بهترین کلینیک کاردرمانی در اکباتان

اکباتان را می‌توان یکی از خاص‌ترین مناطق تهران و کل ایران در نظر گرفت. چرا که بافت شهری این منطقه بسیار خاص بوده و دارای فرهنگی نسبتا متفاوت از بقیه جاهای تهران است. اکباتان، یک جامعه پر جنب و جوش در غرب تهران است که افراد با سنین مختلف را در خود جای داده است.

پیش بینی کردن این موضوع که برخی از افراد اکباتان به کاردرمانی نیاز دارند، سخت نیست. کاردرمانی یک حرفه مراقبت بهداشتی است که هدف آن افزایش توانایی افراد برای شرکت در فعالیت‌ها و کارهای روزمره است. این رشته بر ارتقای استقلال، رفاه و بهبود کیفیت کلی زندگی برای افرادی که ممکن است با چالش‌های فیزیکی، شناختی یا عاطفی مواجه شوند، تمرکز دارد. این نوشته به بررسی نقش کاردرمانی اکباتان و خدماتی که این مرکز ارائه می‌دهد، خواهد پرداخت.

مسیرهای دسترسی به کلینیک کاردرمانی ایران واقع در اکباتان

شعبه غرب تهران:

شهرک اکباتان، اتوبان ستاری شمال، اتوبان حکیم غرب، اتوبان شیخ فضل الله جنوب، اتوبان جلال به سمت غرب پلاک 189.

شعبه مرکزی:

الف) شهرک اکباتان، اتوبان ستاری، اتوبان کرج، خیابان ستارخان، اتوبان چمران، خیابان باقرخان، بلوار کشاورز تقاطع جمالزاده.

ب) شهرک اکباتان، اتوبان ستاری جنوب، جاده مخصوص میدان آزادی، خ آزادی، اسکندری شمالی، خیابان فرصت، خیابان جمالزاده تقاطع بلوار کشاورز.

 شماره تماس: 02188242410معرفی مرکز کاردرمانی ایران در اکباتان

معرفی مرکز کاردرمانی ایران در اکباتان

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در اکباتان همواره تلاش کرده است که خدمات خود را مبتنی بر اصول بنیادی کاردرمانی در اختیار مراجعان گرامی قرار دهد. از این رو تلاش کرده‌ایم که رویکردی کل‌‌نگر به مراجع داشته باشیم تا بتوانیم پیوستگی بین ذهن، جسم و محیط را درک کرده و برای ادغام موفقیت آمیز آن تلاش کنیم. همچنین درمان‌های ارائه‌ شده در مرکز ما همگی مراجع محور بوده و بر اساس ارزیابی تیم درمان برنامه درمان اختصاصی برای هر فرد تنظیم خواهد شد. 

یکی دیگر از اصول کاردرمانی ارائه تمرینات مبتنی بر فعالیت‌های روزمره زندگی است تا فرد بتواند مهارت‌های مورد نیاز برای زندگی روزانه را کسب کند. علاوه بر آن کلینیک کاردرمانی ایران واقع در اکباتان در هماهنگی و همکاری مداوم با سایر تخصص‌های توانبخشی از جمله گفتاردرمانی و فیزیوتراپی بوده تا بهترین درمان‌های ممکن را در اختیار افراد قرار دهد. 

بخش‌های مختلف کاردرمانی ایران واقع در اکباتان

بخش‌های مختلف کاردرمانی ایران واقع در اکباتان

کاردرمانی به عنوان یک روش کل‌نگر در تلاش است تا راه حلی برای همه اختلالاتی که مانع از استقلال فرد می‌شوند، پیدا کند. از این رو تعداد اختلالاتی که کاردرمانی می‌تواند به آن‌ها کمک کند افزایش چشمگیری خواهد داشت. تنوع اختلالات باعث خواهد شد که روش‌های درمانی جدیدی پدیدار شوند. کلینیک کاردرمانی ایران واقع در اکباتان با در نظر گرفتن این شرایط همواره در تلاش است تا روش‌های درمانی جدید را شناسایی کرده و آن‌ها را در اختیار مراجعان قرار دهد. مهم‌ترین بخش‌های کلینیک کاردرمانی ایران شامل موارد زیر است:

1- کاردرمانی کودکان در اکباتان

کاردرمانگران با نوزادان، کودکان نوپا و نوجوانان کار می‌کنند تا رشد، استقلال و مشارکت آن‌ها را در فعالیت‌های روزانه ارتقا دهند. کاردرمانگران به رفع مشکلات حوزه‌هایی مانند مهارت‌های حرکتی ظریف، یکپارچگی حسی، وظایف مراقبت از خود، مهارت‌های بازی، مهارت‌های اجتماعی و آمادگی مدرسه می‌پردازند.

کاردرمانی کودکان می‌تواند اختلالات مختلفی را مورد بررسی  درمان قرار دهد. هر مشکلی که رشد فرد را تحت تاثیر قرار دهد یک هدف برای کاردرمانی محسوب خواهد شد. تاخیر رشد، هیدروسفالی، میکروسفالی، میوپاتی و بسیاری دیگر از این اختلالات می‌توانند از مزایای کاردرمانی بهره‌مند شوند. 

2- کاردرمانی بزرگسالان در اکباتان

کاردرمانی در اکباتان علاوه بر کودکان خدمات خود را به بزرگسالان نیز ارائه می‌دهد و به درمان طیف وسیعی از چالش‌های جسمی، شناختی و روانی می‌پردازد. کاردرمانگران با مراجعان بزرگسال کار می‌کنند تا استقلال آن‌ها را در فعالیت‌های روزمره زندگی، مهارت‌های حرفه‌ای، مشارکت در اجتماع و رفاه کلی بهبود بخشند. آن‌ها ممکن است مداخلات خود را با ایجاد تغییر در خانه، فناوری کمکی، توانبخشی حرفه‌ای و روش‌های جایگزین ترکیب کنند. 

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در اکباتان تلاش خواهد کرد تا نیازهای اساسی این افراد پوشش داده شود. به این منظور ما از متخصصان با تجربه کمک می‌گیریم. همچنین جدیدترین تجهیزات درمانی را به کار خواهیم گرفت. 

3- بازی درمانی در اکباتان

بازی درمانی جزء اساسی کاردرمانی در اکباتان به ویژه برای مددجویان کودک است. کاردرمانگران از بازی به عنوان یک ابزار درمانی برای مشارکت دادن کودکان در فعالیت‌هایی استفاده می‌کنند که رشد را ارتقا می‌دهد. این بازی‌ها اهداف درمانی خاصی را دنبال خواهند کرد و هر بازی متناسب با نیازهای کودک طراحی و اجرا خواهد شد. بازی درمانی به کودکان این امکان را می‌دهد که خود را ابراز کنند، مهارت‌های اجتماعی کسب کنند، مهارت‌های حرکتی ظریف و درشت خود را تقویت کنند، هماهنگی را بهبود بخشند و توانایی‌های شناختی را به شیوه‌ای سرگرم کننده و جذاب توسعه دهند.

4- اتاق تاریک کاردرمانی در اکباتان

اتاق‌های تاریک فضاهایی طراحی‌شده بخش کاردرمانی هستند که محیطی کنترل‌شده و محرک را فراهم می‌کنند. این اتاق‌ها تجربیات حسی مختلفی از جمله محرک‌های بینایی، شنوایی، لامسه و حس عمقی را ارائه می‌دهند. کاردرمانگران از اتاق‌ حسی برای کمک به افراد جهت تنظیم پردازش حسی خود، بهبود یکپارچگی حسی، افزایش آرامش و افزایش توجه و تمرکز استفاده می‌کنند.

استفاده از اتاق تاریک کاردرمانی به تنهایی می‌تواند نتایج بسیار خوبی به دنبال داشته باشد اما در ترکیب با سایر روش‌ها می‌تواند بسیار موثرتر واقع شود. بخش اتاق تاریک کلینیک کاردرمانی ایران واقع در اکباتان یکی از مهم‌ترین بخش‌های این کلینیک است که تلاش می‌کند بهترین درمان‌های ممکن را برای بهبود پردازش حسی افراد فراهم نماید. 

5- اسپایدر کیج تراپی در اکباتان

اسپایدر کیج تراپی یک رویکرد درمانی منحصر به فرد است که در کاردرمانی اکباتان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش شامل تعلیق مراجعان در یک سیستم مهار تخصصی است که نیروی وزن افراد را کاهش خواهد داد. در نتیجه انجام فعالیت‌ها برای فرد ساده‌تر خواهد شد. این درمان به ویژه برای بیماران مبتلا به بیماری های عصبی، مانند فلج مغزی یا سکته، مفید است، زیرا به بهبود کنترل وضعیت، تعادل، هماهنگی و تحرک کلی کمک می‌کند.

کاردرمانی درکی حرکتی در اکباتان

6- کاردرمانی درکی حرکتی در اکباتان

کاردرمانی درکی حرکتی یک رویکرد تخصصی در کاردرمانی است که ادغام مهارت‌های حسی و حرکتی را هدف قرار می‌دهد. در کلینیک کاردرمانی ایران واقع در اکباتان، کاردرمانگران از روش درکی حرکتی برای رفع چالش‌های مربوط به هماهنگی، تعادل، آگاهی فضایی، آگاهی بدن و یکپارچگی بینایی-حرکتی استفاده می‌کنند. این آموزش‌ها به افراد کمک می‌کنند تا توانایی خود را در جهت یابی در محیط خود، مشارکت در فعالیت‌ها و انجام کارها به طور موثرتر بهبود بخشند.

7- کاردرمانی دست در اکباتان

کاردرمانی دست به طور خاص بر ارزیابی و درمان شرایط دست و اندام فوقانی تمرکز دارد. متخصصین کاردرمانی در اکباتان از تکنیک‌های تخصصی برای رفع آسیب‌های دست، شکستگی‌ها، آرتریت، تاندونیت، آسیب‌های عصبی و سایر بیماری‌های مؤثر بر عملکرد دست استفاده می‌کنند. آن‌ها مداخلاتی مانند تمرینات دست، آتل بندی، تجهیزات تطبیقی و استراتژی‌هایی را برای ارتقای عملکرد و مهارت‌های ریز  دست ارائه می‌دهند.

کاردرمانی با ادغام این مولفه‌های مختلف، برنامه درمانی جامع و مراجع محور را ایجاد می‌کند. کاردرمانگران از ترکیبی از این رویکردها بر اساس نیازها و اهداف فردی مشتری استفاده می‌کنند و تلاش می‌کنند تجربه درمانی جامع و مناسبی را برای فرد فراهم کنند. 

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در اکباتان فعالیت خود را از سال 1383 شروع کرده است و جزو قدیمی‌ترین کلینیک‌های تهران است. ما همواره تلاش کرده‌ایم که از مهارت متخصصین باتجربه در کنار تجهیزات درمانی جدید استفاده کنیم. تا تجربه درمانی مناسبی را در اختیاز مراجعان قرار دهیم. برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره زیر در تماس باشید. همچنین جهت در دریافت نوبت آنلاین می‌توانید دکمه نوبت اینترنتی را لمس فرمایید:

02188242410

نوبت   اینترنتی

 


بیشترین مراجعان کلینیک کاردرمانی ایران واقع در اکباتان

بیشترین مراجعان کلینیک کاردرمانی ایران واقع در اکباتان

بافت جمعیتی اکباتان بسیار متنوع بوده و افراد مختلفی را در خود جای داده است. از طرفی دیگر اختلالات زیادی وجود دارند که کاردرمانی می‌تواند به بهبود آن‌ها کمک کند. بنابراین  نیاز است که یک مرکز کاردرمانی با در نظر گرفتن این تنوع خدمات خود را به کاربران ارائه دهد. این همان کاری است که ما در کلینیک کاردرمانی ایران انجام داده‌ایم. برای ساده‌تر شدن موضوع ما مراجعان را در دو دسته جسمی و ذهنی دسته بندی‌ کرده‌ایم تا موضوع کمی ساده‌تر شود:

 کاردرمانی جسمی در اکباتان

الف) بیشترین مراجعان کاردرمانی جسمی در اکباتان

کاردرمانی در اکباتان شامل مداخلات ويژه برای رفع نیازهای منحصر به فرد افراد مبتلا به بیماری‌هایی مانند سکته مغزی، فلج مغزی و ام اس است. بخش‌های زیر نکاتی درباره نحوه حمایت کاردرمانگران از مراجعین با این شرایط خاص ارائه می‌کند. در نظر داشته باشید که تعداد بیماری‌های جسمی که کاردرمانی می‌تواند در بهبود آن‌ها مشارکت داشته باشد بسیار بیشتر است:

1- کاردرمانی فلج مغزی در اکباتان

کاردرمانی با رفع محدودیت‌های جسمی و ارتقای استقلال در فعالیت‌های روزانه از افراد مبتلا به فلج مغزی حمایت می‌کند. فلج مغزی یک بیماری عصبی است که بر حرکت و کنترل عضلات تاثیر می‌گذارد. کاردرمانگران با افراد فلج مغری در هر سنی کار می‌کنند تا توانایی‌های عملکردی و کیفیت کلی زندگی آن‌ها را افزایش دهند. توجه به این نکته ضروری است که فلج مغز در کودکی بروز پیدا خواهد کرد اما علایم و مشکلات آن ممکن است تا بزرگسالی و حتی تا آخر عمر ادامه داشته باشد. 

کاردرمانی فلج مغزی تلاش خواهد کرد که حوزه‌های مهارت‌های حرکتی درشت، مهارت‌های حرکتی ریز را بهبود ببخشد. در این راه هم ممکن است از روش‌هایی مانند تجهیزات کمکی یا روش‌های جبرانی استفاده کند. 

2- کاردرمانی تاخیر حرکتی در اکباتان

تاخیر حرکتی به تاخیر در کسب مهارت‌های حرکتی اشاره دارد که می‌تواند بر توانایی‌های حرکتی ظریف و  درشت تاثیر بگذارد. کاردرمانی تاخیر حرکتی با توجه به سن و میزان تاخیر فرد تمرینات مخصوصی را برای وی طراحی خواهد کرد. این مداخلات بر ارتقای مهارت‌های حرکتی، بهبود هماهنگی و تعادل و افزایش توانایی‌های عملکردی کلی تمرکز دارند. 

تاخیر حرکتی بخش بزرگی از مراجعان کلینیک کاردرمانی ایران واقع در اکباتان را به خود اختصاص خواهد داد. در همین راستا کاردرمانگران مجموعه تلاش کرده‌اند بهترین روش‌های درمانی را با بهره‌گیری از تجربه خود در اختیار این افراد قرار دهند. 

3- کاردرمانی سکته مغزی در اکباتان

کاردرمانی نقش مهمی در توانبخشی افراد سکته مغزی دارد. پس از سکته مغزی، افراد ممکن است دچار اختلالات فیزیکی مانند ضعف، فلج، مشکلات تعادلی و مشکلات هماهنگی شوند. کاردرمانی سکته مغزی به افراد کمک خواهد کرد تا استقلال خود را بازیابند و توانایی‌های عملکردی خود را بهبود بخشند. برای نمونه فردی که دچار سکته شده است ممکن است نتواند آشپزی کند بنابراین کاردرمانی روش‌های جایگزین را به فرد آموزش خواهد داد تا فرد بتواند بدون نیاز به دیگران فعالیت‌های روزمره خود را مدیریت کند. 

4- کاردرمانی ام اس در اکباتان

کاردرمانی نقش مهمی در مدیریت مولتیپل اسکلروزیس (MS) بر عملکرد روزانه و ارتقای استقلال دارد. ام اس یک بیماری خودایمنی مزمن است که سیستم عصبی مرکزی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و منجر به طیف وسیعی از علائم فیزیکی و شناختی می‌شود. متخصصان کاردرمانی مداخلات جامعی را برای رفع این چالش ها ارائه می‌کنند. این مداخلات ممکن است شامل صرفه جویی در انرژی و مدیریت خستگی، مدیریت تحرک، تکنیک‌های تطبیقی و توانبخشی شناختی باشد.

بخش کاردرمانی جسمی اکباتان در هماهنگی کامل با سایر بخش‌های کاردرمانی قرار داشته و کار تیمی خود را با رشته‌های دیگر توانبخشی هم هماهنگ خواهد کرد. به این ترتیب یک برنامه درمانی یکپارچه برای افراد اجرا خواهد شد و ناهماهنگی بروز نخواهد کرد. 

 کاردرمانی ذهنی در اکباتان

ب) کاردرمانی ذهنی در اکباتان

کاردرمانی نقش حیاتی در حمایت از نیازهای سلامت روان افراد مبتلا به اختلالات ذهنی دارد. از طریق یک رویکرد کل‌نگر و شخص محور، کاردرمانی ذهنی به دنبال افزایش رضایت از زندگی، بهبود عملکرد روزانه و ارتقای استقلال فرد است. این افراد با چالش‌های منحصربه‌فردی روبرو هستند که تلاش‌های مشترک خود افراد، کاردرمانگران، خانواده‌ها و سایر متخصصان برای دستیابی به نتیجه مناسب لازم است. بیشترین مراجعان بخش کاردرمانی ذهنی کلینیک ایران واقع در اکباتان شامل موارد زیر است:

1- کاردرمانی بیش فعالی در اکباتان

کاردرمانی بیش فعالی تلاشی است برای رفع مشکلات توجه، کنترل تکانه و نقایص عملکرد اجرایی. کاردرمانگران به افراد کمک می‌کنند تا استراتژی‌های موثری برای مدیریت زمان، سازماندهی و برنامه ریزی جهت ارتقای مهارت‌های عملکرد اجرایی خود ایجاد کنند. با استفاده از تکنیک‌های درمان شناختی-رفتاری افراد در شناسایی و اصلاح الگوها و رفتارهای فکری منفی، ارتقای خودتنظیمی و بهزیستی عاطفی توانمند می‌شوند. کاردرمانگران همچنین به افراد در توسعه مهارت‌های اجتماعی مانند گوش دادن فعال و رعایت نوبت کمک می‌کنند تا تعاملات و روابط اجتماعی خود را تقویت کنند. علاوه بر این، اصلاحات محیطی برای کاهش حواس‌پرتی و ایجاد یک محیط ساختارمند که تمرکز و بهره‌وری را ارتقا می‌دهد، توصیه می‌شود. تلاش‌های مشترک کاردرمانگران، افراد ADHD، خانواده ها و مربیان به مدیریت موفقیت آمیز علائم این بیماری و بهبود عملکرد روزانه کمک می‌کند.

2- کاردرمانی اوتیسم در اکباتان

کاردرمانی اوتیسم در اکباتان بر پرداختن به مشکلات پردازش حسی، ارتقای تعامل اجتماعی و ارتباطات، توسعه مهارت‌های انطباقی و حمایت از برنامه‌های روزمره تمرکز دارد. درمان یکپارچگی حسی معمولا برای کمک به این افراد در تنظیم و پردازش مؤثر اطلاعات حسی استفاده می‌شود که منجر به بهبود توجه، رفتار و خودتنظیمی می‌شود. کاردرمانگران با استفاده از تکنیک‌هایی مانند بازی درمانی، ایفای نقش و فعالیت‌های گروهی برای تقویت تعامل اجتماعی و بهبود ارتباطات این افراد تلاش خواهند کرد. آن‌ها همچنین به توسعه مهارت‌های انطباقی لازم برای زندگی مستقل، از جمله مراقبت از خود، آماده‌سازی غذا و مدیریت روتین‌های شخصی کمک می‌کنند. هدف کاردرمانی با ارائه یک محیط حمایتی و ساختاریافته، توانمندسازی افراد مبتلا به اوتیسم برای مشارکت معنادار در زندگی روزمره خود است.

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در اکباتان بخش اوتیسم خود را از همان ابتدای شروع فعالیت خود یعنی سال 1383 آغاز کرده است. ما همواره سعی کرده‌ایم که بهترین درمانگران، روش‌های درمانی جدید و موثرترین تجهیزات درمانی را به کار بگیریم تا بهترین خدمات را برای همشهریان گرامی فراهم نماییم.

3- کاردرمانی اختلال یادگیری در اکباتان

هدف کاردرمانی برای افراد دارای اختلال یادگیری در اکباتان رفع چالش‌های مرتبط با یادگیری، عملکرد تحصیلی و مهارت‌های زندگی روزمره است. کاردرمانگران از نزدیک با افراد کار می‌کنند تا نقاط قوت و زمینه‌های اختلال آن‌ها را شناسایی کنند. سپس راهبردهای فردی را برای افزایش مهارت یادگیری افراد توسعه خواهند داد. کاردرمانگران در توسعه مهارت‌های عملکرد اجرایی، از جمله سازماندهی، مدیریت زمان، و حل مسئله، برای بهبود عملکرد تحصیلی به فرد کمک می‌کنند. همچنین به افراد در توسعه مهارت‌های دفاع از خود، ایجاد عزت نفس و پرورش نگرش مثبت نسبت به یادگیری کمک می‌کنند. از طریق استفاده از فناوری‌های تطبیقی، وسایل کمکی و اصلاحات محیطی کاردرمانی به ایجاد محیط‌های یادگیری فراگیر کمک می‌کند که از نیازهای منحصربه‌فرد افراد دارای ناتوانی‌های یادگیری پشتیبانی کند. 

 کاردرمانی سالمندان در اکباتان

 کاردرمانی سالمندان در اکباتان

کاردرمانی در اکباتان به رفع نیازهای منحصر به فرد جمعیت سالمندان و ارتقای استقلال، رفاه و کیفیت زندگی آن‌ها اختصاص دارد. با افزایش سن افراد ممکن است محدودیت‌های فیزیکی، تغییرات شناختی و چالش‌های روانی اجتماعی را تجربه کنند. این تغییرات می‌تواند بر توانایی آن‌ها برای شرکت در فعالیت‌های معنادار و حفظ استقلال تاثیر بگذارد. هدف کاردرمانی سالمندان ارتقای عملکرد فیزیکی و تحرک، تحریک شناختی و تقویت حافظه، آموزش فعالیت‌های روزمره زندگی، اصلاح خانه و  افزایش ایمنی آن و حمایت روانی اجتماعی است تا افراد بتوانند زندگی عادی خود را دنبال کنند.

کاردرمانی در منزل اکباتان

همانطور که بارها بیان کرده‌ایم کاردرمانی یک علم کل‌نگر است که تلاش می‌کند فرد را برای انجام فعالیت‌های روزمره زندگی توانمند سازد. بنابراین کاردرمانی در منزل می‌تواند پاسخ مناسبی باشد جهت شناسایی موانع و مشکلات افراد در زمینه انجام فعالیت‌های روزمره زندگی. همچنین کاردرمانگران می‌توانند در مناسب سازی محیط خانه به افراد کمک کنند. علاوه بر آن می‌توانند تجهیزات خانه را به گونه‌ای تغییر دهند که فرد با وجود مشکلات حرکتی باز هم بتواند از آن‌ها استفاده کند. برای نمونه فردی که به سکته مغزی دچار شده است ممکن است نتواند از یک دست خود به خوبی استفاده کند. بنابراین در آشپزی کردن دچار اختلال خواهد شد. کاردرمانگران می‌توانند قابلمه و سایر وسایل مانند کارد، قاشق و چنگال را به گونه‌ای طراحی کنند که فرد به کمک آن‌ها بتواند به راحتی آشپزی خود را انجام دهد. 

بیمارستان صارم

سایر مراکز درمانی واقع در اکباتان

اکباتان را می‌توان به عنوان بزرگ‌ترین شهرک آپارتمانی ایران شناخت. همین موضوع باعث شده است مراکز درمانی در این محله به شدت مورد نیاز باشند. اما متاسفانه در این زمینه خدمات مناسبی در دسترس نیست. به گونه‌ای که این درمانگاه‌ها توانایی رسیدگی به بیماری‌های ساده را دارند و ساکنین این منطقه برای درمان بسیاری از  بیماری‌ها باید به مناطق دیگر مراجعه کنند. در ادامه مهم‌ترین مراکز درمانی اکباتان را با همدیگر بررسی می‌کنیم:

1- گفتاردرمانی اکباتان

تصور یک کلینیک توانبخشی جامع بدون داشتن بخش گفتاردرمانی غیر ممکن است. از این رو ما در کلینیک توانبخشی ایران بخش گفتاردرمانی را راه‌اندازی کرده‌ایم تا خدمات کاملی به ساکنین اکباتان ارائه دهیم. گفتاردرمانی اکباتان تلاشی است برای کمک به افرادی که از اختلالات گفتار و زبان رنج می‌برند. این متخصصین آموزش‌هایی در مورد نحوه ادا کردن حروف و کلمات، ساختار صحیح جملات و همچنین نحوه برقراری ارتباط موثر در اختیار مراجعان قرار خواهند داد.  

2- فیزیوتراپی کودکان در اکباتان

فیزیوتراپی هم یکی دیگر از رشته‌های توانبخشی است که وجود آن در هر کلینیکی می‌تواند کمک بزرگی به مجموعه باشد. فیزیوتراپی بیشتر با مشکلات جسمی افراد سروکار دارد و تلاش خواهد کرد تا افراد از این رنج‌ها نجات پیدا کنند. بهبود دامنه حرکتی، افزایش قدرت عضلات، کاهش درد و بازگشت به زندگی عادی اهدافی هستند که فیزیوتراپی دنبال می‌کند. فیزیوتراپی اطفال علاوه بر موارد بالا سعی خواهد کرد موانع رشد حرکتی افراد را شناسایی کرده و برای آن‌ها راه حل‌های مناسبی پیدا کند.  

3- بیمارستان صارم 

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی صارم فعالیت خود را از سال 1385 با 100 تخت فعال شروع کرده است. بخش بزرگی از خدمات این مرکز پاسخی است به نیازهای درمانی خانم‌ها. برای نمونه درمانی ناباروری یکی از مهم‌ترین خدمات این مرکز است.

جراحی عمومی، جراحی زنان، داخلی، پست پارتوم (زایمان)، طب مادر و جنین (پریناتولوژی)، ریه، جراحی اطفال، عفونی، جراحی کلورکتال و جراحی پستان مهم‌ترین بخش‌های بیمارستان صارم واقع در اکباتان هستند.

آدرس: تهران، شهرک اکباتان، انتهای فاز 3.

شماره تماس: 4072-021

4- درمانگاه هگمتانه

کلینیک شبانه روزی هگمتانه یکی از بزرگ‌ترین مراکز درمانی اکباتان محسوب می‌شود. این درمانگاه یک مرکز سرپایی است و می‌تواند در موارد اورژانسی یک انتخاب مناسب باشد. درمانگاه هگمتانه تلاش کرده است تا بخشی از نیازهای ساکنین اکباتان به خدمات درمانی و بیمارستان را تحت پوشش قرار دهد. مهم‌ترین بخش‌های این درمانگاه به شرح زیر است:

دندانپزشکی، آزمایشگاه، داروخانه، زنان و زایمان، اکو، قلب و عروق، روانشناسی، چشم پزشکی، قند خون، پانسمان زخم و سوختگی، گوش و حلق و بینی، جراحی عمومی، داخلی و ارتوپدی.
آدرس: شهرک اكباتان، فاز١ خيابان نفیسی، بلوار شهید حنانی، سوپر٧.

شماره تماس: 44652590-021

محله‌های نزدیک به اکباتان

محله‌های نزدیک به اکباتان

اکباتان به عنوان یکی از مهم‌ترین شهرک‌های تهران پتانسیل بالایی برای تبدیل به یک قطب درمانی را دارد. اما متاسفانه بی‌توجهی و عدم استفاده از این پتانسیل باعث شده است که ساکنین این منطقه هم دسترسی مناسبی به مراکز درمانی نداشته باشند. کلینیک کاردرمانی ایران واقع در اکباتان می‌تواند به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز توانبخشی این منطقه شناخته شود. همچنین ساکنین محله‌های زیر می‌توانند از خدمات ما بهره‌مند شوند:

کوی بیمه، شهرک آپادانا، فردوس، ابوذر، مهران، سازمان برنامه شمالی، شهرک پرواز،  نیلوفر، سرو، عدالت، شربیانی، کوی ارم، شهرک صدرا، شهرک فرهنگیان، شهرک آزادی، شهرک انصار، تهرانسر شمالی، باشگاه نفت، و شهرک پاسداران.

لینک‌های مرتبط:

بهترین کلینیک کاردرمانی جنت آباد

بهترین کلینیک گفتاردرمانی جنت آباد

بهترین کلینیک کاردرمانی ستارخان

بهترین کلینیک گفتاردرمانی ستارخان

بهترین کلینیک کاردرمانی شهرک غرب

بهترین کلینیک گفتاردرمانی شهرک غرب

بهترین کلینیک کاردرمانی پونک

بهترین کلینیک گفتاردرمانی پونک

کلینیک کاردرمانی گیشا

کلینیک گفتاردرمانی گیشا

کاردرمانی سعادت آباد

گفتاردرمانی سعادت آباد

کلینیک کاردرمانی آریاشهر

کلینیک گفتاردرمانی آریاشهر

کلینیک کاردرمانی مرزداران

کلینیک گفتاردرمانی مرزداران

کلینیک کاردرمانی بلوار کشاورز

کلینیک گفتاردرمانی بلوار کشاورز
1000 کاراکتر باقیمانده