گفتاردرمانی در مرزداران

گفتاردرمانی در مرزداران در سال‌های اخیر به یک نیاز مهم در این منطقه تبدیل شده است. چرا که اساسا با توسعه مناطق شهری نیاز به ارائه خدمات محله محور افزایش پیدا کرده است.

بافت شهری و نزدیکی آن به بزرگراه‌های حکیم، شیخ فضل الله نوری و خیابان های جلال آل احمد و اشرفی اصفهانی کمک می‌کند که دسترسی به این محله بسیار ساده باشد. در نتیجه افراد سایر مناطق هم برای دریافت خدمات می‌توانند به گفتاردرمانی در مرزداران مراجعه کنند. 

آدرس و شماره تلفن کلینیک گفتاردرمانی مرزداران

آدرس: اتوبان جلال آل احمد به سمت غرب، بعد از پل آزمایش، پلاک 189 طبقه اول مرکز جامع توانبخشی ایران.

شماره تماس: 02188242410

 گفتاردرمانی در مرزداران

کلینیک جامع توانبخشی ایران با توجه به درک نیاز منطقه مرزداران به خدمات توانبخشی شعبه غرب خود را در این ناحیه با تمرکز بر کاردرمانی و گفتاردرمانی افتتاح کرده است. خدمات گفتاردرمانی ارائه شده در این مرکز با تکیه به تجربه و تخصص همکاران و همچنین بهره‌گیری از روش‌های نوین درمانی در تلاش است تا بهترین خدمات را در اختیار مراجعان محترم قرار دهد. 

همچنین همکاران ما معتقد به کار تیمی بوده و درمان‌های مورد نیاز را هماهنگ با سایر تیم توانبخشی تنظیم خواهد کرد. به این ترتیب میزان کارایی برنامه‌های درمانی به شدت افزایش پیدا خواهد کرد. 

بخش‌های مختلف گفتاردرمانی در مرزداران

بخش‌های مختلف گفتاردرمانی در مرزداران

گفتاردرمانی به عنوان یک علم گسترده دارای بخش‌های متفاوتی است. هر کدام از این بخش‌ها با هدف کمک به قشر خاصی از مراجعان به وجود آمده است. توجه به این نکته ضروری است که در گفتاردرمانی با توجه به ارزیابی‌های انجام شده برنامه درمانی برای افراد تعیین خواهد شد. در نتیجه ممکن است برای دو نفر با بیماری‌های یکسان درمان‌های متفاوتی تجویز شود. در نتیجه در فرایند درمان به درمانگران خود اعتماد کنید. مهم‌ترین بخش‌های کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در مرزداران به شرح زیر است:

1- گفتاردرمانی کودکان در مرزداران

بسیاری از بیماری‌های دوران کودکی به گفتاردرمانی نیاز خواهند داشت. از آنجایی که با افزایش سن میزان پلاستی‌سیتی مغز و به تبع آن پاسخ دهی فرد به درمان کاهش پیدا می‌کند، ضروری است که هر چه سریع‌تر نسبت به درمان این افراد اقدام شود. بیماری‌های اوتیسم،‌ بیش فعالی، فلج مغزی، شکاف کام، لکنت، اختلالات یادگیری، آفازی، آپراکسی، دیزآرتری و بسیاری دیگر از بیماری‌ها می‌توانند از خدمات گفتاردرمانی کودکان استفاده کنند.

هدف در گفتاردرمانی کودکان آموزش شیوه صحیح ادا کردن حروف‌، کلمات، جملات و به کارگیری مناسب آن‌ها برای برقراری ارتباط با دیگران است. ما در بخش کودکان کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در مرزداران به دنبال دستیابی به این اهداف هستیم. 

2- گفتاردرمانی بزرگسالان در مرزداران 

برخی از بیماری‌هایی که اختلالات گفتاری را به وجود می‌آورند ممکن است در بزرگسالی بروز پیدا کنند. البته برخی از مشکلات ممکن است از کودکی همراه فرد باشد و با افزایش سن نه تنها بهتر نشوند، بلکه علایم و مشکلات بیشتری را به دنبال داشته باشند. برای نمونه لکنت زبان ممکن است از کودکی همراه فرد باشد یا در بزرگسالی بر اثر صانحه‌ای بروز یابد. گفتاردرمانی در بزرگسالی هم همان اهداف گفتاردرمانی کودکان را دنبال خواهد کرد با این تفاوت که شیوه‌های درمانی کمی متفاوت‌تر خواهد بود. 

سکته مغزی، ام اس، آلزایمر، مشکلات تنفسی، پارکینسون، مشکلات شنوایی و بسیاری دیگر از بیماری‌های بزرگسالی به گفتاردرمانی نیاز خواهند داشت. در کلینیک جامع توانبخشی ایران واقع در مرزداران به کمک بخش گفتاردرمانی بزرگسالان خدمات مورد نیاز مراجعان گرامی را به آن‌ها ارائه خواهیم کرد. 

3- بازی درمانی در مرزداران

گفتاردرمانی در کودکان به کمک روش‌ها و تکنیک‌های متنوعی می‌تواند خدمات خود را ارائه دهد. بازی درمانی یکی از مهم‌ترین روش‌های مورد استفاده برای کمک به بهبود کودکان است. در این روش تمرینات ضروری را در قالب بازی به کودکان ارائه خواهند داد. برای نمونه برای کودکانی که مشکلات تنفسی دارند، باد کردن بادکنک می‌تواند یک تمرین مناسب باشد.  

بازی درمانی یک روش درمانی کلی‌تر است که برخی دیگر از رشته‌ها مانند کاردرمانی و روانشناسی با اهداف درمانی متفاوتی از آن استفاده خواهند کرد. اما میزان انعطاف این روش به حدی است که برای همه این رشته‌ها قابل استفاده است. 

نوروفیدبک در مرزداران

4- نوروفیدبک در مرزداران

تکنیک دیگری که به گفتاردرمانگران برای درمان مراجعان کمک خواهد کرد، استفاده از نوروفیدبک است. نوروفیدبک روشی موثر است که هم می‌تواند نقشی آموزشی داشته باشد و هم نقشی اصلاحی را برعهده بگیرد. در این روش به کمک الکترودهایی که روی جمجه قرار خواهند گرفت، وضعیت کلی مغز و امواج آن مورد بررسی قرار می‌گیرد. سپس جهت اصلاح امواج مغزی از فرد خواسته می‌شود بازی یا فعالیت خاصی را انجام دهد. نوروفیدبک در نهایت می‌تواند به بهبود توجه، تمرکز، حافظه و دقت فرد ختم شود. هر کدام از این اجزا نقشی حیاتی در حرف زدن فرد دارند و می‌توانند به بهبود گفتار فرد کمک کنند. نوروفیدبک در صورتی که با بازی و هیجان همراه باشد، تاثیر گذاری بیشتری روی افراد به دنبال خواهد داشت. 

5- آینه درمانی در مرزداران 

استفاده از آینه برای مقاصد درمانی سال‌ها است که خود را به عنوان روشی موثر در توانبخشی معرفی کرده است. در این روش درمانگر و مراجع روبروی یک آینه می‌ایستند. سپس درمانگر یک حرف یا کلمه را بیان خواهد کرد و از فرد می‌خواهد که به وضعیت دهان وی در زمان ادا کردن حروف توجه کند. سپس از فرد می‌خواهد که همان حرف یا کلمه را تکرار کند و به نحوه ادا کردن حروف توجه داشته باشد. به کمک این روش مراجع می‌تواند مشکلات خود را شناسایی کرده و برای رفع آن‌ها تلاش کند. استفاده از این روش محدود به کلینیک‌های توانبخشی نبوده و استفاده از آن در  منزل و همراه والدین می‌تواند به درمان فرد کمک کننده باشد. 

بخش گفتاردرمانی شعبه 2 کلینیک جامع توانبخشی ایران واقع در مرزداران با سابقه طولانی در کنار تجربه و تخصص همکاران از جدیدترین تجهیزات و متد درمانی استفاده می‌کند تا بهترین درمان را به مراجعان گرامی ارائه دهد. جهت دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره زیر در تماس باشید. همچنین جهت دریات نوبت می‌توانید دکمه نوبت اینترنتی را لمس کنید:

 

02188242410

نوبت  اینترنتی

انواع بیماری‌هایی که گفتاردرمانی در مزرداران می‌تواند به درمان آن‌ها کمک کند؟

انواع بیماری‌هایی که گفتاردرمانی در مزرداران می‌تواند به درمان آن‌ها کمک کند؟

گفتاردرمانی در مرزداران با همانند هر کلینیک گفتاردرمانی دیگری به طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها و مشکلات خدمات ارائه خواهد داد. این بیماری‌ها ممکن است اختلالاتی ساده باشند و با چند جلسه مشکل فرد حل شود همچنین ممکن است اختلالاتی باشند که روند درمانی آن‌ها بیشتر طول بکشد. در نظر داشته باشید که گفتاردرمانی در ابتدا یک ارزیابی جامع از فرد به عمل خواهد آورد و سپس بر اساس آن اهداف درمانی و روش‌های درمانی را تعیین خواهند کرد.  از این جهت می‌توان گفت روش درمانی مورد استفاده برای دو فرد با مشکلات یکسان ممکن است متفاوت باشد. 

در ادامه مهم‌ترین بیماری‌هایی که به کمک گفتاردرمانی مرزداران قابل درمان هستند را با هم بررسی خواهیم کرد:

1- گفتاردرمانی اوتیسم در مرزداران

اختلالات طیف اوتیسم خود به تنهایی بسیار گسترده هستند به صورتی که در برخی از مراکز به صورت اختصاصی به درمان این اختلال خواهند پرداخت. اختلالات گفتاری یکی از علائم شاخص و تشخیصی این بیماری است. به صورتی که فرد در درک گفتار و کلمات دیگران دچار مشکل خواهد شد و از طرفی دیگر نمی‌تواند منظور خود را در قالب کلمات و جملات به درستی بیان کند. همچنین ممکن است توانایی بیان کردن برخی از حروف را از دست بدهند. سطح این مشکلات از یک مراجع به مراجع دیگر کاملا متفاوت خواهد بود.

ما در مرکز گفتاردرمانی ایران واقع در مرزداران در تلاش هستیم تا افراد دارای اوتیسم را به کمک روش‌های نوین به سطح مناسبی برسانیم تا بتوانند ارتباط مناسبی را با سایر افراد برقرار کنند. در همین راستا هدف آموزش حروف، کلمات، جملات و درک گفتار دیگران را دنبال خواهیم کرد. گفتاردرمانی اوتیسم همچنین در تلاش است تا سطح توجه و تمرکز، حافظه و سطح قضاوت فرد را بهبود ببخشد. 

2- گفتاردرمانی بیش فعالی در مرزداران

بیش فعالی جزوی از بیماری‌های ذهنی است که با علائمی مانند: کمبود توجه و تمرکز، اختلال حافظه، مشکلات حسی و بی قراری خود را نشان خواهد داد. این علائم در وهله اول مشکلی در ارتباطات فرد ایجاد نخواهند کرد. اما اگر ادامه دار باشند می‌توانند فعالیت‌های فرد را مختل کنند. برای نمونه فردی که دقت و توجه و تمرکز پایینی دارد در نهایت در مدرسه به مشکل خواهد خورد. از طرفی دیگر ممکن است در یادگیری کلمات و جملات جدید دچار اختلال شود. از این رو گفتاردرمانی در بیش فعالی تلاش خواهد کرد تا اجزای مورد نیاز برای برقراری ارتباط را در فرد تقویت نماید. 

گفتاردرمانی بیش فعالی از روش‌های مختلفی استفاده خواهد  کرد تا بتواند حرف زدن و در نهایت برقراری ارتباط را به فرد آموزش دهد. استفاده از نوروفیدبک، درمان شناختی- رفتاری، گروه درمانی، آینه درمانی و بازی درمانی تنها گوشه‌ای از روش‌های خلاقانه درمانگران برای دستیابی به این اهداف است. 

 3- گفتاردرمانی آبریزش دهان در مرزداران

گفتاردرمانگران در تلاش هستند تا تمامی دلایل اختلالات گفتاری را شناسایی و برطرف نمایند. آبریزش دهان هم یکی از این مشکلات است. وجود ناهنجاری‌هایی مانند شکاف کام یا ناهنجاری در دهان و دندان‌ها می‌توانند آبریزش دهان را به دنبال داشته باشند. خود آبریزش دهان هم می‌تواند در تلفظ کلمات اختلال ایجاد کند. همچنین می‌تواند تنفس فرد را مختل نماید که در نهایت باز هم تلفظ کلمات تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. 

گفتاردرمانی آبریزش دهان موثرترین روش درمان است که کمک می‌کند مشکلات این کودکان رفع شود. برای نمونه گفتاردرمانگران به کمک یخ یا آبنبات می‌توانند عضلات فرد را تقویت نمایند تا آبریزش کاهش پیدا کند. در نظر داشته باشید که این تنها یکی از روش‌های مورد استفاده در گفتاردرمانی مرزداران است. 

4- گفتاردرمانی سندروم داون در مرزداران

سندروم داون یک بیماری ژنتیکی است که علاوه بر مشکلات حرکتی برخی مشکلات ذهنی را هم به دنبال خواهد داشت. هم مشکلات ذهنی و هم مشکلات جسمی این کودکان می‌توانند گفتار فرد را با اختلال روبرو کنند. برای نمونه اندازه زبان افراد مبتلا به سندروم داون عموما بزرگ‌تر از حد معمول است. این حالت باعث خواهد شد که نفس کشیدن و حرف زدن افراد سخت‌تر شود. 

گفتاردرمانی سندروم داون در وهله اول به دنبال حل مشکلات تنفسی و مشکلات بلع کودک خواهد  بود. سپس تلاش می‌کند مهارت‌های مورد نیاز برای حرف زدن را در فرد تقویت نماید. این اهداف شامل آموزش تلفظ صحیح حروف، کلمات، به کارگیری درست جملات و درک صحیح گفتار دیگران است. 

گفتاردرمانی فلج مغزی در مرزداران

5- گفتاردرمانی فلج مغزی در مرزداران

گفتاردرمانی در حوزه کودکان سی پی هم همان اهداف کلی گفتاردرمانی را دنبال می‌کند که در نهایت به برقراری ارتباط موثر با دیگران منجر خواهد شد. گفتاردرمانی برای افراد فلج مغزی در تلاش است تا مشکلات جسمی مانع حرف زدن را از میان بردارد. برای نمونه در کودکان فلج مغزی اسپاستیک به احتمال زیاد عضلات سر، گردن و دهان سفت‌تر از حالت عادی هستند. این موضوع باعث می‌شود که فرد در بلع، تنفس و حرف زدن دچار مشکل شود. گفتاردرمانی می‌تواند به کمک ماساژ تون عضلانی را کاهش دهند. در نتیجه مشکلات فرد به صورت چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد. 

در نظر داشته باشید که مشکلات جسمی و حرکتی این کودکان در بسیاری از موارد باعث نادیده گرفته شدن مشکلات گفتاری آن‌ها خواهد شد. ما در گفتاردرمانی ایران واقع در مرزداران در هماهنگی با سایر اعضای تیم توانبخشی تلاش می‌کنیم همه جنبه‌های زندگی افراد  را به صورت مناسبی پوشش دهیم. در همین راستا گفتار این کودکان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. 

6- گفتاردرمانی سکته مغزی در مرزداران

سکته مغزی هم جزو شایع‌ترین بیماری‌هایی است که می‌تواند گفتار افراد را تحت تاثیر قرار دهد. این بیماری عموما زمانی رخ می‌دهد که فرد توانایی گفتار مناسبی دارد و در بیان منظور خود مشکلی ندارد. در چنین حالتی افراد عموما دچار افسردگی خواهند شد و از میزان مشارکت آن‌ها در اجتماع کاهش پیدا خواهد کرد. بنابراین لازم است گفتاردرمانی در کنار سایر اعضای تیم توانبخشی تلاش خود را برای بهبود توانایی‌های این افراد به کار بگیرد. 

گفتاردرمانی سکته مغزی در کنار کاردرمانی سکته مغزی تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت تا بازگشت فرد به اجتماع را تسهیل نمایند. 

7- گفتاردرمانی لکنت زبان در مرزداران

افراد دارای لکنت زبان در بیان کلمات و واج‌های مختلف دچار اختلال خواهند شد. برای نمونه کلمه «دچار» را به به صورت «د د د دچار» تلفظ خواهند کرد. شدت این اختلال در افراد مختلف متفاوت است. به همین دلیل برخی از افراد دارای لکنت در بیان منظور خود با مشکل خاصی روبرو نیستند. برعکس برخی از افراد در بیان ساده‌ترین کلمات هم دچار مشکل خواهند شد. این مشکلات برخلاف تصور عموم علاوه بر کودکی ممکن است در بزرگسالی هم بروز پیدا کند. درمان لکنت زبان در کودکان و بزرگسالان دارای تفاوت‌هایی است. 

ما در بخش گفتاردرمانی شعبه 2 کلینیک جامع توانبخشی ایران واقع در مرزداران در تلاش هستیم تا با درک تفاوت‌های بنیادین انواع لکنت، درمان مناسب را برای همه مراجعان فراهم آوریم. 

8- گفتاردرمانی آفازی در مرزداران

آفازی عبارت است از فقدان قدرت تکلم به علت بیماری‌های عصب شناختی مانند ضربه یا سکته مغزی. این بیماری خود دارای تنوع بالایی است که تا حد زیادی به ناحیه آسیب دیده در مغز بستگی دارد. برای نمونه آفازی ورنیکه ناشی از آسیب به ناحیه ورنیکه مغز است که باعث می‌شود فرد در درک مقاصد دیگران با مشکل روبرو شود. در حالتی دیگر که آفازی بروکا نام دارد، فرد منظور دیگران را متوجه خواهد شد اما توانایی بیان مقاصد خود را نخواهد داشت. 

گفتاردرمانی آفازی هدف برطرف کردن مشکلات درکی و بیانی افراد را دنبال خواهد کرد. از آنجایی که افراد مبتلا به آفازی اکثر مشکل ساختاری ندارند، درمان بیشتر به مشکلات ذهنی را شامل خواهد شد. برای نمونه ممکن است فرد در حافظه خود دچار اختلال شود. بنابراین نتواند برخی از اسامی خاص را به یاد بیاورد. 

9- گفتاردرمانی اختلالات یادگیری در مرزداران

اختلالات یادگیری هم می‌توانند از خدمات گفتاردرمانی استفاده کنند. این اختلالات بسیار متنوع هستند در نتیجه درمان آن‌ها هم با تفاوت‌های بنیادین با هم دارند. برای نمونه اختلال قرینه نویسی و وارونه نویسی با اختلال ریاضی کاملا متفاوت می‌باشد. گفتاردرمانی در تلاش است تا با رفع مشکلات یادگیری، اختلالات گفتاری را از بین ببرد. چرا که در برخی از موارد این دو می‌توانند به دنبال هم بیایند. برای نمونه کسی که در که حروف را به خوبی یاد نمی‌گیرد به احتمال زیاد در یادگیری و بیان کلمات و جملات جدید با مشکل روبرو خواهند شد. 

گفتاردرمانی در اختلالات یادگیری سعی می‌کند به کمک روش‌های نوین خود حروف و کلمات را به صورت صحیح به کودکان آموزش دهد، تلفظ اشتباه را تصحیح کرده و در عین حال ارتباط افراد را توسعه دهد. با این کارها در تلاش است تا ارتباط افراد را به حالت عادی برساند که این مورد خود می‌تواند به افزایش مشارکت اجتماعی و همچنین اعتماد به نفس افراد کمک کند. 

گفتاردرمانی در منزل در مرزداران

گفتاردرمانی در منزل در مرزداران

خارج شدن افراد از خانه می‌تواند به برقراری ارتباط و افزایش تعامل افراد کمک کننده باشد. حتی اگر این خارج شدن از خانه جهت شرکت در جلسات گفتاردرمانی باشد، باز هم می‌تواند روی روحیه فرد تاثیر مثبت به جای بگذارد. اما در برخی از موارد به دلایل مختلف ممکن است امکان مراجعه به کلینیک برای فرد مهیا نباشد. برای نمونه فردی که دچار سکته مغزی شده است در مراحل اولیه بیماری امکان جابجایی را ندارد. در چنین حالتی برای ادامه درمان می‌توان از خدمات درمانی در منزل بهره برد. 

گفتاردرمانی در منزل در مرزداران یکی از خدمات شعبه 2 کلینیک جامع توانبخشی ایران است. ما در مجموعه خود تلاش می‌کنیم تا دسترسی به درمان را برای همه افراد جامعه فراهم کنیم. همچنین متعهد می‌شویم که کیفیت خدمات در منزل و کلینیک تفاوت خاصی با هم نداشته و حداکثر توان خود را برای بهبودی مراجعان گرامی به کار خواهیم گرفت. 

گفتاردرمانی آنلاین در مرزداران

گفتاردرمانی آنلاین هم همانند گفتاردرمانی در منزل تلاشی است جهت دسترسی آسان‌تر افراد به خدمات درمانی. این خمات می‌توانند هزینه‌های درمانی را به صورت چشمگیری کاهش داده و با صرف زمان کمتر، خدمات مناسبی را دریافت کنید. با تاکید بر این نکته که این کار باید حتما تحت نظارت مستقیم گفتاردرمانگر ماهر انجام شود. اعضای کلینیک گفتاردرمانی ایران از مهارت و تخصص کافی جهت ارائه خدمات آنلاین برخوردار هستند. در نظر داشته باشید که خدمت درمان آنلاین در صورتی کاربردی خواهند بود که تمرینات داده شده به فرد در سایر وقت‌ها هم تکرار شوند. از این منظر می‌توان گفت نقش خانواده یا مراقب کمتر از درمانگر نخواهد بود.

سایر مراکز درمانی در مرزداران

سایر مراکز درمانی در مرزداران

مرزداران به عنوان یکی از محله‌های شمال غربی تهران نقش مهمی در تامین نیازهای درمانی این ناحیه دارد. نزدیکی مرزداران به شاهراه‌های اصلی تهران باعث شده است که مردم از سایر نقاط هم برای درمان به این منطقه مراجعه کنند. در همین راستا تلاش می‌کنیم مهم‌ترین خدمات درمانی که در این محله ارائه می‌شود را در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم:

1- کلینیک کاردرمانی مرزداران

کلینیک جامع توانبخشی ایران از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از این بخش‌ها به نحوی مکمل همدیگر هستند. مخصوصا دو رشته کاردرمانی و گفتاردرمانی. در کلینیک کاردرمانی مرزداران ما متعهد به ارائه درمان تیمی بر اساس نیازهای هر مراجع هستیم. کاردرمانی در تلاش است تا فرد را به سطحی از استقلال برساند که بتواند از عهده کارهای شخصی خود بر بیاید. 

بیماری‌های زیادی از جمله فلج مغزی، اوتیسم، بیش فعالی، اختلالات یادگیری، بیماری‌های اندام فوقانی، سکته مغزی، سندروم آسپرگر و بسیاری دیگر از بیماری‌ها می‌توانند از خدمات کاردرمانی در مرزداران بهره‌مند شوند. 

2- فیزیوتراپی مرزداران

فیزیوتراپی کودکان در مرزداران هم ارتباط تنگاتنگی با سایر رشته‌های توانبخشی دارد. استفاده از خدمات این رشته می‌تواند روند درمانی و بهبودی بسیاری از بیماری‌ها را بهبود ببخشد. برای نمونه در افراد دارای تورتیکولی ممکن است در گفتار خود دچار اختلال شوند. از آنجایی که این اختلال عموما ناشی از مشکلات عضلانی خواهد بود، فیزیوتراپی اطفال می‌تواند به تعدیل تون عضلانی و در نهایت تسهیل گفتار کمک کند. 

فیزیوتراپی اطفال می‌توان در درمان بیماری‌های فلج مغزی، تورتیکولی، فلج بلز، بیماری‌های قلبی و تنفسی، تاخیر حرکتی و بسیاری از بیماری‌های دیگر نقش فعالی داشته باشد. در کلینیک جامع توانبخشی ایران واقع در مرزداران می‌توانید بهترین خدمات فیزیوتراپی اطفال را در کنار سایر خدمات دریافت نمایید. 

3- بیمارستان میلاد 

بیمارستان میلاد را می‌توان بزرگ‌ترین مجتمع درمانی متعلق به تامین اجتماعی دانست که خدمات متنوعی را در دل خود جای داده است. این بیمارستان در سال 1380 افتتاح شده است و اکنون یکی از قطب‌های درمانی تهران به حساب می‌آید. بیمارستان میلاد در کلینیک‌های تخصصی خود امکان درمان بیماری‌های ارتوپدی، نورولوژیک، قلبی و عروقی، تنفسی و غیره را فراهم کرده است. با توجه به نزدیکی این بیمارستان به برج میلاد برای پیدا کردن آن خیلی دچار مشکل نخواهید شد. 

آدرس: بزرگراه همت، جنب برج میلاد

شماره تماس: 02182039

4- بیمارستان رسول اکرم

بیمارستان رسول اکرم هم یکی از مراکز درمانی بسیار مهم منطقه غرب تهران و خصوصا مرزداران است. این بیمارستان در سال 1343 تاسیس شده و دارای 700 تخت می‌باشد. این وضعیت بیمارستان رسول اکرم را به یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال بزرگ‌ترین بیمارستان‌های تهران تبدیل کرده است. بیماران ارتوپدی، پوست، خون، زنان زایمان، نفرولوژی، روانپزشکی، داخلی و جراحی مغز و اعصاب تنها گوشه کوچکی از مراجعان این بیمارستان هستند. 

آدرس: خیابان ستارخان، خیابان نیایش، بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) 

شماره تماس: 02164351

5- بیمارستان آتیه

بیمارستان آتیه با در اختیار داشتن تیم درمانی متخصص می‌تواند در بسیاری از زمینه‌ها به یکی از قطب‌های درمانی غرب تهران تبدیل شود. این بیمارستان دارای 310 تخت و 15 اتاق عمل فعال است.  بخش کلینیک بیمارستان شامل شامل درمانگاه ارولوژی، درمانگاه ENT، درمانگاه ارتوپدی، درمانگاه اطفال، درمانگاه پوست، درمانگاه جراحی عمومی، درمانگاه داخلی و غیره است. همچنین بخش‌های بستری و پاراکلینیکی آن مجموعه‌های MRI، آندوسکوپی، اکوکاردیوگرافی، الکتروآنسفالوگرافی، تست ورزش، داروخانه، دانسیتومتری، سونوگرافی، سی تی اسکن، کولونوسکوپی، ماموگرافی، رکتوسیگموئیدسکوپی، رادیولوژی، الکترومیوگرافی، آزمایشگاه پاتولوژی، آزمایشگاه طبی، سنگ شکن برون اندامی، طب هسته‌ای را شامل می‌شود.

آدرس: شهرک قدس (غرب)، بلوار فرحزادی، تقاطع شهید دادمان

شماره تماس: 02182721

6- بیمارستان پیامبران 

بیمارستان پیامبران با در اختیار داشتن 200 تخت یکی از نزدیک‌ترین بیمارستان‌ها به بلوار مرزداران است. بیمارستان پیامبران یک بیمارستان خصوصی است که تلاش می‌کند تا بتواند بیشترین مراجع را از کشورهای همسایه جذب نماید. همچنین دارای یک هتل پنج ستاره است که می‌تواند برای مقاصد گردشگری پزشکی بسیار مناسب باشد. کلینیک‌های تخصصی بیمارستان در گروه‌های اصلی و زیرگروه‌های جراحی، ارتوپدی، جراحی مغز و اعصاب، چشم پزشکی، گوش و حلق و بینی، ارولوژی، داخلی، غدد، گوارش، ریه، کلیه، روماتولوژی، خون و هماتولوژی، مغز و اعصاب، عفونی، زنان و زایمان، نوزادان، اطفال، پوست، اعصاب و روان، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، تغذیه و ... با حضور پزشکان متخخص و فوق تخصص خدمات ارائه می‌دهد.

آدرس: میدان دوم صادقیه، بلوار آیت الله کاشانی، بلوار اباذر - بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی پیامبران

شماره تماس: 02144079131

محله‌های نزدیک به مرزداران

محله‌های نزدیک به مرزداران

قرار گرفتن مرزداران در نزدیکی چهار بزرگراه حکیم، اشرفی اصفهانی، یادگار امام و شیخ فضل الله نوری کمک می‌کند که دسترسی به گفتاردرمانی مرزداران بسیار راحت باشد. مخصوصا که این منطقه در محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد قرار ندارد در نتیجه برای دسترسی به آن می‌توانید از ماشین شخصی خود استفاده کنید. 

نزدیک‌ترین محله‌ها به مرزداران مناطق زیر هستند که دسترسی به این محله برای آن‌ها ساده‌تر از بقیه است: شهرک فرهنگیان، ستارخان، شهرک ژاندارمری، شهرک آزمایش، تهران ویلا، صادقیه، شهرک پاس، جنت آباد، دریا، درختی، شهران، خیابان جلال آل احمد، سازمان آب، شهرآرا، دریان نو، تهرانسر، تیموری، اندیشه،  گیشا، شهرک المهدی، کوی ارمکان، دانشگاه شریف، امیرآباد، ایوانک، پونک، ونک. 

لینک‌های مرتبط:

کلینیک کاردرمانی مرزداران

کلینیک کاردرمانی بلوار کشاورز

کلینیک گفتاردرمانی بلوار کشاورز

کلینیک گفتاردرمانی در تهران

کلینیک گفتاردرمانی شهر ری

بهترین کلینیک گفتاردرمانی نارمک

کلینیک گفتاردرمانی نازی آباد

کلینیک گفتاردرمانی پاسداران

کلینیک گفتاردرمانی شهرآرا

کلینیک گفتاردرمانی مرزداران

کلینیک گفتاردرمانی در تهرانسر

بهترین کاردرمانی پیروزی

مراکز کاردرمانی شهر ری

کلینیک کاردرمانی در نارمک

 

1000 کاراکتر باقیمانده