مقالات

 یک شرکت فناوری های توانبخشی دستکشی ابداع کرده که به بیماران مبتلا به آسیب های نخاعی  و فلج مغزی در انجام کارهای روزمره کمک می کند

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت فناوری یاری رسان "نئوفکت" اعلام کرد بیماران مبتلا به آسیب های نخاعی و فلج مغزی ، با سه چالش بزرگ روبرو هستند که زندگی روزمره آنها را تحت الشعاع قرار می دهد. یعنی کارهایی مانند باز کردن و بستن درها، مسواک زدن و برداشتن اشیایی مانند یک لیوان آب. 

این شرکت برای کسانی که ممکن است نیاز به ویلچر دارا باشند و در استفاده از دست هایشان دچار محدودیت هستند، یک دستکش رباتیک تولید کرده است که علاوه بر انگشت های سبابه و میانی، کف دست را هم می پوشاند. 

این دستکش که به زبان اسپانیایی "نئومانو به معنی "دست نوین" نام دارد، به یک پد لاستیکی متصل می شود که می توان آن را با آرنج یا بازو کنترل کرد تا حرکات برداشتن و رها کردن را فعال سازد. 

مکانیزم این دستکش ساده است: دو سیم در طول هر انگشت ادامه دارد و برای فعال ساختن عمل برداشتن، آنها را می چرخاند و به کاربر این امکان را می دهد که اشیای تا وزن یک کیلوگرم را بلند کند. 

به گفته نئوفکت، این دستکش سبک وزن برای استفاده روزانه طراحی شده است. این شرکت که در سال 2010 بنیانگذاری شد، پیش از این، برای کمک به هماهنگی چشم و دست در توانبخشی پس از سکته مغزی،   را ساخته بود. 

به گفته سخنگوی این شرکت، این دستکش در آینده بهتر خواهد شد، چرا که آنها در حال برنامه ریزی برای افزودن سیستم فعالسازی این دستکش از طریق تشخیص صدا و حرکت سر هستند.

اگرچه این روش درمان فلج مغزی نیست ولی میتواند کمک شایانی به بهبود عملکرد و کیفیت زندگی بیماران فلج مغزی نماید 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید