گفتاردرمانی در صادقیه

کلینیک توانبخشی ایران از همان ابتدای شروع فعالیت اقدام به راه اندازی بخش گفتاردرمانی در آریاشهر (صادقیه) کرده است. 

برای کسانی که  در منطقه صادقیه زندگی می‌کنند دسترسی به خدمات درمانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که با توجه به نزدیکی این منطقه به شهر کرج بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند برای دریافت خدمات درمانی به تهران مراجعه کنند. 

آریاشهر یا همان صادقیه بیشتر به خاطر فلکه اول و دوم این منطقه شناخته شده است. چرا که در این دو فلکه تعداد زیادی مرکز تفریحی، تجاری و مراکز خدماتی قرار گرفته‌اند. البته فلکه دوم صادقیه مشهورتر است و مراکز مهم‌تری در آن قرار گرفته است. از جمله متروی صادقیه، بیمارستان ابن سینا و مرکز خریدهای ستارخان و گلدیس در این میدان قرار دارند. با توجه به اهمیت خدمات درمانی برای این منطقه در ادامه به بررسی گفتاردرمانی در صادقیه خواهیم پرداخت.

مسیرهای مراجعه به مرکز گفتاردرمانی ایران از آریاشهر

 شعبه غرب تهران ( مرزداران ) 


فلکه دوم صادقیه، خیابان اشرفی اصفهانی، خیابان مرزداران، اتوبان شیخ فضل اله، اتوبان جلال به سمت غرب، پلاک 189 خیابان مرزداران.


از طریق اتوبوسرانی شرکت واحد: خط ایستگاه مترو صادقیه به مطهری (خط 388)، ایستگاه شهرک آزمایش  کد 1583.


شعبه مرکزی ( بلوار کشاورز )


1- فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، میدان توحید، اتوبان چمران، خیابان باقرخان شرقی، بلوار کشاورز تقاطع جمالزاده، کلینیک گفتاردرمانی ایران.


2- از طریق اتوبوسرانی شرکت واحد: ایستگاه اتوبوس مترو صادقیه به مقصد هفت تیر، ایستگاه بیمارستان امام خمینی.


زمان محاسبه شده برای طی مسیر از منطقه صادقیه به مرکز گفتاردرمانی ایران

در حالت ترافیک روان 15 دقیقه و در شرایط ترافیک نسبتا سنگین حدود 25 دقیقه.

‌‌شماره تماس:  02188242410

 

گفتاردرمانی آریاشهر

گفتاردرمانی آریاشهر (صادقیه)

دسترسی مناسب به خدمات درمانی حق هر شهروندی است. توانبخشی هم از این قاعده مستثنی نیست و هر فردی باید به خدمات گفتاردرمانی، کاردرمانی، شنوایی سنجی، فیزیوتراپی و سایر تخصص‌ها دسترسی آسان داشته باشد. در این راستا مجتمع توانبخشی ایران اقدام به راه‌اندازی شعبه غرب خود کرده است. بخش گفتاردرمانی این کلینیک به کمک افراد متخصص و با استفاده از نوین‌ترین روش‌های درمانی موجود اقدام به ارائه درمان‌های تخصصی کرده است. تاکنون هزاران نفر از خدمات اختصاصی گفتاردرمانی در آریاشهر بهره‌مند شده‌اند. هدف ما در این مجموعه بهبود درک و بیان گفتار افراد و در نهایت افزایش توانایی آن‌ها برای برقراری ارتباط با سایرین است. همچنین تیم گفتاردرمانی ما با سایر تیم‌های توانبخشی و پزشکی به طور مداوم در ارتباط بوده و سعی خواهیم کرد در راستای اهداف کلی درمانی حرکت نماییم. 

علاوه بر آن تلاش خواهیم کرد با ارزیابی دقیق هر فرد برنامه درمانی متناسب با فرد را طراحی و اجرا نماییم. چرا که اصولا هر مراجع با توجه به ویژگی‌های خاص خود به برنامه درمانی مختص خود نیاز دارد. 

بخش‌های مختلفی گفتاردرمانی در آریاشهر

بخش‌های مختلفی گفتاردرمانی در آریاشهر

گفتاردرمانی خود دارای بخش‌های مختلفی است که هر کدام از این بخش‌ها می‌توانند نیازهای افراد خاصی را تحت پوشش قرار دهند. چرا که اساسا هر اختلال دارای ویژگی‌های خاصی است که باعث می‌شود درمان آن با سایر اختلالات مختلف باشد. از طرفی دیگر کسانی که از یک اختلال رنج می‌برند ممکن است به روش‌های درمانی مختلفی نیاز داشته باشند. مهم‌ترین بخش‌های گفتاردرمانی ایران واقع در صادقیه شامل موارد زیر است:

1- بازی درمانی در صادقیه

یکی از تکنیک‌های مورد استفاده در گفتاردرمانی استفاده از بازی درمانی به عنوان یک روش درمانی است. استفاده از بازی‌های مختلف می‌تواند همکاری کودکان را بیشتر جلب کند. چرا که کودکان عموما در درک دستورات درمانگر ناتوان هستند به همین دلیل ارائه خدمات درمانی به آن‌ها بسیار سخت است. برای نمونه اگر به یک کودک بگوییم فوت کن ممکن است نتواند این کار را انجام دهد. اما اگر یک شمع روشن را در مقابل او قرار دهیم و از او بخواهیم که شمع را خاموش کند راحت‌تر با ما همکاری می‌کند. 

در نظر داشته باشید که برخی از تمرینات مورد استفاده در بازی درمانی علاوه بر کودکان برای بزرگسالانی که در درک دستورات مشکل دارند،‌ به کار گرفت می‌شود. ما در کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در آریاشهر در تلاش هستیم تا با استفاده از روش‌های مختلف بهترین درمان را در اختیار مراجعان گرامی قرار دهیم. 

2- نوروفیدبک در صادقیه

نوروفیدبک یکی از ابزارهای مورد استفاده در گفتاردرمانی است که می‌تواند در درمان بسیاری از بیماری‌ها کمک کننده باشد. در گفتاردرمانی به کمک نوروفیدبک فرایند و عملکردهای مغزی بهبود پیدا می‌کند. این بهبودی در نهایت به افزایش درک و شناخت فرد منتهی خواهد شد. نوروفیدبک می‌تواند در ترکیب با سایر روش‌های درمانی مورد استفاده قرار گیرد. برای نمونه ترکیب آن با بازی درمانی می‌تواند برای کودکان بسیار جذاب باشد. 

ما در بخش نوروفیدبک گفتاردرمانی ایران واقع در صادقیه از جدیدترین تجهیزات استفاده می‌کنیم. همچنین همکاران با تجربه ما در این بخش متدهای درمانی نوین را جهت دستیابی سریع‌تر مراجعان بهترین درمان‌ها مورد استفاده قرار می‌دهند. 

3- درمان رفتاری شناختی در صادقیه

درمان‌های رفتاری شناختی می‌توانند برخی از زمینه‌های روانی فرد را تحت تاثیر قرار دهند. برای نمونه در فردی که دارای اختلال لکنت است درمان رفتاری شناختی می‌تواند اثرات مخرب بیماری را کاهش دهد. به این طریق که دلایل و شرایط استرس‌زا را شناسایی کرده و فرد را برا مواجهه با آن آماده کند. از این طریق درمان رفتاری شناختی کمک می‌کند که فرد شناخت بیشتری نسبت به خود داشته باشد و بتواند رفتارهای خود را تحت کنترل بیشتری داشته باشد. در نظر داشته باشید که این روش برای افرادی مناسب است که پیش نیازهای حداقلی از درک از خود و محیط را داشته باشند. 

استفاده از روش درمانی رفتاری شناختی یکی از مهم‌ترین تکینیک‌های مورد استفاده در کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در صادقیه (آریاشهر) است. در این بخش تلاش می‌شود با همکاری سایر تخصص‌های توانبخشی درمان متناسب با هر فرد طراحی و اجرا شود. 

گروه درمانی در صادقیه

4- گروه درمانی در صادقیه 

رشته‌های توانبخشی این قابلیت را دارند که درمان‌های مورد نظر خود را در قالب گروه درمانی به افراد ارائه کنند. استفاده از گروه درمانی فواید بسیاری زیادی دارد. برای مثال گروه درمانی می‌تواند شرایط یک اجتماع کوچک را برای فرد شبیه سازی کند که برقراری ارتباط در آن راحت‌تر باشد. در چنین موقعیتی هیچ کدام از افراد مورد تمسخر واقع نخواهند شد که می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس آن‌ها کمک کند. همچنین افراد شرکت کننده در گروه درمانی از تجربه‌های همدیگر استفاده خواهند کرد.

تلفیق روش گروه درمانی با سایر رویکردهای درمانی می‌تواند نتایج شگفت انگیزی را به دنبال داشته باشد. برای نمونه ترکیب آن با بازی درمانی می‌تواند مفرح و شادی بخش هم باشد.  

5- آینه درمانی در صادقیه (آریاشهر)

آینه درمانی یک روش درمانی است که هم در خانه و هم در منزل به راحتی قابل انجام است. در این روش گفتاردرمانگر و مراجع روبروی یک آینه می‌ایستند. سپس درمانگر یک حرف یا کلمه را بیان کرده و از مراجع می‌خواهد که پس از درمانگر حرف‌های وی را تکرار کند. در این روش فرد در مرحله اول روش صحیح تلفظ را یاد می‌گیرد و در مرحله بعد می‌تواند اشکالات خود را پیدا کرده و برای رفع آن‌ها تلاش کند. در نظر داشته باشید که این روش به بهبود اعتماد به نفس فرد منجر شده و می‌تواند به عنوان یک تکنیک رفتاری شناختی هم مورد استفاده قرار گیرد. 

6- گفتاردرمانی کودکان در صادقیه (آریاشهر)

در یک طبقه بندی متفاوت می‌تواند گفتاردرمانی را بر اساس سن دسته‌بندی کرد. گفتاردرمانی کودکان در بسیاری از بیماری‌هایی که در سنین پایین بروز پیدا می‌کنند، کمک کننده خواهد بود. توجه داشته باشید که در بسیاری از این بیماری‌ها دریافت درمان در سنین پایین بسیار مهم است. برای نمونه یک کودک دارای فلج مغزی در سه سال اول در صورت دریافت درمان به میزان بیشتری نسبت به سه سال دوم زندگی پیشرفت خواهد کرد. گفتاردرمانی می‌تواند علاوه بر حوزه‌ گفتار روی مهارت‌های اجتماعی، مهارت‌های خواندن و نوشتن و همچنین پیدا کردن جایگزین مناسب برای روش‌های ارتباطی بسیار کمک کننده باشد. 

7- گفتاردرمانی بزرگسالان در صادقیه (آریاشهر)

استفاده از لفظ گفتاردرمانی بزرگسالان ممکن است برای بسیاری از افراد ناشناخته باشد. چرا که اصولا تاکید بسیاری از درمانگران بر بخش کودکان این تخصص است. گفتاردرمانی علاوه بر گفتار و برقراری ارتباط روی بسیاری از حوزه‌های دیگر هم تاثیر خواهد گذاشت. برای نمونه گفتاردرمانی می‌تواند در رفع مشکلات تنفسی و بلع افراد تاثیر مثبت داشته باشد. گفتاردرمانی بزرگسالان بیشتر روی برطرف کردن اختلالاتی تمرکز خواهد داشت که به مرور زمان بروز پیدا کرده‌اند. برای نمونه کسی که دچار سکته مغزی شده است یا کسی که از اختلال استرس پس از سانحه رنج می‌برد ممکن است به لکنت دچار شود که در نتیجه آن باید از خدمات گفتاردرمانی بزرگسالان استفاده کند. 

بخش گفتاردرمانی کلینیک جامع توانبخشی ایران با علم به این موضوع که کار کردن با افراد بزرگسال به دانش و مهارت‌های خاصی نیاز دارد، خدمات خود را به مراجعان محترم ارائه خواهد کرد.

ما در کلینیک جامع توانبخشی ایران در تلاش هستیم تا تمامی بخش‌های گفتاردرمانی را تحت پوشش قرار دهیم . همچنین به کمک جدیدترین روش‌های درمانی سعی می‌کنیم که به همه مراجعانی که به گفتاردرمانی آریاشهر مراجعه می‌کنند، مناسب ترین خدمات درمانی را ارائه کنیم. جهت دریافت مشاوره می‌توانید با شماره زیر در تماس باشید. علاوه بر آن برای دریافت نوبت می‌توانید دکمه نوبت اینترنتی را لمس فرمایید:

02188242410

نوبت  اینترنتی

انواع بیماری که توسط گفتاردرمانی آریاشهر درمان می‌شوند؟

انواع بیماری که توسط گفتاردرمانی آریاشهر (صادقیه) درمان می‌شوند؟

دامنه بیماری‌هایی که به کمک گفتاردرمانی قابل درمان هستند بسیار وسیع است. در نظر داشته باشید که در این جا منظور از درمان کمک به بهبود اوضاع مراجع است که در برخی از موارد به بهبودی کامل منجر خواهد شد و در برخی از موارد خیر. چرا که در برخی از بیماری‌ها عملا امکان درمان کامل وجود ندراد. برای نمونه کسی که از بیماری فلج مغزی رنج می‌برد این امکان وجود ندارد که اختلال را از بین ببریم. اما درمان بسته به شدت و نوع اختلال تا حد زیادی می‌تواند امیدوار کننده باشد. در ادامه به بررسی مهم‌ترین اختلالاتی که در مرکز گفتاردرمانی ایران واقع در صادقیه قابل درمان هستند، خواهیم پرداخت:

1- گفتاردرمانی اوتسیم در آریاشهر

یکی از شایع‌ترین علایم اختلال اوتیسم بروز مشکل در گفتار و برقراری ارتباط این کودکان است. گفتاردرمانی از همان ابتدای تشخیص تلاش خواهد کرد تا علایم بیماری را کاهش دهد. در کودکان اوتیستیک زبان بیانی و گفتاری، زبان نوشتاری،  استدلال و نتیجه گیری، مهارت‌های ریاضی، حافظه و توجه و تمرکز فرد مختل خواهد شد. 

هدف از گفتاردرمانی اوتیسم بهبود زبان بدن، رفع گفتار تکراری و غیر منعطف، کاهش مونوتون بودن صدا، آموزش گرامر و آموزش مفاهیم است که در نهایت به بهبود مهارت‌های ارتباطات اجتماعی که هدف غایی گفتاردرمانی است منجر خواهد شد. 

گفتاردرمانی ایران در تلاش است به کمک متخصصین ماهر این رشته و در همکاری با سایر رشته‌های توانبخشی مانند کاردرمانی و روانشناسی برنامه جامع و کاملی را متناسب با هر کودک اوتیستک طراحی و اجرا نماید. در این مسیر از جدیدترین متد و تجهیزات درمانی استفاده خواهیم کرد. 

2- گفتاردرمانی لکنت در آریاشهر

برخلاف باور عمومی لکنت زبان هم در کودکی و هم در بزرگسالی بروز پیدا خواهد کرد. هر چند که می‌دانیم شیوع آن در کودکان به مراتب بیشتر است. گفتاردرمانی مهم‌ترین و موثرترین درمان این اختلال است. متخصصین گفتاردرمانی ممکن است پس از ارزیابی روش‌های درمانی مختلفی را مورد استفاده قرار دهند. برای نمونه استفاده از نوروفیدبک ممکن است در کودکان بیشتر جواب بدهد. در حالیکه افرادی که از لکنت بر اثر اختلال استرس پس از سانحه رنج می‌برند ممکن است به درمان‌های رفتاری شناختی بهتر پاسخ دهند. 

درمان لکنت در بزرگسالی هم امکان پذیر است اما همانطور  که می‌دانید درمان این مشکلات در کودکی بسیار موثرتر خواهد بود. ما در کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در صادقیه آماده آرائه خدمات درمانی لکنت کودکان و بزرگسالان به مراجعان گرامی هستیم.

3- گفتاردرمانی بیش فعالی در آریاشهر

یگی دیگر از اختلال‌هایی که می‌تواند از خدمات گفتاردرمانی در صادقیه بهره‌مند شود، بیش فعالی است. کودکان بیش فعال عموما در مهارت‌های مدرسه به مشکل خواهند خورد. چرا که در توجه و تمرکز با مشکل روبرو می‌شوند. این علایم در نهایت می‌توانند روی مهارت‌های برقراری ارتباط در کودکان تاثیر منفی به جای بگذارد. گفتاردرمانی بیش فعالی می‌تواند این حوزه‌ها را پوشش داداه و اختلالات یادیگری ناشی از این اختلال را رفع نماید. برایند این فعالیت‌ها به بهبود مهارت‌های ارتباطی این کودکان منجر خواهد شد. 

4 گفتاردرمانی فلج مغزی در آریاشهر

فلج مغزی طیف گسترده‌ای از مشکلات را شامل خواهد شد که ممکن است اختلال گفتاری را به همراه داشته باشد یا نه. برای نمونه فردی که دچار فلج مغزی همی پلژی شده است احتمالا مشکلی در گفتار نخواهد داشت. اما کودک کوادری پلژی اسپاستیک به احتمال زیاد به خدمات گفتاردرمانی احتیاج پیدا خواهد کرد. در نظر داشته باشید گفتاردرمانی می‌تواند مشکلات بلع و همچنین آبریزش دهان را در این کودکان رفع کنند. بنابراین هر فرد سی پی باید توسط گفتاردرمانگر متخصص ارزیابی شده  و در صورت نیاز این خدمات را دریافت نماید. 

گفتاردرمانی ایران واقع در آریاشهر با بهره‌گیری از متخصصین توانمند در این زمینه آماده همکاری و ارائه خدمات به همشهریان گرامی است. 

گفتاردرمانی آفازی در آریاشهر

5- گفتاردرمانی آفازی در آریاشهر

گاهی اوقات ممکن است در اثر ضربه یا هر آسیب دیگری به مغز فرد توانایی تکلم خود را به صورت نسبی یا کلی از دست دهد. در این حالت عموما با مشکل آفازی روبرو هستیم. خود  آفازی دارای انواع زیادی است که هر کدام از آن‌ها علایم و شرایط خاص خود را به دنبال خواهند داشت. برای مثال در آفازی آنومیک (Anomic aphasia) فرد در پیدا کردن کلمات برای بیان منظور خود دچار اشکال خواهد شد. مثلا نمی‌داند به خودکار چه می‌گوییم. درمان آفازی بسته به نوع و میزان آسیب می‌تواند متفاوت باشد.

گفتاردرمانی آفازی با ارزیابی دقیق بیمار شروع خواهد شد. سپس بر اساس نوع و میزان آسیب برنامه درمانی متناسب با هر فرد طراحی و اجرا خواهد شد. برای نمونه ممکن است در یک نفر نیاز باشد از نوروفیدبک استفاده شود در حالی که در فرد دیگر تاکید درمان بر درمان‌های رفتاری شناختی باشد. 

ما در کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در آریاشهر در تلاش هستیم تا بهترین درمان‌ها را در اختیار افراد با اختلال آفازی قرار دهیم. 

6- گفتاردرمانی سکته مغزی در آریاشهر

افرادی که دچار سکته مغزی می‌شوند بسیاری از جنبه‌های زندگی آن‌ها مختل خواهد شد. یکی از مهم‌ترین حوزه‌هایی که دچار آسیب خواهد شد گفتار این افراد است. علاوه بر گفتار ممکن است اختلالات تنفسی و همچنین اختلالات بلع در این افراد بروز پیدا کند. گفتاردرمانی می‌تواند در هر سه مورد به این افراد کمک کند. تمرکز گفتاردرمانی سکته مغزی افزایش توانایی تکلم و برقراری ارتباط در این افراد است. در این مسیر ممکن است نیاز باشد اجزای درگیر در حرف زدن مانند زبان یا اسپاسم عضلات مورد بررسی قرار بگیرد. همچنین نیاز است که با سایر تخصص‌های توانبخشی مانند کاردرمانی و فیزیوتراپی همکاری و هماهنگی نزدیکی داشته باشند. 

بخش گفتاردرمانی ایران واقع در آریاشهر از همان ابتدای شروع فعالیت بخش عمده‌ای از فعالیت‌های خود را به افراد سکته مغزی اختصاص داده است. سعی ما بر این بوده است که همکاری نزدیکی بین بخش کاردرمانی سکته مغزی، گفتاردرمانی و فیزیوتراپی ایجاد کنیم تا همه نیازهای مراجعان گرامی پاسخ داده شود. 

7- گفتاردرمانی اختلال یادگیری در صادقیه

اختلالات یادگیری طیف گسترده‌ای از افراد را در بر می‌گیرد که در توسعه مهارت‌های مورد نیاز برای مشارکت در فعالیت‌های مدرسه دچار اختلال شده‌اند. برای نمونه ممکن است فردی در مهارت‌های ریاضی دچار اختلال شود. دیگری ممکن قرینه نویسی وارونه نویسی داشته باشد. از آنجایی که اختلال یادگیری ممکن است در نهایت توانایی برقراری ارتباط افراد را تحت تاثیر قرار دهد، گفتاردرمانگران تلاش خواهند کرد تا این اختلال را رفع کنند. گفتاردرمانی روی بهبود حافظه، توجه و تمرکز و مشکلات شناختی ناشی از این اختلال تمرکز خواهد کرد. 

کلینیک توانبخشی ایران جزو اولین کلینیک‌های صادقیه بود که بخش گفتاردرمانی اختلالات یادگیری را راه اندازی کرد. در این بخش به کمک ماهرترین متخصصان گفتاردرمانی می‌توانیم به بازگرداندن افراد به حالت عادی کمک کنیم.

8- گفتاردرمانی آبریزش دهان در صادقیه 

آبریزش دهان یک اختلال ویژه نیست بلکه بیشتر علامت و نشانه‌ای از یک اختلال دیگر است. این مشکل می‌تواند پس از گذشت زمان کوتاهی به صورت خودبخودی بهبود پیدا کند. اما در برخی از موارد ادامه پیدا می‌کند. در این حالت نیاز است که برای درمان آبریزش دهان به گفتاردرمانی مراجعه کنیم. گفتاردرمانگران با تقویت عضلات دهان، کنترل بزاق دهان و همچنین مشکلات بلع به کنترل آبریزش دهان کمک می‌کنند. در این راه هم از روش‌های مختلفی استفاده خواهند کرد. برای نمونه در برخی از کودکان استفاده از یخ یا آبنبات می‌تواند به حل این مشکل کمک کند. در نظر داشته باشید که استفاده از این روش‌ها باید تحت نظر گفتاردرمانگر باشد. چرا که یک سری موارد عدم استفاده وجود دارد. برای مثال استفاده از یخ در کودکان دارای تشنج ممنوعیت دارد. 

9- گفتاردرمانی سندروم داون در صادقیه 

یکی دیگر از مشکلات بسیار مهم که به خدمات گفتاردرمانی نیاز پیدا خواهد کرد، سندروم داون است. زبان کودکان سندروم داون عموما بزرگ‌تر از حالت عادی است. در نتیجه از نظر تنفس، بلع و حرف زدن دچار اختلال خواهد شد. از طرفی دیگر برخی از مهارت‌ها و توانایی‌های ذهنی و جسمی کودکان سندروم داون دچار اختلال خواهد شد که توانایی برقراری ارتباط در آن‌ها مختل خواهد شد. 

گفتاردرمانی سندروم داون در تلاش است که مشکلات جسمی و ذهنی این افراد را حل نماید. بخش گفتاردرمانی ایران واقع در آریاشهر توانایی و تخصص کافی برای کمک به ای کودکان را دارد. 

گفتاردرمانی در منزل آریاشهر

گفتاردرمانی در منزل آریاشهر

گفتاردرمانی در منزل در جواب به یک نیاز اساسی رشد و توسعه پیدا کرده است. چرا که بسیاری از افراد توانایی خروج از خانه و دریافت خدمات درمانی را در کلینیک‌ها و مراکز درمانی ندارند. دلایل مختلفی هم می‌توان برای آن برشمرد. برخی توانایی خروج از منزل را ندارند مانند افرادی که سکته مغزی داشته‌اند. برخی دیگر مانند کودکان اوتیسم نسبت به حضور در اجتماع مقاومت نشان می‌دهند. برخی از خانواده‌ها به دلیل مشغله زیاد توانایی این را ندارند که کودک خود را به کلینیک ببرند. به علاوه آن در شهری مانند تهران آلودگی هوا و ترافیک هم می‌تواند خانواده‌ها را به سمت گفتاردرمانی در منزل سوق دهند. مزیت دیگر گفتاردرمانی در منزل این است که زمان کمتری را از خانواده‌ها به خود اختصاص می‌دهد. همچنین می‌تواند از نظر هزینه به نفع خانواده باشد. در نهایت باید بگوییم که فرد عموما در محیط خانه احساس راحتی بیشتری داشته و احتمال پاسخ دهی به درمان بالاتر خواهد رفت. 

ما در کلینیک توانبخشی ایران در راستای دستیابی به عدالت در سلامت خدمات گفتاردرمانی در منزل را در اختیار ساکنین آریاشهر قرار داده‌ایم. کیفیت خدمات ارائه شده در این بخش همانند خدمات ارائه شده در کلینیک می‌باشد.

گفتاردرمانی آنلاین در آریاشهر (صادقیه)

گفتاردرمانی در منزل تلاشی بود جهت دستیابی به عدالت در سلامت، اما گاهی اوقات هزینه‌های آن می‌تواند برای خانواده‌ها سنگین باشد. در نتیجه نیاز است که روش‌های جایگزینی توسعه داده شوند تا دسترسی درمان را برای همه افراد جامعه فراهم نماید. گفتاردرمانی آنلاین جوابی بود به این موضوع. از طرفی دیگر به خانواده‌ها توصیه می‌شود درمان فرد را به یک متخصص بسپارند و از عوض کردن مداوم درمانگر پرهیز شود. اما برخی از خانواده‌ها به دلایل مختلف ممکن است به صورت مداوم از شهری به شهر یا از محله‌ای به محله‌ای دیگر نقل مکان کنند. در این حالت هم استفاده از گفتاردرمانی آنلاین می‌تواند کارساز باشد. در نظر داشته باشید که توصیه می‌شود در کنار گفتاردرمانی آنلاین در صورت امکان برخی از جلسات درمانی به صورت حضوری باشد تا ارتباط فرد با اجتماع به صورت پیوسته ادامه داشته باشد. 

فعال سازی بخش آنلاین گفتاردرمانی ایران در آریاشهر پس از همه گیری ویروس کرونا جهت ادامه ارائه درمان به خانواده‌ها صورت گرفت. از آن زمان تا کنون بسیاری از خانواده‌ها از این خدمات استفاده کرده‌اند و ما هر روز در حالت بهبود کیفیت این خدمات هستیم. 

 مراکز درمانی واقع در آریاشهر (صادقیه)

سایر مراکز درمانی واقع در آریاشهر (صادقیه)

افرادی که به خدمات گفتاردرمانی نیاز پیدا می‌کنند به احتمال زیاد نیاز به سایر خدمات درمانی هم خواهند داشت. برای نمونه این کودکی که از تاخیر در گفتار رنج می‌برد احتمالا تاخیر رشدی هم خواهد داشت. در نتیجه نیاز است سایر مراکز درمانی نزدیک خود را بشناسد. در ادامه مهم‌ترین مراکز درمانی واقع در آریاشهر را معرفی خواهیم کرد:

1- کاردرمانی ایران آریاشهر

کاردرمانی ایران خدمات خود را در حوزه‌های مختلف از کودکان و بزرگسالان گرفته تا خدمات کاردرمانی ذهنی و جسمی به مراجعان ارائه خواهد داد. هدف ما در بخش کاردرمانی صادقیه ارائه پکیج کاملی از خدمات کاردرمانی با هدف رساندن افراد به حداکثر توانایی ممکن است. در این مسیر هم از جدیدترین متد و تجهیزات درمانی استفاده خواهیم کرد. ترکیب این ویژگی‌ها با درمانگران ماهر و با سابقه باعث می‌شود که کاردرمانی ایران به یکی از بهترین کلینیک‌های توانبخشی در تهران تبدیل شود. 

2- فیزیوتراپی کودکان در آریاشهر (صادقیه)

یکی دیگر از حوزه‌های توانبخشی که قرابت بسیار زیادی با گفتاردرمانی دارد، فیزیوتراپی کودکان است. این بخش از فیزیوتراپی همانگونه که از اسمش پیدا است بیشتر تمرکز خود را روی کودکان قرار داده است تا به آن‌ها کمک کند که سطح زندگی خود را بهبود ببخشند. فیزیوتراپی کودکان می‌تواند در افزایش قدرت عضلات، کاهش اسپاستیسیتی عضلات و همچنین بهبود تنفس به کودکان کمک کند. هر کدام از این خدمات ممکن است به بهبود گفتار کودکان کمک کند. برای نمونه در فردی که آبریزش دهان ناشی از ضعف عضلانی دارد، فیزیوتراپی می‌تواند به بهبود قدرت عضلات کمک کند.

بخش فیزیوتراپی ایران واقع در آریاشهر در تلاش است تا علاوه بر بهبود مشکلات حرکتی افراد به حل مشکلات گفتاری آن‌ها هم کمک کند. برای دستیابی به این مهم در تلاش هستیم با ایجاد یک تیم درمانی هماهنگ دستیابی به این مهم را تسهیل کنیم. 

3- درمانگاه شهرداری صادقیه

شهرداری تهران جهت دسترسی راحت‌تر مردم به خدمات درمانی اقدام به ساخت درمانگاه‌های مجهز در مناطق مختلف کرده است. درمانگاه شهرداری آریاشهر یکی از این درمانگاه‌ها است که توانسته تا حد زیادی نیازهای درمانی این منطقه را تحت پوشش قرار دهد. بخش‌های اورژانس، تصویربرداری و پزشک عمومی این درمانگاه به صورت 24 ساعته خدمات خود را در اختیار مراجعان قرار می‌دهد. همچنین بخش‌های غدد و ریه، روماتولوژی، آنکولوژی(خون)، گوارش، درد، بیماری‌های عفونی اطفال، اعصاب و روان، جراحی قلب، جراحی ترمیمی دست و قرنیه، پوست، زنان و زایمان، کودکان، داخلی، عفونی، مغز و اعصاب (نورولوژی)، جراحی عمومی، اورولوژی (کلیه و مجاری ادرار)، ارتوپدی (شانه، زانو، دست، کتف، ستون فقرات)،چشم، قلب و عروق، چشم، گوش و حلق و بینی، طب فیزیکی و تغذیه در طول هفته مراجعان خود را پذیرش می‌کنند. 

آدرس: بزرگراه اشرفی اصفهانی (شمال به جنوب)، نرسیده به فلکه دوم صادقیه، نبش خیابان شالی

شماره تماس: 48088000-021

4- بیمارستان ابن سینا صادقیه

یکی دیگر از مراکز درمانی بسیار مهم صادقیه بیمارستان ابن سینا است که در فلکه دوم صادقیه واقع شده است. این بیمارستان قبلا یک درمانگاه تخصصی بوده که در سال 1386 توسعه پیدا کرده و به یک بیمارستان مجهز تبدیل شده است. بیمارستان ابن سینا در حال حاضر دارای 74 تخت فعال بوده و خدمات خود را در بخش‌های بستری داخلی و جراحی، بخش مراقبت‌های ویژه (ICU)، اتاق عمل، مراقبت‌های ویژه قلبی (CCU)، بخش نوزادان، بلوک زایمان، بخش اسکوپی، بخش بستری کوتاه مدت (Day Care)، شنوایی سنجی، ماموگرافی، سونوگرافی، سی تی اسکن، رادیولوژی دیجیتال، اورولوژی، گوارش، ارتوپدی، بیماری‌های خون و سرطان، بیماری‌های کودکان، تغذیه، جراح دست و اعصاب محیطی  ارائه می‌نماید. 

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه ابتدای بلوار آیت الله کاشانی

شماره تماس: 47900-021

محله‌های نزدیک به صادقیه (آریاشهر)

محله‌های نزدیک به صادقیه (آریاشهر)

آریاشهر یا صادقیه را می‌توان به نوعی دروازه تهران به حساب آورد. چرا که در شرق تهران و نزدیکی شهر کرج قرار گرفته است. از طرفی دیگر ایستگاه متروی صادقیه به عنوان پل ارتباطی بین این دو شهر نقش بسیار موثری در جابجایی راحت‌تر مسافران بین این دو شهر ایفا می‌کند. همچنین به دلیل قرار نگرفتن در منطقه طرح ترافیک و زوج و فرد می‌تواند گزینه مناسبی برای محله‌های همجوار باشد تا بتوانند خدمات درمانی بهتر و مناسب‌تری را دریافت کنند. 

ساکنین مناطق شهرک ژاندارمری، کوی ارمکان، ستارخان، تهران ویلا، شهرک آزمایش، کوی نور، باغ فیض، محمودآباد، شهرک شاهین، ابوذر، مهران، فردوس، شهرک پرواز، شهرک اکباتان، شهرک آپادانا،طرشت، تیموری، تهرانسر، آزادی،دامپزشکی و … می‌توانند از خدمات گفتاردرمانی در آریاشهر به بهترین نحو ممکن بهره ببرند. 

 

‌لینک‌های مرتبط:

کلینیک کاردرمانی بلوار کشاورز

کلینیک گفتاردرمانی بلوار کشاورز

کلینیک کاردرمانی مرزداران

کلینیک گفتاردرمانی مرزداران

کلینیک گفتاردرمانی در تهران

کلینیک گفتاردرمانی شهر ری

بهترین کلینیک گفتاردرمانی نارمک

کلینیک گفتاردرمانی نازی آباد

کلینیک گفتاردرمانی پاسداران

کلینیک گفتاردرمانی شهرآرا

کلینیک گفتاردرمانی مرزداران

کلینیک گفتاردرمانی در تهرانسر

بهترین کاردرمانی پیروزی

مراکز کاردرمانی شهر ری

کلینیک کاردرمانی در نارمک