کاردرمانی شهران

شهران یک منطقه خوش آب و هوا است که از جنوب به اتوبان همت، از شرق به اتوبان باکری، از شمال به پارک کوهسار شهران و از غرب به بلوار کوهسار و محله کن محدود خواهد شد. با در نظر گرفتن امکانات درمانی این منطقه نیاز به یک مرکز جامع توانبخشی کاملا قابل لمس است.

در همین راستا کلینیک کاردرمانی ایران واقع در شهران به عنوان بخشی از مرکز توانبخشی به همین نام آماده ارائه خدمات به ساکنین این منطقه است.

مسیرهای دسترسی به کلینیک کاردرمانی ایران واقع در شهران

شعبه غرب تهران (مرزداران) 

اتوبان جلال به سمت غرب، بعد از پل آزمایش، پ 189.

شعبه مرکزی:

مسیر 1: شهران، اتوبان همت، اتوبان چمران، توحید، باقرخان، بلوار کشاورز، نبش جمالزاده.

مسیر 2: فلکه دوم شهران، اتوبان آبشناسان، اتوبان یادگار، اتوبان حکیم، اتوبان چمران، خیابان نصرت،‌ خیابان جمالزاده، نبش بلوار کشاورز.

شماره تماس: 02188242410

معرفی مرکز کاردرمانی ایران در شهران 

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در شهران یکی از قدیمی‌ترین کلینیک‌های توانبخشی تهران است که از سال 1383 فعالیت خود را شروع کرده است. در این مرکز تلاش کرده‌ایم که به کمک ماهرترین و باتجربه‌ترین کاردرمانگران و با به کارگیری جدیدترین متد درمانی بهترین خدمات را به مراجعان گرامی ارائه دهیم. علاوه بر آن استفاده از جدیدترین تجهیزات درمانی همواره بخشی از تعهدات ما بوده است که می‌تواند فرایند درمان را ساده‌تر کند. 

از طرفی دیگر کاردرمانی یک رشته کل نگر و همه جنبه‌های جسمی و روانی فرد را مورد ارزیابی و درمان قرار خواهد داد. هدف ما در کلینیک توانبخشی ایران واقع در شهران همان هدف نهایی کاردرمانی است که بر افزایش استقلال و بهبود کیفیت زندگی فرد تمرکز دارد. برای دستیابی به این هدف از دانش همکاران در سایر رشته‌های توانبخشی هم استفاده خواهیم کرد. در نهایت درمان نتیجه یک کار تیمی خواهد بود که می‌تواند بسیاری از جنبه‌های زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. 

بخش‌های مختلف کاردرمانی ایران در شهران

بخش‌های مختلف کاردرمانی ایران در شهران 

کاردرمانی در عین حال که رشته‌ای کل نگر است رشته‌ای فردگرا هم هست. به این معنی که تلاش خواهد کرد که برای هر فرد با توجه به نیازها و مشکلاتی که دارد یک برنامه درمانی اختصاصی را در همکاری با سایر متخصصان طراحی و اجرا نماید. بر همین اساس خود کاردرمانی هم به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم خواهد شد. در ادامه مهم‌ترین قسمت‌های کاردرمانی ایران واقع در شهران را با همدیگر بررسی خواهیم کرد:

1- کاردرمانی کودکان در شهران

کاردرمانی کودکان به بررسی و درمان اختلالات از زمانی نوزادی تا نوجوانی خواهد پرداخت و تلاش می‌کند که فرد را برای مشارکت فعال در اجتماع آماده کند. کاردرمانی از فعالیت‌های روزمره زندگی به عنوان تمرین استفاده خواهد کرد و این فعالیت‌ها بر اساس سن افراد با هم متفاوت خواهد بود. برای نمونه در کودکان بازی را می‌توان فعالیت روزمره زندگی افراد به حساب آورد. استفاده از بازی درمانی یکی از مهم‌ترین روش‌های درمانی در کودکان است. کاردرمانی کودکان را باید جدی گرفت چرا که بسیاری از اختلالات در سنین پایین قابل درمان هستند و هر چه درمان آن‌ها به عقب بیافتد عواقب جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت. 

2- کاردرمانی بزرگسالان در شهران

برخی از بیماری‌ها وجود دارند که مختص افراد بزرگسال هستند و در کودکان مشاهده نمی‌شوند. برای نمونه ام اس یا سکته مغزی در بزرگسالان رخ خواهند داد. علاوه بر آن برخی از اختلالات که در کودکی درمان نشده‌اند ممکن است در بزرگسالی مشکلات مختلفی را به وجود بیاورد که درمان آن‌ها متفاوت خواهد بود. کاردرمانی بزرگسالان تلاش خواهد کرد تا فرد را به حداکثر استقلال ممکن برساند. به گونه‌ای که فرد برای انجام فعالیت‌های روزمره زندگی به کمترین کمک احتیاج داشته باشد. توجه به این نکته ضروری است که حداکثر میزان استقلال با توجه به نوع و میزان آسیب ممکن است از فردی به فرد دیگری متفاوت باشد.

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در شهران یکی از باسابقه‌ترین کلینیک‌های توانبخشی تهران است. ما متعهد به همکاری با ماهرترین کاردرمانگران هستیم تا به کمک تجهیزات و روش‌های درمانی جدید بهترین درمان را برای مراجعان گرامی فراهم کنیم. 

3- اتاق تاریک کاردرمانی در شهران 

کاردرمانی مانند هر رشته دیگر پزشکی ماهیتی پیشرونده دارد. بر همین اساس روز به روز روش‌های و تجهیزات درمانی جدیدی به این رشته ورود پیدا خواهند کرد. در همین راستا می‌توان اتاق تاریک کاردرمانی را بخشی از تلاش برای پیدا کردن روش‌های درمانی جدید دانست. اتاق تاریک یک اتاق حسی است که به افراد کمک خواهد کرد که دریافت و پردازش حس‌های مختلف را متعادل کنند. برای نمونه کودکی کم حسی لمسی دارد، تحریکات حسی بیش از حد معمول را دریافت خواهد کرد. البته این تنها بخشی از یک فرایند کلی‌تر است که باید به کمک تیم کاردرمانی طراحی و اجرا شود. 

4- بازی درمانی در شهران

یکی دیگر از متدهای بسیار رایج کاردرمانی بازی درمانی است. این روش بیشتر برای کودکان کاربرد خواهد داشت. کاردرمانگران از بازی به عنوان یک ابزار درمانی برای مقابله با چالش‌های فیزیکی، شناختی، عاطفی و اجتماعی که مراجعان با آن‌ها مواجه هستند، استفاده می‌کنند. بازی درمانی شامل استفاده از فعالیت‌های مفرح و هدفمند برای ارتقای بهزیستی جسمانی و روانی است. بازی یک جنبه اساسی رشد انسان و یک وسیله ضروری برای برقراری ارتباط و یادگیری است. همچنین عمده فعالیت‌های روزمره کودک را بازی تشکیل خواهد داد. علاوه بر کاردرمانی بسیاری دیگر از رشته‌ها از جمله گفتاردرمانی و روانشناسی هم از بازی درمانی استفاده خواهند کرد. 

بخش کاردرمانی کلینیک جامع توانبخشی ایران واقع در شهران با درک این واقعیت که درمان هر فرد باید متناسب با سن و سایر ویژگی‌های فرد باشد، در تلاش است تا بهترین درمان‌های ممکن را برای مراجعان گرامی فراهم نماید. 

5- اسپایدر کیج تراپی در شهران

اسپایدر کیج تراپی روشی نسبتا جدیدی است که در حال حاضر تعداد کمی از کلینیک‌های تهران از آن استفاده می‌کنند. کلینیک کاردرمانی ایران هم بنا به تعهد خود به ارائه جدیدترین راهکارهای درمانی تلاش کرده است که از این روش بهره کافی را ببرد. اسپایدر کیج یک قفسه فلزی است که به کمک آن می‌توان تمرینات درمانی مختلفی را برای فرد اجرا کرد. به کمک باندهایی که به تمام یا بخشی از بدن مراجع متصل خواهند شد، می‌توان تمرینات را به شیوه‌ای ساده‌تر اجرا کرد. علاوه بر آن می‌توان از لباس فضایی در داخل آن استفاده کرد که خود یک متد درمانی نسبتا متفاوت به حساب می‌آید. 

لباس فضایی یک رویکرد جامع است که اصول روش‌های درمانی مختلف از جمله توانبخشی عصبی عضلانی، تحریک حس عمقی و یکپارچگی حسی را ترکیب می‌کند. این لباس به مراجعین کمک می‌کند تا در طول تمرینات درمانی به تراز، ثبات و کنترل بهتری دست یابند.

کاردرمانی درکی حرکتی در شهران

6- کاردرمانی درکی حرکتی در شهران

کاردرمانی درکی حرکتی یک رویکرد بنیادی در کاردرمانی است که بر تقویت یکپارچگی عملکردهای حسی و حرکتی در افراد در تمام سنین تمرکز دارد. این روش رابطه پیچیده بین ادراک و حرکت را تشخیص می‌دهد و هدف آن توسعه و بهبود هماهنگی، مهارت‌های حرکتی ظریف، مهارت‌های حرکتی درشت و توانایی‌های عملکردی کلی است. کاردرمانگران این روش را با خلاقیت ترکیب می‌کنند و تمرینات متفاوتی را برای افراد اجرا خواهند کرد. کاردرمانی درکی حرکتی علاوه بر این که یک تکنیک تخصصی است در بسیاری از روش‌های دیگر هم کاربرد دارد. برای نمونه این روش در بازی درمانی هم به وفور دیده می‌شود. هر چند ممکن است افراد متوجه آن نباشند. 

با به کارگیری روش‌های درمانی متنوع کلینیک کاردرمانی ایران واقع در شهران تلاش می‌کند تا پکیج درمانی کاملی را با توجه به نیازها و مشکلات افراد در اختیار آن‌ها قرار دهد. 

7- کاردرمانی دست در شهران

کاردرمانی دست بر ارزیابی و توانبخشی شرایط دست و اندام فوقانی تمرکز دارد. دست‌ها نقش اساسی در فعالیت‌های روزانه بازی می‌کنند و زمانی که آسیب ببینند، می‌توانند به طور قابل‌توجهی بر توانایی فرد برای انجام وظایف ضروری تاثیر بگذارند. کاردرمانگران برای حل طیف وسیعی از مسائل مربوط به دست، با هدف بازگرداندن عملکرد دست، کاهش درد و بهبود کیفیت کلی زندگی، خدمات خود را به مراجعان ارائه خواهند داد. توجه به این نکته ضروری است که کاردرمانی دست هم مشکلات جسمی و هم مشکلات ذهنی را رفع خواهد کرد. 

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در شهران خود را متعهد به ارائه بهترین خدمات درمانی به مراجعان گرامی می‌داند. در این راستا تلاش کرده‌ایم که بهترین درمانگران را جذب کنیم. علاوه بر آن همواره به کارگیری جدیدترین تجهیزات و روش‌های درمانی بخشی از برنامه و اهداف ما بوده است. برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید. همچنین برای دریافت نوبت می‌توانید دکمه نوبت اینترنتی را لمس فرمایید:

02188242410

نوبت   اینترنتی

 

 

 مراجعان کلینیک کاردرمانی ایران واقع در شهران

مراجعان کلینیک کاردرمانی ایران واقع در شهران

در کاردرمانی، مراجع در قلب کل فرآیند درمانی قرار دارد. این حرفه تاکید زیادی بر ارائه مراقبت‌های شخص محور دارد و نیازها، اهداف و شرایط ویژه افراد را در برنامه درمانی آن‌ها دخیل خواهد کرد. مراجع چه کودکی با تاخیر در رشد باشد، چه بزرگسالی که پس از یک آسیب بهبود می‌یابد، یا فرد مسن‌تر که به دنبال حفظ استقلال است، کاردرمانگران تلاش خواهند کرد تا برنامه درمانی شخصی برای فرد ایجاد کنند. 

کاردرمانگران به جای اتخاذ یک رویکرد مشابه برای همه، در یک فرایند مشارکتی با مراجع شرکت می‌کنند و او را در تعیین هدف، برنامه ریزی درمان و تصمیم گیری مشارکت می‌دهند. با در نظر گرفتن ارزش‌ها، ترجیحات و اولویت‌های مراجع، درمان برای فرد معنادارتر و مرتبط‌تر می‌شود. مهم‌ترین مراجعان کلینیک کاردرمانی ایران واقع در شهران شامل موارد زیر است:

کاردرمانی جسمی در شهران

الف) بیشترین مراجعان کاردرمانی جسمی در شهران

کاردرمانی جسمی شامل تمامی مشکلات و اختلالاتی است که اعضای بدن را درگیر خواهند کرد. این اختلالات عموما باعث نقص در انجام فعالیت‌های هدفمند فرد خواهند شد. به شیوه‌ای که فرد ممکن است استقلال شخصی خود را از دست بدهد. کاردرمانی جسمی تلاش خواهد کرد که این بیماری‌های و اختلالات را از میان بردارد. به همین دلیل بخش مهمی از کاردرمانی ایران واقع در شهران به مشکلات جسمی اختصاص پیدا کرده است که شامل موارد زیر است:

1- کاردرمانی فلج مغزی در شهران

بیشتر مراجعان کلینیک‌های کاردرمانی را کودکان فلج مغزی تشکیل می‌دهند. در مورد کلینیک کاردرمانی ایران واقع در شهران هم این قضیه صدق می‌کند. فلج مغزی در اثر آسیب به مغز در زمان نوزادی و کودکی به وجود خواهد آمد. این آسیب دائمی است اما پیشرونده نیست. بنابراین درمان آن بیشتر روی رفع علایم بیماری متمرکز خواهد بود. بخش کاردرمانی فلج مغزی کلینیک ایران هم همین رویه و فرایند را دنبال خواهد کرد. در واقع تلاش خواهیم کرد تا فرد بتواند رشدی متناسب با همسن و سالان خود تجربه کند. علاوه بر آن هدف نهایی این است که کودک بتواند فعالیت‌های روزمره خود را به تنهایی انجام داده و به حداکثر استقلال ممکن دست پیدا کند. 

2- کاردرمانی تاخیر حرکتی در شهران

کودکان تاخیر حرکتی در دستیابی به مراحل رشد حرکتی دچار اختلال خواهند شد به گونه‌ای که فرد نمی‌تواند متناسب با همسن و سالان خود رشد پیدا کند. برای نمونه کودک دیرتر از بقیه کودکان چهار دست و پا راه رفتن را می‌آموزد. کاردرمانی تاخیر حرکتی از طریق فعالیت‌های مبتنی بر بازی و تمرین‌های تخصصی سعی می‌کنند مهارت‌های حرکتی درشت و ظریف، یکپارچگی حسی و هماهنگی کلی فرد را بهبود ببخشند. هر چه کاردرمانی در سنین پایین‌تر شروع شود امکان بهبودی فرد بیشتر خواهد شد. این نکته را هم در نظر داشته باشید که تاخیر حرکتی ممکن است روی توانایی‌های ذهنی و هوشی کودک تاثیر منفی به جای بگذارد. بنابراین بهبودی تاخیر حرکتی می‌تواند از این عوارض هم جلوگیری کند. 

کلینیک کاردرمانی ایران همواره خود را متعهد کرده است که بهترین درمان‌های ممکن را در اختیار افراد قرار دهد. در همین راستا از باتجربه‌ترین درمانگران کمک گرفته‌ایم تا بهترین درمان متناسب با هر فرد را در اختیار وی قرار دهیم. 

3- کاردرمانی سکته مغزی در شهران

یکی دیگر از اختلالات جسمی ناشی از آسیب به مغز، سکته مغزی است. البته این اختلال ممکن است با مشکلات شناختی و ذهنی همراه باشد. اما جنبه جسمی آن بسیار بیشتر به چشم می‌آید. کاردرمانی سکته مغزی به افراد کمک می‌کند که توانایی‌های از دست رفته خود را بازیابی کنند. برای نمونه فردی که قبلا تمام کارهای خود را به صورت مستقل انجام می‌داد، اکنون برای راه رفتن یا لباس پوشیدن به دیگران متکی است. کاردرمانی در ابتدا تلاش خواهد کرد که به کمک تمرینات و تکنیک‌های جسمی توانایی‌های فرد را بازیابی کند. در مرحله بعد به سراغ راه‌های جبرانی خواهد رفت و در نهایت ممکن است فرد را برای تطابق با شرایط جدید مهیا کند. برای نمونه در فردی که به علت سکته مغزی توانایی لباس پوشیدن را از دست داده است، کاردرمانگران ابتدا تلاش خواهند کرد که این مهارت را به فرد بازگردانند. در صورتی که این اتفاق نیفتد، سعی خواهند کرد که روش لباس پوشین فرد را تغییر دهند. در نهایت ممکن است ساختار لباس را به گونه‌ای تغییر دهند که با وضعیت فرد متناسب باشد. 

4- کاردرمانی ام اس در شهران

مولتیپل اسکلروزیس (MS) یک بیماری خودایمنی مزمن و اغلب غیرقابل پیش بینی است که بر سیستم عصبی مرکزی تاثیر می‌گذارد. کاردرمانی نقش مهمی در مدیریت چالش‌های عملکردی مرتبط با ام اس دارد. کاردرمانگران استراتژی‌های شخصی‌سازی شده را برای حفظ انرژی، مدیریت خستگی و سازگاری با تغییرات فیزیکی و شناختی ناشی از بیماری ایجاد می‌کنند. آن‌ها ممکن است وسایل کمکی مانند وسایل کمک حرکتی یا تجهیزات تطبیقی را برای بهبود استقلال در فعالیت‌های روزانه توصیه کنند. کاردرمانی همچنین بر ایجاد یک محیط حمایتی و ارائه راهبردهای مقابله‌ای برای ارتقای بهزیستی عاطفی و احساس کنترل در افراد مبتلا به ام اس تمرکز دارد.

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در شهران یکی از قدیمی‌ترین کلینیک‌های تهران است که از همان ابتدای فعالیت خود تلاش کرده است طیف وسیعی از بیماری‌های را پوشش دهد که ام اس هم یکی از آن‌ها است.

کاردرمانی ذهنی در شهران

ب) بیشتریت مراجعان کاردرمانی ذهنی در شهران 

کاردرمانی نقشی چند وجهی در حمایت از افرادی که به اختلالات ذهنی دچار هستند، دارد. کاردرمانگران تاثیر متقابل و پیچیده عوامل فیزیکی، شناختی، عاطفی و اجتماعی بر توانایی فرد برای عملکرد و مشارکت در زندگی روزمره را به خوبی درک می‌کنند. کاردرمانی ذهنی بخشی از خدمات خود را می‌تواند در مراکز آموزشی مانند مدارس ارائه دهد. همچنین همکاری این بخش با کاردرمانی جسمی و سایر متخصصان توانبخشی ناگذیر است. اختلالات زیر بیشترین مراجعه به بخش کاردرمانی ذهنی کلینیک توانبخشی ایران را به خود اختصاص می‌دهند:

1- کاردرمانی بیش فعالی در شهران

بیش فعالی یک اختلال رشدی است که بر توانایی‌های شناختی فرد تاثیر خواهد گذاشت. این اختلال، توجه و تمرکز افراد را مختل می‌کند. همچنین روی توانایی کنترل تکانه‌های فرد تاثیر مخرب خواهد گذاشت. در نتیجه فرد نمی‌تواند یک فعالیت را به طور موثر و طولانی مدت انجام دهد. از این رو در بسیاری از فعالیت‌های روزمره زندگی از جمله فعالیت‌های مدرسه و ارتباط گیری دچار مشکل خواهد شد. کاردرمانی بیش فعالی هر دو جنبه عدم تمرکز و تکانشگری فرد را مدنظر قرار خواهد داد. حل این دو مشکل می‌تواند بسیاری از مشکلات افراد را در بزرگسالی حل کند. 

2- کاردرمانی اوتیسم در شهران

اوتیسم هم مانند بیش فعالی یک اختلال رشدی است. با این تفاوت که فرد اوتیسم در برقراری ارتباطات دچار اشکال خواهد شد، حرکات تکراری دارد و در پردازش حسی ناتوان است. این مشکلات باعث خواهد شد که فرد اوتیسم نتواند حضوری فعالی در جامعه داشته باشد. همچنین در انجام فعالیت‌های روزمره ناتوان خواهد بود. کاردرمانی اوتیسم با علم به این موراد در همکاری با سایر تیم توانبخشی برنامه درمانی مختص هر فرد را طراحی و اجرا خواهد کرد.

کلینیک کاردرمانی ایران واقع در شهران از همان ابتدای فعالیت خود در سال 1383 درمان کودکان اوتیسم را به صورت جدی دنبال کرده است. به گونه‌ای که به یکی از مهم‌ترین قطب‌های درمانی اوتیسم در تهران و حتی کل ایران تبدیل شده است.  

3- کاردرمانی اختلال یادگیری در شهران

اختلالات یادگیری به مجموعه‌ای از مشکلات اطلاق می‌شود که در طی آن‌ها مهارت‌های خواندن، نوشتن و ریاضی فرد تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. اختلال یادگیری در بسیاری از موارد ناشی از یک بیماری جانبی است که با رفع آن مشکلات یادگیری فرد هم از بین خواهد رفت. در برخی از موارد هم نیاز است که این اختلال به صورت دقیق‌تری مورد بررسی و درمان قرار گیرد.کاردرمانی در اختلالات یادگیری بر تقویت مهارت‌های شناختی، مهارت‌های حرکتی ظریف و درک بینایی-حرکتی برای حمایت از پیشرفت تحصیلی تمرکز دارد. کاردرمانگران ممکن است از فعالیت‌هایی برای بهبود دست خط، هماهنگی و پردازش بصری استفاده کنند. 

کاردرمانی سالمندان در شهران

کاردرمانی (OT) نقش مهمی در افزایش رفاه و کیفیت زندگی افراد مسن دارد. با افزایش سن، افراد ممکن است تغییرات فیزیکی، شناختی و عاطفی را تجربه کنند. این تغییرات می‌تواند بر توانایی آن‌ها برای انجام فعالیت‌های روزانه به طور مستقل تاثیر بگذارد. کاردرمانگران برای رسیدگی به این چالش‌ها و ارائه مداخلات فردی برای حمایت از افراد مسن در حفظ استقلال و مشارکت در فعالیت های معنادار آموزش دیده‌اند. در سالمندان احتمال سقوط وجود دارد که طی‌ آن ممکن است به فرد آسیب جدی وارد شود. همچنین استفاده از بسیاری از ابزارهای عادی و عمومی برای این افراد سخت خواهد شد. در این حالت کاردرمانی با ارائه راهکارهای جایگزین تلاش خواهد کرد که فرد را با محیط زندگی خود تطبیق دهد. 

بیمارستان نیکان غرب

سایر مراکز درمانی شهران

شهران شمالی، شهران و شهران جنوبی را می‌توان جزو محروم‌ترین مناطق تهران از منظر میزان فضای درمانی و بهداشتی به حساب آورد. از این رو بسیاری از ساکنین این مناطق برای دریافت خدمات ساده درمانی هم باید به سایر محله‌ها مراجعه کنند. با این وجود برخی از مراکز وجود دارند که می‌توانند نقش مهمی در ارائه خدمات به ساکنین این منطقه داشته باشند. در ادامه مهم‌ترین مراکز درمانی شهران را با هم بررسی خواهیم کرد:

1- گفتاردرمانی شهران

مرکز توانبخشی ایران واقع در شهران علاوه بر خدمات کاردرمانی تلاش کرده است که سایر حوزه‌ها را هم مورد پوشش قرار دهد. بخش گفتاردرمانی این کلینیک از همان ابتدای فعالیت در سال 1383 فعال شده و تلاش کرده است بهترین درمان‌های ممکن را به ساکنین شهران ارائه دهد. علاوه بر آن با کمک گرفتن از ماهرترین درمانگران و به کارگیری جدیدترین تجهیزات سعی کرده‌ایم که پاسخ نیازهای درمانی این منطقه را فراهم کنیم. بخش کاردرمانی و گفتاردرمانی شهران همواره با هم مشارکت داشته‌اند، به گونه‌ای کار تیمی این دو گروه کمک کرده است که برنامه درمانی مشخص و یکپارچه‌ای برای فرد ارائه شود. 

2- فیزیوتراپی کودکان در شهران

علاوه بر کاردرمانی و گفتاردرمانی کلینیک توانبخشی ایران بخش فیزیوتراپی اطفال را نیز راه اندازی کرده است. فیزیوتراپی کودکان تلاش خواهد کرد تا مشکلات جسمی آن‌ها را از پیش رو بردارد. همچنین به آن‌ها در طی کردن مراحل رشد حرکتی کمک خواهد کرد. بخش فیزیوتراپی کلینیک توانبخشی ایران بهبود قدرت عضلات، دامنه حرکتی، تعادل و کاهش درد را جزو مهم‌ترین اهداف درمانی خود می‌بیند. 

3- بیمارستان نیکان غرب

بیمارستان نیکان غرب یکی از بیمارستان‌های مجموعه نیکان است که دارای 192 تخت فعال و 19 اتاق عمل است. دو بیمارستان فوق تخصصی چشم آفتاب و بیمارستان سوانح و سوختگی در کنار بیمارستان نیکان غرب قرار گرفته‌اند. همین موضوع دریافت خدمات درمانی را برای ساکنین شهران ساده‌تر خواهد کرد. مهم‌ترین بخش‌های بیمارستان نیکان غرب شامل موارد زیر است:

بیماری‌های مغز و اعصاب، روانپزشکی، گوش، حلق و بینی، روماتولوژی و استئوپروز، تغذیه، پوست، دندانپزشکی، نفرولوژی، ارتوپدی، شنوایی سنجی، ژنتیک، طب کار و آلرژی و ایمونولوژی.

آدرس: اتوبان همت به سمت غرب، نرسیده به میدان المپیک، روبروی پارک جوانمردان، بیمارستان نیکان غرب.

شماره تماس : 29120000-021

4- بیمارستان عرفان نیایش

مرکز درمانی بعدی که ساکنین شهران می‌توانند از خدمات آن استفاده کنند، بیمارستان عرفان نیایش است. این مرکز درمانی در سال 1395 با 250 تخت بستری، 60 تخت ویژه و 23 اتاق عمل راه اندازی شده است. بیمارستان عرفان نیایش یکی از بزرگ‌ترین بیمارستان‌های خصوصی کشور است. هدف این بیمارستان ارائه خدمات درمانی و مراقبت‌های پرستاری، مطابق با استانداردهای جهانی بوده که در این راستا جذب پزشکان و جراحان مجرب و متخصص در رشته‌های مختلف، صورت گرفته است. 

جراحی زنان، جراحی ارتوپدی، داخلی، گوارش، روانپزشکی، اطفال، تغذیه، غدد، عفونی، جراحی اورولوژی، نفرولوژی، آنکولوژی، بیماری‌های مغز و اعصاب، قلب، گوش و حلق و بینی، درد، شنوایی سنجی، ریه، روماتولوژی، روانشناسی و کلینیک خواب مهم‌ترین بخش‌های بیمارستان عرفان نیایش را تشکیل می‌دهند.

آدرس: بزرگراه نیایش غرب، بعد از بلوار کبیری طامه، خیابان امام حسین، تقاطع بهار، شماره ۱۷، بیمارستان عرفان نیایش.

شماره تماس: 49796000-021

 محله‌های نزدیک به شهران

محله‌های نزدیک به شهران

علاوه بر شهران بسیاری از محله‌های همجوار این منطقه هم از نظر خدمات پزشکی وضعیت مطلوبی ندارند. به همین دلیل برای دریافت خدمات درمانی به مجبور می‌شوند که به مرکز شهر مراجعه کنند. با این وجود مرکز توانبخشی ایران آماده است که خدمات خود را علاوه بر شهران به ساکنین محله‌های زیر هم ارائه دهد:

بهاران، کن، گلستان شرقی، اندیشه، شربیانی، عدالت، نیلوفر، شهر زیبا، سازمان آب، سازمان برنامه شمالی، جنت آباد، شهرک شاهین، باغ فیض، پونک جنوبی، پونک شمالی، سردار جنگل، شهرک نیروی هوایی و شهرک کوهسار.

لینک‌های مرتبط:

بهترین کلینیک کاردرمانی شهرک اکباتان

بهترین کلینیک گفتاردرمانی شهرک اکباتان

بهترین کلینیک کاردرمانی جنت آباد

بهترین کلینیک گفتاردرمانی جنت آباد

بهترین کلینیک کاردرمانی ستارخان

بهترین کلینیک گفتاردرمانی ستارخان

بهترین کلینیک کاردرمانی شهرک غرب

بهترین کلینیک گفتاردرمانی شهرک غرب

بهترین کلینیک کاردرمانی پونک

بهترین کلینیک گفتاردرمانی پونک

کلینیک کاردرمانی گیشا

کلینیک گفتاردرمانی گیشا

کاردرمانی سعادت آباد

گفتاردرمانی سعادت آباد

کلینیک کاردرمانی آریاشهر

کلینیک گفتاردرمانی آریاشهر

کلینیک کاردرمانی مرزداران

کلینیک گفتاردرمانی مرزداران

کلینیک کاردرمانی بلوار کشاورز

کلینیک گفتاردرمانی بلوار کشاورز

1000 کاراکتر باقیمانده