بهترین کلینیک گفتاردرمانی جنت آباد

خیابان لاله در جنوب، اتوبان ستاری از شرق، بلوار سیمون بولیوار در شمال و اتوبان باکری در غرب محدوده جغرافیایی جنت آباد را نشان می‌دهند. در دل این منطقه سه محله کوچک‌تر با نام‌های جنت آباد شمالی، جنت آباد مرکزی و جنت آباد جنوبی دیده می‌شود.

هر چه از جنت آباد جنوبی به سمت بخش شمالی حرکت کنیم میزان آلودگی هوا کاسته می‌شود. همچنین تراکم ساختمان‌ها کمتر شده و خیابان‌ها پهن‌تر و خلوت‌تر می‌شوند. مراکز درمانی و سلامتی در جنت آباد به اندازه کافی رشد نداشته‌اند. به همین دلیل تلاش می‌کنیم با معرفی بهترین کلینیک گفتاردرمانی جنت آباد بخشی از این نیاز را پاسخ دهیم. 

راه‌های دسترسی به کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در جنت آباد

1- شعبه غرب تهران (مرزداران)

 اتوبان همت، اتوبان شیخ فضل الله جنوب، اتوبان جلال به سمت غرب، پ189.

2- شعبه مرکزی (بلوار کشاورز)

الف) میدان چهار باغ جنت آباد، اتوبان همت شرق، اتوبان چمران، میدان توحید توانبخشی ایران.

ب) جنت آباد مرکزی، اتوبان آبشناسان غرب، اتوبان چمران، میدان توحید، کلینیک توانبخشی ایران.

ج) جنت آباد شمالی، خیابان سیمون بولیوار، خیابان اشرفی اصفهانی، اتوبان همت، اتوبان چمران، میدان توحید، کلینیک توانبخشی ایران.

زمان حدودی طی مسیر از جنت آباد به کاردرمانی ایران شعبه مرزداران در شرایط عادی حدود 10 دقیقه است.

شماره تماس: 02188242410

گفتاردرمانی ایران واقع در جنت آباد

معرفی کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در جنت آباد 

گفتاردرمانی یکی از رشته‌های توانبخشی است که تلاش می‌کند مشکلات حرف زدن و برقراری ارتباط در افراد مختلف را درمان کند. جنت آباد هم به عنوان یکی از مهم‌ترین محله‌های تهران به گفتاردرمانی نیاز دارد. از این رو کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در جنت آباد تلاش کرده است تا این نیاز را به صورت مناسبی پاسخ بدهد.

ما در بخش گفتاردرمانی کلینیک توانبخشی ایران متعهد به همکاری با سایر متخصصان توانبخشی هستیم تا بهترین درمان‌ها در اختیار درمانجویان عزیز قرار بگیرد. همچنین تلاش کرده‌ایم که بهترین و جدیدترین تجهیزات درمانی را فراهم کنیم. از طرفی دیگر تلاش کرده‌ایم که همواره روش‌های درمانی نوین را شناسایی کرده و آن‌ها را به کمک گفتاردرمانگران باتجربه تیم پیاده سازی کنیم. 

بخش‌های مختلف کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در جنت آباد

بخش‌های مختلف کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در جنت آباد

گفتاردرمانی از تکنیک‌های درمانی مختلفی برای بهبود افراد استفاده می‌کند. هر کدام از این شیوه‌ها به تنهایی یا در کنار سایر روش‌ها می‌توانند نتایج شگفت انگیزی را به بار بیاورند. در نظر داشته باشید که استفاده از هر کدام از این روش‌ها باید بر اساس نیازها و شرایط خاص بیمار و با تجویز گفتاردرمانگر باشد. بنابراین از تجویز خودسرانه این روش‌ها برای دیگران خودداری کنید. مهم‌ترین بخش‌های گفتاردرمانی ایران واقع در جنت آباد به شرح زیر است:

1- گفتاردرمانی شناختی رفتاری در جنت آباد

عدم آگاهی افراد نسبت به مشکلاتشان باعث خواهد شد که همکاری و پاسخ‌دهی به درمان در آن‌ها به صورت چشمگیری کاهش پیدا کند. بر همین اساس استفاده از روش‌های درمانی که افراد را نسبت به مشکلات خودشان آگاه کند می‌تواند کمکی باشد برای حرکت به سوی درمان موثرتر. در این روش فرد یاد می‌گیرد که با تغییر باورها، تفکرات و نگرش‌های خود رفتار و احساسات خود را مدیریت کند. به کمک این روش فرد به صورتی فعالانه با مشکلات و اتفاقات زندگی خود روبرو خواهد شد. برای نمونه فردی که بر اثر اضطراب دچار لکنت شده است به راحتی می‌تواند به کمک رفتاردرمانی شناختی اضطراب خود را کنترل کند. همین موضوع در مدیریت و درمان لکنت تاثیر گذار خواهد بود. 

توسعه تمرینات مورد استفاده در رفتاردرمانی شناختی به درمانگرهای ماهری نیاز دارد که سابقه طولانی در این حوزه داشته باشند. بر همین اساس کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در جنت آباد تلاش کرده است که همکاری خود را با گفتاردرمانگران ماهر و با تجربه گسترش دهد. 

2- نوروفیدبک درمانی در جنت آباد

تکنیک دیگری که به گفتاردرمانگران برای درمان مراجعان کمک خواهد کرد، استفاده از نوروفیدبک است. نوروفیدبک روشی موثر است که هم می‌تواند نقشی آموزشی داشته باشد و هم نقشی اصلاحی را برعهده بگیرد. در این روش به کمک الکترودهایی که روی جمجه قرار خواهند گرفت، وضعیت کلی مغز و امواج آن مورد بررسی قرار می‌گیرد. سپس جهت اصلاح امواج مغزی از فرد خواسته می‌شود بازی یا فعالیت خاصی را انجام دهد. نوروفیدبک در نهایت می‌تواند به بهبود توجه، تمرکز، حافظه و دقت فرد ختم شود. هر کدام از این اجزا نقشی حیاتی در حرف زدن فرد دارند و می‌توانند به بهبود گفتار فرد کمک کنند. نوروفیدبک در صورتی که با بازی و هیجان همراه باشد، تاثیر گذاری بیشتری روی افراد به دنبال خواهد داشت. 

3- بازی درمانی در جنت آباد

هر کلینیک گفتاردرمانی بدون شک به بخش بازی درمانی نیاز دارد. بازی درمانی در تلاش است تا تمرینات گفتاردرمانی را در قالبی سرگرم کننده و هیجان انگیز به کودکان ارائه دهد. این موضوع باعث خواهد شد که مخالفت کودک با درمان کاهش پیدا کند. در نتیجه میزان بازدهی درمان بالاتر خواهد رفت. ما در مجموعه توانبخشی ایران مجهزترین بخش بازی درمانی و گفتاردرمانی جنت آباد را در اختیار شما قرار خواهیم داد. 

4- گفتاردرمانی گروهی در جنت آباد

اگر بخواهیم هدف نهایی گفتاردرمانی را به دست بیاوریم باید آن را در گروه درمانی جستجو کنیم. چرا که هدف نهایی همان برقراری ارتباط است و این مهم جز با مشارکت افراد در گروه‌های مختلف امکان پذیر نخواهد بود. گروه درمانی در واقع یک اجتماع کوچک را فراهم خواهد کرد که افراد بتوانند در آن خود را برای مواجه با شرایط واقعی‌تر آماده کنند. همچنین در گروه خارج از فضای درمانی ممکن است برخوردهایی بین افراد پیش بیاید که در نهایت مهارت‌های اجتماعی افراد را تقویت کند. از طرفی دیگر افراد در گروه درمانی با مشکلات دیگران آشنا می‌شوند. این فرایند به پذیرش افراد کمک کرده و موجب افزایش میزان اعتماد به نفس افراد خواهد شد. 

5- موسیقی درمانی در جنت آباد

گاهی اوقات برای افراد آواز خواندن ساده‌تر از حرف زدن است. به همین دلیل است که در بسیاری از موارد قبل از اینکه زبانی را یاد گرفته باشیم می‌توانیم برخی از آهنگ‌ها را یاد بگیریم. این موضوع مشابه راه رفتن کودکانی است که قبل از آموختن راه رفتن، دویدن را شروع کرده‌اند. در نهایت موسیقی درمانی می‌تواند روش مناسبی برای درمان برخی از اختلالات گفتاری باشد. در نظر داشته باشید که موسیقی درمانی محدود به استفاده از آواز خواندن نیست. بلکه استفاده از سازهای مختلف هم می‌تواند نقش موثری در کاهش استرس و اضطراب افراد داشته باشد. همچنین افراد برای افزایش هماهنگی لازم است که با همدیگر ارتباط برقرار کنند. از طرفی دیگر تلفیق موسیقی درمانی با روش‌هایی مانند گروه درمانی می‌تواند روند اجتماعی شدن افراد را ساده‌تر کند.

بخش گفتاردرمانی کلینیک توانبخشی ایران یکی از مجهزترین بخش‌های این کلینیک است که به همت مجرب‌ترین همکاران گفتاردرمانگر و با بهره‌گیری از دیدترین تجهیزات درمانی آماده ارائه خدمات به همشهریان گرامی است. جهت دریافت نوبت می‌توانید با شماره زیر در تماس باشید. همچنین جهت دریافت نوبت غیرحضوری می‌توانید دکمه نوبت اینترنتی را لمس فرمایید:

 

02188242410

نوبت   اینترنتی

 بیشترین مراجعان کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در جنت آباد

بیشترین مراجعان کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در جنت آباد

طیف مختلفی از افراد به خدمات گفتاردرمانی نیاز پیدا خواهند کرد. این طیف از کودکان تازه متولد شده تا افراد سالمند را در بر خواهد گرفت. در نتیجه پرداختن به همه افرادی که می‌توانند از خدمات گفتاردرمانی استفاده کنند از حوصله این نوشته خارج است. به همین دلیل تلاش کرده‌ایم که بیماری‌هایی که بیشترین مراجعان به گفتاردرمانی جنت آباد را دارند، برای شما بیان کنیم:

1- گفتاردرمانی لکنت در جنت آباد

همه ما کم و بیش با کودکان دارای اختلالات لکنت روبرو شده‌ایم. این کودکان در ادا کردن برخی از حروف دچار مشکل می‌شوند. برای نمونه برخی از کودکان کلمه تلویزیون را به شکل تتتتتلویزیون بیان می‌کنند. شدت لکنت زبان هم از فردی به فرد دیگری کاملا متفاوت است. بعضی افراد فقط در زمان‌هایی که هیجانی می‌شوند این مشکل بروز پیدا می‌کند. به شیوه‌ای که در زمان‌های عادی کسی متوجه لکنت وی نخواهد شد. بعضی دیگر در حالت عادی حتی در زمان حرف زدن با نزدیک‌ترین افراد خانواده هم دچار لکنت زبان خواهند شد.لکنت زبان بیشتر در کودکان رخ می‌دهد. اما امکان بروز آن در بزرگسالان بر اثر مشکلات ثانویه مانند اختلال اضطراب پس از حادثه وجود دارد. 

2- گفتاردرمانی اوتیسم در جنت آباد

گفتاردرمانگران هنگام کار با افراد طیف اوتیسم از تکنیک‌های مختلف متناسب با نیازهای منحصر به فرد هر شخص استفاده می‌کنند. این تکنیک‌ها ممکن است شامل وسایل کمک بصری، فعالیت‌های ساختاریافته و سیستم‌های ارتباطی تقویتی و جایگزین مانند زبان اشاره یا استفاده از تابلوهای ارتباطی باشد.

از طریق جلسات درمانی فردی، گفتاردرمانی اوتیسم به افراد کمک می‌کند تا توانایی‌های ارتباطی خود را افزایش دهند، سیستم‌های ارتباطی عملکردی را توسعه دهند و کیفیت کلی زندگی خود را بالا ببرند. این درمان همچنین بر بهبود مهارت‌های ارتباطی غیرکلامی مانند زبان بدن، ژست‌ها و حالات چهره تمرکز دارد که برای تعامل اجتماعی بسیار مهم هستند.

کلینیک گفتاردرمانی ایران که جزو باسابقه‌ترین کلینیک‌های تهران است توانایی به کارگیری جدیدترین روش‌های درمانی در کنار بهترین تجهیزات درمانی برای بهبود شرایط کودکان اوتیسم را دارا است. 

3-  گفتاردرمانی آفازی در جنت آباد

گفتاردرمانی بخش مهمی از درمان آفازی است. هدف از گفتاردرمانی کمک به افراد مبتلا به آفازی برای بهبود مهارت‌های ارتباطی است. برای دستیابی به این هدف گفتاردرمانگران تلاش خواهند کرد تا موارد زیر را بهبود ببخشند:

تقویت مهارت‌های شنیداری: به توانایی درک آنچه گفته می‌شود اشاره دارد. گفتاردرمانگران می‌توانند به افراد مبتلا به آفازی کمک کنند تا کلمات، جملات و مفاهیم را یاد بگیرند.

تقویت زبان بیانی: به توانایی استفاده از زبان برای برقراری ارتباط اشاره دارد. گفتاردرمانگرها می‌توانند به افراد مبتلا به آفازی کمک کنند تا واضح صحبت کنند، از دستور زبان درست استفاده کنند و خود را به طور موثر بیان کنند.

تقویت مهارت‌های خواندن: این مهارت به توانایی خواندن کلمات و درک معنای آن‌ها اشاره دارد. گفتاردرمانگران می‌توانند به افراد مبتلا به آفازی کمک کنند تا خواندن را به طور موثرتری بیاموزند.

تقویت مهارت‌های نوشتن: به توانایی نوشتن کلمات و جملات اشاره دارد. گفتاردرمانگرها می‌توانند به افراد مبتلا به آفازی کمک کنند تا به طور موثرتری بنویسند. تقویت مهارت‌های خواندن و نوشتن می‌تواند فرد را برای حضور در مدرسه آماده کرده و بخشی از مشکلات اختلال یادگیری فرد را از بین ببرد. 

گفتاردرمانی برای آفازی ممکن است یک فرآیند طولانی مدت باشد، اما می‌تواند بسیار مفید باشد. با کمک یک گفتاردرمانگر واجد شرایط، افراد مبتلا به آفازی می‌توانند پیشرفت چشمگیری در مهارت‌های ارتباطی خود داشته باشند.

4- گفتاردرمانی فلج مغزی در جنت آباد

گفتاردرمانی یک مداخله ضروری برای افراد مبتلا به فلج مغزی است تا مشکلات ارتباطی ناشی از اختلالات حرکتی و عصبی مرتبط با این بیماری را برطرف کند. فلج مغزی گروهی از اختلالات حرکتی دائمی است که در اثر آسیب به مغز در حال رشد ایجاد می‌شود و اغلب قبل یا در حین تولد رخ می‌دهد. بسیاری از افراد مبتلا به CP با مشکلات گفتاری، زبانی و بلع مواجه می‌شوند.

آسیب شناسان گفتار و زبان نقش مهمی در کمک به افراد مبتلا به CP برای بهبود مهارت‌های ارتباطی خود دارند. آن‌ها توانایی‌های گفتاری و زبانی فرد را ارزیابی می کنند و برنامه های درمانی را متناسب با هر فرد توسعه می‌دهند. درمان ممکن است بر بهبود بیان، وضوح گفتار، کنترل صدا و درک زبان تمرکز کند.

گفتاردرمانی فلج مغزی علاوه بر رسیدگی به مشکلات گفتاری به مسائل مربوط به تغذیه و بلع که معمولا همراه با CP هستند، می‌پردازند. آن‌ها در مرحله اول مهارت‌های حرکتی دهان فرد را ارزیابی می‌کنند، سپس تمرین‌هایی را برای تقویت ماهیچه‌های درگیر در بلع ارائه می‌دهند. سپس اصلاحات مناسب در رژیم غذایی و تکنیک‌های غذا خوردن را به فرد آموزش می‌دهند.

تیم درمانی کلینیک توانبخشی ایران واقع در جنت آباد هم کاردرمانی و هم گفتاردرمانی فلج مغزی را در اختیار مراجعان گرامی قرار خواهد داد تا فرایند درمان به صورت موثرتر و با برنامه مشخص‌تر پیش برود..

  گفتاردرمانی بیش فعالی در جنت آباد

5- گفتاردرمانی بیش فعالی در جنت آباد

اختلال کمبود توجه بیش فعالی (ADHD) وضعیتی است که میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده است. افراد مبتلا به ADHD اغلب در حفظ توجه، کنترل تکانه و بیش فعالی دچار اختلال خواهند شد. گفتار درمانی بیش فعالی بر بهبود مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی و همچنین مدیریت مسائل رفتاری مربوط به تکانشگری و بیش فعالی تمرکز دارد. گفتاردرمانگران از تکنیک‌های مختلفی برای درمان اختلالات گفتار و زبان  افراد مبتلا به ADHD استفاده می‌کنند. برای نمونه ایفای نقش، داستان‌های اجتماعی و روش‌های درمان رفتاری شناختی. هدف آن‌ها تقویت توانایی فرد برای گوش دادن، تمرکز و مشارکت در گفتگوها است.

یکی از بزرگترین چالش‌های پیش روی یک فرد مبتلا به بیش فعالی، توانایی کنترل تکانه‌های خود و متمرکز ماندن در مکالمات است. کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در جنت آباد همواره تلاش کرده است که بهترین درمان‌ها را برای مراجعان خود فراهم نماید. در این راستا با باتجربه‌ترین درمانگران همکاری کرده‌ایم و بهترین تجهیزات را در اختیار آن‌ها قرار داده‌ایم. 

6- گفتاردرمانی اختلال یادگیری در جنت آباد

اختلالات یادگیری طیف وسیعی از چالش‌ها را در مورد رشد زبان، ارتباطات و تعامل اجتماعی ایجاد می‌کند. گفتاردرمانگرها با افراد دارای ناتوانی‌های یادگیری کار می‌کنند تا مهارت‌های زبانی از جمله درک، بیان و ساختار جملات را بهبود بخشند. برنامه درمانی فردی بر اساس نیازها و اهداف خاص هر فرد ایجاد می‌شود.

گفتاردرمانی همچنین می‌تواند به افراد مبتلا به اختلال یادگیری که با مشکلاتی در  تعامل اجتماعی دست و پنجه نرم می‌کنند کمک کند. علاوه بر این، گفتاردرمانی می‌تواند به افراد دارای اختلال نوشتاری هستند، کمک کند. این ممکن است شامل توسعه استراتژی‌هایی برای سازماندهی افکار و ایده‌ها، بهبود املا و دستور زبان و افزایش مهارت‌های نوشتاری کلی باشد.

7- گفتاردرمانی سکته مغزی در جنت آباد

گفتاردرمانی یک مداخله ضروری برای افراد دچار سکته مغزی است که در گفتار، زبان و ارتباطات مشکل دارند. سکته مغزی می‌تواند باعث آسیب به مغز شود که ممکن است منجر به آفازی، آپراکسی، دیزآرتری یا سایر مشکلات مربوط به گفتار شود. آسیب شناسان گفتار و زبان برای کار با افراد سکته مغزی آموزش دیده‌اند تا به آن‌ها کمک کنند توانایی خود را برای برقراری ارتباط موثر بازیابی کنند.

گفتاردرمانگران از تکنیک‌های مختلفی برای کمک به افراد دچار سکته مغزی جهت بازیابی توانایی‌های گفتاری و زبانی استفاده می‌کنند. این تکنیک‌ها ممکن است شامل تمریناتی باشد که بر بهبود قدرت و هماهنگی عضلات در گلو، زبان و لب‌ها تمرکز دارد. همچنین ممکن است از وسایل کمکی مانند تابلوهای ارتباطی و دستگاه‌های تولید گفتار برای درمان افراد سکته مغزی که مشکل صحبت کردن دارند استفاده کنند.

8- گفتاردرمانی دیزارتری در  جنت آباد

دیزآرتری اختلالی است که بر عضلات درگیر در گفتار تاثیر می‌گذارد. این مشکل می‌تواند باعث اختلال در گفتار، اشکال در بیان و ضعف صدا شود. گفتار‌درمانی می‌تواند یک درمان موثر برای دیزآرتری باشد و به افراد کمک کند تا توانایی‌های ارتباطی خود را بهبود بخشند و کیفیت زندگی خود را افزایش دهند. گفتاردرمانگران به افراد مبتلا به دیزآرتری کمک می‌کنند تا کنترل تنفس، قدرت دهان و بیان بهتری پیدا کنند. آن‌ها از ترکیبی از تمرینات مانند پیچاندن زبان و تقویت حرکتی-دهانی استفاده می‌کنند تا به افراد مبتلا به دیزآرتری کمک کنند که کنترل بهتری بر عضلات گفتاری خود داشته باشند. گفتاردرمانگران همچنین روی بهبود حجم و وضوح صدا و همچنین مهارت‌های کلی زبان کار می‌کنند.

کلینیک گفتاردرمانی ایران از همان ابتدای شروع فعالیت خود از سال 1383 تلاش کرده است که همه بیماری‌ها را تحت پوشش قرار دهد، تا هیچکس از درمان باز نماند. 

گفتاردرمانی در منزل جنت آباد

گفتاردرمانی در منزل جنت آباد

گفتاردرمانی در منزل یک گزینه مناسب برای افرادی است که توانایی مراجعه به کلینیک یا مطب را ندارند. این ویژگی به افراد اجازه می‌دهد که درمانی با کیفیت درمان ارائه شده در کلینیک‌ها را در محیط آرام خانه دریافت کنند. این خدمات می‌تواند به ویژه برای افراد دارای معلولیت یا مشکلات حرکتی یا برای کسانی که در مناطق روستایی زندگی می‌کنند مفید باشد.

گفتاردرمانی در منزل مزیت دیگری هم دارد که به درمانگر اجازه می‌دهد فرد را در محیط طبیعی خود ببیند. این ویژگی می‌تواند بینش های مهمی در مورد چالش‌ها و نقاط قوت و ضعف فرد در اختیار درمانگر قرار دهد و به وی کمک کند تا یک برنامه درمانی موثرتر ایجاد کند.

علاوه بر جنت آباد استفاده از خدمات گفتاردرمانی در منزل برای سایر نقاط تهران هم در دسترس است. بنابراین ساکنین سایر محله‌ها هم می‌توانند از این خدمات بهره ببرند.

سایر مراکز درمانی جنت آباد

سایر مراکز درمانی جنت آباد

جنت آباد گسترده جغرافیایی وسیعی را در بر می‌گیرد. بنابراین وجود مراکز درمان مجهز یکی از اساسی‌ترین نیازهای آن است. هر کدام از این مراکز می‌توانند بخشی از نیازهای افراد این مناطق را تحت پوشش قرار دهند. وجود مراکز درمانی در یک محله از این منظر حائز اهمیت است که دسترسی به آن‌ها را برای فرد ساده‌تر خواهد کرد. این موضوع در موارد اورژانسی بیشتر به چشم خواهد آمد. مراکز زیر را می‌توان مهم‌ترین مراکز درمانی جنت آباد به حساب آورد:

1- کاردرمانی جنت آباد 

هر کلینیک توانبخشی باید بخشی را به کاردرمانی به اختصاص دهد. ما هم در مجموعه توانبخشی ایران از این قاعده مستثنی نیستیم. بخش کاردرمانی جنت آباد تمامی جنبه‌های حیاتی این رشته را تحت پوشش قرار داده است. به گونه‌ای که کاردرمانی کودکان، بزرگسالان، کاردرمانی جسمی و ذهنی را شامل می‌شود. کاردرمانی به افراد کمک خواهد کرد تا بتوانند فعالیت‌های روزمره زندگی خود را به صورت مستقل و به تنهایی انجام دهند. عموم تکنیک‌های کاردرمانی هم مبتنی بر فعالیت‌های روزمره زندگی است به این معنی که تمرینات با این فعالیت‌ها ترکیب خواهند شد تا تاثیر گذاری بیشتری داشته باشند. 

2- فیزیوتراپی کودکان در جنت آباد 

فیزیوتراپی کودکان یک حوزه تخصصی از فیزیوتراپی است که بر بهبود حرکت، تحرک و عملکرد در کودکان تمرکز دارد. این نوع درمان به کودکان مبتلا به تاخیر حرکتی، ناتوانی‌های مادرزادی و آسیب‌ها کمک می‌کند. فیزیوتراپی اطفال با کودکان در هر سنی، از نوزادان تا نوجوانان کار می‌کنند. این متخصصان از نزدیک با کودکان و خانواده‌های آن‌ها کار می‌کنند تا زمینه‌های دشوار مربوط به تحرک، قدرت، هماهنگی، تعادل و استقامت را شناسایی کنند. سپس درمانگر یک برنامه درمانی سفارشی بر اساس نیازهای خاص آن کودک ایجاد می‌کند. بنابراین تمرینات فیزیوتراپی از فردی به فردی دیگر متفاوت است و نمی‌توان برای دو فرد با مشکلات مشابه درمان یکسانی را به کار برد. 

3- بیمارستان فرهیختگان 

بیمارستان فرهیختگان که تاکنون 200 تخت آن فعال شده است در واقع یک بیمارستان 375 تختخوابی است که در فازهای بعدی به بهره‌برداری خواهد رسید. این مرکز بزرگ‌ترین بیمارستان دانشگاه آزاد است و می‌تواند خدمات متنوعی را به ساکنین جنت آباد ارائه کند. مهم‌ترین بخش‌های بیمارستان فرهیختگان شامل موارد زیر است:

بستری داخلی، بستری جراحی، بستری اطفال، بستری زنـان، بلوک زایمان، اورژانس، اسکوپی، درمانگاه‌های تخصصی و فوق تخصصی (اطفال، زنان، ارتوپدی، پوست، روان شناسی، نورولوژی، قلب، روماتولوژی، چشم، اورولوژی، نفرولوژی، ریه، روماتولوژی، غدد، عفونی، ENT و ...).

آدرس: تهران انتهای ستاری شمال، میدان دانشگاه، روبروی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی.

شماره تماس: 44867262-021

4- بیمارستان عرفان نیایش

یکی دیگر از مراکز درمانی که برای مراجعان جنت آباد بسیار نزدیک بوده و به راحتی می‌توانند به آن مراجعه کنند بیمارستان عرفان نیایش است. این بیمارستان با 250 تخت و 60 تخت ویژه یکی از مجهزترین مراکز درمانی در نوع خود است که خدمات خود را به صورت خصوصی به کاربران ارائه می‌کند. بخش‌های زیر مهم‌ترین کلینیک‌های این بیمارستان را تشکیل می‌دهند:

پزشکی پا، گوش و حلق و بینی، پوست، دندانپزشکی، قلب و عروق، گوارش، زنان و زایمان، عصب شناسی، انکولوژی، چشم پزشکی، نفرولوژی، بیماری‌های مغز و اعصاب، عفونی، غدد، روانشناسی، جراحی فک و صورت و قلب اطفال.

آدرس: بزرگراه نیایش غرب، بعد از بلوار کبیری طامه، خیابان امام حسین، تقاطع بهار، شماره ۱۷، بیمارستان عرفان نیایش.

شماره تماس: 49796000-021

محله‌های نزدیک به جنت آباد

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های جنت آباد داشتن مراکز درمانی و بهداشتی مجهز است که به افراد این اجازه را می‌دهد تا بسیاری از مشکلات خود را در همین مراکز درمان کنند. علاوه بر آن نزدیکی به مرکز شهر می‌تواند بسیاری از ساکنین سایر محله‌ها را برای دریافت خدمات درمانی به این مراکز ارجاع دهد. 

ساکنین محله‌های سردار جنگل، پونک جنوبی، پونک شمالی، شهرک نیرو هوایی، شهرک کوهسار، شهرک نفت، المهدی، شهران،‌شهران جنوبی، شهرک پرواز، فردوس، مهران، ابوذر، باغ فیض، اندیشه، عدالت و سازمان برنامه به دلیل نزدیکی می‌توانند از خدمات درمانی خود را در جنت آباد دریافت کنند.

لینک‌های مرتبط:

بهترین کلینیک کاردرمانی ستارخان

بهترین کلینیک گفتاردرمانی ستارخان

بهترین کلینیک کاردرمانی شهرک غرب

بهترین کلینیک گفتاردرمانی شهرک غرب

بهترین کلینیک کاردرمانی پونک

بهترین کلینیک گفتاردرمانی پونک

کلینیک کاردرمانی گیشا

کلینیک گفتاردرمانی گیشا

کاردرمانی سعادت آباد

گفتاردرمانی سعادت آباد

کلینیک کاردرمانی آریاشهر

کلینیک گفتاردرمانی آریاشهر

کلینیک کاردرمانی مرزداران

کلینیک گفتاردرمانی مرزداران

کلینیک کاردرمانی بلوار کشاورز

کلینیک گفتاردرمانی بلوار کشاورز

1000 کاراکتر باقیمانده