رابطه بین ورزش و بازی در میان کودکان فلج مغزی از اهمیت بالایی برخوردار است. در متن زیر نکاتی در خصوص ارتباط بین بازی و ورزش برای سلامتی بیشتر کودکان ذکر گردیده است.

 

laughingاز کاردرمانگر خود برای یادگیری تکنیکهای Bobath کمک بخواهید و یا می توانید کودک خود را در مراکز درمانی ثبت نام نمائید.

laughingبسیاری ازتمرینات مقدماتی Bobath را می توانید به صورت عینی در زندگی روزمره کودک خود بکار ببرید.

برای مثال: وقتی فرزند شما کوچک است می توانید به او تمرینات کششی حین تماشای تلویزیون بدهید یا هنگامی که کودک شما برروی زانو به صورت دبلیو می  نشیند تا برای او کتاب بخوانید در همان موقع وضعیت نشستن او را تصحیح کنید.

laughingهر فعالیتی برای تصحیح وضعیت او می تواند مفید باشد. حتی اگر شما در پارک راه می روید یا در حیاط و خانه بازی می کنید و یا هنگامی که برای تماشای تلویزیون کنارهم نشسته اید یا تمرینات ساده در زندگی روزمره می توانید حرکات مداوم و اصلاحی را برای فرزند خود انجام دهید.

laughingهنگامی که فرزند شما بزرگتر می شود شما می توانید با دادن پاداش به فرزند خود منظور توانایی انجام کارهایش به هدف خود برسید.

laughingاگر لازم است که فرزند شما را برای مدتی فرد دیگری نگهداری کند باید به او راه و روش درست نگهداشتن را آموزش دهید.

laughingاولویت اول برای بچه هایی که دچار cpو دارای اسپاسم عضلانی هستند که سرانجام باعث بدشکلی عضلات می شود.

laughingاولویت دوم برای کودکانی است که از لحاظ حرکتی به شرایط نرمال نزدیکترند. اگر شما دارای کودک فلج مغزی هستید باید مطمئن شوید که آیا کودک شما تمام حرکاتی که بدنش نیاز دارد انجام می دهد و اگر کودک شما منفعل است و دوست دارد همیشه در حالت خوابیده باشد شما باید حرکات موردنیاز را به او تحمیل کنید. یکی از بهترین روش ها برای تشویق کودکان این است که کودکان با دوستان خود در محیط خانه بازی کنند تا در حسن بازی بسیاری از تمرینات مورد نیاز طور منظم انجام شود.

laughingاز طریق این حرکات شما می توانید حس لامسه و وستیبولار را تحریک کنید.

علاوه برآن کودک شما از بازی در خانه لذت می برد. بخاطر داشته باشید که شما باید همراه کودک خود باشید و به حرکات بدن اوتوجه داشته باشید.

برای مثال: اگر بالاتنه او را چرخش دهید و عضلاتش را کشش دهید باعث کاهش تن عضلانی او می شود.

جهت همراهی با تیم تخصصی توانبخشی فلج مغزی موسسه ایران با ما تماس بگیرید 66596151

یک پیشنهاد خوب برای کشش حرکات بدن این است که :

کودک خود را روبروی خود نگه دارید و پاهای او را به دور کمر خود بگذارید و او را به آرامی به این سو و آن سو بچرخانید.

شما می توانید حرکات ورزشی کودکان را در فعالیتهای روزمره زندگی به کار ببرید کارهایی مانند لباس پوشیدن، غذاخوردن و...

در این جا به دو نکته اشاره می شود تا متوجه شوید که چگونه این کار را انجام دهید.

1)وسیله خاصی را دور از دسترس کودک قرار دهید تا برای رسیدن به آن سینه خیز برود.

و یا اگر با کودک خود پازل بازی می کنید قطعات آن را به راحتی به دستش ندهید اجازه دهید خود او قطعات را از روی میز و یا جعبه بردارد.

2)کودک خود را تشویق کنید تمام کارهای فیزیکی مناسب را خودش انجام دهد حتی اگر به نظر خیلی راحت باشد.

برای مثال بگذارید کودک وسایل بازی اش را خودش درون جعبه بازی بگذارید حتی اگر مدت زمان زیادی طول بکشد صبور باشید و اجازه دهید خودش جمع کند.

امروزه با افزایش تعداد کودکان مبتلا به فلج مغزی نیز بسیاری از تمرینات ورزشی را دوست دارند و از بسیاری تمرینات متنفر هستند.

به خاطر داشته باشید هوای تاز ه و ورزش برای هر فردی مفید می باشد و اگر کودک شما ارزش آنها را بدانید به آ نها به عنوان یک امر مهم در زندگی می نگرد.

واژه های کلیدی: با کودک فلج مغزی چگونه کار کنیم _ ورزشهای کودکان فلج مغزی

ترجمه: فرهنگ محمدخانی کارشناس کاردرمانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خدمات مرکز

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

کلینیک تهران