گفتاردرمانی در شهران

یکی از بخش‌های منطقه 5 شهرداری تهران، محله شهران است. این محله که در دامنه کوه‌های البرز قرار گرفته است، دارای آب و هوایی مناسب است. همچنین محیط آرامی دارد و خیابان‌ها و کوچه‌های آن به دلیل نوساز بودن، پهن و عریض هستند.

همه این موارد نکات مثبتی هستند که زندگی در شهران را برای افراد ساده‌تر خواهد کرد. اما کمبود امکانات درمانی باعث خواهد شد که افراد برای دریافت خدمات درمانی مجبور شوند که به سایر محله‌ها مراجعه کنند. خدمات توانبخشی هم به همین سرنوشت دچار شده‌اند. از این رو ما تلاش می‌کنیم خدمات گفتادرمانی در شهران را در دسترس همه ساکنین این منطقه قرار دهیم.

راه‌های دسترسی به کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در شهران

شعبه غرب تهران (مرزداران) 

اتوبان جلال به سمت غرب، بعد از پل آزمایش، پ 189.

شعبه مرکزی:

مسیر 1: شهران، اتوبان همت، اتوبان چمران، توحید، باقرخان، بلوار کشاورز، نبش جمالزاده.

مسیر 2: فلکه دوم شهران، اتوبان آبشناسان، اتوبان یادگار، اتوبان حکیم، اتوبان چمران، خیابان نصرت،‌ خیابان جمالزاده، نبش بلوار کشاورز.

شماره تماس: 02188242410

بهترین کلینیک گفتاردرمانی شهران

معرفی کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در شهران 

کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در شهران بخشی از مرکز جامع توانبخشی به همین نام است. ما در این مجموعه همواره تلاش کرده‌ایم تا بهترین خدمات را در اختیار ساکنین منطقه قرار دهیم. جهت دستیابی به این هدف هم تلاش کرده‌ایم که از دانش و مهارت همکاران باتجربه استفاده کنیم. در کنار آن بهترین و جدیدترین تجهیزات درمانی را برای آن‌ها فراهم کرده‌ایم. علاوه بر آن رویکرد کلینیک جامع توانبخشی ایران مبتنی بر کار تیمی است. به گونه‌ای که هر مراجع در صورت نیاز به سایر متخصصین ارجاع داده می‌شود تا پس از ارزیابی، یک برنامه درمانی منسجم مبتنی بر نیازهای فرد طراحی و اجرا شود. به این ترتیب میزان هماهنگی بین رشته‌ای افزایش می‌یابد و اهداف درمانی در رشته‌های مختلف با همدیگر هماهنگ خواهند بود. 

بخش‌های مختلف کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در شهران

بخش‌های مختلف کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در شهران

هر کلینیک گفتاردرمانی دارای بخش‌های مختلفی است که هر بخش تلاش خواهد کرد تا به روشی متفاوت علایم اختلالات فرد را از بین ببرد. این بدان معنا نیست که بخش‌های مختلف آن با هم در تضاد خواهند بود یا هر کدام هدف جداگانه‌ای را دنبال خواهند کرد. بلکه به این معنی است که هر کدام از این بخش‌ها از نقطه نظری متفاوت تلاش خواهند کرد که درمان مناسبی را برای افراد مهیا کنند. از طرفی دیگر هر کدام از این بخش‌ها به صورت تخصصی روی جنبه‌های خاصی از درمان کار خواهند کرد و در نهایت با هم همکاری خواهند داشت تا بهترین درمان برای فرد فراهم شود. مهم‌ترین بخش‌های گفتاردرمانی شهران شامل موارد زیر است:

1- بازی درمانی در شهران

بازی درمانی یک رویکرد پویا و کودک محور است که از قدرت بازی برای تسهیل ارتباط و بیان عاطفی استفاده می‌کند. بازی درمانی به ویژه برای کودکان موثر است. این رویکرد محیطی امن و حمایتی ایجاد می‌کند که در آن کودکان می‌توانند برای انتقال افکار، احساسات و تجربیات خود در فعالیت‌های مبتنی بازی شرکت کنند. گفتاردرمانگران از بازی درمانی برای مشارکت دادن کودکان در فعالیت‌هایی که باعث رشد گفتار و زبان می‌شود، استفاده می‌کنند. گفتاردرمانی از تکنیک‌های مبتنی بر بازی برای گسترش واژگان، بهبود بیان، تقویت جمله سازی، و تقویت مهارت‌های تعامل اجتماعی استفاده می‌کند. از طریق بازی‌های تعاملی، داستان‌گویی، ایفای نقش و بیان خلاق، کودکان نه تنها یاد می‌گیرند، بلکه نگرش مثبتی نسبت به ارتباط پیدا می‌کنند.

2- نوروفیدبک در شهران

نوروفیدبک یک رویکرد درمانی نوآورانه است که شامل نظارت بر فعالیت امواج مغزی و ارائه بازخورد برای کمک به افراد جهت تنظیم عملکرد مغزشان می‌شود. هدف این تکنیک بهبود اتصال مغز و بهینه سازی مسیرهای عصبی است که منجر به افزایش توانایی‌های شناختی و ارتباطی می‌شود. گفتاردرمانی، نوروفیدبک را برای رسیدگی به چالش‌های گفتار و زبان در سطح عصبی ادغام می‌کنند. با هدف تحت تاثیر قرار دادن مناطق خاص مغز مرتبط با پردازش گفتار برای بهبود تولید، درک و روانی گفتار کار می‌کنند. جلسات نوروفیدبک با هدف بهینه سازی عملکرد مغز برای هر فرد به صورت اختصاصی طراحی و اجرا خواهد شد. 

کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در شهران با تکیه بر دانش همکاران خود و همچنین سابقه طولانی مرکز و بهره‌گیری از بهترین تجهیزات تلاش می‌کند که نوروفیدبک را به شیوه‌ای علمی و کارآمد در اختیار مراجعان خود قرار دهد. 

3- گفتاردرمانی گروهی (گروه درمانی) در شهران

گروه درمانی شامل جلسات درمانی با مشارکت گروه کوچکی از افراد است که با چالش‌های مشابه روبرو هستند. جلسات گفتاردرمانی گروهی یک محیط حمایتی و اجتماعی را فراهم می‌کند که در آن شرکت کنندگان می‌توانند مهارت‌های ارتباطی را تمرین کنند، تجربیات خود را به اشتراک بگذارند و از همسالان بازخورد دریافت کنند. گروه درمانی برای گفتار و ارتباط از ارزش ویژه‌ای برخوردار است. این روش زمینه‌ای را برای افراد فراهم می‌کند تا صحبت کردن را در شرایط مختلف تمرین کنند، در مکالمات شرکت کنند و نظرات دیگران دریافت کنند. گروه درمانی تعامل اجتماعی را تشویق می‌کند، به ایجاد ارتباطی موثر کمک کرده و عزت نفس افراد را تقویت می‌کند. گروه درمانی مکملی موثر برای جلسات گفتاردرمانی فرد است. 

رفتاردرمانی شناختی رفتاری

4- رفتاردرمانی شناختی رفتاری

درمان شناختی رفتاری (CBT) یک رویکرد درمانی مشهور است که بر شناسایی و اصلاح الگوها و رفتارهای فکری منفی تمرکز دارد. در زمینه گفتاردرمانی، CBT را می‌توان برای رفع اضطراب ارتباطی، که ممکن است مانع از گفتار موثر و تعامل اجتماعی شود، استفاده کرد. گفتاردرمانگران ماهر با استفاده از تکنیک‌های CBT به مراجعان کمک می‌کنند تا افکار منفی را بازبینی کنند، اعتماد به نفس خود را بازیابی کنند و استراتژی‌های مقابله‌ای را برای کاهش دلهره ارتباطی ایجاد کنند. با پرداختن به موانع روانی، افراد می‌توانند به ارتباطات روان و مطمئن‌تری دست یابند. استفاده از درمان شناختی رفتاری به بهبود شناخت افراد نسبت به محیط، خود و مشکلاتی که با آن‌ها درگیر هستند، کمک می‌کند.

کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در شهران خود را متعهد به ارائه برترین و جدیدترین روش‌های درمانی به مراجعان خود می‌داند. در همین راستا از خدمات رفتاردرمانی شناختی برای کمک به بهبود مراجعان خود استفاده خواهد کرد. 

5- موسیقی درمانی در شهران

موسیقی درمانی یک رویکرد بیانی و خلاقانه است که از موسیقی برای پرداختن به اهداف عاطفی، شناختی و ارتباطی استفاده می‌کند. گفتاردرمانگران از تکنیک‌های موسیقی درمانی برای افزایش مهارت‌های ارتباطی و ارتقای رفاه عاطفی استفاده می‌کنند. این رویکرد چارچوبی ریتمیک و ملودیک را فراهم می‌کند که می‌تواند به افراد در بهبود بیان گفتار، ریتم و صداسازی کمک کند. متخصصین گفتاردرمانی از تمرینات موسیقی برای هدف قرار دادن چالش‌های گفتاری خاص مانند لکنت یا مسائل مربوط به تعدیل صدا استفاده می‌کنند. با درگیر شدن با موسیقی، افراد می‌توانند ماهیچه‌های گفتاری خود را تقویت کرده و کنترل بیشتری بر ارتباطات کلامی خود ایجاد کنند.

کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در شهران با استفاده از روش‌های درمانی مختلف به کمک همکاران باتجربه تلاش خواهد کرد که بهترین درمان‌ها را در اختیار مراجعان خود قرار دهد. علاوه بر آن روش‌ها و تجهیزات درمانی خود را به صورت پیوسته به‌روز خواهد کرد. جهت دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره زیر در تماس باشید. همچنین برای دریافت نوبت به صورت آنلاین می‌توانید دکمه نوبت اینترنتی را لمس فرمایید:

02188242410

نوبت   اینترنتی

 مراجعان کلینیک گفتاردرمانی شهران

بیشترین مراجعان کلینیک گفتاردرمانی شهران

کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در شهران تلاش می‌کند که خدمات خود را در اختیار همه افراد نیازمند به این خدمات قرار دهد. به همین دلیل دامنه مراجعان به این کلینیک بسیار متنوع است. هر کدام از این مراجعین باید به صورت اختصاصی مورد ارزیابی قرار بگیرند و برنامه درمانی مناسب با نیازهای خود را دریافت کنند. در ادامه بیماری‌هایی که بیشترین مراجعه به کلینیک گفتاردمرانی شهران را به خود اختصاص می‌دهند، با هم بررسی خواهیم کرد:

1- گفتاردرمانی لکنت در شهران

لکنت زبان یک اختلال گفتاری است که با اختلال در جریان طبیعی گفتار مشخص می‌شود. افرادی که لکنت زبان دارند ممکن است دچار تکرار، طولانی شدن یا انسداد گفتار خود شوند. گفتاردرمانگران از تکنیک‌هایی مانند سرعت کنترل شده گفتار، تمرینات تنفسی و حساسیت زدایی برای کاهش لکنت زبان استفاده می‌کنند. با گذشت زمان، افراد روانی گفتار بهبود یافته و بهبود ارتباط موثر را تجربه می‌کنند. لکنت زبان شایع‌ترین اختلالی است که گفتاردرمانی می‌تواند به درمان آن کمک کند. علاوه بر موارد بالا گفتاردرمانی به افزایش اعتماد به نفس افراد هم کمک خواهد کرد. همچنین برخی از آموزش‌ها به خانواده نیاز است تا نتایج درمان بهتر خود را نشان دهند. برای نمونه از خانواده خواسته می‌شود که به هیچ وجه کلمات و جملات افراد را تکمیل نکنند. 

2- گفتاردرمانی اوتیسم در شهران

اختلال طیف اوتیسم (ASD) یک وضعیت رشدی است که با مشکلات در تعامل اجتماعی، ارتباطات و رفتارهای تکراری مشخص می‌شود. افراد مبتلا به اوتیسم اغلب از گفتاردرمانی برای تقویت مهارت‌های ارتباطی خود و غلبه بر چالش‌های مربوط به رشد زبان و تعامل اجتماعی سود می‌برند. از طریق جلسات سازمان یافته فردی، درمانگران بر بهبود وضوح گفتار، گسترش دایره لغات و تقویت مهارت‌های ارتباط اجتماعی تمرکز می‌کنند. گفتاردرمانی اوتیسم با استفاده از وسایل کمک بصری، ابزارهای ارتباطی و فعالیت‌های تعاملی به افراد مبتلا به اوتیسم کمک می‌کند تا پتانسیل ارتباطی خود را شکوفا کنند. 

مراجعان اوتیسم دارای ویژگی و نیازهای خاصی هستند که مشابهتی کمتری با سایر اختلالات دارد. از این رو نیاز است که برنامه درمانی آن‌ها به کمک درمانگران ماهر و به صورت اختصاصی طراحی و اجرا شود. ما در کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در شهران روی همین مسئله تمرکز کرده‌ایم و تلاش می‌کنیم بهترین خدمات را در اختیار این افراد قرار دهیم.

گفتاردرمانی آفازی در شهران

3- گفتاردرمانی آفازی در شهران

آفازی یک اختلال زبانی است که معمولا در اثر آسیب مغزی به وجود می‌آید. این اختلال اغلب در نتیجه سکته مغزی یا آسیب مغزی ایجاد می‌شود. در نتیجه توانایی فرد برای درک، تولید و پردازش گفتار مختل خواهد شد. گفتاردرمانی برای کمک به افراد مبتلا به آفازی جهت بازیابی مهارت‌های زبانی و ارتباط مجدد با محیط اطراف بسیار مهم است. گفتاردرمانگران از تکنیک‌های مبتنی بر شواهد مانند تمرین‌های زبانی، ارتباط مبتنی بر تصویر، و تمرینات شناختی برای تسهیل بازیابی زبان استفاده می‌کنند. با گذشت زمان، افراد مبتلا به آفازی بهبودهایی در روانی گفتار، بازیابی کلمات و درک کلی زبان تجربه می‌کنند.

4- گفتاردرمانی فلج مغزی در شهران

فلج مغزی یک بیماری عصبی است که بر کنترل و حرکت عضلات تاثیر می گذارد. افراد مبتلا به CP ممکن است با چالش‌هایی در تولید گفتار، بیان و صداگذاری مواجه شوند. علاوه بر آن اختلالات بلع و تنفس در این افراد شایع است. گفتاردرمانی نقشی حیاتی در افزایش توانایی‌های گفتاری و ارتباطی افراد مبتلا به CP دارد. گفتاردرمانگران بر تقویت ماهیچه‌های دهان، بهبود کنترل تنفس و بهبود بیان تمرکز می‌کنند. همچنین گفتاردرمانی با در نظر داشتن اختلالات ذهنی افراد تلاش خواهند کرد که این افراد را برای مقابله با مشکلات ذهنی آماده کنند.

کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در شهران بخش بزرگی از امکانات و توانایی‌های خود را در خدمت بهبود کودکان سی پی قرار داده است. در این راستا همواره تلاش کرده‌ایم که همکاری نزدیکی بین کاردرمانی و گفتاردرمانی ایجاد کنیم تا بهترین نتیجه را برای این کودکان فراهم کنیم.

5- گفتاردرمانی بیش فعالی در شهران

اختلال بیش فعالی کمبود توجه (ADHD) با مشکلات در تمرکز، کنترل تکانه و بیش فعالی مشخص می‌شود. در حالی که گفتار‌درمانی در درجه اول به حل چالش‌های ارتباطی می‌پردازد، افراد مبتلا به ADHD ممکن است از تکنیک‌هایی نیز بهره‌مند شوند که توانایی آن‌ها برای تمرکز و مشارکت در گفتگوهای معنادار را افزایش می‌دهد. گفتاردرمانی بیش فعالی رویکردی جامع را اتخاذ می‌کند. به این معنا که استراتژی‌هایی را برای بهبود توجه، گوش دادن فعال، و نوبت گرفتن در طول مکالمات ترکیب می‌کنند. با ترکیب تکنیک‌های گفتاردرمانی با تمرین‌های افزایش‌دهنده توجه، درمانگران به افراد مبتلا به ADHD کمک می‌کنند تا خود را به طور موثرتری بیان کنند و در تعاملات سازنده شرکت کنند. در این مسیر ممکن است از روش‌هایی مانند بازی درمانی، موسیقی درمانی و یا درمان رفتاری شناختی استفاده شود.

گفتاردرمانی اختلال یادگیری در شهران

6- گفتاردرمانی اختلال یادگیری در شهران

اختلالات یادگیری می‌تواند بر رشد زبان، درک مطلب و مهارت‌های نوشتاری تاثیر بگذارد. از طرفی دیگر با بروز این اختلال ممکن است میزان مشارکت فرد در کلاس درس و گفتگوهای سازنده کاهش پیدا کند. در نتیجه فرد در یک سیکل معیوب گیر خواهد افتاد که نجات از آن سخت‌تر خواهد شد. گفتاردرمانی برای افراد مبتلا به اختلالات  یادگیری برای مقابله با چالش‌های ارتباطی و بهبود مهارت کلی زبان ضروری است. درمانگران از استراتژی‌هایی برای تقویت درک مطلب، گسترش واژگان و مهارت‌های زبان بیانی استفاده می‌کنند. گفتاردرمانگران با ایجاد یک محیط یادگیری حمایتی و غنی‌تر، افراد دارای اختلال یادگیری را قادر می‌سازند تا پتانسیل ارتباطی کامل خود را به نمایش بگذارند. 

کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در شهران یکی از باسابقه‌ترین کلینیک‌های اختلال یادگیری است که از سال 1383 فعالیت خود را آغاز کرده است. این کلینیک از ابتدای فعالیت خود تاکنون صدها نفر از کودکان را درمان کرده و آن‌ها را برای مشارکت مجدد در مدارس آماده کرده است. 

7-  گفتاردرمانی سکته مغزی در شهران

سکته مغزی یک آسیب مغزی است که در اثر خونریزی مغزی یا انسداد رگ‌های مغزی ایجاد خواهد شد. در صورتی که نواحی تاثیر گذار در گفتار دچار آسیب شوند فرد علاوه بر مشکلات جسمی و ذهنی، اختلالاتی را در گفتار خود تجربه خواهد کرد. برای نمونه ممکن است آفازی یا دیزآرتری را به دنبال داشته باشد. گفتاردرمانگران تلاش خواهند کرد که به کمک تمرینات مختلف توانایی‌های فرد را بازیابی کنند و از این طریق میزان اعتماد به نفس و مشارکت فرد در اجتماع را به سطح قبل از آسیب نزدیک کنند. 

8- گفتاردرمانی دیزارتری در شهران

دیزارتری یک اختلال گفتاری ناشی از مشکلات حرکتی است که در اثر ضعف یا فلج عضلات درگیر در تولید گفتار ایجاد می‌شود. دیزارتری می‌تواند بر وضوح گفتار، حجم و بیان تاثیر بگذارد. بیماران مبتلا به دیزآرتری در جلسات گفتاردرمانی تخصصی با هدف بهبود کنترل عضلات و دقت گفتار شرکت می‌کنند. درمانگرها تمریناتی را برای تقویت عضلات دهان، تقویت تنفس و بهینه سازی حرکات مفصلی انجام می‌دهند. از طریق درمان مداوم، افراد مبتلا به دیزآرتری وضوح گفتار بهبود یافته و احساس اعتماد مجدد در ارتباط را تجربه می‌کنند. علاوه بر آن این رشته به بهبود تنفس و رفع مشکلات آبریزش دهان کمک خواهد کرد. 

درمانگران کلینیک گفتاردرمانی ایران واقع در شهران همواره تلاش کرده است که خدمات خود را به طیف گسترده‌ای از مراجعان ارائه دهد. دیزآرتری یکی از این اختلالات است که از همان ابتدا مورد توجه تیم درمانی قرار گرفته است و با ایجاد یک برنامه درمانی منسجم تلاش شده است که اختلالات این افراد به کمترین میزان ممکن برسد.

گفتاردرمانی در منزل در شهران

مهم‌ترین هدف گفتاردرمانی در منزل برای ساکنین شهران و سایر نقاط تهران، فراهم کردن دسترسی ساده به امکانات درمانی است. چرا که برخی از افراد به دلایل مختلف ممکن است امکان مراجعه به کلینیک را نداشته باشند. برای نمونه فردی که در مراحل اولیه پس از سکته مغزی قرار دارد، نمی‌تواند به راحتی جابجا شود. از طرفی دیگر گفتاردرمانی در منزل این امکان را فراهم می‌کند که درمانگر فرد را در محیط خانه ببیند و ارزیابی کند. علاوه بر آن اعضای خانواده هم بیشتر درگیر پروسه درمان شده و می‌توانند به فرد برای انجام تمرینات کمک کنند. همچنین برای بسیاری از کودکان و افراد خردسال محیط خانه محیطی امن و آشنا است که می‌تواند مشارکت و تعامل فرد را بالاتر ببرد. 

برخی از افراد هم ممکن است با حضور در جامعه دچار موانعی شوند که حرف زدن آن‌ها را دچار مشکل کند. برای نمونه افرادی که اضطراب اجتماعی یا لالی انتخابی دارند. ارائه گفتاردرمانی در منزل برای این افراد ممکن است راهگشا باشد و به بهبود آن‌ها کمک کند. 

بیمارستان عرفان نیایش

سایر مراکز درمانی شهران

از شهران به عنوان یکی از محله‌های جدید تهران انتظار داریم که بهترین خدمات رفاهی را برای ساکنین آن فراهم کند. اما در مورد مراکز درمانی شهران باید اعلام کنیم که متاسفانه نقص‌های بسیاری وجود دارد. عدم وجود مراکز درمانی مناسب و کافی باعث شده است که ساکنین این منطقه برای دریافت خدمات درمانی مجبور باشند به سایر محله‌ها مراجعه کنند. به همین دلیل مرکز جامع توانبخشی ایران واقع در شهران تلاش کرده است که همه رشته‌های توانبخشی را تحت پوشش قرار دهد. تا حداقل مراجعان توانند در محله نزدیک خود خدمات را دریافت کنند. مهم‌ترین مراکز درمانی شهران به صورت زیر هستند:

1- کاردرمانی در شهران

کاردرمانی یک بخش حیاتی مراقبت‌های بهداشتی در شهران است که به بهبود کیفیت زندگی و استقلال عملکردی افراد در مواجهه با چالش‌های جسمی، شناختی یا عاطفی کمک خواهد کرد. کاردرمانگران نقش مهمی در کمک به افراد در هر سنی ایفا می‌کنند تا توانایی خود را برای شرکت در فعالیت‌های روزانه، پیگیری اهداف معنادار و مشارکت فعال در جوامع خود باز یابند یا تقویت کنند. کاردرمانی در شهران طیف وسیعی از مداخلات متناسب با نیازهای منحصر به فرد هر شخص را در بر می‌گیرد. چه کودکانی با تاخیر رشدی روبرو هستند، چه بزرگسالانی که پس از صدمات بهبود می‌یابند یا سالمندانی که به دنبال حفظ استقلال خود هستند، کاردرمانگران برای طراحی برنامه های درمانی شخصی از نزدیک با مراجعان خود همکاری می‌کنند.

2- ‎فیزیوتراپی کودکان در شهران

فیزیوتراپی اطفال شاخه ای تخصصی از فیزیوتراپی است که بر ارتقای رشد جسمی و توانایی‌های عملکردی کودکان تمرکز دارد. این رشته به رسیدگی به طیف وسیعی از شرایط و چالش‌هایی اختصاص دارد که می‌توانند بر حرکت، هماهنگی، قدرت و بهزیستی کلی بدن کودک تأثیر بگذارند. فیزیوتراپیست‌های کودکان نقشی اساسی در کار با نوزادان، کودکان نوپا، کودکان و نوجوانان دارند. آن‌ها به ارزیابی و درمان شرایط مختلف مانند تأخیرهای رشدی، مشکلات اسکلتی عضلانی، اختلالات عصبی، شرایط مادرزادی و آسیب‌های مربوط به ورزش می‌پردازند. 

3- بیمارستان عرفان نیایش

بیمارستان خصوصی عرفان نیایش یک مرکز درمانی جنرال است که با 250 تخت بستری و 60 تخت ویژه آماده ارائه خدمات به همشهریان گرامی است. این بیمارستان در سال 1395 افتتاح شده است. مرکز درمانی عرفان نیایش یکی از بیمارستان‌های مجموعه عرفان است. هدف این مراکز ارائه بهترین خدمات درمانی به ساکنین شهران و سایر محله‌های نزدیک است. مهم‌ترین بخش‌های بیمارستان عرفان نیایش موارد زیر را شامل می‌شود:

جراحی ارتوپدی، روانپزشکی، جراحی زنان، اطفال، تغذیه، غدد، عفونی، جراحی بیماری‌های مغز و اعصاب، قلب، گوش و حلق و بینی، داخلی، گوارش، ریه، روماتولوژی، روانشناسی، کلینیک خواب، اورولوژی، نفرولوژی، آنکولوژی، درد و شنوایی سنجی.

آدرس: بزرگراه نیایش غرب، بعد از بلوار کبیری طامه، خیابان امام حسین، تقاطع بهار، شماره ۱۷، بیمارستان عرفان نیایش.

شماره تماس: 49796000-021

4- بیمارستان نیکان غرب

بیمارستان نیکان غرب هم یک بیمارستان جنرال است که 192 تخت فعال دارد. این بیمارستان زیر مجموعه بیمارستان‌های نیکان است که مجموعه‌ای خصوصی است. هدف این بیمارستان ارائه خدمات درمانی با کیفیت جهانی است تا علاوه بر همشهریان گرامی ساکنین کشورهای همجوار هم بتوانند از خدمات گردشگری سلامت در این مجموعه بهره‌مند شوند. قرار گرفتن بیمارستان فوق تخصصی چشم آفتاب و بیمارستان سوانح و سوختگی در کنار مرکز درمانی نیکان غرب کمک می‌کند که خدمات درمانی جامعی در اختیار ساکنین شهران قرار گیرد. مهم‌ترین بخش‌های این بیمارستان به شرح زیر است:

 دندانپزشکی، گوش، حلق و بینی، تغذیه، پوست، نفرولوژی، ارتوپدی، شنوایی سنجی، روماتولوژی و استئوپروز، ژنتیک، طب کار، بیماری‌های مغز و اعصاب، روانپزشکی آلرژی و ایمونولوژی.

آدرس: اتوبان همت به سمت غرب، نرسیده به میدان المپیک، روبروی پارک جوانمردان، بیمارستان نیکان غرب.

شماره تماس: 29120000-021

محله‌های نزدیک به شهران

محله‌های نزدیک به شهران

محله شهران در منطقه 5 تهران واقع شده است که اکثر مناطق آن نوساخت است. به همین دلیل مراکز درمانی در آن‌ها به خوبی توسعه پیدا نکرده است. از این رو بسیاری از خانواده‌ها برای دریافت خدمات درمانی به محله‌های دیگر مراجعه می‌کنند. ما در کلینیک جامع توانبخشی ایران واقع در شهران تلاش کرده‌ایم که تا حد ممکن دسترسی بهتری به خدمات توانبخشی برای ساکنین محله‌های زیر فراهم کنیم:

سردار جنگل، شهرک نیروی هوایی، سازمان آب، سازمان برنامه شمالی، جنت آباد، اندیشه، شربیانی، عدالت، نیلوفر، شهر زیبا، شهرک شاهین،  شهرک کوهسار، باغ فیض، پونک جنوبی، پونک شمالی بهاران، کن و گلستان شرقی.

لینک‌های مرتبط:

بهترین کلینیک کاردرمانی شهرک اکباتان

بهترین کلینیک گفتاردرمانی شهرک اکباتان

بهترین کلینیک کاردرمانی جنت آباد

بهترین کلینیک گفتاردرمانی جنت آباد

بهترین کلینیک کاردرمانی ستارخان

بهترین کلینیک گفتاردرمانی ستارخان

بهترین کلینیک کاردرمانی شهرک غرب

بهترین کلینیک گفتاردرمانی شهرک غرب

بهترین کلینیک کاردرمانی پونک

بهترین کلینیک گفتاردرمانی پونک

کلینیک کاردرمانی گیشا

کلینیک گفتاردرمانی گیشا

کاردرمانی سعادت آباد

گفتاردرمانی سعادت آباد

کلینیک کاردرمانی آریاشهر

کلینیک گفتاردرمانی آریاشهر

کلینیک کاردرمانی مرزداران

کلینیک گفتاردرمانی مرزداران

کلینیک کاردرمانی بلوار کشاورز

کلینیک گفتاردرمانی بلوار کشاورز

1000 کاراکتر باقیمانده