما بر این بوده است تا از جدیدترین تجهیزات درمانی استفاده کنیم. همچنین از ماهرترین و باتجربه‌ترین گفتاردرمانگران ایران کمک گرفته‌ایم. مهم‌ترین بخش‌های کلینیک گفتاردرمانی ایران را می‌توان در بخش‌های زیر خلاصه کرد:

1- بازی درمانی در گیشا

همانطور که اشاره شد کودکان بخش عظیمی از مخاطبان گفتاردرمانی را در بر می‌گیرند. همین دلیل نیاز است که خدمات گفتاردرمانی مناسب با سن‌ آن‌ها باشد. مزایای بازی درمانی به عنوان یک روش خلاق در تحقیقات گوناگون به اثبات رسیده است.بازی درمانی می‌تواند شرایط و محیط عادی زندگی را برای فرد شبیه سازی کند. از این طریق فرد راحت‌تر می‌تواند مناسبات دنیای واقعی را درک کند. همچنین بازی درمانی اگر به صورت گروهی انجام شود برقراری ارتباط را برای فرد ساده‌تر خواهد کرد. 

استفاده از اسباب بازی به بهبود وضعیت حسی فرد کمک خواهد کرد و ارتباط گیری فرد با محیط را راحت‌تر خواهد کرد. مهم‌ترین روش مورد استفاده در کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در گیشا بازی درمانی است که متخصصان گفتاردرمانی به صورت اختصاصی برای کودکان طراحی کرده‌اند. 

2- رفتار درمانی شناختی در گیشا

عدم آگاهی افراد نسبت به مشکلاتشان باعث خواهد شد که همکاری و پاسخ‌دهی به درمان در آن‌ها به صورت چشمگیری کاهش پیدا کند. بر همین اساس استفاده از روش‌های درمانی که افراد را نسبت به مشکلات خودشان آگاه کند می‌تواند کمکی باشد برای حرکت به سوی درمان. در این روش فرد یاد می‌گیرد که با تغییر باورها، تفکرات و نگرش‌های خود رفتار و احساسات خود را مدیریت کند. به کمک این روش فرد به صورتی فعالانه با مشکلات و اتفاقات زندگی خود روبرو خواهد شد. برای نمونه فردی که بر اثر اضطراب دچار لکنت شده است به راحتی می‌تواند به کمک رفتاردرمانی شناختی اضطراب خود را کنترل کند. همین موضوع در مدیریت و درمان لکنت تاثیر گذار خواهد بود. 

توسعه تمرینات مورد استفاده در رفتاردرمانی شناختی به درمانگرهای ماهری نیاز دارد که سابقه طولانی در این حوزه داشته باشند. بر همین اساس کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در گیشا تلاش کرده است که همکاری خود را با گفتاردرمانگران ماهر و با تجربه گسترش دهد. 

3- نوروفیدبک در گیشا

برخی از اختلالاتی که گفتار افراد را درگیر می‌کند ناشی از اختلال کارکردی مغز افراد است. در چنین حالت‌هایی امواج مغزی فرد بهم خواهد ریخت. نوروفیدبک روشی است که به کمک آن می‌توان امواج مغزی را دوباره تنظیم کرد. برای این کار الکترودهایی روی سر فرد قرار خواهند گرفت. این الکترودها در هر لحظه می‌توانند امواج مغزی را ثبت نمایند. سپس گفتاردرمانگر تمرینات خاصی را بر اساس نیازهای هر فرد به وی ارائه خواهد داد که امواج مغزی را اصلاح کند. این تمرینات عموما از طریق بازی‌های کامپیوتری ارائه خواهند شد. به همین دلیل اکثر افراد همکاری مناسبی برای این درمان از خود نشان خواهند داد.

4- گروه درمانی در گیشا

هدف نهایی گفتاردرمانی قرار دادن فرد در شرایط عادی زندگی و کمک به وی برای برقراری ارتباط با دیگران است. در گروه درمانی تلاش خواهد تا چنین شرایطی ایجاد شود. گروه درمانی می‌تواند در ترکیب با سایر روش‌ها تاثیر بیشتری داشته باشد. برای نمونه بازی‌های گروهی می‌تواند ارتباط موثر و بهتری بین افراد ایجاد کند. یا قرار گرفتن افراد در گروه‌های تئاتر می‌تواند فرد را با شرایط واقعی‌تر روبرو کند. بهتر است گروه درمانی در ابتدا حول افراد با مشکل مشابه تشکیل شود. سپس افراد با مشکلات گوناگون به جمع افزوده شود. 

گروه درمانی در کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در گیشا یک اصل بوده و همواره تلاش کرده‌ایم که با تلفیق آن با سایر روش‌ها بهترین درمان‌ها را برای افراد فراهم سازیم. 

5- موسیقی درمانی در گیشا

موسیقی به افراد کمک می‌کند که راحت‌تر احساسات خود را بروز دهند. در نظر داشته باشید که همخوانی یک آهنگ هم می‌تواند استرس فرد را کاهش دهد و هم می‌تواند بیان کلمات و حروف را ساده‌تر کند. برای نمونه برخی از افرادی که از لکنت رنج می‌برند در زمزمه کردن آهنگ‌ها مشکل خاصی ندارند. از این منظر موسیقی درمانی یک فرصت بسیار عالی است تا افراد بتوانند به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنند. 

توجه به این نکته ضروری است که استفاده از همه درمان‌های بالا برای افراد ضروری نیست. بلکه بر اساس نیاز مراجع و صلاحدید درمانگر این روش‌ها اجرا خواهند شد. 

گفتاردرمانی در منزل گیشا

گفتاردرمانی در منزل گیشا

کلینیک گفتاردرمانی ایران همواره تلاش خود را به کار بسته است تا همه افراد دسترسی یکسان و مناسبی به خدمات درمانی داشته باشند. به همین دلیل سعی کرده‌ایم که بخش گفتاردرمانی در منزل را در همه نقاط تهران راه اندازی کنیم. با ارائه این خدمات بسیاری از خانواده‌ها و افراد که به دلایل مختلف مانند ترافیک یا عدم توانایی جابجایی امکان مسافرت‌های درون شهری را ندارند، از این خدمات بهره‌مند خواهند شد. گفتاردرمانی ایران همواره خود را متعهد می‌بیند که کیفیت خدمات ارائه شده در منزل و کلینیک کمترین تفاوت ممکن را با هم داشته باشند. 

سایر خدمات درمانی در گیشا

سایر خدمات درمانی در گیشا

توسعه هر شهر علاوه بر خدمات شهری به توسعه مراکز درمانی و بهداشتی هم نیاز دارد. توجه به این نکته که افزایش مراکز درمانی می‌تواند از رنج و آلام خانواده‌ها بکاهد تبدیل به موتور محرکه‌ای شده است تا هر چه سریع‌تر مراکز درمانی مجهز‌تری در نقاط مختلف شهر احداث شود. در ادامه مهم‌ترین مراکز درمانی موجود در گیشا را با همدیگر مرور خواهیم کرد:

1- کاردرمانی در گیشا

مراکز توانبخشی به طور معمول کاردرمانی و گفتاردرمانی را به صورت موازی و در کنار هم ارائه می‌دهند. چرا که این افراد عموما به هر دوی این خدمات نیاز پیدا خواهند کرد. کلینیک کاردرمانی ایران واقع در گیشا هم از این قاعده مستثنی نیست و تلاش کرده‌ایم تا نیازهای مختلف افراد نیازمند را پوشش دهیم. کلینیک کاردرمانی ایران سابقه‌ای طولانی داشته و فعالیت خود را از سال 1383 شروع کرده است. این سابقه طولانی در کنار اهمیت دادن به روش‌های نوین درمانی  این مرکز را به یکی از بهترین کلینیک‌های تهران تبدیل کرده است. 

2-  فیزیوتراپی کودکان در گیشا

فیزیوتراپی هم یکی دیگر از بخش‌های بسیار مهم توانبخشی است که متاسفانه بخش کودکان آن کمتر مورد توجه قرار گرفته است. کلینیک توانبخشی ایران با درک این موضوع تلاش کرده است تا با ایجاد یک مرکز مجهز نیاز خانواده‌ها را به مراجعه به چندین کلینیک توانبخشی از بین ببرد. بخش فیزیوتراپی اطفال از بروزترین تجهیزات فیزیوتراپی کودکان استفاده  می‌کند. در این بخش به افرادی که از مشکلات جسمی شامل اختلالات عضلانی، مشکلات حرکتی، بیماری‌‌های ارتوپدیک،‌ مشکلات سیستم عصبی و مشکلات قلبی و تنفسی رنج می‌برند خدمات درمانی ارائه خواهد شد. 

3- بیمارستان شریعتی

بیمارستان شریعتی یکی از نزدیک‌ترین مراکز درمانی به گیشا است. این بیمارستان تقریبا همه نیازهای درمانی افراد را تحت پوشش قرار می‌دهد. بیمارستان شریعتی دارای 41 بخش فعال است که به کمک 649 تخت فعال آن خدمات درمانی در اختیار افراد قرار خواهد گرفت. این بیمارستان یکی از قدیمی‌ترین مراکز درمانی تهران و ایران است و از سال 1353 مشغول خدمت رسانی به افراد است.

مهم‌ترین بخش‌های درمانی بیمارستان شریعتی شامل موارد زیر است: بخش دیالیز، فیزیوتراپی، نوار عصب و عضله EMG و EEG،‌ بخش قلب، بخش زنان و زایمان، نازائی، NICU، نوزادان، اتاق زایمان و اورژانس زنان و زایمان، بخش جراحی فک و صورت، بخش ریه، لابراتوار ریه (برونکوسکوپی، اسپیرومتری)، بخش ارولوژی، نفرولوژی و پزشکی هسته‌ای. 

آدرس: خیابان کارگر شمالی، سه راه جلال آل احمد، مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی بیمارستان شریعتی.

شماره تماس:  8490100-021

4- بیمارستان میلاد

همه افرادی که از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کنند به نحوی اسم این بیمارستان به گوششان خورده است. چرا که بیمارستان میلاد بیشتر با هدف ارائه خدمات به بیمه شدگان تامین اجتماعی راه اندازی شده است. این بیمارستان 1000 تخت خوابی در سال 1380 به بهره‌برداری رسیده است. بیمارستان میلاد هم یک بیمارستان عمومی است که اکثر نیازهای درمانی یک فرد را تحت پوشش قرار داده است. 

از بخش‌های زیر می‌توان به عنوان مهم‌ترین بخش‌های این بیمارستان نام برد: ارتوپدی، اورولوژی، چشم، داخلی، دندانپزشکی، مغز و اعصاب، مشاوره و روانشناسی، روماتولوژی، خون و انکولوژی، جراحی اطفال، گوش و حلق و بینی، درمانگاه قلب، درمانگاه اعصاب و روان، پزشکی هسته‌ای، آزمایشگاه و غیره.

آدرس: بزرگراه همت، جنب برج میلاد.

شماره تماس: 82039-021

 

5- بیمارستان رسول اکرم

بیمارستان رسول اکرم یکی دیگر از مراکز درمانی جنرال است. این بیمارستان از سال 1352 فعال بوده و در حال حاضر داری 700 تخت فعال است. بیمارستان رسول اکرم یک مرکز آموزشی درمانی است که سی بخش فعال و شصت درمانگاه تخصصی دارد. 

مهم‌ترین بخش‌های این بیمارستان شامل موارد زیر است: قلب، ریه، غدد و دیابت، تغذیه، داخلی، عفونی، گوارش، اورولوژی، پوست، ارتوپدی، روماتولوژی، نفرولوژی، اطفال، روانشناسی، آلرژی، روانپزشکی، اختلالات خواب، زنان و زایمان، چشم پزشکی، اختلالات خواب، درد، زنان و زایمان، داخلی اعصاب،جراحی اعصاب، روانپزشکی، اختلالات خواب، زنان و زایمان.

محله‌های نزدیک به گیشا

محله‌های نزدیک به گیشا

در هم تنیدگی شهر تهران به گونه‌ای است که برای رفتن از یک نقطه به نقطه‌ای دیگر ممکن است با دشواری روبرو شوید. اما محله‌های نزدیک که همسایه‌ هم هستند عموما دارای دسترسی ساده‌تری هستند. از این رو می‌توانید برای دریافت خدمات درمانی روی این محله‌ها حساب باز کنید. به همین دلیل اگر در یکی از محله‌های زیر زندگی می‌کنید به راحتی می‌توانید از خدمات گفتاردرمانی کلینیک ایران در گیشا بهره‌مند شوید: صادقیه، شهرک پاس، شهرک فرهنگیان و شهرک آزمایش، تهران ویلا، شهرآرا، دریان نو، تهرانسر، ستارخان، شهرک والفجر، قزل قلعه، جمشیدیه، امیرآباد و کوی دانشگاه.

لینک‌های مرتبط:

کاردرمانی سعادت آباد

گفتاردرمانی سعادت آباد

کلینیک کاردرمانی آریاشهر

کلینیک گفتاردرمانی آریاشهر

کلینیک کاردرمانی مرزداران

کلینیک گفتاردرمانی مرزداران

کلینیک کاردرمانی بلوار کشاورز

کلینیک گفتاردرمانی بلوار کشاورز

کلینیک گفتاردرمانی در تهران

کلینیک گفتاردرمانی شهر ری

بهترین کلینیک گفتاردرمانی نارمک1000 کاراکتر باقیمانده